Biale zeby

Temat dostępny też na forum: Wesele bez ogłoszeń
Dziewczyny,
mam ladne zeby, nie sa wcale zolte , nie pale papierosow ale chcialabym na ten szczegolny dzien miec tez szczegolnie ladny usmiech :-) bialy oczywiscie
Macie moze jakies informacje jak taki efekt uzyskac, czyszczenie kamienia nie wystarcza aby miec biale zabki :-)
Podobno jest jakas technika zelowa. Kto to robi dobrze i w miare tanio w Trojmiescie?

Dzieki za wszelkie informacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

nie pamietam nazwiska. kuracja ok 600 zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możesz sobie sprawdzić https://nyo-shop.com/collections/nasze-bestsellery/products/szczoteczka-soniczna-pro-sonic - gwarantuję, że pomoże. Mi pomogło i to bardzo!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

dołączam się do prośby :-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

Możesz kupić w aptece zestaw do wybielania "BIAŁA PERŁA" składający się z 3 aplikatorów (nakładek do formowania na zęby) i 2 tubek z żelem wybielającym.Koszt takiego zestawu to ok 60 zł. Możesz także kupić żel do wybielania używany przez dentystów,który nazywa się OPALESCENCE i kosztuje ok 65 zł (4 strzykawki po 1,2 ml) oraz dodatkowo nakładki na zęby (ok 30 zł) lub zamówić u technika dentystycznego (ok 150 zł). Żel i nakładki możesz kupić np na ALLEGRO bo w normalnej sprzedaży raczej nie znajdziesz.

http://allegro.pl/show_item.php?item=81073282

http://allegro.pl/show_item.php?item=82189211
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

dzieki wielkie, popatrze :-)
przyblizylas mi temat bardzo , dzieki jeszcze raz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

u dentysty wybielanie kosztuje 1200zl i widac efekt juz po pierwszym razie, polecam rozsadna cena za takie cos.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

Czy możesz dokładniej napisać co to jest za metoda? Czy jest ona wykonywana tylko w gabinetach - bo takie też są. Mi proponowano wybielanie w gabinecie dentystycznym za 500 zł oparte na żelu wybielającym nakładanym na zęby za pomocą specjalnych aplikatorów 1 lub 2 razy dziennie (w zależności od stężenia żelu). Efekty miały być widoczne po około tygodniu stosowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

Ja miałam ten żel Opalesence z Allegro i nakłądki silikonowe do formowania. Nakładki były beznadziejne. Nie uformowały się dobrze i zwłaszcza dolna nie przylegała idealnie. Kupiłam żel 20% do stosowania na dzień. Trzeba było nakładać na min. 30min. Ja nakładałam na 1godz. Dłużej nie byłam w stanie wytrzymać. Piekły mnie dziąsła a zęby przez cały dzień pobolewały i były bardzo wrażliwe na ciepłe i zimne rzeczy. Efekt wybielający mizerny. Takie wybielanie ma sens, gdy nakładki nakłada się na 8godzin dziennie. Ja niestety nie dałabym rady. Po pewnym czasie mam odruch wymiotny.
W marcu idę do dentysty na wybielanie. Chcę po jednym razie mieć ten temat z głowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

Ja ywbielałam zęby żelem Aquafresh Pure white. Koszt takiego zestawu - żel + aplikatory (takie jak do nakładania cieni na powieki) to ok. 60 zł. Kuracja trwa 2 tyg., rano i wieczorem nakłada się na zęby aplikatorem żel, najlepiej później pół godz. nic nie jeść i nie pić. Efekt jest, mimo że zęby nie są super bialutkie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

polecam doktora Konrada Czubaka z Gdyni
Też robiłam to żelem Opalscence 4 lata temu i do dzisiaj jestem zadowolona z efektów, teraz tylko usuwam kamień co jakiś czas.
Jak można kupić nakładki na allegro przecież te nakładki robi się specjalnie na swoje zęby, oczywiście że były wrażliwe ale trzeba przeżyć i nie wolno pić przez 8 dni żadnych innych napojów oprócz wody. Ale warto było!!!
kazdy u mnie widział różnice
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

A ja wybielałam Białą Perłą i jestem bardzo zadowolona :)
Tyle że nakładam je raz w tygodniu na noc. Podczas snu ząbki staja się bielsze a ja nie czuję smaku pasty ani nie przeszkadzają mi nakładki. Czasem dla lepszego efektu nakładam jeszcze na zęby Colgate Simply White. Do kupienia na allegro :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

czy moglabys napisac u kogo najlepiej to zrobic w Trojmiescie?

