Bezpieczna podróż dzieci

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Każdy z nas wie jak wielka spoczywa na nas odpowiedzialność w momencie gdy zabieramy swe dziecko w podróż autem. Od pierwszych chwil towarzyszył nam fotelik, który zapewniał bezpieczną podróż dziecku. Wraz ze wzrostem dziecka fotelik wymienialiśmy na kolejny pasujący do jego rozmiaru. Dziś gdy moje dziecko jest jeszcze zbyt małe by jeździć w pasach bezpieczeństwa poszukuję fotelika odpowiedniego dla wzrostu 1,50 m. Możecie coś polecić gdyż szukam już od kilku dni i nie znalazłąm nic sensownego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Znaleźć fotelik dla starszego dziecka to trudna sprawa. Ostatnio czytałam nawet artykuł na ten temat. Autorka znalazła foteliki dla dużych dzieci lecz jeden nie miał homologacji i nie mógł być sprzedawany w Polsce, a pozostałe dwa są u nas ciężko osiągalne. Uważam, że pozostaje Ci tylko wybór podkładki
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie kupuj podkładek one zabijają!!!!! ''
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9

Bzdury...są foteliki dla dużych dzieci np. Diono Monterey 2
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Podkładka owszem ale moim zdaniem dużo lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie pasa Smart Kid Belt. Jest to pas zakończony dwoma klamrami, którymi dopasowujesz pasy samochodowe do wymiarów dziecka. Bardzo bezpieczne rozwiązanie, które można stosować dla dzieci od 15 do 36 kg.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Poczytaj na fotelik info. Masz tam też informacje co należy zrobić z podkładkami. Po prostu wypie..... to dziadostwo.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Nie słyszałam nigdy o takim rozwiązaniu, czy to aby na pewno jest bezpieczne rozwiązanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój syn choć miał 6 lat ważył ponad 36 kg i tez mieliśmy problem. Kupiliśmy tu już wymieniany diono monterey. Teraz syn ma 8 lat, 38 kg, 146 cm i fotelik ma jeszcze zapas co do wzrostu i na szerokość spokojnie się mieści choć jest bardzo masywny.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nasz 8-latek od kilku lat jeździ w Monterey(kupowany jeszcze jako Sunshine Kids). Waga około 37kg i wzrost około 140cm.
Wiedzieliśmy, że będzie wysoki - szybko wyrastał z poprzednich fotelików.
Tu jeszcze mamy możliwość powiększenia na wysokość i na szerokość.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, pas ten uzyskał znakomite recenzje i opinie po testach zderzeniowych, a co najważniejsze posiada certyfikaty i homologacje. Można go ze spokojem stosować w Polsce jak i w całej UE. Jest to idealne rozwiązanie dla rodziców chcących wygodnie i bezpiecznie przewieź trójkę dzieci na tylnej kanapie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wszystkie dzieciaki mojej siostry i brata jeździły na podkładkach jak podrosły i nigdy nic się nikomu nie stało, no dobra nie doszło też w sumie do żadnego wypadku, ale wydaje mi się to spoko rozwiązaniem. A może zapytać jakiegoś policjanta co myśli na ten temat i co poleca... :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Przy zderzeniu bocznym ani podkładki, ani usilnie reklamowane tu adaptery gunwo dadzą. Przepisy jasno mówią o fotelikach. Poza tym przepisy przepisami, najważniejsze bezpieczeństwo dzieci.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Przepisy jasno mówią o:
"3. W pojeździe kategorii M1, N1, N2 i N3, o których mowa w załączniku nr 2 do ustawy, wyposażonym w pasy bezpieczeństwa lub urządzenia przytrzymujące dla dzieci, dziecko mające mniej niż 150 cm wzrostu jest przewożone, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w ust. 3b, w foteliku bezpieczeństwa dla dziecka lub innym urządzeniu przytrzymującym dla dzieci, zgodnym z:

1. masą i wzrostem dziecka oraz

2. właściwymi warunkami technicznymi określonymi w przepisach Unii Europejskiej lub w regulaminach EKG ONZ dotyczących urządzeń przytrzymujących dla dzieci w pojeździe."

