Aquasfera cz. II

Nowy wątek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wspólnota

gdybys byl to bys wiedzial.....wszystko dobrze. nie martw sie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Wspólnota

jak tam spotkanie wspolnoty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wspólnota

już pare razy wałkowaliśmy ten temat :) Jak będzie wspólnota i będziemy już płacić za portiera to będzie można określić zakres jego obowiązków... teraz jest to ochroniarz wynajęty przez SEMEKO...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wspólnota

kolego qwerty może Ci panowie z ochrony po prostu już rozpoznają twarze osób które widzą bardzo często i wiedzą że to "swój" :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wspólnota

w sumie ja tez chcialem kupujac mieszkanie by bylo bezpieczniej z portniernia....Nie mniej jednak, wkurza mnie fakt ze owi panowie otwieraja drzwi kazdemu kto ma wiecej siatek albo postoi przy drzwiach dluzej niz 30 sekund....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Wspólnota

ja będę za utrzymaniem portierni... kupując tu mieszkanie zdawałem sobie sprawę, że portiernia będzie i będzie w niej pracował (za pieniądze) portier... tak więc nie bardzo rozumiem, czemu teraz miałaby portiernia zniknąć...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wspólnota

hmmmmmmm......zalezy ile to bedzie kosztowac. Niby dzielac to na duza ilosc mieszkancow nie powinno byc drogo ale zobaczymy...calkowicie zrezygnowac z ochrony to troche nierozsadne...jak juz to moze tylko wieczorami? np. 20-8. Tak czy inaczej poznam koszt utrzymania to sie ustosunkuje. Nie ma co na zapas sie martwic.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Wspólnota

A ja mam pytanie z "innej beczki" : czy mieszkańcy bloku Atlantic będą za dalszym utrzymaniem ochorony ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Wspólnota

Kurka pierwszy raz słyszę z ta kamerka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Wspólnota

Zgadza się Bartek , na razie nie mamy dowodów że coś mogło by wpłynąć na nasze koszty, ale problem nie został wyssany z palca,i już kilka miesięcy temu ktoś inny poruszał sprawy Redpolu ale faktycznie może problemy są odległe na Młynie i już sie polepszyło. Mimo to jeśli ktoś jest w stanie sprawdzić czy wszystko jest w porządku to będziemy spać spokojnie .
A tak z innej beczki, mam pytanie do sąsiadów którzy mają media z firmy Plastcom ,czy w pakiecie TV macie w swoich telewizorach podgląd z kamer zamontowanych na naszym bloku ?, słyszałem że na starszych osiedlach konkurencja udostepnia taką opcję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wspólnota

Tomasz, niestety na chwilę obecną każdy tylko gada i narzeka na ten Redpol ale nikt nie przedstawia żadnych konkretów. Wszyscy mówią że coś gdzieś słyszeli jednak jakiegokolwiek dowodu nikt nie pokazuje. Nie możemy pochopnie podejmować decyzji o zmianie administratora ot tak sobie a potem będziemy w d... :( zawsze można trafić na gorszego. Tak jak już wspominałem koleżanka mieszka właśnie na osiedlu przy młynie, szwagierka to samo i nikt nic nie mówi o jakichkolwiek zwiększonych rachunkach. Z Redpolem był problem w postaci dużych rachunków za np. prąd wspólnoty > jednak coś zadziałali bo rachunki spadły o około 50%. Nie chodzi mi o mówienie co jest dobrze a co źle bo mentalność Polaka to ciągłe narzekanie :) chodzi tylko o to iż jak się im cos zgłasza choć czasami trzeba nieco poczekac to starają sie to załatwić. Jeśli mielibyśmy dodatkowe koszty w postaci spłacania kogoś kredytu (mam tu na myśli osiedle przy młynie) to na pewno na forum by o tym huczało że każdemu rachunek wzrósł. Czy nie jest tak...?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wspólnota