aiv3n napisał(a):

> u dentysty wybielanie kosztuje 1200zl i widac efekt juz po
> pierwszym razie, polecam rozsadna cena za takie cos.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobiście preferuję wybielanie w gabinecie dentystycznym, myślę, że to najskuteczniejsza forma działania. Ale mega ważna jest codzienna higiena. Mycie zębów, czyli właściwa szczoteczka, odpowiednia pasta, płyny do płukania jamy ustnej. A jeśli zmagasz się z chorobami jamy ustnej to musisz szczególnie uważać na utrzymanie zębów i wszystkich tkanek i błon śluzowych. Fajnym rozwiązaniem są https://www.sunstargum.com/pl/produkty/zele-i-spraye/gum-hydral-zel.html które pomagają ograniczyć nieprzyjemne dolegliwości związane z chorobą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

Weźcie pod uwagę, że gdy ktoś ma uszkodzone szkliwo, to zęby strasznie bolą podczas wybielania. Ja nie mogłam wytrzymać z bólu, choć nic nie widać, żebym miała uszkodzone szkliwo. Polecałabym raczej gabinet niż domowe sposoby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

Rina podzielam twoja opinie, sama mam problemy ze szkliwem i zanim dziewczyny zaczniecie cokolwiek robic w kierunku wybielania zebów skonsultujcie sie ze stomatologiem bo mozna sobie naprawdę skutecznie zniszczyć szkliwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

Ja też wybielałam sobie zęby przed ślubem. Zrobiłam to u swojego stomatologa kosztem 800,-. Najpierw mój dentysta zrobił mi odciski mojej szczęki i u technika wyrobił żelową nakładki. Potem zamówił dla mnie zestawy wybielającego żelu w malutkich strzykawkach (nazwy nie pamiętam, podobno można kupić w aptece, ale na receptę). Żel ten wciska się na nakładki i wkłada na noc na ząbki. Ja robiłam to na zmianę raz na dolną raz na górną szczękę, żeby nie czuć w nocy dyskonfortu. Powiem Wam, że w ciągu tygodnia efekt był taki, że siostry na mnie "krzyczały", że mam się tak się śmiać, bo biel aż kłuje w oczy i to je denerwuje :))) A ja nawet nie dokończyłam terapii - zostały mi 2 strzykawki, które zamierzam teraz wykorzystać... Ale potwierdzam: zęby były bardziej wrażliwe na ciepło/zimno i ... moje ślinianki zwariowały... Ale może to tylko u mnie...
UWAGA dla wszystkich, którzy chcą przeprowadzić taki zabieg na własną rękę: ząbki trzeba sobie najpierw u stomatologa wyczyścić z kamienia i wszelkich osadów, żeby wybielanie odbywało się równomiernie. Podczas kuracji zaleca się też rozstanie z papierosami, czerwonym winem, kawą i herbatą...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

Ja wybielałam zęby u dentysty ok. 1,5 roku temu, smarowała mi zęby takim czerwonym płynem. Trzy wizyty - efekt piorunujący (500 zł). Wiadomo, że z czasem zaczynają trochę żółknąć. Po tym zabiegu raz na pół roku kupuję paski blend-a-med na tygodniową kurację i to przywraca efekt. Niestety w czasie takiej kuracji dziąsła dostają dość mocno do wiwatu - bolą, trochę mogą krwawić - co mija po paru dniach, więc nie radzę takich pasków nakładać tuż przed ślubem, kurację lepiej skończyć na tydzień przed, bo może boleć. Natomiast wybielanie w gabinecie (3 wizyty w ciągu 10-14 dni) jest dość bolesnym zabiegiem. W trakcie zabiegu mogą boleć zęby z uszkodzonym szkliwem, natomiast po wizycie i na drugi dzień miałam wrażenie, jakby ktoś mi trzasnął w szczękę, a zęby reagowały bólem na za ciepłe, za zimne oraz tak same z siebie. Poza tym w trakcie wybielania trzeba uważać na kolorowe jedzenie - np. kawa, herbata, ketchup, jagódki, a w żadnym wypadku nie tykać czerwonego wina - bo zęby są wtedy nadwrażliwe na wszystko i łapią kolor. Pomimo tych niedogodności - naprawdę warto trochę się pomęczyć :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

