Ciąża w czasie Koronowirusa

Jak w temacie. Są ciążę,które zaczęły się już przed koronawirusem . Moje pytanie brzmi : Czy wy też macie problemy z prowadzeniem ciąży w tym czasie ? Korzystam z prywatnej opieki w Medicover w Gdyni i niestety odmówiono mi do odwołania wizyt z USG oraz badań laboratoryjnych . Usługa ma być świadczona tylko na telefon . Nie jestem typem osoby biegającej do lekarza nudów ,również wolę e-recepty i wszystko inne załatwić online ale brak USG w ciąży czy zrobienie chociażby morfologii to już jest żart.
Usłyszałam od lekarza ,że USG w ciąży nie jest ważne i oczywiście powoływał się na wirusa .
Jak sobie radzicie będąc w ciąży z tym wszystkim ? Macie możliwość wykonywania USG ? ( Nie mówię o standardowych 3 razach jak na NFZ )
Podzielcie się opiniami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ciąża w czasie Koronowirusa

Według lekarzy 3 razy w ciąży zupełnie wystarczy. U mnie w przychodni na NFZ lekarz przyjmuje tylko kobiety w ciąży, ale wizyty są normalne. Ja do tej pory miałam usg na każdej wizycie (3 razy - jedno to potwierdzenie ciąży, a kolejne musiało zostać powtórzone ze względu na wielkość dziecka), ale jestem dopiero w 15 tygodniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ciąża w czasie Koronowirusa

Tak wiem ,że takie są standardy wykonania USG 3 razy .
Ja pierwszą ciążę miałam również prywatnie . Wizyta raz w miesiącu z USG z badaniami laboratoryjnymi czy wszystko rozwija się prawidłowo . Dla mnie osobiście 3 USG na ciążę jak mówią standardy w NFZ to za mało bo w razie problemów niestety robi się nieprzyjemnie.
Również jestem w 15 tygodniu ciąży jak na razie miałam tylko raz robione badania laboratoryjne i raz USG .
Od początku nie jestem zadowolona z opieki w Medicover .
Pierwsza ciąża w Swissmedzie i naprawdę nie bałam się o siebie i o rozwijająca się ciążę .
A teraz ? Dziecko nieprawidłowo się rozwinie to nawet się nie dowiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ciąża w czasie Koronowirusa

Najlepiej co dziennie rob USG , będziesz miała pewność że jeszcze mnie nie wydalilas. -,-
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Ciąża w czasie Koronowirusa

Szkoda ,że Ciebie nikt nie wydalił :)
Najlepiej to będzie jak pukniesz się w pusty łeb;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem obecnie w 35 tyg. Od początku chodzę do lekarza prywatnie i prywatnie wykonuję również badania laboratoryjne. Na szczęście mój lekarz wciąż przyjmuje pacjentki, zachowując wszelkie możliwe środki ostrożności i dezynfekcji. Gorzej wygląda kwestia laboratorium, obecnie bardzo mało jest czynnych. Niestety kwestia ich zabezpieczenia tez jest różna, np. osoba pobierająca krew nie posiada maseczki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Karina a do kogo chodzisz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do dr W. Grzybowskiego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja korzystam z Luxmedu w ramach Medipakietu i jestem bardzo zadowolona. Teraz, w tym trudnym okresie najpierw jest teleporada, a następnie zaproszenie do gabinetu. Wszystkie badania dla ciężarnych odbywają się bez zmian. Jest ogólnie mniej ludzi w przychodniach, więc mniejsze szanse na zarażenie. Polecam naprawdę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jestem w 36 tygodniu ciąży i korzystam z Lux Medu. Aktualnie mój lekarz prowadzący jest dostępny tylko na telefon, więc byłam zmuszona zmienić ginekologa na jakiegokolwiek dostępnego w innej placówce. Badania laboratoryjne robione są bez większych problemów.
Lekarze niechętnie przyjmują, najpierw dzwonią czy aby na pewno wizyta jest konieczna. W moim przypadku zalecenia były takie, abym co tydzień pojawiała się w gabinecie od 34 tygodnia ciąży, ale cóż, pozostaje czekać mi na szczęśliwe rozwiązanie.
Powodzenia wszystkim przyszłym mamom :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie bezpieczniej trzymać oszczędności (9 odpowiedzi)

Czy na kontach czy powypłacać i schować gdzieś w domu ? Obawiam się, że podczas recesji mogą...

W szczepionkach znajdują się nanoroboty. Koniec człowieka analogowego. (24 odpowiedzi)

To już nie jest teoria spiskowa tylko coraz bardziej wyjawiający się opinii publicznej fakt. W...

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...