Zdaje mi się Panie - qq - że ty nie jesteś mieszkancem naszego bloku a tylko dziwnym obserwatorem ,bo ostro wypowiadasz się na forum ,wspominasz o policji ,teraz straszysz innych sądem ,dobry jesteś ! ?
Słuchajcie pozostali , co najmniej 80% z nas jest z poza Redy ,więc co my możemy wiedzieć o mieście Reda a tym bardziej o firmie Redpol.
Zgadza się że jak na razie jest ok. rano winda i klatka umyta,panowie rano odśnieżą ,papierki pozbierane , ale dlatego by nas przejąć,by zawiązać wspólnotę ,by pokazać się z jak najlepszej strony.To że płacimy niskie opłaty za ogrzewanie , za wodę ,za czynsz ,to za mało.
Ale jak wyglądają sprawy finansowe ?? TO JEST WAŻNE ! tego nie wiemy, ja myśle że ,,Yooki ,, ma racje a wręcz zgadzam się z nią ,tym co mówią na Osiedlu Młyn.
Ja mam bardzo dużo znajomych na tym osiedlu i często tam przebywam i z kim nie rozmawiam każdy narzeka na sprawy finansowe , i to nie na sprawy pożadkowe o które dbają ,tylko właśnie finansowe. Ale znając życie Polak na wszystko narzeka.Ale może coś tam jest,ale jak to sprawdzić ? Bo chodzi NA PRZYKŁAD ! o to by nie płacić czyjeś długi ,bo to jedna wspólnota i podzielą zadłużenie na wszystkich . A dlaczego ja mam płacić - np. za wyremontowany parking przed blokiem ,klatkę albo jakieś zamontowane kamery przy blokach (mowa tu o osiedlu młyn) Bo na zebraniach wszyscy na remont sie zgadzają a potem nie ma komu płacić a kredyt trzeba spłacić.
Przydałby się naprawde pożądny prawnik albo ktoś znający się na tych sprawach (ale nie z naszego bloku) który by ta sprawę obcykał przed wstąpieniem . Dla mnie nie ma problemu w którę firme wejdziemy ale żeby potem nie było narzekań że wybierzemy tą czy tamtą firmę . Wiec nie psioczmy tyle co dobre a co złe tylko poczekajmy aż ktoś pomoże nam w sprawdzeniu czy Redpol jest OK.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wspólnota

Jeśli chodzi o kontrolowanie Redpolu to nie powinno to być zbyt skomplikowane. Wystarczy jak na tablicy ogłoszeń wywieszaliby ile mieli wpływu środków w danym miesiącu i rozpiskę na co ile kasy wydali :)
Zastanawia mnie sprawa kto zajmuje się odśnieżaniem chodników i dróg wokół naszego bloku. Chodniki przed wejściem do klatki odśnieżają panowie z ochrony jednak droga pozostawia wiele do życzenia chyba że jest to spowodowane przez auta stojące wzdłuż krawężnika że pług nie może wjechać a i czasem z miejsca parkingowego problem z wyjazdem jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wspólnota

Yooki niestety bez jakiś konkretów to pisanie palcem po wodzie. Moja koleżanka z pracy mieszka właśnie na wspomnianym osiedlu przy młynie i nic nie wie o jakiś stratach wspólnoty związanych z działaniem Radpolu i nie mają jakiś większych rachunków. Może sprawa tyczy się tylko jakiegoś konkretnego bloku bo osiedle przy młynie jest dość obszerne. Blok w którym mieszka moja koleżanka nie jest zarządzany przez Redpol od około roku.

Druga sprawa: nie nakręcajmy się jeden na drugiego jak to powyżej miało miejsce :) my jako mieszkańcy bloku musimy trzymać się razem a nie s... we własne gniazdo. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wspólnota

~qq polecam melisę na uspokojenie, może po niej będziesz w stanie czytać ze zrozumieniem.

To o czym piszę to nie plotki ale fakty, nie "przeczytane gdzieś" ale informacje bezpośrednio od mieszkańców którzy się w takiej sytuacji znaleźli.
Napisałam że nie mogę podać konkretnych kwot (straty wspólnoty spowodowanej działaniem Redpolu) w tej chwili ale dopytam o to znajomych.
Chyba Cię nie dziwi (a może?) że nie chcę wprowadzać nikogo w błąd i podawać kwot z sufitu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wspólnota

Bartek415 ja mam problemu z płatnością a sytuacja podobna jak u Ciebie.
A co do "afery" na osiedlu przy Młynie też słyszałam od znajomych(ale o żadnych kwotach nie mówili)najlepiej byłoby zapytać osiedlowych "społeczniaków"zorientowanych w temacie na forum redamlyn...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wspólnota

Skoro nie masz o tym pojecia jak sprawdzic i udowodnic te oszustwa finansowe o ktorych mowisz to lepiej sie dowiedz. Ja na ich miejscu bym juz dawno Cie do sadu podal za szerzenie takich plotek. A mowiac ze wyczytalas to gdzies ale poprzec dowodem nie mozesz bo nie wiesz jak czy nie umiesz czy cokolwiek innego sobie wymyslisz w niczym Cie nie usprawiedliwia. Takze lepiej sobie to sprawdz. Zanim ktos im wspomni ze niby sa nieuczciwi i ich nie chcemy, spytaja sie dlaczego i sie dowiedza ze dlatego ze tu na forum sie tego dowiedzieli od Ciebie. Znajac zycie tak bedzie. Jak narazie rugasz im opinie i to co wyczytalas gdzies nie jest usprawiedliwieniem. A grzywny male nie sa. Wyhamuj :) Pozdro!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Wspólnota

Bartek z głowy nie jestem w stanie podać kwot ale dopytam a jak powstały napisałam wyżej.