HMMM czytam te wszystkie opinie i jekoś włosy mi stają dęba!!!!
KOCHANE JAKIE ALLEGRO????
Tak dbacie o siebie żeby być pięknymi na jeden dzień w życiu a zapominacie jekie skutki takiego wybielania są w przyszłości.
Wiem coś na ten temat, bo tak się składa,że ostatnio miałam uczestniczyć w badaniach medycznych w tym właśnie temacie. też bardzo chciałam wybielić zęby bo jako dentyście wypada mi świecić białym uśmiechem ale.....nie wszystko dla każdego.
Trzeba wspomnieć o tym,że metody jednowizytowe tak tu polecane są jeszcze bardziej agresywne niż te nakładkowe bo to ten sam preparat tylko w większym stezeniu i jeśli dentysta jest z wami uczciwy to odradzi tą metodę, bo zasada medyków brzmi: przede wszystkim nie szkodzić!!
Po drugie jeśli wybielacie zęby ,to nakładki nie mogą być takie same dla każdego, one muszą byc zrobione przez technika po pobraniu wycisku i muszą dokładnie przylegać do zębów by chronić dziąsła ,które i tak dostają "w kość". Jeśli ktoś ma krzywe zeby, stłoczenia to ty bardziej nakładka musi pasować i odpadją wtedy paski do wybielania bo nie będą przylegać dobrze do powierzchni zęba.
Te materiały (żele ,plastry itd. ) które można kupić w drogeriach nie dają tak widocznych efektów jak wybielanie nocne.
NAJWAŻNIEJSZE: wybieleją się zęby ,NIE wypełnienia więc jeśli masz wypełnienia w przednich zębach trzeba ję wymienić na jaśniejsze a potem zęby ciemnieją, a ty zostajesz z białymi plackami:(((i głupiego robota- znów trzeba wybielać.
I kwestia nadwrażliwości-jeśli ktoś ma z tym problem to wybielanie to strata czasu pieniędzy i zdrowia, bo ząbki bolą nawet przy wciąganiu powietrza nie mówiąc o jedzeniu i piciu ciepłych i zimnych rzeczy.
Szkliwo jest osłabione i trzeba bardzo dbać i kontrolować uzębienie.
EFEKT nie jest wieczny- nie można palić ,picie mocnej herbaty i kawy jest zabronione bo barwniki szybciej wiążą się tkankami zęba niż takiego nie wybielanego i zakaz picia czerwonego wina. Jeśli masz skłonności do przebarwień to kuracje należy powtarzać co pół roku lub co rok. i w kółko.
Widziałam zęby ludzi po paru latach po zabiegu gdy nie wybielali ponownie i to był gorszy widok niż przed zabiegiem

Żeby nie było ,że jestem taką przeciwniczką to dodam, że jesli masz zdrowe zęby, beż wypełnień i masz zdrowe dziąsła, nie masz nadwrażliwości i masz kasę na profesjonalne wybielanie kontrolowane przez stomatologa to działaj ale licz się z tym co napisałam wyżej.
jęsli chcesz tylko zmienić i barwę nieznacznie i w miarę bezpiecznie to kup coś z drogerii albo apteki do smarowania.

pozdrawiam zębolog.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

Ja jestem przypadkiem beznadziejnym. Moje zęby to już prawie same pląby, tylne są tak słabe, że nie powinnam jeść orzechów, do tego do białych to one nie należą. Może jako zębolog polecisz mi co mogłabym zrobić w miarę bezpiecznie sama z nimi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

moim znadnie nie należy wpadać w panikę jeśli kolor naszych zębów nie jest biały jak śnieg. To tak jak z sztucznymi paznokciami , ładne są zadbane ,ale nie konieczne długie szpony pani z warzywniaka ,która wydała na nie całą wypłate:))
Jeśli masz przebarwienia i osad to można spróbowaś poddać ząbki abrazjii (takiemu piaskowaniu )ale to ściera troszkę szkliwo. Nie ma metody idealnej.
jeśli chodzi o twój problem to sama możesz spróbować tych metod "apteczno-drogeryjnych" tu efekt jest niewielki ale możesz spróbować i nie będzie kontrastu z wypełnieniem. Pewnie każdy z nas używał past wybielajacych, może i jest różnica, ale szczerze nikt jej nie zauważa:))
Nie przesadzajcie z tym kolorem bo to NIE WYGLĄDA NATURALNIE.
Jeśli bardzo wam przeszkadza wyglą waszych ząbków to marsz do dentysty.
Są też szczoteczki do wybielania(elektryczne i ręczne), profesjonalne pasty i to mogę polecić i efekt jest naturalny ,nie radykalny.

