Butelki dla niemowlaka - proszę o opinie.

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Hej Dziewczyny,
Będę po raz pierwszy mamą i chciałabym się Was poradzić na temat butelek do karmienia. Zastanawiam się nad zestawem butelek TOMMEE TIPPEE. Jednak naczytałam się baardzo różnych opinii na ich temat. Może mamy, które przetestowały już różne butelki mogły by mi podpowiedzieć jakie butelki sprawdziły się w Waszym przypadku?
Dzięki za pomoc:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Butelki dla niemowlaka - proszę o opinie.

Ja używałam/używam trzech: Dr Browns, TT i Avent.
Dr Browns - ze względu na system antykolkowy (rurka odprowadzająca powietrze) oraz kształt smoczka (miękki i wydłużony, a więc podobny do tego jakim dziecko było karmione w szpitalu).
TT - dla mojego wcześniaczka ten smoczek był za duży (zakrywał mu mocno buzię i wchodził na nosek), ale butelka przydała się w 4-5 miesiącu, gdy zaczęłam zagęszczać mleko i kupiłam smoczek "X" (idealnie przechodziło mleko zagęszczone kleikiem). Wiem, że ta butelka polecana jest matkom, które dodatkowo karmią piersią, bo smoczek przypomina jej kształt.
Avent - stosuje do tej pory, ale tylko do napojów (woda, soczek), bo moje dziecko nie chciało z niej pić mleka.
Na pewno wybór butelki jest bardzo ważny, bo dziecko się do niej przyzwyczaja. Ja metodą prób i błędów wybrałam powyższe dla swojego synka. Także mając już tą wiedzę osobiście nie zdecydowałabym się na kupowanie jakiś większych zestawów butelek jednego rodzaju.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Butelki dla niemowlaka - proszę o opinie.

Będąc w ciąży przy skompletowaniu niezbędnych akcesoriów dla mojej córeczki zakupiłam dwie butelki TT. Niestety kompletnie się nie sprawdziły. Za duży smoczek, za szybko płynęło z niego mleko. Użyłam ich może z kilka razy.

Moje dziecko przyszło na świat prawie 4 tygodnie przed terminem, nie miała wyrobionego odruchu ssania, bardzo często się krztusiła. Karmienie było dla mega stresujące. Bratowa poleciła mi butelkę Dr Brown's że smoczkiem "P" dla wcześniaków, ona była w podobnej sytuacji, a butelkę zaproponował jej pediatra synka. I to był strzał w dziesiątkę :-) Jestem z nich bardzo zadowolona.

Oczywiście zgadzam się z przedmowczynia, ją również nie zakupiłabym całego zestawu jednego rodzaju butelek dla Malucha. Mi dzięki pomocy udało trafić się za drugim razem, ale moja koleżanka testowała masę różnych, dopiero za x razem udało się trafić w ta odpowiednią, a karton z niepotrzebnym leży w domu :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Butelki dla niemowlaka - proszę o opinie.

Zdecydowanie avent wersja natural
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Butelki dla niemowlaka - proszę o opinie.

A lepiej kupować większe butelki (260 ml) czy te mniejsze (150). Może to niezbyt mądre pytania ale naprawdę chciałabym się dobrze przygotować :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Butelki dla niemowlaka - proszę o opinie.

wszystko zalezy od tego czy od poczatku chcesz karmic mm czy piersią. jeśli będziesz próbowała piersią to na początku wogóle mozesz nie potrzebowac. ja miałam na poczatku 1x150ml TT, pozniej kupilam kolejne jak potrzebowalam. moj synek krztusil sie przy butelce lovi, ktora mialam do laktatora, ta dobrze tolerowal przyz karmieniu mieszanym. obecnie mamy te 260ml, ale one na miarce nie maja 30ml, a dopiero 60ml i przy małym dziecku bylo by to klopotliwe. z kolei do mojego podgrzewacza 260ml lepiej wchodzily, bo na dole sa wezsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Butelki dla niemowlaka - proszę o opinie.

Witam, moja córcia od początku piła z butelki TT antykolkowej, nie było żadnych problemów. Później wymieniałam tylko smoczki w butelce,według wskazań producenta. Nie polecam butelki TT bez systemu antykolkowego, bo za bardzo "zasysa" się smoczek. Kupiłam od razu te większe, z czasem dokupiłam małą do wody i herbatek,ale już nie antykolkową. Byłam bardzo zadowolona.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Butelki dla niemowlaka - proszę o opinie.

Ja zaczynałam od butelek 120 ml. Większe ( 240 ml ) są już kupione, czekają na swoją kolej :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Butelki dla niemowlaka - proszę o opinie.

Ja dostałam na warsztatach 2 male TT wiec nie kupowalam innych, corka byla kp, pierwszy raz dostala butle z moim mlekiem jakos jak miala 2.5mca i smok nie byl za duzy... Jakos po pol roku kupilam duze butle i ciągle sie trzymałysmy tej firmy. Laktator tez mialam ichszy i bylam zadowolona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Butelki dla niemowlaka - proszę o opinie.

Mielismy dr brown's antykolkowa i tt antykolkowe i zwykle i medela calma. Tak naprawde to tez zalezy jak zamierzasz karmic i jak dziecko bedzie reagowac na dany smoczek. Ja karmilam piersia, ale tez od poczatku dawalam 1-2 razy na dobe sciagniete mleko z butelki, najpierw dr browns, potem tt i te nam sie lepiej sprawdzily. Maly nie zatracil odruchu ssania, chociaz obawiajac sie tego zakupilam mega droga calme i to byla jakas porazka. Najlepiej zakup po jednej malej butli na probe, a po pierwszych dniach dokupisz sobie wieksze, ktore beda Wam lepiej odpowiadac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Butelki dla niemowlaka - proszę o opinie.

