Banialuki i strachy na Lachy

Temat dostępny też na forum: Hydepark
Polacy co rusz padają ofiarą własnej irracjonalności i emocjonalności, umożliwiającej wpływ manipulatorów na ich zachowania.

Parę dni temu wpadłem do Biedronki, a tam jedyna różnica w stosunku do czasu przed epidemią to maseczki na twarzach klientów i nic poza tym. Wracając z Biedronki wpadłem do Netto, a tam ordnung, drzwi zamknięte i obsługa wpuszczała tylko pojedyncze osoby. Parę dni później i w Netto zniesiono te rygory.

Jaka jest różnica między pójściem do takiego marketu a pójściem do komisji wyborczej ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dla wyborców praktycznie żadna. Spędzą w lokalu kilka minut. Często znacznie mniej, niż w sklepie, przy porównywalnej ilości i "bliskości" kontaktów.
Spora różnica byłaby natomiast dla członków komisji, którzy w namordnikach musieliby spędzić kilkanaście godzin. Ale tu argument brzęczący byłby wystarczający. Gdyby znacząco podniesiono wynagrodzenie dla członków komisji, nie byłoby problemów z ich skompletowaniem. A i tak wyszłoby o niebo taniej (a przy okazji: potencjalnie uczciwiej) niż szopka z pocztą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Przepraszam, a czy w marketach, oprócz klientów, nie ma obsługi ?
Jak się chce demokracji, to trzeba zachowywać demokratyczne kryteria równości. I nie odkłada się decyzji na przysłowiowe "zaś". Kijem tego co nie pilnuje swego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

A co ma demokracja do tego?
DLa obsługi marketów praca w nich jest pracą podstawową. Nie bardzo mają wybór - muszą popylać godzinami w tych namordnikach, bo tak wadza kazała. Alternatywą jest zmiana pracy, ale w obliczu narastającego bezrobocia jest to słabiutka alternatywa. Jeśli ktoś ma jedynie kwalifikacje "sklepowe" to w każdym innym sklepie też będzie musiał pracować w namordniku, zatem jak sie nie obróci, to de.. z tyłu.
Co innego w przypadku komisji wyborczych. To jest praca dodatkowa, bardzo okazjonalna. Można sobie w niej parę złotych dorobić, ale nie jest to źródło podstawowego utrzymania. A siedzieć N godzin w maseczce, żeby na waciki dorobić, mało komu się uśmiecha. Ale, jak pisałem, jest to wyłącznie kwestia wysokości wynagrodzenia. Za odpowiednie pieniądze znalazłoby się wystarczająco dużo chętnych. To czysto rynkowa sprawa, z demokracją nie mająca nic wspólnego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

sadyl
Demokracja oznacza równość wobec prawa. W przypadku głębszej analizy demokracji repubikańskiej równość polityczna oznacza symetrię między prawami a obowiązkami. Demokracja chroni też system gospodarczy z jego miejscami pracy, jako źródło dochodu. Tak więc demokracja stanowi podstawę bytu, z czego wynika troska o stabilność instytucji demokratycznych. Można przecież, z drugiej strony, przeżyć jako niewolnik, ale chyba nikomu to się nie uśmiecha.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Trzeba Wam przypominać że to nie opozycja wymyśliła panademię, to nie politycy opozycji wprowadzają kwarantannę i inne zakazy, to wasze rządowe media powtarzają co chwilę "zostań w domu". Ja jestem za tym, by wybory się odbyły, najlepiej w tradycyjnej formie. By jak najwięcej takich jak łowca odczuła na własnej osobie, dosłownie , skutki głosowania na Dudę. Bo ja I inni mi podobni nie będą w tej farsie uczestniczyli. Im więcej was tam będzie, tym lepiej.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

> to nie opozycja wymyśliła panademię

Oczywiście, że nie.
Opozycja fatalna od dłuzszego czasu wymyśla, jak zgasić światło po swojej kandydatce. I jakoś im to wciąż nie wychodzi ;)

> wasze rządowe media

Dlaczego piszesz do zetjota w liczbie mnogiej? Z poprzednich czasów wam tak zostało, towarzyszu?

> powtarzają co chwilę "zostań w domu"

Tę mantrę powtarzają (a przynajmniej powtarzały, bo mogę nie być na bieżąco) zarówno media rządowe jak i mainstreamowe media nierządne.