Jeśli chciecie zobaczyć jak wyglądają okropnie białe zęby to zapraszam do TVN ,serial "na wspólnej" pani Dykiel , nie wiem może komuś się to podoba:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

NAjbardziej bezpiecznym i najtanszym sposobem na biale zeby jest soda oczyszczona dodawana do past do zebów.
Jesli mamy sodę to nakładamy ją na zeby np palcem .i trzymamy na zebach prze okolo 4- 5 minut .Potem wkładamy szczoteczke do ust z niewielka iloscia pasty do zebów ( dla poslizgu) i myjemy zeby prze chwilę. Już po pierwszym uzyciu zobaczycie ze wasze zeby są naprawde czyste i bielsze. Po kilku razach wiodoczny efekt .Oczywiscie nie róbcie tego codziennie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

sasza-zębolog co ty na to?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

:)) Mam nadzieję ,że nie piszesz złośliwie.
Będe szczera ,sama próbowałam takiej metody gdy okazało się ,że nie mogę wybielać bardziej agresywnie( palę -niestety).
Mi nie pomogło. Ja ,pomimo, że wiem ,że nie powinnam myje zęby raz na jakiś czas proszkiem do zębów dla palaczy. Szkodliwe to, bo ścierne ale póki co mam zdrowe zęby i kontroluje to, dodatkowo konieczna jest fluoryzacja.
Nie mam żadnych prac ani badań na temat sody więc tu się nie mądrze. Wiem ,że pasty z sodą nie dają takich efektów jak w reklamach zapewniają, a ja na sobie też nie zauważyłam radykalnej zmiany(szkoda bo miałam nadzieję).
Teraz używam szczoteczki elektrycznej z końcówką wybielającą(ma taką gumkę polerującą) i pastę wybielającą. Na efekt jeszcze za wcześnie ale czekam i podziele się info za jakiśczas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

Ok, skutecznie wybiliście mi jednodniowe wybielanie.
Ostatnio w gazecie czytałam, że jest jakaś nowa, najmniej inwazyjna metoda. Jest to również system nakładkowy, ale wspomaga się efekt laserem, czy jakąś lampą. Dzięki temu zęby są szybciej białe i metoda jest mniej dolegliwa. Muszę podzwonić po centrach stomatologicznych. Jestem zdecydowana na wybielanie u dentysty.
Interesuje mnie jeszcze wyrównanie linii zębów. Nie wiem jak to się profesjonalne nazywa (licówki???). Chciałabym mieć dolne zęby równiutkie. Moja znajoma to zrobiła. Coprawda to babka po czterdziestce, ale wygląda suuuper. Ma perfekcyjne ząbki:) Wydała na to sporo kasy, ale nie chce przyznać ile. Nie wiecie jaka jest cena takiego zabiegu?
ps. Z tego co tu przeczytałam wynika, że w gabinetach stosuje się przede wszystkim systemy nakładkowe. Nie uniknę spania w tych wyciskach? Chciałabym tego uniknąć. Ja się dławię nawet podczas zwykłego oglądania gardła przy przytrzymywaniu języka patyczkiem :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

złośliwie??????????? sama ujawniłaś że jesteś "dentystą....biorącym udział w badaniach medycznych....na temat wybielania zębów" tym samym stałaś się autorytetem w tym wątku, więc nie dziw się że pytam(y) Cię o opinie :)
a może wypowie się jeszcze jakiś "ZĘBOLOG"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

Droga Aro:)
Nie ukrywam tego kim jestem:))
Napisałam wczoraj wyrażnie ,ze "miałam uczestniczyc" i nie uczestniczyłam bo to oznaczało by ,że mam sama na sobie testować różne metody wybielania. Nie podjęłam się tego zadania bo znam przeciwwskazania i nie będe dla dobra ludzkości poświęcać mojego uśmiechu. Wiem jedno- sama też chciałabym mieć bielsze zęby i jeśli jakiś inny lekarz powie mi jak to zrobić i uniknąć przy okazjii skutków ubocznych to ja chętnie posłucham.
Proszę nie atakujcie mnie bo ostatnio na tym forum wszyscy wszystkich łapią za słówka i robi się jakoś nizbyt miło ,a przecież nikt nie chce psuć sobie nastroju przed tym pięknym dniem na który wszyscy czekamy.
Pozdrawiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