Me - wcale nie zadajesz dziwnych pytań- chociaż ja takie wiadomości dostałam w szkole rodzenia- i ciekawie prowadzone tematy więc:
tylko i wyłącznie butelka ze smoczkiem Medela Habermana- przy moich dzieciach sprawdziły się rewelacyjnie.
Pierwszym razem miałam trudności z pokarmem- i od początku karmiłam mieszanie- a ta butelka jako chyba jedyna nie zaburzała rytmu ssania- jeden smoczek a kilka mozliwości przepływu- nie jest tak dużo do mycia i stąd wygoda w stosowaniu (w porownaniu do dr Brown).
Oczywiście polecam również laktator medela elektryczny (ja stosowałam medela swing)
Możesz się rozejrzeć za "używanymi" w dobrym stanie.
Wiele osób kupuje butelki Habermana - a nie mają potrzeby używania- bo pokarmu bardzo duzo- i takim sposobem możesz kupić butelkę tylko wyparzona umytą - za polowę ceny- a cena wyjściowa nie jest taka mała.
Więc ogromnie polecam.
U mnie butelki pierwsze ok 150 ml (gdzie i tak mieści się więcej) - starczyły do okkoło 1 roku- potem już większe, tez z medeli używałam.

Szczerze polecam - nie wyobrażam sobie korzystania z innych... (żadne moje dziecko nie miało kolek...)
Co więcej do szpitala miałam od razu tę butelkę zabraną i kategorycznie zabroniłam dokarmiać- gdyby była taka potrzeba to miałam swoj smoczek i butelke (chociaz smoczek pasuje na buteleczki szpitalne rozniez).

(na butelce jest info że jest jako specjalistyczna- ale to ze względu na wszechstronnosc i bezpieczność stosowania)

Trzymaj się zdrowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Butelki dla niemowlaka - proszę o opinie.

Dla mnie te butelki antykolkowe, to trochę przereklamowane, przy synku z nich korzystałam od 5 tygodnia i kolek nie miał, a przy córce od 3 miesiąca a kolki ma na całego. Wszystko zależy od dziecka.
Jak przy jednym i drugim używam MamBaby, ze względu na kształt smoczka, na Avent moja córka się krzywi i wypluwa. Smoczki MamBaby pasują tez do innych butelek z szeroką szyjką.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Butelki dla niemowlaka - proszę o opinie.

U nas tylko butelki z NUKa , ządne inne sie nie sprawdzily. Mój bobas szczególnie jednie polubil jedną dobrze mu sie trzyma w łapce. Wyśle Wam linka bo nazwa długa :P http://www.nuk.pl/butelka-new-classic-pp-150-ml-ze-smoczkiem-silikonowym-fc-plus.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Butelki dla niemowlaka - proszę o opinie.

Najlepiej nie przyzwyczajać malca do jednego rodzaju butelki, a właściwie smoczka. Łatwiej i chętniej w późniejszym okresie będzie przechodziło do picia z kubka czy bidonu, a także szybciej odstawi butelke.
Ja dawałam avent i tt, Smoczek przy butelce jak i ten do uspokajania musi byc prosty zwany tez ortodontycznym, ma przypominać pierś a nie siedzieć w buzi nawet gdy dziecko nie ssie, jesli dziecko rozwija się prawidłowo i nie ma problemów ze ssaniem to żadne anatomiczne, np. dla tego,że rozleniwia dziecko, bo nie wypada z buzi nawet jak nie jest ssany, poza tym nie rozwija też w sposób prawidłowy mięśni żwaczy czy mięśni okrężnych ust.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Butelki dla niemowlaka - proszę o opinie.

Ja polecam butle TT :)
Karmiłam od 3-go miesiąca systemem mieszanym i nie było żadnego problemu. Zwróć tylko uwagę na rozmiar przepływu :)

Pozdrawiam,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystkie buteleczki jak i całą wyprawkę dla mojego dziecka kupiłam tu https://www.onoplus.pl/ Fajny sklep z dużym wyborem rzeczy dla dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja wlasnie jestem na etapie poszukiwania jakiejs butelki do karmienia, tyle tego jest ze serio ciezko sie na cokolwiek zdecydowac.. skad mam wiedziec, co sie najlepiej sprawdzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas ta https://www.notino.pl/philips-avent/anti-colic-airfree-butelka-dla-noworodka-i-niemowlecia-antykolkowy/ antykolkowa sprawdzila sie idealnie :) z innych mała nie chciala pic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

kosmetyki dla noworodka (23 odpowiedzi)

W sklepach jest takie zatrzęsienie kosmetyków, że zupełnie nie wiem, co wybrać. Jakie kosmetyki...

gdzie kupię piłeczki do basenu "suchego" (20 odpowiedzi)

jak w temacie , na allegro widziałam ale z gdańska nie znalazłam ; czy widziałyście gdzie w...

Przedszkola Państwowe - WRZESZCZ (28 odpowiedzi)

Skoro istnieje wątek przedszkoli na zaspie i przymorzu to ja zapytam się o Wrzeszcz. Czy są tu...