CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

Strasznie duzo teraz kleszczy mój psiak mial juz dwa jednego kolo oka a drugiego kolo szyi zastanawiam sie jakie preparaty sa skuteczne w walce z tym dziadostwem zeby sie tak nie czepialy zwlaszcza ze moj psiak ma niezle futerko macie moze jakies sprawdzone sposoby ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

Hej, nie wiem w jakim wieku jest Twoj pies ? Ja mojemu u weterynarza kupuje taki specjalny preparat w płynie i polewa sie nim na skore w okolicach grzbietu i karku , po (teraz nie pamietam m-cu /) robi sie powtorke.Po za tym kupuje obroże przeciwko kleszczom -a mam Owczarka Collie więc tez obdarzony dlugą i gesta sierscia.Podejdziesz do weterynarza to Ci doradzi jaki preparat i w jakiej ilosci zastosowac :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

Weterynarz przygotowuje nam specjalny środek. Dostajemy go w strzykawce, a wciera się go w skórę grzbietu. Działa przez 3-4 tygodnie. Nawet jeśli pies będzie miał kleszcza to ten środek neutralizuje jego szkodliwe działanie.
Pozdrawiam

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

Ja od mojego weterynarza dowiedziałam się że jest taka specjalna tabletka która podaje się psu działa około miesiąca teraz trzeba zadbać o nasze najukochańsze stworzenia ponieważ te cholerne kleszcze roznoszą wiele chorób :/ ehh nie lubie ich :) pozdrawiam

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

a drogi ten srodek i na jak duzego psa on dziala ide do weterynarza ale w piatek bo teraz nasz doktorek wyjechal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

Moj psiak ma obrożę przeciw kleszczom ( są dwa rodzaje ) i w zasadzie po tej obroży nawet jak znajdę kleszcza jest on jakby sparaliżowany, uschnięty. No i wspomniane preparaty, bo mój jest tez kosmaty

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

Też od lat używamy z powodzeniem obroży firmy Bayern. Na dużego, kudłatego sznaucera olbrzyma kosztuje ok. 50,- zł. i wystarcza na 5-6 m-cy, czyli w zasadzie na cały sezon. Kleszcze faktycznie wyglądają na "uschnięte". Weterynarz twierdzi, że po prostu nie opijają się i po ok. 2-3 dniach same odpadają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

fajnie kupilam wlasnie na allegro taka obroze ktora polecacie bo znalazlam niezle opita kleszcze pod pacha u mojego goldka mam nadzieje ze poskutkuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

podbijam :]

Czego używacie dla swoich psów? Obroże? "Perfumy"?

Moim psicom kupowałam obroże - jako wzrokowiec zawsze patrzyłam na opakowanie i kupowałam co roku tej samej firmy :P teraz chyba zmienili opakowanie? bo na Allegro nie mogę ich znaleźć :/ a nie pamiętam jaka firma :/
może kojarzycie - biały kartonik z głową małego sznaucera? :P

Psica była teraz wysmarowana Advantix - wczoraj złapała kleszcza. Dzisiaj powtórzyliśmy aplikację ale chciałabym też kupić obrożę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

znalazłam - to były obroże Beaphar ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

my w tym roku kupiliśmy psu i kotu obroże, minus: specyficzny zapach, plus: zwierzaki tolerują to i póki co nie nie złapały, a mają to od miesiąca i dużo chodzą po łąkach i lasach zwłaszcza pies
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

Ja używam tego preparatu z linku.I dla naszych psów i dla kotów.Zawsze kupuję przez neta. Dobrze działa, jak kiedyś moje psy załapały pchły to bez problemu sobie poradziliśmy z tym problemem. Na kleszcze też działa i daje ochronę przez 4 tygodnie, tzn tak podaje producent , moim zdaniem działa dłużej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

sorki , link się nie wkleił :)

http://allegro.pl/fiprex-s-pies-do-10kg-3-dawki-kleszcze-pchly-i3286758010.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

pamiętasz jakiej firmy?

ja kupowałam dokładnie takie http://www.e-petshop.pl/beaphar-obroza-insektobojcza-p-1844.html lub http://www.ceneo.pl/11301373
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

my używamy expot, polecany przez naszego weterzynarza,
kiedyś kupiliśmy inny preparat (bo tego nie było) a złapała kleszcza, przy expocie nigdy.
trzeba smarować co 3-4 tygodnie.

Obroży nie chcieliśmy ze względu na dziecko bo to rzeczywiście śmierdzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

moja od obroży dostaje łupieżu, poza tym jak wspominacie obroża śmierdzi, a my się lubimy do psa przytulać.

