Brak wody

Czy ktoś posiada jakieś informacje nt. braku wody w tym momencie w Baninie? Na stronie internetowej SK Żukowo standardowo takowych brak.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

no jest brak , deweloperka się buduje , urzędnicy dają pozwolenie ( coś pod stołem ? ) i tak się kręcimy KUR FA wykąpać się nie mogę

Pier
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

to samo jest co roku od kilku lat, a będzie jeszcze gorzej, bo powstają nowe osiedla
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

wraca problem sprzed 2-3 lat który burmistrz obiecał na spotkaniu z mieszkańcami rozwiązać?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zostały połączone sieci ze studni w Pępowie i z Banina, co w miarę możliwości poprawi/wiło sytuacje, jednak nie ma co się oszukiwać
1. rolnicy podlewają np z hydrantu Dn80, który teoretycznie powinien na maksa z 10-11l/s dawać
2. przewody to większość 110-90 -więc szału nie będzie, tu i tam bliżej pompowni są trochę większe, ale szału nie ma

mimo wszystko szkielet sieci to sieć wiejska, a szarpany rozwój osiedlu na których mieszkamy poszedł na całego -wiec lepiej niż było jest, ale jest jak jest i ew mozna założyć że przy narzekaniu znowu wstrzymają warunki i nie będzie nowych inwestycji - poza tymi zaklepanymi już teraz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niedziela wieczór. Po udanym 4 dniowym grillowaniu strudzeni mieszkańcy sporej wsi w województwie pomorskim udają się do łazienek celem zmycia z siebie brudów dnia codziennego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Brak wody

Normalna rzecz latem w Baninie, zaraz będzie zakaz podlewania ogrodów i dowiedz się że jesteś winien braku wody bo jej używasz. Tak jest od lat, przyzwyczaj się.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

szczerze mówiąc, nie trzeba szkoły kończyć, żeby w dość prosty sposób zrozumieć, że użycie wody do celów sanitarnych i podlewania ogrodu dość mocno się różni. Ogród podlewasz na maksa odkręcone przez 1-2godziny, a myjesz się np 15min. Po kolejne spójrz na deklarowanie zużycie przy warunkach i umowie, normalne zużycie to z 8-10m3/miesiąc, a przy podlewaniu spokojnie możesz 2m3 dziennie rozlać - co daje np 30m3/miesiąc - jasne płacisz za to - ale nawet uczciwie przebudowując sieć nie tak prosto zaspokoić te potrzeby.

Jako, że Banino pełne jest wspaniałych, empatycznych ludzi to zachęcam do podlewania poza godzinami popularnymi dla wieczornego mycia, i podlewanie lepiej przebiega, a i innym użytkownikom jest lepiej
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Proponuj - kiedy podlewać?
Pośmiejemy się :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

pomijam zakładanie automatyki i podlewanie np 4-6 rano
ale podlewaj np 17-19 i ew 21-23 co jest w miarę realne
a i podlewanie po zachodzie słońca jest korzystniejsze dla roślin.

Pomijając wszystko mentalność - niech sąsiad gnije - ja sobie trawę podleje to jest sposób jaki lubimy być traktowani, podstawa pełna empatii i woli radosnego współżycia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie patrz na siebie, patrz na innych. O 5 rano to ja biorę prysznic. O 18 myje dzieciaka, a o 22 włączam zmywarkę. Więc nie pasuje mi Twoja propozycja ;)

Śmiejemy się dalej? ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zastosowałem się do rad i wieczorem gdy chciałem podlewać,nie było już wody
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Brak wody

585867586 nr telefonu alarmowego do wodociągów 24/h m.in. dla Banina. Tam dowiecie się że jest jak jest i lepiej nie będzie, bo ludzie ogródki podlewają. To jest główną przyczyną braku wody. Ale ja uważam że główną przyczyną to fatalna infrastruktura. Jakieś 3 lata temu zmodernizowali i na 2 lata wystarczyło. Ktoś nie pomyślał, że Banino ciągle rośnie i to w bardzo szybkim tempie. Niedługo wody będzie brakowało od południa.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Brak wody

Pomyśleli obrozbudowie , następnie zukowo to zignorowało i jest jak jest
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Brak wody

Przed modernizacją kończyła się chwilę po 6:00 rano a pojawiała o 23:00, dobrze pamiętam bo przed wyjściem do pracy wylewałem ją w garnki aby popołudniu można było zrobić obiad, napić się kawy czy napełnić świeżą wodą psią miskę. Środek Europy, XXI wiek, ludzie w kosmos latają a w Baninie walka o kubek wody.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Brak wody

Najlepiej jak ktoś ma gdzie ,to można wybić własną pompe głębinową i problem rozwiązany. Do 30m można bić bez zgłoszenia i pozwolenia czyli bez zbędnej papierologi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...