A więc nie tylko foteliki wchodzą w grę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak w terenie zabudowanym jedziesz wolno to dlatego, że przepisy ograniczają czy że względu na bezpieczeństwo mieszkańców? Ja kupiłam fotelik dla bezpieczeństwa, a nie że względu na przepisy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bezpieczeństwo to podstawa. Jak syn był młodszy to tylko fotelik i to tyłem na przód. Jak stał się starszy (i większy) to zaczęły się problemy, bo nie cierpiał jeździć w foteliku. Były krzyki, obtarcia skóry. Testowaliśmy kilka fotelików i nic. Ograniczyliśmy się z podróżami do najbliższej rodziny i lekarza. Żadnych wyjazdów wakacyjnych. Stres dla dziecka byłby za duży. Od miesiaca sprawdzam ten pas, o którym tu wspominano. Smart kid belt jak na razie sprawdza się. Udało się pojechać do rodziny ponad 100 km w spokoju. Dziecko zadowolone. Wszystko widzi i nic go nie obciera. Może to będzie rozwiązanie. Co do bezpieczeństwa to filmiki z PIMOTu mnie przekonały. Chociaż mam nadzieję, że nie będę nigdy uczestniczyć w żadnym wypadku. Na razie się to udaje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nic sie nie stało, bo nie doszło do wypadku... polecać mozesz, jakby przeżyły wypadek na podkladce :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dokładnie tak!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To ja chcę zobaczyć film z testem zderzeniowym z tym cudem...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To zobaczcie sobie co się dzieje w crash testach z podkładkami, zwłaszcza ci co minusuja komentarze ze podkładki zabijają.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Filmiki masz dostępne na YT : https://www.youtube.com/channel/UCBoWq-ElaFfIE59iuHu8nZw/videos
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Całkiem dobrze to na tych testach wychodzi. Widziałam inne testy fotelików, nawet tych droższych i manekin zachowywał się bardzo podobnie. Oczywiście najlepiej jakby nigdy nie doszło do wypadku. Pas Smart Kid Belt może być bardzo przydatny przykładowo w taksówkach, które obecnie nie muszą posiadać fotelika.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ludziom już całkiem odwala z tymi dziećmi. Trzymajcie je najlepiej pod klimatyzowanym kloszem, za płotem i pod monitoringiem. Koniecznie z całodobową ochroną. Całe pokolenia wychowały się jeżdząc Trabantami czy Maluchami, bez fotelików, bez pasów, bez poduszek powietrznych. Dzieci nawet były w stanie przeżyć godzinę poza domem bez opieki rodziców! Takiego cyrku jak jest dziś nigdy nie widziałem! Nawet do szkoły ich samych nie wypuszczacie. Tymczasem największym zagrożeniem dla waszych dzieci jesteście wy- tępi, niewykształceni rodzice wyczuleni na wszystko tylko nie na własna głupotę!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

