Amniopunkcja - do osób które już to przeszły

Z uwagi na poprzednią ciążę z silnym podejrzeniem wady genetycznej, którą poroniłam w 13 tygodniu, w obecnej ciąży lekarze wysłali mnie na zabieg amniopunkcji. To będzie wtedy 15 tydzień, dziecko na każdym usg dotychczasowym jest bardzo ruchliwe, martwię się że podczas amniopunkcji nawet mimo wiedzy i umiejętności lekarza samo nadzieje się na igłę:( Pewnie sobie wkręcam, ale może mogłyby się wypowiedzieć mamy które mają to już za sobą? Jak to wygląda, czy Wasze dzieci też takie fikające były? Czy podczas badania udało się bezpiecznie wkłuć tylko do płynu owodniowego? A co jeśli dziecko fikało? Lekarz wyciągał igłę? Wiem że można podczas jednego zabiegu wkłuć się max 2 razy. Zrobiłabym test NIFTY albo HARMONY ale prof Preis mówi że nie są tak dokładne jak amniopunkcja:( Szkoda, myślałam że zrobię super bezpieczny test.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Astri, czekamy na wiadomość :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Astri bardzo Ci współczuję, przykro mi bardzo, trzymaj się dzielnie! Oby jednak wyszło dobrze, nadzieja umiera ostatnia!

U mnie nawet nie kazali robić amniopunkcji... tzn. kazali zrobić amnio i nie czekając na wynik tego samego dnia zaraz zrobić terminację - dziecko było tak chore. 12tc. U Ciebie może jest jeszcze nadzieja, skoro czekają na wynik amnio...

Strasznie przeżyłam tą wiadomość. Nie chciałam tego robić ale czułam że muszę, to nie byłoby życie tylko egzystencja... kocioł w głowie, gonitwa myśli... straszny czas...

Miałam czekać tydzień na zabieg, lekarz nawet nie pytał czy chcę tylko mnie zapisał. Powiedział że jeśli przemyślę to najwyżej nie przyjdę ale poradził jednak to zrobić...

Z tego stresu nie doczekałam na zabieg. Jedno szczęście. Z nerwów sama poroniłam. Poronienie zatrzymane, wywoływane tabletką w szpitalu. Trzeba być dzielnym. Wszystko da się przeżyć. Pamięć pozostaje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozumiem co przeżywasz:( Jeśli dziś mijają 2 tygodnie to myślę,że w piątek będą dzwonić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki Talka. Każdy dzień mi się dłuży. Psychicznie nie wyrabiam :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do mnie prof Limon zadzwonił po 2 i pół tygodnia nawet się nie spodziewałam bo myślałam,że min 3 się czeka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny które miały Amnio w Gdańsku w UCK jak długo czekaliście? Mi przy pobraniu mówił lekarz ze 2 tyg mam dzwonić a jak po 2 tyg Dzwonię to położna mówi ze to genetyk będzie dzwonił i to raczej po 3:( nie daje rady jest duże prawdopodobieństwo ze dziecko chora bo ma kilka markerów i im dłużej czekam tym bardziej brzuch rośnie a przede mnie raczej terminacja :(((
Czy w Gdańsku wiecie może czy robią gdzieś mikromacierze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ola, tak, też już ich obserwuje. Heniutka i Dorkę uwielbiam bezgranicznie :-D ale dziękuję za polecenie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spójrzcie też na instagramie na dzieciakicudaki. Wspaniali ludzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Joan, niestety nie mam Skype. Napisz do mnie SMS i podam Ci swoje dane, możemy się kontaktowac poprzez messengera. I zapraszam na grupę na Facebooku Zakątek 21. Cudowni ludzie. Dzięki nim mniej boję się tego co bedzie. Mój numer to: 511 458 283
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anna u mnie amnio również potwierdziło ZD, może wymienimy się kontaktami, aby podzielić się informacjami? Masz skype?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Astri, u mnie na USG w 12 tygodniu jedynym powodem do niepokoju był brak kości nosowej. W kolejnym tygodniu kosc się pojawiła jednak nadal mała. Pappa wskazało ryzyko 1:46. Amniopunkcja potwierdzila ZD.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Joan, ta ciąża od 16 tygodnia (od momentu ustania mdłości) jest idealna no poza tym że stwierdzony został ZD u coreczki. Gdyby nie ruchy i rosnący brzuszek to w ogóle nie czułabym że jestem w ciąży.

AS, więc amniopunkcję miałyśmy tego samego dnia. Ja nie wiem czy to ja akurat na jego dobry humor trafiłam czy o co chodzi. Ze mną żartował, był mily, mówił co będzie robił, co robić po amniopunkcji, ile czasu odpoczywać. Z resztą wyżej opisywałam przebieg wizyty.

