Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

http://forum.trojmiasto.pl/Co-dzis-na-obiad-czesc-29-zimowo-wiosenna-t526081,1,310.htm

Dziewczyny, oto kolejny wątek kulinarny, poprzedni był już za długi:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Tak Agusiu, ja juz jestem spakowana. Musze jeszcze dopakowac jakis kubek, zeby sobie moc bocianka w szpitalu zaparzyc:-)
Ja juz chce miec to za soba...
Juz wiecej dzieci miec nie chcemy, dwojka wystarczy:-)
Mam nadzieje, ze corcia nie bedzie wybredna co do jedzenia jak synek:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Hej Dziewczyny!

Wczoraj jeszcze Mama ugotowała kompot z NASZEGO rabarbaru :) (+jabłka świeże jabłka + dodała słoik kompotu śliwkowo-brzoskwiniowego) - Mąż jak to usłyszał, to zachciało Mu się zupy owocowej ;) więc ugotowali makaron(Młody wybrał jaki) i tak na pierwsze danie była zupa owocowa ;)

Frytek w końcu nie było tylko ziemniaczki gotowane :P do tego mięsko i surówka z czerwonej kapusty z jabłkiem :) wczoraj oba dania dostałam pod nos ;P bo wreszcie dostałam natchnienia na ciuszkowe porządki i fotki aby to sprzedać (cały dzień się bawiłam) ;)

Dzisiaj (znów) kapuśniak - coś moja Mama ostatnio ciągle kapuśniak by jadła ;P może witaminy C potrzebuje?
Nie wiem co do tego :P

na śniadanie zrobiłam pastę jajeczną ze szczypiorkiem :] a wczoraj moją wersję bruschetty z pomidorami ;) (no tak ok 1,5 kg pomidorów poszło ;P)

Graszka - jesteś już spakowana?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Ja również pozdrawiam:-)
U nas dziś resztka botwinki z weekendu a na drugie fasolka, ziemniaki i jajko sadzone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witajcie dziewczyny:-) Mnie zostalo jeszcze 2 tygodnie do rozwiazania.
Wlasciwie, to nawet moze nastapic wczesniej, ale zobaczymy. Co ja tam bede sie na zapas martwic:-)
Dzisiaj na obiad robie mielonce z buraczkami i ziemniakami.
Pozdrawiam was milo wszystkie babeczki:-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

hej dziewczyny:)

U mnie dzisiaj botwinka dla dorosłych, dla dziewczyn(cora z koleżanka) mięsko z indyka duszone w sosiku z grzybami+ziemniaki+ buraczki.

Dla nas na jutro też bedzie to mięso.
Jestem w tym tygodniu do poźna w pracy, wiec jakoś rodzinka bedzie musiala sobie radzic z obiadami kombinowanie.
W czwartek wywiadówka---------jakże sie cieszę, ze mnie tam nie będzie:))idzie mąż:))
W sobotę corka była na dniu otwartym w liceum, do ktorego chce pójść. Wrociła b. zadowolona:]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Cześć dziewczyny ;-)

Ja jak zwykle mam zaległości ehh,w weekend miałam egzaminy i jakoś brak weny do gotowania ;-P ,a do tego ciągle pomagam bratu przy Cypku ,ale juz nie długo ;-).

U nas dzisiaj ziemniaki bigos od brata ,a dla syna gołabki, miałam 2 zamrozone i to tyle ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Hej Dziewczyny!

Uważam, że te minusy są albo od wiecznie głodujących na dietach ;) albo od nie umiejących gotować, co tylko pozazdrościć mogą ;) Jeszcze jest opcja mega frustratów, co w ten sposób mogą sobie ulżyć.

