Bunt w bagienku niewolników. Ujeścisko.

~Jam
Kiedy emisja programu?

~Komandos
Poniedzialek,6 stycznia 20.10 "ALARM" - TVP 1. i
Wtorek, 7 stycznia,16.15 "interwencja" polsat.
Jak macie jaja to dacie radę. Jak Was przeorała postępowość to nie dacie rady.
Radzę przećwiczyć casus Spartakusa, a szczególnie Eunusa, jeżeli daliście sobie ukraść dorobek 1980/81 w 1988/89/92 roku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Stwierdziłem, że Palestyńczycy jednak nie działali na terenie USA w latach 70., tylko w Europie Zachodniej. W USA samoloty były ciągle porywane, z 20 razy, ale przez jakichś lokalnych uzbrojonych bandytów, co potem zanikło.
Jednak gazety w USA opisywały te akcje palestyńskie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Praktycznie wszystkiego moglibyśmy uczyć się z sytuacji w Palestynie, tylko że jak wiadomo, jest ona przygnębiająca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Coś takiego znalazłem:
"11 listopada 1985 r. Zgromadzenie Ogólne NZ potępiło syjonizm jako formę rasizmu i dyskryminacji rasowej ze względu na systematyczne naruszanie praw ludności arabskiej w Izraelu i na okupowanych terytoriach arabskich." (Polityczny Atlas Świata 1988 Nowe Czasy)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przez awangardę rozumiem to, że obserwuje mnie Rumunia, Łotwa, Czechy, Węgry, Ukraina.
Jeśli w Polsce sytuacja potoczyła się w takim kierunku, to może i ich to czeka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wszyscy pegierowcy są mocno prawicowi. Jest też wielu liberalnych i lewicowych.
Młodzi komuniści też różnie, raczej nie są prawicowi, choć stwierdziłem i takie przypadki, to akurat fascynacja Trumpem.

Kiedyś uważałem, że nie powinienem się wypowiadać, bo sami pegierowcy zrobią to lepiej, ale ci, na których liczyłem, zaczęli wyparowywać bez słowa albo odkryłem, że wyparowali już 20 lat temu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem Polska jest w awangardzie. Teraz zobaczymy, co jest dalej po tych etapach, które już przeszliśmy. Ruscy zostali daleko za nami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widać skłonność do pewnej drastyczności. To moim zdaniem bierze się z przebywania w trudnych czasem warunkach pogodowych, pracy ze zwierzętami, pracy z niebezpiecznymi maszynami, samej tej sytuacji takiej bazy na odludziu gdzieś na Ziemiach Odzyskanych. Taka była atmosfera codziennego życia. W zimie był śnieg tak wysoki, że trzeba było przebijać polne drogi pługiem śnieżnym. Poza tym dzikie ptaki w pobliżu. Przyroda. Hulający wiatr, burze. Być może też typ takiego pracownika w ogóle gotowego do pracy na odludziu.

