Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

stary wątek http://forum.trojmiasto.pl/co-dzis-na-obiad-cz-22-wiosenna-t458943,1,310.html

__________________

Zapraszam do nowego wątku :)

_______

To rzućcie pomysłem na zupę ;) na wywarze z wędzonego boczku :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

jutro będzie zupka kalafiorowa na skrzydełkach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Ola - w sobotę zrobiłam właśnie biszkopt z truskawkami i galaretką :) (nie mogłam dać budyniu ani innego kremu - bo koleżanka karmiąca piersią musiała odstawić nabiał)

zrobiłam biszkopt zrzucany ;) z rozmysłem w większej tortownicy (żeby był większy i nie taki wysoki) :) jeszcze pół biszkoptu mam w lodówce :]
a tamten - cała blacha - zniknęła w jakieś 10 minut ;) na 5 osób dorosłych i 1 dziecko ;) (bo mój Dzieć nie je, a trzeci za mały)
(a niby byliśmy obżarci po grillu ;))

właśnie na wp jest fajny przepis - ciekawie wygląda :] http://kurcze-spieczone.bloog.pl/id,335987974,title,Oczy-carycy,index.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

u nas wczorajsza botwinka z jajem,piekny kolor wyszedł i właśnie do botwinki wrzuciłam 3 kiełbaski jak się smak robił na mięsie.

wczoraj też upiekłam swoją pierwszą babke biało-czarną,zaczynam uczyć się piec,następne będzie ciasto z truskawkami z naszego ogródka z galaretką i jakąś pianka:)

Jutro nie mam planów,coś się wymyśli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Lunaa - co to za żona Shreka? :P wiem jak wygląda ciasto Shrek :P ale jego żona z truskawkami???

Meggi - też czasem robię leczo na parówkach :] ktoś tu kiedyś polecał i dawał przepis :P (Ty?)

zrobiłam kartoflankę ;) z podsmażoną kiełbaską i cebulką :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

he he nie doczytalam ze chcesz zupe hmm moze pomidorowa na parowkach ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

dzisiaj ziemniaki z mielonymi,z piersi kuraka do tego kalafior z bulka tarta na slodko mniam ;-)

Agusia ja robie z parowek czasami spaghetti lub leczo zalezy co mam w domu . A kielbase to ziemniakami robie i cebula tak zwane gniecione ;-) zdrowka zycze ;-))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

a w weekend robiłam ciasto "Żona Shreka" z truskawkami.

dzis na deser zrobię drożdżówki z wiśniami.

Jutro na obiad kotlety pożarskie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

u nas dziś tradycyjna jarzynowa :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

u nas też gulasz z łopatki :] z warzywami (cebulą, marchewką, korzeniem pietruchy, selerem) :) do tego ziemniaczki :]

jestem chora, wczoraj cały dzień leżałam i zdychałam(rozsadzało mi głowę). tradycyjnie latem - zapalenie zatok. a zaczęło się w sobotę rano od wstania z bólem gardła.
najgorsze, że Młody od wczoraj ma jakiś mokry kaszel :/ nic poza tym.

w związku z powyższym nie wychodzę na zakupy, nie będę kwitła przy garach - jemy to co mamy.

macie jakiś pomysł na zupę na kiełbasie(mam zamrożoną) lub parówkach? mało skomplikowaną :P bo nawet nie mam nic na zupę :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

mmmm
miałam nie dawno,a dziś ciąg dalszy gulaszu plus kasza plus ogórek kiszony
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

u nas też własnie pichcą się młode gołąbki:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

dzisiaj były schabowe z piersi kuraka ziemniaczki i mizeria, jutro ziemniaczki reszta schabowych i gołąbki w sosie pomidorowym do tego kalafior z bułką tartą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Dziś gulasz z łopatki wieprzowej,kasz gryczana,Buraczki-dla mnie na słodko,dla m słono-pikantnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

U nas dzisiaj była pieczarkowa zupa od wczoraj którą robił mój mąż ,bo dzisiaj nie było czasu na gotowanie byliśmy w lesie na rowerach ,po drodze zajechaliśmy do mojej mamy i dała nam gołąbki z sosem pomidorowym .

A ja mam ochotę na leczo .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

o mamo, wszedzie czytam o szczawiowej, bobie, malosolnych i tak mi tu zle w Norwegii ostatnio jedzeniowo;)
zrobilam dzis kotlety, wieki nie bylo, normalne schabowe, ziemniaki i mizeria i to byl najlepszy obiad od dawna wg. moich dzieci (meza zreszta tez;)
jutro albo dorsz (bo mam w lodowce) albo cos innego (bo chlopaki na rybach;) w pesto z warzywami, plus dla dzieci kotlety bo zostaly jeszcze:)

a ja szczawiowej bym zjadla z jajkiem:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

aga podobnie robie karkowke na grilla, wlasciwie to nie dodaje tylko keczupu:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

u nas jutro grill :) karkówka w tej marynacie http://gotowaniecieszy.blox.pl/2010/08/Karkowka-z-grilla-w-marynacie.html :) biała kiełbaska, pieczone ziemniaczki, tzatziki :] i może pieczone banany? jeszcze zobaczę :] do tego surówka z pekinki :]
na deser domowy biszkopt (zrzucany) z truskawkami i galaretką :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

ja upieklam karkowke, zamarynowalam wczoraj w ziolach, czosnku oleju i sosie sojowym, do tego kasza jeczmienna i warzywa (groszek cukrowy, pomidorki cherry, ogorki, papryka, mini cukinie i czerwona cebula) z octem balsamicznym i oliwa.

jutro grill (jeszcze sie nie znudzil:) - poledwica wolowa, biala kielbasa i obowiazkowe tzatziki:)

a w niedziele chyba kotlety zrobie, bo dawno nie bylo:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

a co tu taka cisza? weekend się zbliża i nikt nie gotuje??? my dzisiaj dojadamy zupę pomidorową i usmażyłam parę naleśników zrobiłam mus do nich (truskawki,kiwi,banan,śmietana 18% i twaróg chudy do tego cukier wanilinowy i odrobina cynamonu wszystko potrakowane blenderem ;-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

wczoraj był kurczak pieczony na ostro z ziemniaczkami i surówką z kiszonej kapustki z marchewką,szczypiorkiem olejem cukrem i pieprzem ;-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...