Ja polecam kropelki Fiprex, mają ten sam skład co ten najdroższy wszędzie polecany, nie pamiętam nazwy. Tylko nie bierzcie w sprayu, ja raz wzięłam, bo kropelek nie było, aplikacja sprayu jest koszmarem! ;)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

No dokładnie chodzi mi o ten a preparat co poleciła Ajeczka, jest świetny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

Aga76: dokładnie jak piszesz, działa nawet dłużej, mi w sumie wystarczają 2 na całe lato, a pies co dzień lata po zakleszczowanych łąkach ;)
Nie zwróciłam wcześniej uwagi na Twojego linka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

Dziewczyny - czym zabezpieczyć szczeniaka przed kleszczami? Mowa o maluchu 6-7 tygodni :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

nasza sunia jak miała 8 tygodni dostała od weta kropelki na skórę fiprex,chronią przez ok miesiac chyba
Agusia macie szczeniaka?
nam ciężko było po uspaniu suczki i po niecałym miesiącu wzięliśmy szczeniaka:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

Annika - będziemy mieć za tydzień :) póki co "dorasta" przy mamie ;)

Mamy jedną psicę ale brakuje drugiego "czocherka" ;) więc szukaliśmy (tym razem mniejszego rozmiarowo, docelowo) kudłatego szczeniaka :]

Co patrzę na poszczególne środki - to albo wcale się nie nadają dla szczeniaków albo dopiero po 8tygodniu :P a nasza teraz w pn skończy 5 tygodni... czyli jak ją weźmiemy będzie mieć 6 tygodni :] a że ciągle siedzimy na działce - to chciałabym ją jakoś na wszelki wypadek zabezpieczyć przed kleszczami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

bayer foresto.

po wielu probach z kropelkami, innymi obrozami ta z czystym sercem polece kazdemu!

koszt to niestety ok 150zl dla duzego i 100dla malego psiaka ale naprawde warto!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

Podbijam :) może polecicie jakieś nowe, wypróbowane i skuteczne specyfiki, które ustrzegą psiaki przed kleszczami?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

obroża firmy bayer. dwa psy " używały" przez cały sezon i zero kleszczy.
Jest troche droga ale jedna wystarcza na cały sezon kleszczowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

Ja kupiłam psom tańsze obroże i okazały się znacznie bardziej skuteczne od płynów, które trzeba w sezonie zastosować kilkukrotnie i są dużo droższe od obroży.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

Zastanawiam się co stosować u naszej białaski :) Ze względu na białe włosy(po maltańczyku) często trzeba ją kąpać... W związku z tym obstawiam obrożę. Jednak na profilu maltankowym na FB najczęściej czytałam o "perfumach"...

Mikronezja - jakiej firmy masz obroże?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

Sabunol. Tania, a okazała się skuteczna. Niestety, ze sklepów ją wycofano :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

Mamy te obroże :) "elegancką" wersję ;) na Allegro do wyboru do koloru :) Nawet z odbiorem w Oliwie :]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

Już widziałam, ale nie wiedziałam, że można odebrać w Oliwie. Dzięki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CZego uzywacie na kleszcze u psiakow??

Jak coś - to Sprzedawca "piko-express" ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

My na kleszcze dla psiaków stosujemy kropelki Fiprex Duo, one sa nie tylko na kleszcze, ale tez na pchły i działają naprawde super
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Polecam tabletki jedno miesięczne (są też ze środkiem odrobaczającym) albo 3 miesięczne (bez odrobaczania), marki Bravecto lub Simparica. Stosujemy od 5 lat, bardzo skuteczne i można głaskać pupila, nie zostaje śmierdzący nalot
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

tabletkom nie ufam... też zdecydowaliśmy się na fiprex, działa dobrze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

u nas tak samo!!! tylko fiprex!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dokładnie fiprex dla psów i kotów jest najlepszy. Tutaj można o nim poczytać https://www.fiprex.pl/produkty/fiprex/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Stosuję te krople Fiprex Duo od jakiś 2 miesięcy i nie widziałam u Kropci ani jednego kleszcza a często spacerujemy sobie po lesie niedaleko naszego domu . polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

uzywalam do tej pory obrozy ale niestety nie sprawdza sie. teraz mamy krople na kark fiprex duo i one są swietne, w koncu spokoj od kleszczy a i pchel juz nie ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

My wcześniej stosowaliśmy tabletki na kleszcze u naszego psa ale niszczyły mu żołądek. Od jakiegoś czasu używamy kropli Fiprex Duo i mamy spokój z kleszczami i nie są szkodliwe na żołądek tak jak tabletki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

u nas sprawdza się dobrze preparat Fiprex® Duo nie mam ani kleszczy ani pcheł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Od jakiegos czasu tylko fiprex duo, super dziala :) w tym sezonie zadnego kleszcza nie bylo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

faktycznie ten fiprex duo zawsze u nas sie super spisywał . Również spokojnie mogę go polecić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

krople na kark fiprex duo najlepsze przeciw kleszczom i pchlom :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Co za spam reklamowy w kilku ostatnich komentarzach... DNO. Nawet adresy IP niektóre się pokrywają, ale imiona inne... Słabe.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

uzywamy kropli na kark fiprex duo sa najlepsze i najskuteczniejsze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

tez uzywam fiprexa kropli, maja spoko cene, latwo dostepne no i dzialaja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Fiprex duo, najskuteczniejszy preparat moim zdaniem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

standardowo, jak co roku Fiprex Duo :) i dla psa i dla kota
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Simparica naprawdę działa tabletki od weterynarza... bez zbędnych ceragieli
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Weterynarz dla buldoga francuskiego (3 odpowiedzi)

Witam, czy ktoś może polecić weterynarza, który specjalizuje się w leczeniu buldogow francuskich

Wojciechowe wzgórze - zna ktoś taką hodowlę? (19 odpowiedzi)

j.w zna ktoś tą hodowlę, warto kupić tam pieska? bardzo proszę o pomoc bo ja się kompletnie na...

Zaginął pies Doberman 02.02.16 (10 odpowiedzi)

Pies zaginął w Koleczkowie w okolicy szkoły, pies zachipowany, na uczciwego znalazcę czeka...