Rozumiem, ze dziadek pasów tez nie zapina w samochodzie, bo przecież kiedyś jak się jeździło furmankami to pasów nie było i jakoś wszyscy żyli, oj dziadku dziadku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Czy nie wydaje się nikomu dziwne, że dziecko podróżujące po mieście w samochodzie musi bezwzględnie być umieszczone w atestowanym foteliku, przypięte pasami? Najlepiej by było gdyby jeździło jeszcze w kasku (być może niedługo doczekamy się takiego przepisu). Z jazdy samochodem robi się teraz jakąś ekstremalnie niebezpieczną czynność! To samo dziecko podróżujące autobusem już nie musi mieć pasów, fotelików, poduszek powietrznych i jest całkowicie bezpieczne. Dziwne co? Jezdnie te same, prędkość ta sama...
Te wszystkie nakazy, zakazy mają na celu tylko łupienie ludzi z kasy! Ktoś przecież musi płacić za te badania, testy, atesty, homologację. Ktoś musi też płacić mandaty za brak fotelika, świateł, pasów, gaśnicy, lampy przeciwmgielnej itp...Im więcej takich obowiązków tym więcej można z z kierowców ściągnąc kasy za brak czegoś tam. Inaczej budżet tego kraju by się załamał. Co to za porąbany kraj, w którym budżet opiera się nie na przemyśle ale na dochodach z fotoradarów i innych mandatów.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Taaak. Dziękujemy za Twoje przemyślenia. Z pewnością w innych krajach dzieci nie muszą jeździć w fotelikach. To tylko polski pomysł...
A w których krajach najdlużej używa się fotelików RWF i dlaczego? Żeby łatać budżet?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Nie dziwi mnie to, że w autobusach dziecko nie musi mieć fotelika (jeszcze tego by brakowało!). Czytałam natomiast kiedyś wpis pewnej blogerki, jakie to foteliki są ważne i bezwzględne. Że ona nie ma samochodu, ale ma za to w domu foteliki i jeśli gdzieś jadą z kimś, to zawsze biorą ze sobą fotelik. Nawet jeśli jadą taksówką, a taksówkarz nie zgadza się z jakiegoś powodu na zamontowanie fotelika, to wtedy REZYGNUJĄ z taksówki i jadą AUTOBUSEM. To mnie już totalnie rozwaliło. Taksówka - mała, z pasami, z poduszkami, kilkoro siedzących pasażerów, "ciasna" = źle, autobus - duży, bez pasów, pełno przypadkowych osób które przy hamowaniu mogą zgnieść dziecko = dobrze. Rodzic z dzieckiem w taksówce bez fotelika (zgodnie z przepisami) = rodzic zły, nieodpowiedzialny, powinien wyjąć te kilka stów i na ten jeden przejazd taksówką kupić fotelik. Rodzic w autobusie = rodzic dobry, odpowiedzialny, bo nie jeździ samochodem bez fotelika (tylko autobusem). Ten wpis uświadomił mi, że fotelikofanatycy serio istnieją i wcale nie zalezy im na bezpieczeństwie dziecka, tylko na poczuciu własnej wyższości - "wożę dziecko tylko w foteliku, jestem super!".
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Są nawet ludzie, którzy po urodzeniu dziecka zmieniają auto na wielkiego SUV-a (bo duży, bezpieczny). W/g nich Jazda z dzieckiem typową osobówką to skrajna nieodpowiedzialność. To nic, że jedzie nim taka mamuśka tylko 500m do przedszkola i z powrotem nie radząc sobie z gabarytami auta przy każdej okazji parkowania. Ciągik siodłowy z naczepą sobie kupcie najlepiej!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Obecne przepisy stają się jeszcze bardziej absurdalne. W taxi, autobusie i innych uprzywilejowanych pojazdach nie musisz mieć fotelika. Ale jak masz dziecko poniżej 150 cm, niezależnie od wieku, to musisz mieć fotelik albo inne urządzenie. Niestety bywa tak, że dziecko nie rośnie prawidłowo i co, wozić je w foteliku jak ma 14-15 lat? To jakiś absurd. Dla młodszych dzieci można by kupić opisany tu wyżej Smart Kid Belt. Dostosowany jest tylko do chyba 36 kg. Szkoda, że nie trochę więcej. Byłby przydatny właśnie w takich mniej typowych zastosowaniach. Ale i u mniejszych dzieci wydaje się sensownym rozwiązaniem. Szczególnie podczas przewozu okazjonalnego. Bo przecież nie każdy musi mieć samochód na własność by móc pojechać samochodem. Nie dziś, gdy mamy coraz więcej firm wynajmujących auta na minuty.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

dokladnie tak, w większosci pojazdów dzieci jeżdża od tak bez niczego. a smart kid belt pozwala na dobrze zabezpieczenie starszakow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

na allegro maasz foteliki jakie tylko sobie wymarzysz ; P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dość popularne są podkładki., Nie wiem czy są jakieś inne wyjścia, ale to się sprawdza, przynajmniej w przypadku moich dzieci.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Proponuje zapoznać się z rzeczywistością, obejrzyjcie sobie crash testy fotelików, wtedy zrozumiecie. I wyobraźcie sobie zamiast manekina własne dziecko, może coś do Was dotrze. Wydajęcie na ekstra wózki, piękne ubranka, markowe zabawki a na fotelik porządny szkoda. Zobaczcie jak na tych testach foteliki marketowe dosłownie się rozpadają. Zobaczcie co dzieje się z dzieckiem które jechało na podkładce. Zamiast pisać te durnowate opinie zapoznajcie się z faktami. Aha i argument " u nas podkładka się sprawdziła" - w przypadku kiedy nie było wypadku jest po prostu głupi.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Oczywiście foteliki są dobre i nawet zalecane ale inne rozwiązania też się sprawdzają. Porównywałam crash testy pasa Smart Kid Belt z testami fotelików i manekin (a więc i dziecko) bardzo podobnie się zachowuje. Na ich stronie masz też dokumenty z badań i wykresy, gdzie widać jakie są przeciążenia i normy. Jak widzę to ich wyniki są dużo poniżej normy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Najbardziej rozwala mnie fotelik za grube tysiaki w aucie wartym max 1000 zł, gdzie podwozie odpada, a drzwi trzymają się na słowo honoru. No ale dziecko zabezpieczone hehe. To dopiero cudowni rodzice ;p
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