> Ja jestem za tym, by wybory się odbyły

No i git. Przekonaj jeszcze swoich zwierzchników do tego. Będziem mieć to z bani a i tak wiadomo, kto wygra (bo wiadomo juz to było przed tym całym wirusowym cyrkiem)

> By jak najwięcej takich jak łowca odczuła na własnej osobie, dosłownie , skutki głosowania na Dudę

Rozumiem, ze jak ktoś pójdzie i zagłosuje na Kidawę, to nic złego mu się nie stanie? ;>

> ja I inni mi podobni nie będą w tej farsie uczestniczyli

Z pewnością uczynisz tym samym (i tobie podobni) wielką przykrość Pandudzie. Może nawet zachlipie...;]

--
PS: Zupełnie zapomniałem, że od dzisiaj mamy nową rzeczywistość, bez p. Gersdorf. Kaczor może zatem na luzie stan wojenny ogłosić bezkarnie, jakby mu się poczta znarowiła :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

No właśnie bardzo się prawie wszyscy podporządkowali nielegalnym nakazom rządu. A ludzie są coraz bardziej wkurzeni. Nie ma żadnego kandydata, co by powiedział: obowiązkowe maseczki są nielegalne, bo ustawa pozwala tylko ich stosowanie przez chorych, zakazy poruszania się, zamknięcie granic itp. jest niekonstytucyjne, bo to podstawowe swobody, które znieść może tylko stan wyjątkowy, nigdy nie podpiszę ustawy o obowiązku szczepień, zwłaszcza że to Gates podejrzanie za tym lobbuje i tak dalej...
Przecież co oni teraz opatentowali... To jest...

https://dzienniknarodowy.pl/zalozony-przez-billaikow-na-ludzkim-ciele/

No Bosak i Sośnierz dzisiaj wyskoczyli bez maseczek, przyczłapał się Radek Sikorski w śliniaku i było zabawnie. Tak powinny debaty wyglądać, a nie głoszenie referatów w konwencji 1 z 10. Serio, wole taki spontan niż klasyczną kampanię wyborczą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

>podporządkowali nielegalnym nakazom rządu

Nielegalnym ?
Ludzie, rządzący jak i obywatele, powinni polegać w pierwszym rzędzie na moralności, następnie na obyczaju, a dopiero w dalszej kolejności i specyficznych przypadkach na prawie. Czyli na zdrowym rozsądku, bo nadmiar prawa prowadzi do totalitarnego zamordyzmu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

A czy to krasnoludki wprowadziły stan epidemii do polskiego prawa w r. 2008 ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

A kto wprowadził stan epidemii do prawa w r. 2008 ? Krasnoludki ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Odjechał maksymalnie.
"Tańczący z krasnoludkami"
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

mnie irytuje jedna rzecz.
bez względu na to, co jest bezpieczne a co nie.
mianowicie hipokryzja. Pracować nie można, wychodzić z domu nie można było (nawet na spacer), należy zachowywać bezpieczną 2-metrową odległość między sobą...nosić maseczki, na które był specjalny przetarg (ale to wszystko dla bezpieczeństwa przecież!)

ale obchodzenie 10 kwietnia przez Kaczyńskiego i jego pachołków, pójście na wybory albo narażanie listonoszy na bezpośredni kontakt jest cacy :D
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani ma kłopoty ze zrozumieniem wolności wyboru wprowadzonej przez demokrację i podstawowego obowiązku chronienia demokracji, która tę wolność gwarantuje ? Bo nie ma jednego bez drugiego. A inaczej zostanie pani bezpiecznym niewolnikiem.

Dodajmy jeszcze do tego, że pani irytacja jest bezrefleksyjna. Chwila refleksji np. nad tekstem prof. Zybertowicza zatytułowanym "Kara za bezbozność! ", w odniesieniu do pandemii, bardzo by się pani przydała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

gdzie jest moja wolność wyboru skoro wybory, jeśli do korespondencyjnych dojdzie, będą obowiązkowe a za nieodesłanie karty grozi 3 lata więzienia? ;)
dalej...jak będzie rozwiązana kwestia osób zameldowanych w Polsce a mieszkających za granicą? ;)

jak wyjaśnić kolejne czytania ustawy antyaborcyjnej? dlaczego grupa facetów (i kilka kobiet) grzejących tyłki na wygodnych stołkach ma decydować o losie miliona kobiet? to jest ta demokracja?

bo mi się wydaje, że to, co się ostatnio dzieje w Polsce to raczej totalitaryzm bardziej ;)

a jeśli uważasz, że tak wygląda demokracja i wolność wyboru to jednak wolę mieć jak to stwierdziłeś kłopoty z ich zrozumieniem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Priorytetem władz demokratycznych jest ochrona bezpieczeństwa obywateli, więc pojawienie się pandemii wymagało reakcji władz. Gdyby pani zaraziła się wirusem, to żadna wolność na nic pani by się nie przydała.

