Cienka blizna po CC w kolejnej ciązy

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Moze ktoras z Was miala podobna sytuacje i bedzie w stanie cos powiedziec. Jestem w 21tc, poprzednia zakonczona cesarskim cieciem(3 lata temu). Dzis na wizycie kontrolnej lekarz stwierdzil ze blizna jest cienka i dodatkowo z jednej strony jest jakby wieksze "rozejscie". Lekarz byl zmartwiony ja juz jestem na skraju rozpaczy, bo ciagle cos. Powiedzial ze mam sie oszczedzac bardziej, nie musze lezec, ale unikac gwaltownych ruchoow, pochylania, dzwigania itp. Mowil ze moze byc roznie a nic nie mozna zrobic, ani teraz, ani nie dalo sie tego uniknac przed kolejna ciaza. Za 2 tyg kontrola. Moze ktos mial podobna sytuacje i napisze jak to sie skonczylo bo juz naprawde jestem załamana:(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Cienka blizna po CC w kolejnej ciązy

Aniaa, mowil ci o bliznie na macicy, czy na skorze?

ja pierwsze dziecko rodzilam cc i miala 4.5kg, ur.w 39 tyg, druga ciaza po roku zaszlam i donosilam do 37tc - planowe cc, mala urodzila sie 3.9kg, mowili mi, ze do 4kg dziecko oge miec, niestety ja od 32 tc bylam w szpitalu, alke przez to , ze ciaza skomplikowana, a i chcielismy donosic.

blizne bardzo na macicy trzeba obserwowac, i miec nadzieje, ze bedzie ok, chco wiem, ze trudno z tym itp. ale jak nic sie nie dzieje, to nie denerwuj sie, ja przez stres mialam same komplikacje, choc wiem, ze latow mi to pisac teraz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Cienka blizna po CC w kolejnej ciązy

Z tego co zrozumiialam blizna na macicy. Teraz tak czytam w necie ze to bardzo rzadko sie zdarza zeby peklo, raczej tylko przy porodzie, ale lekarz mial taka mine i tak mnie nastraszyl ze sama nie wiem co myslec:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Cienka blizna po CC w kolejnej ciązy

Może warto skonsultować z kimś jeszcze tzn innym lekarzem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Cienka blizna po CC w kolejnej ciązy

Chyba tak zrobie, bo bije sie z myslami:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Cienka blizna po CC w kolejnej ciązy

Moze ktos jeszcze mial podobna sytuacje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Cienka blizna po CC w kolejnej ciązy

Witam,

ja miałam identyczną sytuację byłam 3 lata po cc i w połowie ciąży ryzyko, że nie donoszę, bo blizna się rozchodzi i jest bardzo cienka. Też łzy, rozpacz itp. poszłam do invikty do dr. Brzózki i to samo potwierdziła plus info, że jeśli w ogóle donoszę to najpóźniej w 35 cc, wtedy już byłam zupełnie dobita, kontrola była co 2 tygodnie, ciągłe usg, nerwy, uważanie na siebie i odliczanie każdego tygodnia aby donosić ciążę. Jak się skończyło? A tak, że w 37 tygodniu nadal cienka blizna ale wszytko się trzyma więc czekamy i tak w 39 tygodniu odeszły mi wody, pojechałam do szpitala ze wszystkimi informacjami i usg blizny a tam kazali rodzic naturalnie i urodziłam po 10 h zdrowego synka 3,500 waga i nic się złego nie wydarzyło. Nie znaczy to ,że nie masz uważać, ale podejdź do tego z dystansem i spokojem, bo gdy wspominam swoje nerwy, łzy itp. to jestem wściekła na lekarzy, że tak mnie straszyli a w konsekwencji donosiłam ciążę i urodziłam siłami natury. Najbardziej boli, że gdy pytałam czy jest szansa , że będzie dobrze to były odpowiedzi typu, ja Bogiem nie jestem albo nie mogę tego ocenić itp:-( nikt nie dał mi nawet cienia nadziei, że się dobrze skończy tylko czarne scenariusze:-(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Cienka blizna po CC w kolejnej ciązy