coraz więcej osób używa zamiast fotelika 15-36, podkłądki tego pasa Smart Kid Belt, poszukałam i ja o nim informacje w sieci, poogladałam filmiki na YT, widać ze dziecko dobrze zapiete podczas jazdy, czasem nawet przy podkładce ten pas nie przebiega jak trzeba, a tu nie ma takiej możliwości. Wszystko pozapinane jak należy, No i kupiłam, zadowolona jestem bo rzeczywiście dzieciak ok zapięty, sam się nawet już zapina i cieszy się bardzo z tego...no i cena taka niska a urządzenie mieści się w torebce więc i w taxi wykorzystam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Na facebooku ich widziałam porównanie filmików z wypadku manekina w foteliku i zapiętego tym pasem Smart Kid Belt i w szoku byłam bo znacznie bezpieczniejsze dziecko oakzalo sie być w tym pasie! To porównanie dalo mi dużo do myslenia , ten pas okazuje sie bezpieczniejszy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Właśnie jestem ciekawa jak z tym pasem też trochę szukalam. Ktoś się wypowie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja uzywam u starszego syna juz od dawna i jestem bardzo zadowolona. Poczatkowo kupilismy skb jako alternatywe do drugiego samochodu, bo zdarzalo sie, ze ojciec odbieral mlodego ze szkoly swoim autem gdzie fotelika nie ma. Teraz juz Adas jest na tyle duzy, ze uzywa juz tylko pasow i sprawdzaja sie super, naprawde dobrze trzymaja i zapewniaja bezpieczenstwo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mogę powiedzieć że ten pas jest wygodny i funkcjonalny, zabieram go np do taksówki jak jedziemy z dzieckiem. Czy do autobusu, wtedy też się przydaje. Fajnie że jest tak mały to można go ze sobą zabrać wszędzie. Także ogólnie polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przeszukałam cały internet, opinie na temat smart kid belt są rożne i można zgłupieć. Ostatecznie zdecydowałam się na ich zakup, bo młody w foteliku jeździć nie chce, jest za duży tak poza tym. Adapter przystosowuje pasy samochodowe do wzrostu dziecka i jest ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ciesze sie że my jeszcze troche pojeździmy w naszym transformers x-bag. Ale fakt, tyle tego wszystkiego na rynku że cięzko wybrać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepsze pasy, niż podkładki. Ogólnie używam pasów smart kid belt okazjonalnie, ale nie uważam, zeby było to złe rozwiązanie, wręcz przeciwnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

zgadza sie, podkladki to koszmar powinno sie to wycofac ze sprzedazy ! pasy sa bezpieczne certyfikowane i atestowane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja to pod wrażeniem jestem tego urządzenia, niepozorny pas a tak zabezpiecza podczas podróży. Testy zderzeniowe zrobiły na mnie wrazenie, ich wynik pozwolił mi ostatecznie zdecydować się na zakup pasa dla syna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wygoda czy niska cena to tylko dodatkowe plusy, ale najważniejsze że wyniki testów jakie przeszedł ten pas potwierdzaja że jest w pełni bezpieczny - ja tylko dlatego sie nim zainteresowałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Piszecie o tym pasie takie ochy i achy,a tak naprawdę to t gorsze od antymndatu! Zle się układa, nie chroni przed niczym,a w razie wypadku(hamowania) górny pas podciąga brzuszny i ten miażdży narządy. Lepsza już będzie podkładka z pasem do prowadzenia pasa samochodowego. Jedno i drugie nie zastąpi jednak dobrego fotelika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to doszliśmy do problematycznego momentu... Do teraz Syn (lat 10, 43kg wagi, wzrost jakoś tuż przed 150cm) jeździł w foteliku Sunshine Kids Monterey - kupionym aby jeździł w nim jak najdłużej, bo będzie dużym dzieckiem.
(fotelik w USA homologowany do 54kg i 160cm wzrostu, u nas do 36kg)
Fotelik ten można montować na isofixie.
Młody już się trochę buntuje z tym fotelikiem ;) Pewnie to już "obciach"...
I co teraz?
Nasze auto ma z tyłu bardzo wysoko wmontowane pasy, bez możliwości regulacji wysokości. Przydałby się poddupnik żeby ten pas nie wychodził mu na wysokości ucha... W naszym modelu jeszcze producent dopuszczał możliwość odczepienia pleców fotelika i używanie poddupnika. Wycofał się z tego kilka lat po naszym zakupie. Możemy poddupnik zamontować na stałe.
Ja sama mam 162cm wzrostu i dla mnie też ten pas z tyłu jest za wysoko...
Co doradzicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cytuje : ~ehh 178.235.178.*
(3 tygodnie temu)
Piszecie o tym pasie takie ochy i achy,a tak naprawdę to t gorsze od antymndatu! Zle się układa, nie chroni przed niczym,a w razie wypadku(hamowania) górny pas podciąga brzuszny i ten miażdży narządy. Lepsza już będzie podkładka z pasem do prowadzenia pasa samochodowego. Jedno i drugie nie zastąpi jednak dobrego fotelika. ????????????? ????????????? co ty piszesz? z palca wyssane teksty. Jakby tak był nie byłby dopuszczony do sprzedaży a tu jednak jest , ma świetne wyniki testow przeciążeń i co więcej - zdobywa nagrode po nagrodzie nawet na świecie- w Japonii właśnie smart kid belta nagrodzili jakąs prestiżową nagrodą w branży motoryzacyjnej i naprawde nie za to, że ladnie wygląda albo mało wazy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