A wolność osobista nie daje kobietom prawa do zabójstwa. Demokracja = wszyscy żywi ludzie mają takie same prawa konstytucyjne.

A totalitaryzm pojawia się tam, gdzie moralność i dobry obyczaj zostają wyeliminowane i zastąpione przez prawo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Przeszłam wirusa nawet o tym nie wiedząc ;) znaczy dowiedziałam się już po fakcie :P okazuje się, że nawet starzejące się jednostki, takie jak ja nie umierają z powodu złapania wirusa de facto mniej groźnego niż grypa. ale ja nie o tym.

wolność osobista daje kobietom prawo o decydowaniu o własnym życiu. a prawa człowieka są po to, żeby to życie w różnych przypadkach ratować, na przykład kiedy ciąża zagraża życiu matki.

nie można na tym przykładzie akurat mówić o demokracji bo jakby...nie słyszałam nigdy o tym żeby jakikolwiek mężczyzna dokonał aborcji :D także niestety, tu demokracja powinna zrobić wyjątek :P

no właśnie! i to się dzieje w Polsce! moralność i dobry obyczaj jest zastępowany przez nowelizacje ustaw.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sadyl, jeżeli wybory mają się odbyć w maju, czy to korespondencyjnie, czy tradycyjnie to jestem za tym, by uczestniczyło w nich jak najwięcej głosujących na Dudę. Nich będzie ciasno, bez maseczek i z kichaniem i kaszleniem. To jest jedyny powód, dla którego napisałem że jestem za tymi wyborami w maju.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

"...jestem za tym, by uczestniczyło w nich jak najwięcej głosujących na Dudę. Nich będzie ciasno, bez maseczek i z kichaniem i kaszleniem. To jest jedyny powód, dla którego napisałem że jestem za tymi wyborami w maju."

Napisałbym że to skrajna podłość oczekiwać że "potencjalnie" śmiertelną chorobą zarazi się maksymalna ilość ludzi mających inne poglądy polityczne. Napisałbym ale nie napiszę bo mam w d*pie waszą kolejną nawalankę.
A sr*k po raz kolejny dał dowód na to że zupełnie słusznie uważam go za gnidę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9

Pani powinna zapisać się do kluby płaskoziemców z taką refleksyjnością. Przecież każdy płaskostopiec wie i potwierdzi, że Ziermia jest płaska.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

nie rozumiem co ma wspólnego klub płaskoziemców do polityki, demokracji i praw człowieka.
główna różnica pomiędzy tymi zagadnieniami jest taka, że ktoś, kto uważa, że ziemia jest płaska, nie szkodzi nikomu dookoła. więc niech sobie myśli.
natomiast 450 posłów...ok. może nie wszyscy ale znakomita większość z nich czynnie uczestniczy w zmianach dotykających całego społeczeństwa, narzucając wszystkim swoje myślenie o tym, że ziemia jest płaska a jeśli ktokolwiek raczy mieć inne zdanie, zostanie ukarany.

widzisz tę subtelną różnicę? czy nadal jest to tylko moja refleksyjność?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Płaskoziemcy nie szkodzą ? A co jesli inzynier będzie płaskoziemcem i w projekcie nie uwzględni krzywizny Ziemi i most się zawali ?

A poza tym wariatkowo nie kończy się na płaskoziemcach - przecież są tacy, którzy wierzą w kilkadziesiąt różnych płci i domagają się praw.

A posłów to jest 460 i są oni wybierani czasami przez.i**otów, ale co ? Mamy odbierać prawa wyborcze i**otom ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czniać wybory. Jest ważniejszy problem.
Ciacho, gdzie się podział Twój blond?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

:D tyle słońca w tej Anglii, że ściemniał a ostatnio zamienił się w ciepły róż tylko miniaturka tego nie oddaje :P

nie ma na kogo głosować :(
pójdę na wybory dopiero wtedy kiedy będzie jakiś sensowny kandydat.
chociaż prędzej osiwieję :D
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Władza ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo obywatelom, a wybory dla swojej ważności musza być czteroprzymiotnikowe jak w Konstytucji.