Wercia dziekuje Ci za ten wpis, bardzo mnie to podnioslo na duchu! A ktorym tygodniu zauwazyli ze blizna sie rozchodzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Cienka blizna po CC w kolejnej ciązy

A juz doczytalam ze w polowie ciazy, to tak jak u mnie. Mam nadzieje ze skonczy sie rownie dobrze:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Cienka blizna po CC w kolejnej ciązy

na pewno będzie dobrze mi najbardziej brakowało, aby mnie ktoś podniósł na duchu, aby dał choć cień nadziei, że będzie dobrze, musisz tak wierzyć:-) tak to było mniej więcej na usg połówkowym około 20 tygodnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Cienka blizna po CC w kolejnej ciązy

Pierwsze cc 03.2015
Teraz 27 tc, leże juz od 25 tc.
Bezwzględnie . Tylko do łazienki wstaje.

Najpierw w 24 tc Gin mówił ze sciana macicy cienka - z przodu 3mm
W 25tc scisna 2mm i bolało po spacerze, zmywaniu, gotowaniu
26tc rozeszła sie blizna na macicy wdg dr na 5cm(!) ale chyba przesadził.... Oby!
Boli bardzo jak tylko posiedze chwilke czy postoje ...
Bol ciągnie sie do pachwin, boli cale podbrzusze..
Lekarz każe lezec (w domu) mężowi mojemu powiedział ze cała rodzina ma sie zmobilizować. A ja mam lezec.

W dobrym rozpadku cc ok 37 tc.
W złym... Szybka akcja przejazdu do szpitala i ... Zobaczymy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Leżałam od 24 tc, co prawda z innych powodów niż blizna, ale wiem, co to znaczy (7 tygodni w szpitalach, potem w domu) Od 25 tc słyszałam, że w każdej chwili mogę urodzić, cc zrobili mi w 38 tc (!), tak więc warto leżeć i myśleć pozytywnie! Będzie dobrze!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy ta blizna na macicy to to samo co zrosty? Mi w 19 tyg. Lekarz wykrył pasmo owodniowe miałam konsultacje jeszcze z kilkoma innymi lekarzami jeden z nich powiedział że to jest zrost nie pasmo i mam się nie martwić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Cienka blizna po CC w kolejnej ciązy

Cześć, jak Twoja sytuacja? Trzymasz się? Ja też mam cienką bliznę, 29tc teraz. Chętnie bym pogadała z kimś, kto ma ten sam problem..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Cienka blizna po CC w kolejnej ciązy

Hej nie wiem czy odp wogule ale lekarz wykryl u mnie cieniutko ta blizne na 1.5mm a u cb ile bylo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Cienka blizna po CC w kolejnej ciązy

I jak się skonczylo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Cienka blizna po CC w kolejnej ciązy

Witam jestem w takiej samej sytuacij co ty rok ten 1,5mm i jak się skończyło u ciebie jestem 20 ty ciazy i bardzo się boję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Cienka blizna po CC w kolejnej ciązy

Witam mam podobnie.. 25 tyg i blizna cieniutka ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, czy może Pani napisać czy wszystko dobrze się skończyło w związku z ta cienka blizna ? Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Cienka blizna po CC w kolejnej ciązy

Cześć AJ, jak tam się czujesz? Trzymasz się? Ja też mam cienką bliznę, aktualnie jestem w 29tc i jestem trochę zestresowana, mam skurcze przepowiadające. Chętnie bym pogadała z kimś, kto ma ten sam problem..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

witam, zaglada tu pani jeszcze. mam rowniez ten sam problem. obecnie 26tc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