AgusiaGda właśnie smart Kid belt Ci problem rozwiaże bo obniży pas samochodowy i dostosuje dokładnie do wzrotu dziecka tak, że górny nie będzie przechodził po szyi a dolny bedzie bezpiecznie nisko, tak jak powinien
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prosze sobie to przeczytac to pani zrozumie skąd te ochy i achy. Nawet teraz udowodniono jakie urządzenia są najlepsze do przewozu dzieci i SKB jest w czołówce https://jestempotrzebny.pl/bezpiecznie-w-aucie/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Te najnowsze testy dynamiczne robią wrażenie, kolejny raz okazuje się, że pas Smart Kid Belt jest w pełni bezpieczny. Mamy ten pas, fajnie, że jest takie urządzenie które można ze sobą wszedzie zabrać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

to że fotelik chroniący głowę i boki jest bezpieczniejszy od pasa czy poddupnika to chyba jest oczywiste i nie sądze żeby podlegala dyskusji;
zastanawiałam się co dokupić w ramach ew.dodatkowego zabezpieczenia gdy nie mozemy miec fotelika, a jakos trzeba dziecko zabezpieczyć na czas jazdy/podwieźć kolegę synka itd.;
poczytałam trochę i pasach smart i o poddupnikach; możę dla kogoś będzie to istotne przy wyborze:
dzieci (nie mówię tu o nastolatkach, które mają budowę ciała zbliżoną do dorosłego), nie maja w pełni wykształconych kolców biorowych przednich miednicy (możecie porównać swoją miednice i i dziecka - nie wyczujecie u nich na górze mocno wystających "kulek");
to one powodują że pas położony na nogach, w chwili hamowania zostaje na miednicy i blokuje "zjadz" pupy do ; u dziecka nie ma co zahamować tego ruchu więc pas ugniata brzuch (mogąc uszkodzić narządy wewnętrzne), a samo dziecko dołem może jeszcze bardziej zjechać; dlatego tej wszystkie foteliki i część poddupników (nie wszystkie) ma te "wystające rogi, za które zaczepia się pas, żeby robiły to czego dziecięca miednica jeszcze nie potrafi; podsumowując my wybralismy taki poddupnik "z rogami" jako dodatek
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Smart Kid Belt w ramach dodatkowego czy alternatywnego rozwiązania na pewno się sprawdzi, ja używam takiego adaptera na co dzień już dłuższą chwilę i jestem zadowolona, pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