Organizowana przez PiS impreza pod nazwą #nekrowybory nie jest głosowaniem w rozumieniu Konstytucji, wiec po 6 sierpnia niezależnie od wyniku urząd prezydenta zostanie opróżniony.

Jak wskazują analizy Senatu (Sejm cały proces przepchnął w ciągu 4 godzin bez analiz i opinii) wybory te nie będą bezpieczne.
To chyba czuje bez żadnych analiz każdy, dlatego ludzie zostają w domu, a nie wyłażą na dwór.

Jeżeli chodziłoby o bezpieczeństwo wprowadzonoby wybory przez internet.
Doprawdy nie rozumiem dlaczego internet jest be, a koperta cacy.
Wybory internetowe w odróżnieniu od kopertowych praktycznie nie są do sfałszowania.
Każdy może sprawdzić, czy jego pesel oddał głos, czy nie, wiec nie ma możliwości dosypywania.

Odrzucam teorie, ze pan kaczynski jest na tyle niedorozwinięty, ze nie radzi sobie z klawiszem Enter.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Krzyżak : z reklamacjami na potencjalne ofiary nekrowyborów na pana Duuuu ę to kieruj się do tego pokurcza Kaczyńskiego. Nie ja to wymyśliłem, ja zaś słucham opinii fachowców , zarówno od strony epidemiologicznej jak i PKW. Nikt z nich nie twierdzi żę będzie to bezpieczne i rzetelne. Wrzuć parę uwag do łowcy, który powiela tutaj przekaz gnoi z PIS, że to będzie tak bezpieczne jak zakupy w sklepie. Nie szukaj ze mną nawalanki internetowej, bo tyko się ośmieszysz.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

"Krzyżak : z reklamacjami na potencjalne ofiary nekrowyborów na pana Duuuu ę to kieruj się do tego pokurcza Kaczyńskiego. Nie ja to wymyśliłem"

Napisałem że podłością jest oczekiwać żeby "potencjalnie" śmiertelną chorobą zaraziło się możliwie dużo ludzi mających inne poglądy polityczne. Napisałem także że to TY masz takie oczekiwania czego jasno dałeś wyraz w poprzednim wpisie. Napisałem też że jest to dowód na to jaką jesteś gnidą. I nic do rzeczy nie ma to, kto wymyślił wybory kopertowe i kto za nie odpowiada.

"Wrzuć parę uwag do łowcy..."
Nie ty będziesz decydował co mam pisać. Po za tym łowca może i jest betonem ale w przeciwieństwie do ciebie nie oczekuje tego że znaczna część zwolenników opozycji fatalnej zarazi się koronawirusem a przynajmniej nigdy czegoś takiego nie napisał.

"Nie szukaj ze mną nawalanki internetowej, bo tyko się ośmieszysz."

Się kolejny bohaterski internauta znalazł. Żenada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

"Nie ty będziesz decydował co mam pisać."
Wystarczy walnąć kijem w płot, by wyskoczył ujadający pies. Taki jesteś podatny.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wzruszajace sa opowiesci starego czlowieka o wizytach w biedronce czy netto. Kiedys byly opowiesci.o podróży autobusem.

Jednak badylak i panna crasawica nie mogą zyc bez tego badziewnego forum.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

> Po za tym łowca może i jest betonem

Beton.
Ten aspekt mojej osobowości mnie zainteresował i myślę,że coś na ten temat napiszę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jest taka jedna romantyczna ballada...

https://www.youtube.com/watch?v=_GYyanxF6-I
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Baaardzo romantyczna ta, hm, ballada. To jednak nie moje klimaty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Niemożliwe. Tak się dałem zwieść. Bo to Patyczak był popełnił. Z Pidżamą śpiewał, a z Pidżamy wyewoluowały Strachy na Lachy. To myślałem że kolega z jakiegoś squotu, skoro taki topic wątka.

