CO Z TYMI OFERTAMI PRACY?

Przeglądając ogłoszenia z ofertami pracy, nie trudno zauważyć, że wszystkie oferty są skierowane do studentów do 26.roku życia albo osób niepełnosprawnych. A co z "resztą" ??? Gdzie mają pracować ludzie powyżej 26 roku życia, zdrowi, sprawni, doświadczeni (wiadomo-życie daje w kość), z silną motywacją (wiadomo-rata kredytu hipotecznego się zbliża, opłaty, utrzymanie...) , potrafiący odnaleźć się w stresowej sytuacji (wiadomo-różne sytuacje spotykają nas w życiu), odpowiedzialni i zorganizowani (wychowanie dzieci nas tego nauczyło), z doświadczeniem i wykształceniem (kiedyś było się tym studentem do 26.roku życia)

Jak dla mnie, w Polsce bez jakieś rewolucji sie nie obejdzie!!!

Jakie macie odczucia, szukając zatrudnienia???
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CO Z TYMI OFERTAMI PRACY?

W polsce pracodawcy nie szukają pracownikow tylko taniej siły roboczej za ktora nie trzeba placic duzych kosztow ,zus itp. W wiekszosci to firmy ktorym tylko zalezy na byle jak najszybszym zysku jak najtanszym kosztem i nie obchodzi ich ani doswiadczenie ludzi do pracy tylko byle byl jak najtanszy i dlatego wiekszosc polskich firm niczego nie osiaga na rynkach europy i wlasciwie sie nie licza bo to gracze bez zadnej strategi na przyszlosc ! ot takie chwilowe firemki ktorą rowniez ty mozesz zalozyc , placic 2 lata niski zus a pozniej zamknac i tyle ! i takie polskie podejscie - jak zatrudnie doswiadczonego pracownika to bede musiał mu godziwie zaplacic bo wyksztalcony i zdolny ! EEE to po co ? jak mu tyle zaplace to ja mniej zarobie ! eee to lepiej wezme byle kogo za pare zlotych przynajmniej klopot mniejszy ! a liczy sie szmal i tylko szmal ! bo szmal przewaznie rozum odbiera i ci co zakladaja firme nie mysla o pomysle na firme i zycie tylko ile zarobia jak najszybciej ! to moze nie stereotyp ale tak jest w wiekszosci a firma to przedewszystkim ludzie ktorymi sie otacza i to oni zapewniaja sukces a szef to tylko taki przewodnik , ale u nas pieniadz bierze gore i przewaznie szef widzi tylko swoje pieniadze i dlatego o sukcesie firmy tylko moze pomarzyc !.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CO Z TYMI OFERTAMI PRACY?

No tak, racja.Wszystko się zgadza. Ale "pracodawcy" chcą płacić marne grosze, natomiast wymagania mają nie wiadomo skąd!! Kiedyś to było tak: fach w ręku i masz pewną robotę ---> sprzedawca po zawodówce do sklepu! mechanik do warsztatu, księgowa do biura itd... a teraz to sprzedawca nie może być sprzedawcą po zawodówce (wyuczony zawód) - musi mieć min. średnie,najlepiej wyższe, znać języki, oczywiście być studentem z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, dyspozycyjnym 24 h z przynajmniej kilkuletnim doświadczeniem - no przecież to bzdura jakaś! Rozumiem, że każdy chce mieć jak najlepszego pracownika ale aplikacja tego kandydata, który nie spełnia jakiegoś warunku od razu ląduje w koszu, a niejednokrotnie byłby lepszym pracownikiem od tego spełnaijącego wymagania.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CO Z TYMI OFERTAMI PRACY?