To skrajne przeciwieństwo Twojego eleganckiego świata, jak podczas Rewolucji Francuskiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polegało to na tym, że PGR był gdzieś na odludziu i pegierowcy rządzili się sami, kierownik, księgowa, zootechniczka, brygadziści, magazynier, traktorzyści, kombajniści, ludzie od krów, świń, od dowożenia dzieci, kobieta ze sklepu, kobieta z klubu, facet z kuźni. Prawie nie mieli kontaktu ze światem zewnętrznym. Po godzinach pracy i tak dalej stykali się w tym samym gronie na osiedlu. Tam więc na miejscu byli królami ze swoim sposobem myślenia i żarcikami, ale tylko dla siebie nawzajem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rzeczywiście Kukiz był kilka lat temu na darmowym koncercie na rynku u mnie w miasteczku i przyszedł tłum takich jakby biedniejszych mieszkańców, robotników, bezrobotnych.
Wiem, że jeden z młodych pegierowców z osiedla popierał Kukiza.
Mało kto idzie w ogóle głosować z tych bloków, są jakby antysystemowi. Przy tym dość religijni. Raczej nie zakładają biznesów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niemniej pewien ton tego Facebooka rozpoznaję jako pegierowski, ale poziom jest nędzny.
Lepper ma być głównym bohaterem tych prowincjonalnych ubogich środowisk, bo atakował układ z wielkich miast, a nawet zagranicę. W komentarzach ludzie zauważają jednak, że PIS przejął retorykę Samoobrony.
Blisko im też do Kukiza.
Taka taktyka sprowadziła ich jednak do niebytu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jego program jest skrajnie prawicowy, przy tym jakieś wyjazdy na Białoruś. Strona na Facebooku dość amatorska i rzadko aktualizowana.
Ale nie chodzi o program, opcję, tylko o zajęcie się problemem, normalną działalność.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czołowy działacz pegierowski (z biurem jednak w wielkim mieście) opisywał, że nawet nie ma porządnych środków na swoją działalność, musi szukać normalnej pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na pewno taki działacz musi wejść między tych prostych ludzi czy wręcz być jednym z nich.
W Polsce istnieją działacze komunistyczni i pegierowscy, jest ich teoretycznie nawet sporo.
Jednak ci komunistyczni są bardzo wielkomiejscy, oderwani od tych dołów, boją się wręcz wszelkiej organizacji i prawdziwej działalności. Często otaczają się prawicowcami, szczęśliwi, że jakoś funkcjonują wśród nich.
Działacze pegierowscy prowadzą znikomą działalność. W każdym razie żaden z nich nigdy nie dotarł na moje osiedle z początkowo 400 osobami. Nigdy nie wrzucili nam żadnych ulotek, gazetek. Z naszej perspektywy taki Lepper nie zrobił przez tyle lat niczego konkretnego. To tego typu działacze. Już lepsi są ci lokalni sołtysi, którzy przynajmniej zajmują się swoją małą społecznością.
Niestety, przypomina to model organizacji w getcie żydowskim, gdzie starszyzna współpracuje z nazistami, a doły cierpią.
Może kiedyś ktoś to wszystko porządnie opisze, ze szczegółami.
Wszyscy chcą podlegać A i wykonywać rozkazy z A. Myślę, że to pułapka, bo A najchętniej stłamsiliby całkowicie tych polskich komunistów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Największy bohater Latynosów, bronił praw robotników przy zbiorach owoców w Kalifornii:
https://pl.wikipedia.org/wiki/C%C3%A9sar_Ch%C3%A1vez
Jest opisana rzeczywista działalność tego typu, jak powinna wyglądać, a czego wszyscy się bardzo boją w Polsce. Robienie zamieszania jest konieczne, by coś się ruszyło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uważam ostatnio, że nawet takie małe cegiełki się przydadzą, zwłaszcza na takiej pustyni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wkurzają mnie ataki konkretnie na mnie, choć jestem też częścią jakichś tam grup społecznych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można uznać, że jest dokumentacja tekstowa, zdjęciowa i filmowa dla pegierowców. Oni zawsze byli takimi trochę showmanami.
Młodzi komuniści mogą się pod to podczepić, bo dla nich nie ma specjalnych materiałów.
Przy tym wśród prawicy też było mnóstwo młodych bezrobotnych, też często wykształconych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy tym mamy stale od 30 lat bardzo silną propagandę antykomunistyczną uderzającą właśnie w tę grupę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najbardziej to chyba pomagać powinni ci, "którym się powiodło", czyli ta lepiej ustawiona część komunistów i pegierowców. Ale nie ma takiej organizacji odgórnej. Nie ma żadnej organizacji, choć np. esbecy połączyli się w jakąś sieć, są skomunikowani.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może A po prostu mają silną alergię na komunistów i przeszła ona też na R, którzy się na nich wzorują. Powstało takie głębokie podziemie, niepopierane przez nikogo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Emerytura -Ale chce być komuś potrzebny (4 odpowiedzi)

Jestem na szybszej emeryturze .Mam hobby ,zainteresowania nie nudzę się .Pracowałem w jednym...

Ankieta do pracy dyplomowej (3 odpowiedzi)

Dzień dobry, prowadzę badania na temat zagrożenia przestępczością kradzieży i kradzieży z...

Detektyw - wywiad gospodarczy (3 odpowiedzi)

Szukam pomocy detektywa, który będzie w stanie dla mnie wykonać wywiad gospodarczy pod kątem...