Amniopunkcja - do osób które już to przeszły

Z uwagi na poprzednią ciążę z silnym podejrzeniem wady genetycznej, którą poroniłam w 13 tygodniu, w obecnej ciąży lekarze wysłali mnie na zabieg amniopunkcji. To będzie wtedy 15 tydzień, dziecko na każdym usg dotychczasowym jest bardzo ruchliwe, martwię się że podczas amniopunkcji nawet mimo wiedzy i umiejętności lekarza samo nadzieje się na igłę:( Pewnie sobie wkręcam, ale może mogłyby się wypowiedzieć mamy które mają to już za sobą? Jak to wygląda, czy Wasze dzieci też takie fikające były? Czy podczas badania udało się bezpiecznie wkłuć tylko do płynu owodniowego? A co jeśli dziecko fikało? Lekarz wyciągał igłę? Wiem że można podczas jednego zabiegu wkłuć się max 2 razy. Zrobiłabym test NIFTY albo HARMONY ale prof Preis mówi że nie są tak dokładne jak amniopunkcja:( Szkoda, myślałam że zrobię super bezpieczny test.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Amniopunkcja - do osób które już to przeszły

Och dzięki za te informacje, naprawdę!:) Tak, robiłam u Preisa i wcześniej u innego, z tym że ani jeden ani drugi nie wykrył żadnej wady - wszystko w porządku. Też będę robić na Klinicznej amniopunkcję. Ile czekałaś na wyniki? Ile trwał zabieg?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Amniopunkcja - do osób które już to przeszły

Był taki moment, że mała wierciła się bardziej to nie wbił i czekał aż się uspokoi. U mnie trochę manewrował tą igłą, bo nie udawało się pobrać. Ja też widziałam wszystko na ekranie. Przed samym wyjściem ze szpitala poprosiłam o to, żeby zrobili mi jeszcze USG, żebym wiedziała, że mała żyje (bo też miałam po badaniu schizę). Miałam duże obawy, ale później jak już przyszły wyniki to cieszyłam się, że jednak zrobiłam (bo już miałam wystarczająco dużo stresu związanego ze stanem małej). A robiłaś u Preisa USG? Bo u mnie to on wykrył wadę, a 4 dni wcześniej lekarz na NFZ tego nie widział :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Amniopunkcja - do osób które już to przeszły

Dzięki za tą opinię! No a jak z tym nadzieniem się na igłę? Co jeśli na usg widać że dziecko się wierci, a trzeba wbić igłę? Czy Ty jako matka też oglądałaś cały zabieg na usg czy tylko lekarz widział? Wszyscy lekarze robiący mi usg w tej ciąży a było ich kilku stwierdzili że nawet ciężko zmierzyć dzieciątko bo tak się wierci, no kurczę nie wyobrażam sobie że akurat uspokoi się grzecznie do zabiegu amniopunkcji. A jak się nadzieje?

Ta ciąża wygląda wzorowo, ale ze względu na poprzednią bardzo chorą mam zleconą amniopunkcję. Prof Preis też stwierdził tak jak u Ciebie że Pappa nie ma sensu u nas bo to statystyka, a gdy spytałam o Nifty, Harmony itp to też stwierdził że to statystyka a amniopunkcja to wóz albo przewóz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Amniopunkcja - do osób które już to przeszły

Witaj,
przeszłam amniopunkcję właśnie w 15tym tygodniu. Też byłam pełna obaw, robiłam na Klinicznej. Długo zeszło, bo nie chciało lecieć. Byłam mega zdenerwowana i zestresowana... Zawsze jest jakieś ryzyko (też się bałam tego, że nadzieje się na igłę ;)), ale dr Adamski robił to bardzo ostrożnie i oczywiście pod USG. Wskazaniem u mnie była inna wada (niegenetyczna), ale prof. Preis powiedział, że trzeba zrobić, bo czasami występuje razem z innymi wadami genetycznymi. Ja testów z krwi wcale nie robiłam, bo prof. powiedział, że to i tak nam nie odpowie na pytanie. Całe szczęście genetycznie było wszystko ok :) Czego i Tobie życzę. Powodzenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Pomocy! Usypianie niemowlaka. (16 odpowiedzi)

WItam Panie, mam problem z moim miesięcznym dzieckiem. W żaden sposób nie umiem go usypiać....

Ile kasy na 18-tkę ? (131 odpowiedzi)

Jak w temacie mąz jest chrzestnym .

prezent na ślub - nie kasa? (112 odpowiedzi)

Witam, wiem że temat wałkowany tu i na weselniku milion razy, ale może ktoś ma jakiś super nowy...