Żartowałem. Mam 7 minut żeby coś napisać o Zybertowiczu, ale nie mam czasu jeszcze przeczytać, co on tam wymyślił. Zdecydowanie wolę Do Rzeczy niż Wsieci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

A w kwestii reakcji na epidemię warto zapoznać się z dyskusją dotyczącą strategii walki z koronawirusem:

https://wpolityce.pl/swiat/498402-wraca-dyskusja-nad-szwedzka-droga-w-walce-z-pandemia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Szwedzi są narodem, który bez epidemii żyje w izolacji.
Chwile popróbował tej taktyki Johnson, putinowski przedstawiciel w UK i dziś mają największa liczbę śmiertelnych przypadków w stosunku do zakażeń w Europie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

statystyki ;) tak łatwo z ich pomocą manipulować ludźmi ;)
jest masa przypadków zgonów z innych powodów niż wirus a podciągane są pod wirusa, bo ktoś go przy okazji miał ;)
według mnie to, co robią Szwedzi jest najlepszym sposobem na poradzenie sobie z problemem. zakażenia nie oznaczają śmierci. Oni odizolowali starszych ludzi i tych, którzy mają schorzenia, przy których wirus mógłby doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia.

reszta przechodzi to łagodnie lub bezobjawowo.
zamrażanie gospodarki i pozbawianie ludzi pracy nie jest receptą na wirusa mniej groźnego od grypy.
a izolacja nie oznacza wykluczenia wirusa. on magicznie nie znika. wystarczy, że po izolacji ktoś będzie nosicielem. wszyscy tłumnie ruszą do sklepów, do restauracji.. i powtórka z rozrywki ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tego, który wariant reakcji był najlepszy, na dzień dzisiejszy nie wie nikt.
Teoretycznie, szwedzki. Najmniej kosztowny dla ogółu społeczeństwa.
Ale jest drobne "ale": warianty "liberalne" opierają się na założeniu wykształcenia odporności zbiorowej. A póki co, nikt z epidemiologów nie daje gwarancji, że takowa się trwale wykształca w przypadku Cov-2. Były doniesienia o powtórnych zachorowaniach osób, które już raz przeszły zakażenie, na co wskazywały testy. Jeśli to prawda, to zarowno takie podejście, jak i całą ideę masowych szczepień profilaktycznych można se zwinąć w rulonik i wsadzić ... głęboko.
W tym całym szumie jest masa niewiadomych, domysłów, półprawd, czy wręcz zupełnych fejków. Rację mają osoby, które wskazują, ze panika jest mocno przesadna. Rację też mają osoby, wskazujące, że nie jest to jednak coś porównywalnego do zwykłej grypy sezonowej. Zarażalność i śmiertelność jest jednak nieco większa. Choć oczywiście daleko cov-2 do choćby hong-kongu z końca lat 60-tych, o hiszpance sprzed wieku, nie mówiąc.
Możliwe, że ta "epidemia" wygaśnie sama, za kilka miesięcy. Możliwe też, że nie wygaśnie nigdy i trzeba będzie po prostu z tym żyć, jak z grypą sezonową, która wszak równiez zabiera tysiące ludzkich żyć. Nie wiemy, jaki będzie scenariusz, zatem na wszelki wypadek najlepiej po prostu nie dać się zwariować.
No i dużo baczniej patrzeć politykom na łapy, bo to, co wyczyniają, wykorzystując okazję, jest przerażające. A jeszcze bardziej przerażające jest to, że ogromna większość stada baranów daje się wodzić na postronku przez tę bandę hien, że tak klasykiem polecę :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Statystycznie to na zero wyjdzie, albo nawet model białoruski i szwedzki okażą się korzystniejsze. Ale to statystyki, różnie można je potem czytać. Brak słońca spowodowany siedzeniem w domu, oddychanie dwutlenkiem węgla, wilgocią i własnymi bakteriami wte i wewte, a przede wszystkim pozbycie się odporności przez dezynfekowanie wszystkiego musi dać nam do wiwatu. Jeszcze nieco więcej samobójstw można prognozować.
Zobaczymy zresztą, co dalej, bo ta wojna amerykańsko-chińska jest już nieco uciążliwa
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Odsuwając na bok nasze prztyczki, czy uważacie że macie dostateczną wiedzę w temacie epidemii i wirusów ? Forum aż puchnie od wniosków i strategii "fachowców" w tych dziedzinach. Gorsze jest jednak to, że fachowcy w tych dziedzinach też niewiele wiedzą, i często wygłaszają sprzeczne ze sobą wiadomości. W natłoku tego bajzlu, nie można zatem mówić, co jest bezpieczne, a co nie. Dlatego funkcjonujemy w rzeczywistości, w której wszystko i każdy może być złe. I tutaj rodzi się problem, jak do tego podchodzić. Czy zakładać że stąpamy po kruchym lodzie, czy lód jest na metr gruby? Mówiło się kiedyś o kierowcach rajdowych z Finlandii, że dlatego są tak dobrzy, bo zakładają pędząc na złamanie karku szutrową drogą przez las, że za wzniesieniem przed sobą jest prosta, a nie zakręt. Ja zdejmuję nogę z gazu, bo zakładam że będzie tam zakręt. Dlatego uważam, że racjonalnym zachowaniem w obecnej sytuacji jest zachowanie ostrożności, nawet wydawało by się przesadnej. Ta przesada daje mi zawsze margines na poprawę kursu, którego może zabraknąć gdy pójdę śmiało, prosto przed siebie ciemnym korytarzem i potknę się o próg, o którym nie miałem pojęcia że jest. Łowca coś bredził (bo taki prezentuje styl wypowiedzi) o kierowaniu się przede wszystkim moralnością. Zapytam się zatem, co mu podpowiada sumienie, i jak ma się to do moralności, gdy lansuje nam tutaj tezę bezpiecznych wyborów w maju. Pytam tylko w kontekście bezpieczeństwa, pomijając inne aspekty, o których nie z nim dyskutować.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

