Chleb?

Dla niektórych głupi wątek ale może ktoś też ma taki "problem". Nie mam gdzie kupować chleba, gdzie polecacie? Ja kupowałam teraz przez jakiś czas w nowej jagódce ale wczoraj patrzę że już zamknęli a wielka szkoda bo mieli bardzo dobry. Dzisiaj kupiłam w kulce dokładnie 7 małych kawałków chleba żytniego z ziarnami za 10 zł! Sorry staram się nie być cebulakiem ale 10 zł dziennie na chleb to trochę dużo.. W tiramisu 2 razy z rzędu sprzedali mi staroć to także podziękuję. Dodam że staram się nie jeść zwykłego oliwskiego
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chleb?

Mam ten sam problem .W Jogódce był bardzo dobry i zawsze świeży szkoda że zamknięty
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chleb?

bardzo dobry chleb od jańcy mają w sklepie za domem opieki dąbrowa różny polecam zytni
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chleb?

polecam konkol w chwaszczynie . maja dobre chlebki i zawsze swieze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Chleb?

Wierzę ale mi właśnie zależy na czymś co jest blisko:/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chleb?

Również proszę o namiary na dobry chleb w Baninie, przyznam ze w sklepie za domem seniora kupiję od czasu do czasu i jest w miarę ok. Co sądzicie o chlebach na naszym skwerku?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

ABC Koło ronda w Baninie ...najlepszy chleb ...zytni i razowy z orzechem
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie to dobre co dobre tylko to co komu smakuje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja sobie codziennie dowoze gorący chleb do banina z Wrzeszcza z piekarni .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gorący to nie to samo co dobry;) jaka piekarnię we Wrzeszczu polecasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piekarnia AS
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chleb?

ABC przy rondzie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

ABC ma bardzo dobry
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Max&Xavier chleb Swojski g.s.żukowo. naturalny z ryżem i ziemniakami.Bez chemii!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

I nie tylko. Jest też żytni tradycyjny 100%. Bez chemii, bez drożdży,na kwasie. Razowy ze słonecznikiem ororyginalny bez zaciemniacza i barwników.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

My sami pieczemy chleb na zakwasie. Maka z Młyna Oliwskiego. Tam np. 1kg słonecznika kosztuje 8 zł ,maja rózne ziarna itp. Powiecie kto ma czas na pieczenie. To upiecz 3 i 2 zamrozić.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Rebiechowie mają bardzo dobry i duży wybór
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zamkneli juz w ogole dzialalnosc ? Przeciez ledwo co w kwietniu sie otworzyli.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

ABC przy rondzie ma się bardzo dobrze :) spokojna twoja :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przydała by się jakaś piekarnia z prawdziwego zdarzenia w Baninie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiesz... Wątpię w to, że ktoś postawi w Baninie piekarnię skoro nawet sklepy piekarnicze padają.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, jak patrzę ile ludzi kupuje te napompowane z biedry albo Lidla to aż mi szkoda tych ludzi, moze ja jestem staromodna ale według mnie chleb kupuje się w cukierni/piekarni, warzywa w warzywniaku, mięso w mięsnym.. Jakoś lepiej mi się to je a nie jakieś w marketach co leżą kilka dni bo są tak naszprycowane
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Polecam:
-chleb żytni z Manufaktury mojej mamy (Skwer Banino)
-chleb żytni św Antoniego w Max&Xavier
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Chleb może i dobry, ale personel to jakiś dramat :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie personel to dramat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedź jest na post o piekarni Manufaktura mojej mamy ;) panie niesympatyczne, pracują jakby były tam za karę. Mimo, że pieczywo jest ok, nie będę już kupować w tym sklepie. I nie piszę tego po jednej wizycie w tym miejscu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kropek ma całkiem niezłe pieczywo. Na pewno świeże - po kilku dniach chleb wciąż był jadalny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

To jak po kilku dniach byl nadal jadalny to sie drugi raz zastanow czy na pewno to pieczywo jest okej:) pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

My dostaliśmy tam zakalca zamiast chleba. Były to pierwsze i ostatnie zakupy, ponieważ już na wstępie staciliśmy do nich zaufanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najprościej upiec samemu.Trudność żadna a jeszcze frajda,
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najprościej tylko u Jabłońskich zawsze dobry i świeży. Wszystko inne niby piekarnie z Banina są słabe. W tiramisu też mają chleb z tego samego źródła chyba Janca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z poniższej strony korzystałam do wyhodowania zakwasu.

https://smakowitychleb.pl/porada/zakwas-zytni-krok-po-kroku/

"Jak zrobić nowy zaczyn?

Z aktywnego zakwasu odkładamy 3 łyżki do nowego, szklanego naczynia. Trzymamy go w lodówce.

Jeśli planujemy wypiek to wystarczy wieczorem dokarmić go mąką i letnią wodą (np. 100 g mąki żytniej i 100 ml wody). Dokarmiony zakwas nie trzymamy w lodówce, a w ciepłym miejscu jak przy początkowych krokach. Następnego dnia jest gotowy do użycia.

Lepiej dokarmiać zakwas rzadziej, a większą ilością mąki niż często, lecz skromnie. Dlatego zakwas w lodówce może spokojnie czekać wiele dni, aż ponownie go solidnie nakarmimy."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chleb z siemieniem lnianym i słonecznikiem na zakwasie
Składniki:
Ziarno:
35 g. siemienia lnianego
100 g. wody

Zaczyn:
75 g. mąki pszennej
90 g. wody
60g. zakwasu żytniego

Ciasto chlebowe:
380 g. mąki pszennej
40 g. mąki żytniej, np. typ 720
60 g. uprażonych ziaren słonecznika
30 g. uprażonych ziaren siemienia lnianego
175 g. letniej wody
¾ łyżki soli (lub mniej)
130 g. namoczonego siemienia lnianego (patrz wyżej)
cały zaczyn

1. Ziarno: Siemię lniane zalać wodą. Odstawić na 12-16 godzin do napęcznienia.

2. Zaczyn: Wszystkie składniki wymieszać ze sobą. Odstawić na 12-16 godzin w temperaturze pokojowej.

3. Ciasto chlebowe: Wszystkie składniki dobrze wyrobić rękami lub mikserem z hakiem do ciasta drożdżowego do uzyskania jednolitego, sprężystego ciasta. Odstawić przykryte ściereczką na około 2-2,5 godziny. Po pierwszej godzinie ciasto zagnieść (ciasto spłaszczyć dłonią, a następnie z każdej z czterech stron zawinąć do góry). Tą czynność powtórzyć dwukrotnie podczas wyrastania.

4. Po tym czasie, gdy ciasto wyrosło uformować podłużny bochenek i umieścić go w formie 30 x 11 cm (piekłam w keksówce) wyłożonej papierem lub posmarowanej masłem i wysypanej bułką tartą. Odstawić bochenek na około 2-2,5 godziny do wyrośnięcia.

5. Po upływie tego czasu chlebek naciąć ostrym nożem. Piec w 220st.C około 40-45 minut.

https://www.przyslijprzepis.pl/przepis/chleb-z-siemieniem-lnianym-i-slonecznikiem-na-zakwasie-9
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja piekę tylko z razowej i nie prażę nasion, dodaje jeszcze trochę miodu , który rozpuszczam w ledniej wodzie . Czasem sliwki susone dodaję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ta "lednia" woda to z Lednicy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

letniej oczywiście, wkradł się błąd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Szambo - wywóz (40 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...