witam mam ten sam problem co Pani tylko ciąża trojacza i cienka bardzo blizna cc czy mogła by mi Pani powiedzieć jak Pani losy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam mam to samo tylko ze 1.5mm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie tez stwierdzono linka jest cienka, czy wiecie gdzie można zoperować w Trojmiescie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, odnośnie cienkiej blizny, czy może Pani napisać czy wszystko dobrze się skończyło i udało się donosić ciąże? Jestem w podobnej sytuacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, jestem w podobnej sytuacji do Pani sprzed kilku lat -cienka blizna. Czy może Pani napisać czy wszystko dobrze sie skończyło i udało sie donosić ciąże?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę że teraz mało komu przeszkadza blizna jest w takim miejscu że śmiało można założyć bikini. Ja nigdy nie myślałam jakoś źle o bliznie. Moja mama ma Blizne od pępka w dół taka to widać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A używała któraś z Was plastrów sutriconu na bliznę po cc? Faktycznie takie dobre?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja sobie je bardzo chwalę, wg mnie o wiele większy komfort niż smarowanie a zagoiło się bardzo ladnie. Ale to nijak ma się do tematu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Oj tam, dla mnie ma, bo blizna to blizna i szukam opinii. Dziękuję, że napisałaś a powiedz tylko jeszcze, długo to trzeba przyklejać, żeby się dobrze zagoiło i zabliźniło? Strasznie się boję tej blizny, a już za miesiąc cięcie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

ja używalam tych plastrów przez parę miesięcy, z tego co pamiętam do jedno opakowaie mi wystarczyło, jednego plastra używasz kilka dni więc jest tto bardzo wydajne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może miałaś malutką bliznę. Ja zużyłam więcej, niż jedno opakowanie, ale ilu by ich nie było - warto stosować. U mnie przyniosło to bardzo przyjemne efekty i bez kompleksów noszę bikini. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak, miałam i smarowałam ją olejkiem bio oil, który spowodował. że moja blizna stała się mniejsza, bledsza i z czasem prawie niewidoczna. i dobrze, bo ta blizna mi przeszkadzała i myślałam, że się jej nie pozbędę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Witam tez mam bardzo cienka blizne po cc leżę plackiem od 17 tygodnia ciazy na przemian w domu i w szpitalu. Teraz obecnie jestem w domu i często mimo lezenia mam bole podbrzusza po bokach po środku.juz sama nie wiem jak to traktować czy tak ma być czy to macica się rozciąga i dziecko kopniakami robi rewolucje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jestem w 26 tyg ale z USG jakieś 25 tyg. Dwa dni temu usłyszałam od lekarza że blizna rozeszła mi się i jest ubytek 1,2 cm w ciągłości blizny. Wysłał mnie do Biziela w Bydgoszczy jakieś 70 km od mojej miejscowości. Pojechałam niemal na sygnale bo usłyszałam że grozi mi wiele złych rzeczy i maluszkowi. A w bizielu nawet mnie nie przyjęli na oddział pani na izbie przyjęć zrobiła USG i stwierdziła że ona nie widzi żeby w którymkolwiek miejscu był ubytek w ciągłości blizny. Odesłano mnie do domu. Nie leżeć ale się oszczędzać nie dźwigać bez gwałtownych ruchów itd. dziś znów idę do tego lekarza który mnie skierował do szpitala żeby sprawdzil jeszcze raz czy dziś też widzi to co widział we wtorek.(szalone były te ostatki dla mnie)mam mieszane uczucia lekarz prowadził moja poprzednia ciążę i z niczym się nie mylił zawsze dokładny rzeczowy i bez panikowania. Pani dr na izbie młoda może że 37 lat. Nie chciałabym zaszkodzić synkowi dlatego jestem bardzo zmartwiona kto przesadza a kto olewa sytuację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

U mnie natomiast sprawdził się krem Octenicare.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum

nietrzymanie moczu po ciąży (27 odpowiedzi)

Słuchajcie czy któraś z Was miała po porodzie problem z nietrzymaniem moczu?

Prezent dla dziewczynki 5 lat - jaki? (66 odpowiedzi)

może coś doradzicie jaki kupić prezent na urodziny dla dziewczynki 5 lat , kolezanka z...