Połówkowe wykonywała u mnie dr Leszczyńska. Cudowna osoba. Ciepła,mila... Okazała mi mnóstwo wsparcia poprzez rozmowe i polecenie stowarzyszen dla rodzin dzieci z ZD. Badanie trwało jakoś około 30 minut. Niestety zdjęcia które otrzymałam są czytelne tylko dla lekarzy bo są na nich głównie narządy wewnetrzne i niektóre części ciała. Nie jest to USG 3D. W poprzedniej ciąży na połówkowych byłam prywatnie i było 3D z możliwością nagrania. Tutaj niestety nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny czy któraś z Was miała złe wyniki usg? U mnie preis zauważył trzy markery :( stwierdził ze pappa nie ma sensu robić i tylko amniopunkcja i to najlepiej już w 14 tyg bo nie ma na co czekać. Czy u którejś z Was tez tak słabe było usg?:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja połówkowe mam jutro. Ciekawe na kogo trafię, wolałabym chyba na Stefańską.
Mam nadzieje zy przepuklina się wchlonela... A jak wygląda to badanie? Sprawdzają dobrze serduszko?? Badają tak konkretnie i czy dostaje się jakieś fot?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może dlatego, że lekarz jest od bycia specjalistą w swojej dziedzinie, a Boćkowski jest świetnym, a nie od uśmiechania...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Amniopunkcja - do osób które już to przeszły

Ja miałam amniopunkcje 14.04 u Boćkowskiego. 22.04 na wizycie kontrolnej lekarz prowadzący mało nie spadł z krzesła jak zobaczyl jakiego mam olbrzymiego krwiaka! Od tego czasu maluch prawie przestał rosnąć! Wynik amnio prawidłowy. Na usg połówkowe niestety znów trafiłam na Boćkowskiego, przez całe badanie nic się nie odzywał, potem spojrzsł na zegarek i wkurzony skomentoeał, ze godzine zajelo badanie. Prawie nic nie mogłam z niego wyciągnać, a jak w końcu ze łzami w oczach zapytałam, czy z moim maleństwem będzie dobrze, to krzyknął na mnie, że jak ma być dobrze, skoro to to i to. Wystawił skierowanie do szpitala i tyle. Dziwię się, że ktoś moze tak bezdusznego lekarza wybrać sobie na lekarza prowadzącego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Anna, ja czekam na wynik amnio, miałam podobne wyniki z krwi pappa jak Twoje. Czy też masz jakieś problemy zdrowotne w tej ciązy? u mnie to moja 3 ciąża, jak do tej pory nigdy nie miałam problemów, a w tej ciązy miałam na początku podejrzenie cukrzycy ciązowej i teraz jeszcze prawdopodobnie niedoczynność tarczycy. Dziewczyny ile czasami trzeba przejść ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Talka, tak to była cudowna wiadomość. Musimy się teraz cieszyc z nawet najmniejszych dobrych wiadomości. Oj no to jesteś w bardzo trudnej sytuacji skoro lekarze mają rozbierzne zdania. Ale co ma byc to będzie, może po porodzie się okaze że wcale nie jest aż tak źle i dzidzia sobie poradzi. Trzymam kciuki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anna,to cudownie!!! Bardzo bardzo bardzo się cieszę! To musiała być ulga przy tym wszystkim.Niech ksiezniczka teraz zdrowo rośnie :*

U mnie bez zmian czyli źle. Mój lekarz się dziwi,ze wypuścili mnie ze szpitala. Jego zdaniem z tymi nerkami dzieciątko poza moim brzuchem nie ma szans.Ech nadzieja umiera ostatnia ale ciężko mi wierzyć,ze będzie dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Talka, 26 maja byłam na połówkowych. Zadne wady coreczki narazie nie zostały stwierdzone. Serduszko narazie rozwija się prawidłowo ale w 3 trymestrze mamy powtórzyć dokładne badanie i wykonać echo serca. Kończyny rowniez proporcjonalne, dobrze rozwinięte. Pozostałe narządy również. Kolejnego dnia byłam też u swojej ginekolog i udało się też uchwycic buźkę na USG. Spodziewałam się widocznych roznic między dzieckiem zdrowym a z ZD ale wyglada, że tak powiem, normalnie :) nie mogę się już doczekać porodu az poznam moja ksiezniczkę
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ręczniki... Gdzie warto kupić aby nie zbankrutować? (20 odpowiedzi)

Witam, czeka mnie wymiana ręczników... no dobre z 10 sztuk. Poprzednie były z ikea i polskiej...

in vitro (4 odpowiedzi)

Dzień dobry. Przeszłam 2 implantacje in vitro, niestety bezskutecznie. Mam pytanie, kto...

Komunia-prezenty (69 odpowiedzi)

Dziewczyny była u mnie wczoraj sąsiadka , która ma dwie komunie w tym miesiącu i tak zaczęłysmy...