"Jak bedziemy mieli założoną wspólnotę to możemy zgrać się tak aby to Redpol tańczył tak jak my zagramy a nie na odwrót. W końcu to dzięki naszym pieniądzom mają pracę. Możemy również jako wspólnota oczywiście zarządac wszelkich sprawozdań finansowych na co idą nasze pieniądze. Wszystko jest do dogadania a ich "ułożenie" się pod nas leży w ich inteneresie :)"

Pięknie to brzmi co piszesz ale jak wskazuje przykład sąsiedniej wspólnoty Redpol ma w nosie dzięki komu ma pieniądze i pracę. Tak naprawdę ich najlepszym klientem jest Semeko. To dzięki nim mają pracę:) Mieszkańcy wspólnot nie są priorytetem.

Zaciekawiłeś mnie też stwierdzeniem żeby zrobić tak żeby Redpol tańczył jak my zagramy a nie odwrotnie. Tzn jak konkretnie to zrobić? :)

Sprawdzenie finansów też nie jest prostą sprawą, chyba że jesteś specjalistą.
Cały czas chodzi mi o to że nie po to jest wspólnota żeby kontrolować zarządcę na każdym kroku. Kto ma taka wiedzę i czas żeby ślęczeć nad papierami? To zadanie zarządcy, jeśli to wspólnota będzie kontrolować finanse bezsensowne staje się utrzymywanie zarządzającego.

Powinniśmy mieć zaufanie do naszego zarządzającego, a moim zdaniem zaufanie Redpolowi to już naiwność ponieważ pociąga za sobą poważne skutki finansowe. Koniec końców to my - mieszkańcy, będziemy ponosić skutki ich działań gdy okaże się że działali niekoniecznie w naszym najlepszym interesie.

Czy naprawdę chcemy sprawdzać na własnej skórze czy Redpol to uczciwa firma czy nie?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Wspólnota

Yooki, Pani w Redpolu wcale nie jest ładna :p (oczywiście nie obrażając nikogo panie nie są w moim guscie )
Możesz tylko przytoczyć tu wszystkim na forum jakiej wysokości są te zaległości sąsiedniego osiedla oraz z jakiego powodu powstały? Niestety kiedy to raz podczas naszej nieobecności w domu poprosiliśmy rodziców aby wyciągnęli rachunek i go opłacili za nas (potem oddaliśmy :) ) to w następnym miesiącu przysłali nam nowy rachunek z informacją iż zalegamy z płatnością za miesiąc poprzedni. Oczywiście bez wizyty w biurze się nie obeszło, zajęło to pani 3 dni żeby sprawdzić wpłaty na ich konto, niestety w przypadku kiedy opłatę za czynsz robi osoba o innym nazwisku niż na rachunku to ci już są zagubieni w akcji pomimo wpisania jakiego rachunku to dotyczy oraz za jakie mieszkanie i jakich mieszkańców jest wplata. Niestety Redpol poza tą sytuacją jest w miarę ok. Czasami trzeba dzwonić o jedną sprawę tak z 4 razy ale w końcu zrobią. Czasami trzeba użyć odpowiednich argumentów aby zadziałało. Jak bedziemy mieli założoną wspólnotę to możemy zgrać się tak aby to Redpol tańczył tak jak my zagramy a nie na odwrót. W końcu to dzięki naszym pieniądzom mają pracę. Możemy również jako wspólnota oczywiście zarządac wszelkich sprawozdań finansowych na co idą nasze pieniądze. Wszystko jest do dogadania a ich "ułożenie" się pod nas leży w ich inteneresie :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Wspólnota

Nie wiem czy zauważyłeś pasek ale jestem mocno ograniczona z uwagi na gabaryty. Poza tym nie znam się i oglądanie dokumentów niczego mi nie da. To musiałby sprawdzić ktoś kto ma o tym pojęcie.

A "kantowanie nas przez Redpol" - zaznaczam ze domniemane bo nie wiadomo jak to jest w naszym przypadku, opieram się na doświadczeniach sąsiadów z drugiej strony ulicy - polega dokładnie na tym co napisałem wyżej w punktach.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli - moje obawy wynikają z alarmujących informacji, z sytuacji która nastąpiła z winy Redpolu na sąsiednim osiedlu. Nie można ze 100% pewnością stwierdzić że tak samo postąpią z nami ale nie można też tego wykluczyć.
Uważam że to firma niegodna zaufania i próbuję uświadomić np. Tobie qwerty, że wysokość rachunków i ładna Pani w sekretariacie nie świadczą o rzetelności firmy.
Ale oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Czy ktoś zna firmę verte invest? (4 odpowiedzi)

Chodzi mi o jakość i współpracę?

Dobry i sprawdzony deweloper?? (16 odpowiedzi)

Witam. Zamierzam kupić mieszkanie w Gdańsku "Nowe" . Jakiego byście polecili sprawdzonego...

dom czy mieszkanie??? (423 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...