Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

http://forum.trojmiasto.pl/Co-dzis-na-obiad-czesc-29-zimowo-wiosenna-t526081,1,310.htm

Dziewczyny, oto kolejny wątek kulinarny, poprzedni był już za długi:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Ja dzisiaj bylam u ginekologa i niestety mam krotka szyjke, musze brac luteine, no- spe, mam nakaz lezeniai kontrole za tydzien:-(
Jestem w 32 tyg+ 5 dni, nie chcialabym pojsc do szpitala, bede sie oszczedzac.
Na obiad dzieć zje zupe pomidorowa, dla nas staruszkow makaron z sosem szpinakowym a na kolacje zapiekanki z szynka, serem i pieczarkami:-)
Ostatnio troche przefolgowalam w ogrodku, zachcialo mi sie korzystac ze sprzyjajacej pogody:-)
Emilko-- super te muffinki- mnie osobiscie zal byloby je jesc:-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

świetnie wyglądają te rabatkowe muffinki :)

Wczoraj zrobiłam mega(wielkości talerza obiadowego) pierogi drożdżowe (mąka pszenna wymieszana z żytnią) z tym mielonym z warzywami :) plus ser gouda i mozzarella - wyszły przepyszne :) Młody zjadł pół! do tego surówka z marchewki i jabłka na słodko i sos czosnkowy - rewelacja :)
jeszcze na dziś zostało po pierogu (trochę mniejsze od wczorajszych)

na jutro i pojutrze w planach kurczak pieczony :] nie wiem czy zwyczajnie czy generał :P surówka z buraczków :) i ziemniaczki :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Emilia-----------no bombowe rabatki:)) Dla nich nawet ze szpinakiem sie przeprosiłabym--------pychotki-pięknotki te marcepanki...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam:-) Chyba pogoda się poprawia - miejmy nadzieję, że weekend będzie ładny.
U nas dziś łosoś pieczony, ryż i warzywa na patelnię.

Zobaczcie, co znalazłam. Chociaż nie przepadam za słodyczami i nie piekę, to te babeczki zrobiły na mnie ogromne wrażenie: http://gotujmy.pl/muffinkowe-rabatki,przepisy-szpinak-przepis-galeria,212089.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

na dzisiaj zrobie makaron z sosem slodko-kwaśnym ze sloika---------corka prosila. Mąż jedzie do mamy więc spoko(on jest anty makaronowy)pojemy sobie to co lubimy a on nie;)

Nie wiem co na jutro na szybko zrobić.
Jadę na cmentarz spotkać sie z kamieniarzem, bo trzeba grob rodzicow naprawić no i oczywiście nie ma komu tego zrobic.....ehhhh rodzeństwo.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Meggi, ktoregos dnia jak znajde wolna chwile to poprzegladam te ubranka i wybiore tylko te wieksze i wtedy mozemy umowic sie na odbior :) u nas dzisiaj bez obiadu, tzn. dla dzieci mialam wczorajszy gulasz z indyka. My kupilismy w Lee chiński rosół, do tego kabanos w ręke :) Caly dzien w rozjazdach, dodatkowo mlodszy podlapal chorobe od starszego i tez goraczkuje. Ręce opadają z tymi chorobami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Dzisiaj zrobiłam z tego co miałam z rana w domu więc zrobiłam naleśniki z mąki orkiszowej do tego farsz z pieczarek i czerwonej papryki ,jutro będzie barszcz czerwony z ziemniakami ,podawane osobno z cebulką .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

U mnie dzisiaj spagetti z sosem szpinakowym i łosoś z patelni grilowanej:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Hej dziewczyny:)
U mnie dzisiaj nie ma nic na obiad niestety;p
Wczoraj wrociłam o 22.00 padnieta do domu po kijkach, a dzisiaj idę do fryzjera zaraz po pracy. No i wroce pewnie ok 20. Tak, że rodzinka musi sobie poradzic sama z jedzonkiem:))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam Was:-)

U nas dziś ziemniaki z koperkiem, jajko sadzone i fasolka szparagowa z bułką tartą na maśle a do tego kefir. Takie przypomnienie lata:-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

To nie daleko mnie mieszkasz w sumie,bo ja na Morenie ;-) Cyprian ,skończył parę dni temu 8 miesięcy,ubranka nosi na 80 cm .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Agusia dziekuje za przepsi. Meggi mieszkam w Gdansk-Siedlce. :) A ile ma ten maluszek Twojego brata?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Hokasia - kopiuję, bo przepis dawałam kilka razy ;) (jeszcze z czasów, gdy Młody jadł pieczarki) :) wczoraj dodatkowo wkroiłam kalarepkę i dodałam po kilka różyczek brokułowych i kalafiorowych :) Im więcej warzyw - tym bardziej kolorowo ;)

MIELONE Z WARZYWAMI :)

danie to robię w patelni(przykrywanej) Zepter :)
ogólnie można podawać z ryżem, makaronem, ziemniakami, plackami ziemniaczanymi, plindzami :)

lubię je właśnie z plackami ziemniaczanymi - to moja wersja placka po cygańsku/węgiersku (zamiast gulaszu)

