Chleb bezglutenowy, w której piekarni dostanę?

Temat dostępny też na forum: Zdrowie Kulinaria
Od kilku lat zmagam się z niedoczynnością tarczycy oraz Hashimoto. Postanowiłam przejść na dietę bezglutenową i odstawiłam krowie mleko. Nie znalazłam w hipermarkecie chleba bezglutenowego, a też wolałabym kupić taki chlebek świeży. Czy któraś piekarnia w Gdańsku oferuje takie wyroby? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Chleb bezglutenowy, w której piekarni dostanę?

Jarzębińscy. Ale tylko na zamówienie.
Ja mam celiaklię i wcale mnie nie ciągnie do chleba, więc go nie jem. ale wiem, ze po glutenie cierpię.
A jeżeli to ma być "tylko" dieta, beż zdrowotnego uzasadnienia, to szkoda szukać chleba, którego ciężko dostać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Chleb bezglutenowy, w której piekarni dostanę?

Na Oruni Górnej na ul. Okulickiego jest cukiernio-piekarnia, tam jest ten chleb ale tez chyba trzeba zamawiać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chleb bezglutenowy, w której piekarni dostanę?

Jak bys była kiedys w Gdyni dokladnie Chylonia przy przystnku SKM taka mała piekarenka jest i od ręki taki chleb dostaniesz. Ja kupuję go codziennie dzieciakom. Jest pyszny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Chleb bezglutenowy, w której piekarni dostanę?

Mają z dowozem do domku:
http://zmsniezka.pl/sklep,lista
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chleb bezglutenowy, w której piekarni dostanę?

chlebem bezglutenowym jest np. chleb kukurydziany a o taki nie jest trudno, ja np. kupuję w galerii przymorze w E.Leclerc-pieką tam więc jest świeży i bardzo dobry
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chleb bezglutenowy, w której piekarni dostanę?

Tak, ale jeśli ktoś choruje na celiaklię, tak jak ja, nie może jeść chleba, gdzie nie ma deklaracji producenta o jego bezpiecznosci.
Inaczej ma się sprawa, jeśli ktoś chce ze względów dietowych, bez uzasadnienia zdrowotnego ograniczyć gluten.
Nie wierzę, że w piekarni marketowej mają osobną, bezpieczną linię do produkcji chleba bezglutenowego, żeby nie był zanieczyszczony mąką pszenną.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chleb bezglutenowy, w której piekarni dostanę?

chleb kukurydziany z Leclerca jest z mąki pszennej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chleb bezglutenowy, w której piekarni dostanę?

No i wszystko jasne. To byłoby zbyt piękne, by moglo być prawdziwe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chleb bezglutenowy, w której piekarni dostanę?

Wydaje mi się, że widziałam w takiej małej, przytulnej piekarni na 10 Lutego. Galeria Smaków. Mają chyba z 60 gatunków chleba, z Kartuz. Ja kupuję żytni na 100 % zakwasie. PYCHA, i długo trzyma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chleb bezglutenowy, w której piekarni dostanę?

jest w tesco:

http://bezglutenowy.blog.pl/2013/10/31/bezglutenowe-produkty-w-tesco/

w piekrani na chyloni skm, jesli mowisz o chlebie od Jancy, to jest on o obnizonej zawartosci glutenu, wiec nie jest bezglutenowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chleb bezglutenowy, w której piekarni dostanę?

Powinnaś zbadać temat - Candida albicans - jednym z objawów jest nadczynność lub niedoczynność tarczycy. Dodatkowo obejrzyj sobie https://www.youtube.com/watch?v=PM38O66z9mo Polecam jako uzupełnienie niedoboru witaminy d wszelkiego rodzaju maty nefrytowe.
Nefryt podgrzany emituje podczerwień o tej samej długości fali co ludzki organizm - wytwarza się witamina D.
Może się przyda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry.
Jakie polecacie produkty, ale dobrej jakości? Mam na myśli wszystko co bezglutenowe mąka, chleb, itd. Zależy mi na dobrej jakości, bo np chleb kupuje Balviten z ziaren, dobra tez jest opcja czy zakup mąki 5 przemian
https://www.weglowodany.pl/chleb-bezglutenowy-dlaczego-warto-go-spozywac/

Zależy mi tutaj głownie na dobrym bezglutenowym chlebku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Nocleg w Gdańsku (40 odpowiedzi)

Witam :) Szukam noclegu w Gdańsku w dniach 17-19 maj. Czy ktoś może polecić hotel lub pensjonat...

Świeczki zapachowe,kadzidełka... (26 odpowiedzi)

Witajcie.Jak w temacie,gdzie znajdę ładne zestawy ze świeczkami zapachowymi lub kadzidełkami?Mogą...

reklama (7 odpowiedzi)

Odsprzedamy powierzchnię reklamową na strojach sportowych drużyny piłkarskiej "Wytrzeźwiałka"...