My także zakupiliśmy pas z myślą o takim użytkowaniu awaryjnym ale w końcu został i dziecko jeździ w nim na co dzień, jest jest dobrze dopasowany i wygodny dla córki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widze nie tylko u nas pas dodatkowy używany awaryjnie stał się nr 1. Wozimy już teraz tylko ze Smart Kid Belt nasza Tośkę, pozytywna opinia. Z resztą jak ktoś poczytał, poznał wyniki testów dynamicznych, zderzeniowych pasa wie o czym pisze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Też u nas tak to się sprawdza. Coraz więcej jest testów, które potwierdzają skuteczność tego rozwiązania. Oczywiście należy brać wszystko pod uwagę i dobrze by samochód miał kurtyny. No ale to nawet w kilkulatkach bywało standardem, wiec ten problem z roku na rok się naprawdę zmniejsza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Starsza pociecha ma Smart Kid Belt, uzywamy pasa w sumie rok. Sprawdza się, super zastepuje fotelik. Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Również od jakiegos czasu posiadamy smartkidbelt jako zamiennik do fotelika dla starszego dziecka. bardzo fajnie się u nas sprawdza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

My tez kupilismy Smart Kid Belt, zaufalismy testom i jest. Na razie chwale, mam nadzieje tak już zostania bo bardzo wygodna sprawa z tym pasem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widzę dużo osób korzysta z tgo SKB, wcale się nie dziwie, bardzo wygodne. A jak się przysiądzie i poczyta to naprawdę testy wychodzą dobrze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

My korzystamy sobie ze SKB dla starszych dzieci - mają jednocześnie wygodnie i bezpiecznie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Polecam , mamy od ponad roku smart Kid Belt i polecam. Wygoda, mozna pas ze soba wszędzie zabrać i uzyć. W taxi, busiku, jak ktoś nas podwozi. Z fotelikiem takiego komfortu nie ma. A że jest bezpieczny...testy mówią same za siebie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

dokładnie tak, przydaje się bardzo często i fajnie mieć pod ręką szczególnie że to nie duży wydatek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pas Smart Kid Belt sprawdza się super, dziś widze że zakup pasa to była dobra decyzja. Bezpieczny, wygodny, alternatywa fotelika
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moim zdaniem cala ta nagonka na smart Kid Belt to konkurencja, bo im sprzedaż fotelików spadla. Kto używa, zna pas na pewno by tak nie hejtował bo to na prawdę świetny wynalazek, sami używamy i polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dla starszego dziecka, ciezko znalezc spoko fotelik, u nas bardzo dobrze sie sprawdza mega fajny wynalazek smart kid belt.
U nas się sprawdza to rozwiązanie. Polecam szczególnie kiedy ktoś posiada dwa samochody.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten smart kid belt o którym się tyle wspomina to ciekawa opcja. W ogóle super że to Polak coś takiego wymyślił :) mega fajna sprawa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Smart Kid Belt to dla nas wybawienie jak trójka dzieci i weź tu pomieść taka czeladkę na tylnim siedzeniu, dwoje starszych ma właśnie Smart Kid Belt i niemożliwe stało się możliwym. A dzieci bezpiecznie i wygodnie jeźdza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

moje starszaki tez jezdza w pasie smartkidbelt, uwazam ze jest to fajne rozwiazanie dla wielodzietnej rodziny. dzieciaki nie musza sie gniesc w aucie, kazdy ma swoja przestrzen. pas jest bezpieczny, przeszedl wiele testow posiadaja certyfikaty. i na bank jest o wiele tanszy niz kupowanie kazdemu dziecku fotelika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja ze soba zawsze czy to w swoim aucie, czy taksowce mam smartkidbelt. oczywiscie jezeli chodzi o starsze dziecko. dziecko jest bezpiecznie zapiete w urzadzeniu w czasie drogi samochodem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niedawno wraz z mezem kupilismy Smart Kid Belt. Nasza 5letnia córka jest zadowolona. Pas jest wygodny. A my odetchnęlismy z ulga ze w koncu skonczylo sie przekladanie fotelika z jednego auta do drugiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

moje mniejsze dzieci jezdza w fotelikach ale 8 letni syn to juz ma pasy smart kid belt :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

SmartKidBelt ma potwierdzone bezpieczenstwo testami. sama mam dla swoich starszych dzieci i polecam bardzo :) wygodne i praktyczne rozwiązanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

fajna książka kucharska (23 odpowiedzi)

Możecie polecić jakąś fajną książkę z przepisami? Aby była ze zdjeciami i na bazie łatwo...

in vitro (4 odpowiedzi)

Dzień dobry. Przeszłam 2 implantacje in vitro, niestety bezskutecznie. Mam pytanie, kto...

Wakacje z dziećmi (111 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...