0,5kg mięsa mielonego wrzucam do rozgrzanej patelni z odrobiną oleju, podsmażam.
do tego przegląd warzyw - najbardziej lubię mrożonki, bo to najszybciej ;) bez obierania, krojenia itp. ;)
więc daję 2-3 garści mrożonej włoszczyzny(starta na tarce marchewka, seler, biała pietruszka, plasterki pora), po 1,5 garści mrożonego groszku i kukurydzy, pół czerwonej papryki pokrojonej w krótkie paski, duża cebula pokrojona w piórka, kilka pieczarek pokrojonych w plasterki.

podlewam wodą, dodaję sos sojowy i mix przypraw - co mi wpadnie w rękę (oregano, majeranek, tymianek, imbir, kumin, curry itp.)

duszę pod przykryciem mieszając co jakiś czas :]

czasem dla złamania smaku dodaję troszkę cukru - tym razem nie musiałam, bo warzywa były słodziutkie.

można dodać też puszkę pomidorów - ja akurat nie miałam, a nie chciało mi się bawić ze świeżymi ;)

danie jest ślicznie kolorowe :) super pachnące i pyszne :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam ;-)

U nas dzisiaj gulasz z żołądków,serduszek z cebulą pieczarkami ogórkiem kiszonym i papryką z kopytkami gnochi ;-).

Hokasia ja chętnie ,bym wzięła te ciuszki na 9 miesięcy dla mojego bratanka. Opisywałam ,brat został z 5tką dzieci sam i każda pomoc mu się przyda. Napisz jak możesz skąd jesteś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam, u mnie zupa pomidorowa z kluskami, a takze palki z kurczaka pieczone, ziemniaki i pieczarki podsmazone:-) milego dnia zycze wszystkim:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Agusia daj li ka do tego Twojego mielonego z warzywami:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

:~) - niestety to co ja lubię nie koniecznie zbiega się z tym co akurat w tym okresie jada moje dziecko ;) hehehe ;]

myślałam o sosie bolońskim do makaronu i na pizzę :P w końcu po przeczytaniu Twojego posta przypomniało mi się "moje" mielone z masą warzyw(marchewka, pietruszka, seler, por, kalarepa, cebula, papryka, brokuł, kalafior, groszek, kukurydza) - Młody kiedyś bardzo lubił, dawno nie robiłam :P nie wiem czy tym razem Syn zje :P mam nadzieję, że feria kolorów Go zachęci ;) oczywiście pieczarki, które dawałam kiedyś musiałam teraz pominąć ;) bo Dzieć w dalszym ciągu pokłócony z pieczarkami ;) Dodam jeszcze czosnek :) a jutro może pomidory z puszki :)

jednego dnia będzie z ziemniakami :] a jutro upieczemy drożdżowe pierogi z tym farszem - wzbogaconym o mozzarellę i żółty ser :]

poza tym zupa jarzynowa :]

ja też nie umiem lepić rogalików ;) nawet pierogów ładnych nie umiem zrobić :P dlatego nie robię wcale ;P tzn. robię farsz i gotuję pierogi ;) a ciasto + lepienie to robota dla Mamy i Męża ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Oj Graszka to szkoda, że Twoje rogaliki "nie wyglądały" ;) Moje wyszly za to calkiem ladne, male i zgrabne, ale ja często robie rogaliki wiec troszke wprawy mam. My dzisiaj dojadamy wczorajszą zupę, na drugie zrobię gulasz z piersi indyka, do tego ziemiaczki i surowka z pekinki, jablka i marchewki. Dzisiaj startujemy w naborze elektronicznym do przedszkoli. Ciekawe czy nasz trzylatek sie gdzies dostanie. Dziewczyny, może, któraś z Was potrzebuje, albo zna kogos kto potrzebuje ubranka dla chlopca w wieku 3-6-9 miesiecy. Mam na zbyciu duzo ubranek po mlodszym synku, w tym kombinezon i czapka zimowe. Oddam za darmo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Zrobilam rogale z przepisu Hokasi, w smaku dobre wyszly, jadlam kiedys takie u mojej cioci. Natmiast wygladaja okropicznie. Nie umiem robic rogalikow niestety;-( duzo dzemu wyplynelo i pootwieraly sie:-(
Chyba nie bede ich wiecej robic.
Na obiad dzisiaj bigos i ziemniaki:-) zmeczona jestem, bardzo zle w nocy spalam i takie dusznosci mnie lapia.
Zaraz ide na podworko z moim synem, bo juz mu sie nudzi, a i mnie przyda sie swieze powietrze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Nigdy nie jadłam groszku po francusku..
~:~) - widzę, że korzystasz z przepisu Nigelli a faktem jest, że jej przepisy mi zawsze wychodzą:-)
Daj znać Luna, jestem ciekawa, jaki Ty masz przepis.

Ja chyba dzisiaj zrobię solę w sosie szampańskim - dawno nie robiłam a rodzinka się na pewno ucieszy bo bardzo lubią.

Mi już dół z przesilenia przeszedł ale przyszło jakieś głodomorstwo - ciągle głodna jestem. O 8 zjadłam śniadanie w pracy a już bym coś wcinała:-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

szukam dobrej restauracji (20 odpowiedzi)

Chciałabym zrobić prezent dla rodziców z okazji rocznicy ślubu i dać im zaproszenie-voucher na...

Prosty przepis na ciasta :))) (107 odpowiedzi)

Dziewczyny nie mam zupełnie zdolności jeśli chodzi o pieczenie ciast :((( Może znacie jakieś...

Gdzie mogę kupić Thermomix ?? (5 odpowiedzi)

Jakieś namiary na przedstawiciela?