podbijam

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

Wypróbowałam .Ten sposób z sodą oczyszczoną nawet działa ( na moje zeby oczywiscie) . W ciagu 2 tygodni okolo 5-6 razy nakładałam sodę .Zeby nie są moze super biale ale napewno gładsze i no i bielsze .No ale trochę sody na nie wrzuciłam hehe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

witaj

temat białych zębów i wybielania chyba w największej ilości artykułów w polskim internecie został opisany na tej stronie http://www.portaldentystyczny.pl/pacjent/warto_wiedziec/wybielanie_zebow_/

kiedyś przypadkiem znalazłam i uważam ze jest to sporo ciekawych informacji na ten temat tak wiec POLECAM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje na szczęście są z natury dość białe i w zupełności wystarcza mi pasta wybielająca. Ja polecam najbardziej tego BlanX'a > https://denthelp.pl/pasta-wybielajaca-blanx-aktywna-ochrona-szkliwa-100ml.html Stosowałem różne, ale ta była najlepsza :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja po takich pastach wybielających mam wiecznie podrażnione dziąsła :/ Później leczę je żelem Oreel, bo chyba nic nie działa lepiej i szybciej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powiem Ci moja droga, żeby mieć białe zęby to trzeba o nie ciągle dbać. Podpowiem jednak, że można zastosować odpowiednią pastę do zębów, która w tym zakresie pomoże. Kojarzę, że jest taka od tej jordanpolska.pl/ marki i nazywa się White Smile, jak dobrze pamiętam. Dzięki specjalnej kombinacji usuwa przebarwienia m.in. od herbaty, czy też kawy. Co ważne, jest bezpieczna dla szkliwa i dodatkowo redukuje nieświeży oddech. Mam nadzieję, że moje informacje okażą się dla Ciebie przydatne. Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobry dentysta, częste wizyty kontrolne i dbanie o zęby na codzień powinny problem rozwiązać. Możesz też zdecydować się na wybielanie, mi wystarczyło. Robiłam u elektoralna w stolicy - stosunkowo fajne ceny do tego, że uzyskałam piękny efekt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Biale zeby

Chcesz mieć białe zęby, bo białe zęby to marzenie? Bardzo ciekawy artykuł na temat białych zębów najdziesz tu https://ecwm-chelmno.pl/aktualnosci/ Fajna strona o wielu ciekawstkach urodowych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Białe zęby to nie wszystko. Bardzo ważne jest to, aby były zdrowe. Warto też zadbać o zdrowe dziąsła. Można to osiągnąć tylko dzięki odpowiedniej pielęgnacji, a więc do tego musisz użyć dobrych produktów. Właśnie takie na pewno uda Ci się znaleźć na stronie: https://www.sunstargum.com/pl/produkty/organiczna-pielegnacja.html . Produkty są dobrej firmy i w rozsądnych cenach, a do tego ze strony możesz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o tym jak poprawnie dbać o jamę ustną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak najbardziej się zgadzam, najważniejsze, aby zęby były zdrowe. Dlatego, trzeba o nie odpowiednio dbać i chodzić regularnie do dentysty, o czym wspomniano m.in. w artykule pod tym adresem https://codziennik24.pl/dlaczego-warto-regularnie-korzystac-z-uslug-stomatologicznych/ . Nie da się ukryć, że nieleczone żeby mogą być przyczyną wielu chorób.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aby uzyskać dobry efekt trzeba wybrać klinikę z dobrymi fachowcami, którzy wiedzą jak prawidłowo przywrócić Państwu piękny uśmiech, muszą go poprawić, to wszystko posiada klinika Warsaw Dental Center, która świadczy usługi: ortodoncji, protetyki, chirurgii, endodoncji (leczenie kanałowe), periodontologii (leczenie przyzębia i błony śluzowej narzędzi) oraz stomatologii estetycznej

Numer telefonu do odbioru

48 22 542 18 04

Adres naszej kliniki

Topiel 11, 00-342 Warszawa

stronie internetowej kliniki

https://warsawdentalcenter.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

ile planujecie wydać na ślub i wesele? (209 odpowiedzi)

znalazłam na forum podobny wątek, jednak tam dziewczyny wypisywały tylko kwoty, a nie o to mi...

Nietypowe i oryginalne miejsce na wesele? (33 odpowiedzi)

Cześć! Mam pytanie do tych co sa juz bardziej zorientowani w salach weselnych w okolicy...

ile wódki, napoi na wesele...??? (68 odpowiedzi)

Hejka.... Forumki, które mają doświadczenie powiedzcie mi ile wódki, napi na 100 osób???