troche nie tak ! oni nie chcą najlepszego ale najtanszego a ogłoszenia to tylko pic i aplikacje przewaznie laduja w koszu własnie tych doswiadczonych i najstarszych ! im jest potrzebny tak jak zauwazyłas - student z niepełnosprawnoscia a najlepiej student emeryt bo ci ludzie zgadzaja sie pracowac za grosze ! ot taka filozofia socjalizmu kapitalistycznego, i przewaznie najlepiej jak przyszly pracownik jest gorzej wyksztalcony niz '' szef'' bo w Polsce szef lubi przewaznie kims rządzic i trudno mu sie pogodzic z tym ze pracownik jest lepiej wykształcony od szefa i ten szef mogłby sie od niego czegos nauczyc ! szef uwaza ze jest od rzadzenia a powinien byc tylko od zarządzania a to ogromna roznica ! wiele razy sie z tym zetknęłam odnosnie jezyka obcego , nasze spotkania odnosnie pracy przewaznie sie konczyły fiaskiem w momencie jak chciałam pare słow po angielsku zamienic z przyszłym szefem i tu sie wszystko konczyło i od razu po chamsku odprawiał z kwitkiem i wtedy było widac ze ten szef to cienki bolek ktory tylko wymagania ma duze wobec innych a nie siebie . Najpierw szef powinien znac sie na tym co firma robi a pozniej wymagac , ja osobiscie wolałabym zatrudnic ludzi od siebie lepiej wyksztalconych i z nimi wspołpracowac po kolezensku i nie odczuwalabym zadnego dyskomfortu ale jak widac wielu nie jest w stanie tego zniesc . Taki stereotyp ze szef uwaza ze jak ma firme to ma rzadzic i tylko wymagac ale juz placic nie i dlatego dopoki firmy maja w swoich zasobach ludzi tanich i słabych doputy nic nie osiagną . pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CO Z TYMI OFERTAMI PRACY?

Pracodawca zatrudniając studenta na umowę zlecenie nie opłaca składek na ubezpieczenie społeczne od tych umów. Dotyczy to jednak studentów, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Myślę, że w tym tkwi problem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CO Z TYMI OFERTAMI PRACY?

Pracodawcy są nie uczciwi , oszukuję , nie wypłacają wypłat , nadgodzin to jest okropne co się dzieje , mam kolegę który pracuje na ochronie za 6 zł na rękę , mój chłop poszedł do roboty na budowę , i po po
pierwszym tygodniu nic nie
dostał i facet nie
chce płacić , musza się prosić ,za przeproszeniem żal podły człowiek .Jak człowiek ma zapewnić sobie i swoim dzieciom przyszłość w naszym kraju Porażka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CO Z TYMI OFERTAMI PRACY?

faktycznie coś jest nie tak, praca w Biedronce 1300 brutto, praca w KFC 8 zł brutto / godzinę na umowę zlecenie. Zasiłki za pracę niewolniczą. Bo za te pensje nie da rady żyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CO Z TYMI OFERTAMI PRACY?

a i jeszcze ludzie muszą na rozmowach kwalifikacyjnych udowadniać jak bardzo zależy im na tej pracy.... żenada. Nie ma co, potrafią poniżyć człowieka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CO Z TYMI OFERTAMI PRACY?

A ja mam pytanko w związku z pracą ;-)
Ja szukam pracy - i jakiś m-c temu zauważyłam we Wrzeszczu w Żabce - kartkę na szybie - że szukają pracownika. Weszłąm do środka i zapytałam sie ekspedientki o szczegóły. Ta mi odp., że firma rekrutacyjna szuka ekspedientki do tej właśnie Żabki, i po prostu mam przynieść tej ekspedientce swoje c.v. , bo ta firma zbiera c.v. i wybierze jedną osobę.
Kto z Was pracował w Żabce ??
Może się podzieli informacjami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: co z tymi ofertami pracy?

Hejka, jeśli interesuje Cię praca hostessy, to koniecznie sprawdź https://hostessy-agencja.pl/praca/. To była jedna z moich lepszych decyzji. Super ekipa i wiele możliwości rozwoju
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Czy tabletki na podniesienie libido działają? (12 odpowiedzi)

Dziewczyny czy testowałyście jakieś tabletki na podwyższenie libido? Czy coś takiego działa?

Odchudzanie (88 odpowiedzi)

Też się odchudzałam z nh ale po roku wysiadł mi żołądek od suplementów teraz chodzę na dobry...

Kupujcie może naturalne kosmetyki? (82 odpowiedzi)

Cześć. Kupujcie może naturalne kosmetyki? Możecie polecić mi jakiś dobry sklep oferujący szeroki...