To ty człowieku nie kierujesz się w życiu moralnością przede wszystkim ? To tak jakbyś chodził na głowie.
Pierwsze słyszę o dziwolągu, który nie kieruje się moralnością. To przecież znany karnista o zapatrywaniach lewicowych, prof. Filar stwierdził kiedyś polemicznie, że ważniejszy od prawa jest dobry obyczaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Czy za trudne pytanie ci zadałem ? Widać że tak, bo z odpowiedzią jak zwykle masz problem. Moralisto spod znaku PIS.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jaq-u, rozmawiasz z człowiekiem, który zmarnował życie i dziś szuka winnych tej sytuacji.
Stawia się ma pozycji, w której ma prawo na moralne oceny innych i imaginuje sobie, ze jego postawa jest jak wzorzec moralności.

To jest syndrom zlamasów. Są to ludzie przegrani życiowo.
Taki Kaczyński np cały czas ma nieodpracowany syndrom niższości intelektualnej, stad pojawiają się : gorszy sort, komuniści i złodzieje, zdradzieckie mordy.
To są ludzie chorzy. Szkoda czasu na dyskusje z takim Ratlerkiem.
Na końcu rozmowy z nim obrał zostaniesz obsr*ny, zupełnie jak z gołębiem.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

jak ja tęskniłam za tym obrzucaniem się błotem ;)
serio. macie jeszcze trochę błota? mogę się dołączyć?
lubię sobie czasem pobrudzić ręce :D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Są to ludzie przegrani życiowo.

Oczywiście, ze tak. Przegrani zyciowo i zawodowo.
Zauwaz, ze jest to miks starych panien i kawalerow, ludzi zyjacych w samotnosci.
Tutaj znalezli sobie odskocznie od codziennosci, ktorej nienawidzą. Tutaj sie popieraja, tutaj siebie bronia, tutaj sie wspieraja, a przede wszystkim tutaj razem nienawidzą tych złych ludzi, co się podorabiali i są winni tego, ze okropny świat się na nich nie poznał.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

też jestem starą panną żyjącą w samotności ale chyba aż tak nie zgorzkniałam ;)

ja rozumiem wszystko, każdy ma oczywiście inny pogląd na świat i każdy ma do tego prawo. każdy ma prawo pójść i zagłosować na pis albo lubić kaczyńskiego, ale każdy też ma prawo się z tym nie zgadzać i wszystko jest z tym ok, byłoby nudno gdyby każdy miał takie same poglądy czy wizję świata

ale!

do licha zachowajmy przy tym szacunek do siebie wzajemnie, to są jakieś podstawy kultury osobistej, które powinny być wyniesione z domu.

co tu poszło nie tak? :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Siedzisz w UK, dla tego nie rozumiesz tego co się dzieje tutaj. Gdy masz przed sobą banderę, który ma ciebie za nic, to nie ma szansy na dialog. Albo oni, albo my.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie za bardzo rozumiem co ma wspólnego miejsce zamieszkania z kulturą osobistą ;)

poza tym...ja tu, jak to nazwałeś "siedzę" (choć z siedzeniem to ma mało wspólnego :D ) od całkiem niedawna, świadkiem braku szacunku na forum (i nie tylko) jestem od lat ;)

koegzystencja. nie zajadły monolog albo zacietrzewienie w swoim uporze. pokora...kuchnia świetnie jej uczy swoją drogą ;) i świadomość, że nikt nie jest nieomylny. Nawet ci, którzy wiedzą dużo :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Heh takie czasy i coś w tym niestety jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety tak to wygląda ;)
https://trendfilms.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0