U nas w piątek zupka fasolowa :] później było kino i nie zdrowe kinowe przekąski ;P wieczorem dla chętnych po kawałku czwartkowej pizzy - pierwszy raz robiłam z sosem śmietanowym :) do tego szynka, polędwica sopocka, cebula, dla dorosłych pieczarki(Dzieć oczywiście bez), ser żółty, mozarella i feta :] wyszła pyyyyszna :] sąsiadka się załapała :] i jeszcze jedna pizza została na piątek :]

wczoraj ziemniaczki z zieleniną(dla Młodego bez zielska) + smażone filety śledziowe + surówka z kiszonej kapusty :]

moja Mama wczoraj wzięła się za robienie golonek wieprzowych - wcześniej je wytrybowała i na kościach powstał smak na fasolówkę :]
znalazłam przepis na golonki po bawarsku wg Magdy Gessler - i tak zrobiłyśmy :] http://www.ofeminin.pl/przepisy/golonka-po-bawarsku-gessler-d55477.html
powiem szczerze, że nie rozumiem zachwytu niektórych ludzi nad golonkami :P dla mnie ta skóra jest wstrętna :P a mięso takie sobie :P bez szału :]

w każdym razie dzisiaj pewnie zjemy to mięso :P Dzieć chce domowe frytki - do nich pewnie dostanie jajko sadzone i mizerię :]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

u nas dziś skrzydełka z kurczaka pieczone w piekarniku, zjedliśmy z chlebkiem.

jutro kotlety, ziemniaki pieczone i surówka (niestety kupna)

miłej soboty drogie panie :)

Ps. ja mam zawsze minusy i szczerze mowiąc mam to gdzieś kto mi je daje, nie zwracam kompletnie na to uwagi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witajcie dziewczyny:) minusami nie ma się co przejmować tak samo jak głupimi komentarzami które się czasem pojawiają od jakiś złośliwców:(
U nas dzisiaj pieczone udka z kurczaka ziemniaki z koperkiem i mizeria:) jutro chyba to samo bo upiekłam mięso na 2 dni:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Minusy od kogoś głodnego .

Ja właśnie duszę mięso z papryką i pieczarkami ,kupiłam kawałek wołowiny na gulasz dla młodego i dla mnie bo sami jesteśmy więc to samo jutro będzie i w niedługim czasie zabieram się za placki ziemniaczane .

Pozdrawiam .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Dzien dobry dziewczyny:-) te minusy i plusy rowniez nie robia na mnie wrazenia:-) na obiad panierowana piers z kurczaka panierowana, ziemniaki i surowka z salaty i rzodkiewki ze smietana:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witajcie z rańca:))
@emilia---------ja tam nawet nie zauważyłam tych minusow;)wogole na to nie zwracam uwagi i dopiero jak napisalaś to zobaczylam ze i ja mam parę minusow. Ale wogole sie tym nie przejmuje.

Nie dostalam szczawiu, ale kupilam botwinke. Mikroskopijne pęczki byly, musialam wziać cztery zeby cos było w garnku. Zrobie na niedziele.
Dzisiaj mąż upiecze udka kurczakowe, zjemy z surowka i chlebkiem.
Na jutro botwinka oraz poledwiczki wieprzowe z ryzem w warzywach jakiś(mrożonka jakas).

Miłego weekendu dla Was dziewczyny, Waszych mężów i dzieci:)))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Tak na chwilkę weszłam na forum. Kto to nas tak strasznie minusuje? Aż zabawne to jest i intrygujące:-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

U mnie zmiana planów. Mam wisielczy humor, więc mąż zaproponował ognisko wieczorem i pieczone ziemniaki + butelka wina. Mam tylko nadzieję, że już nie będzie lało dzisiaj...I że humor jutro będzie lepszy..
Miłego weekendu!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

dziś u nas zupa rybna :) a w przyszlym tygodniu nastawie szczawiowej, smaka narobiłyście :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Dziekuję dziewczyny:) Jak zawsze jesteście nieocenione.))

Zrobie te zupę szczawiową zapewne na niedziele, jak tylko po pracy dostanę szczaw w warzywniaku.

Dzisiaj to troche kombinowany obiadek-------- troche ryby, po jajku sadzonym+ ziemniaki+jakas surowka kupna( co dostanę to będzie).

Pomysłu na weekend brak, oprocz szczawiowej dla dorosłych, bo moja A. nie zje niestety....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Ja dzisiaj mam filety z pstrąga, wczoraj je zamarynowałam w pesto pietruszkowym i upieke je w piekarniku, do tego ziemniaki z koperkiem i sałatka z sałaty lodowej:) ciekawa jestem jak to będzie smakowało, tak mi wczoraj to pesto pachniało pięknie że postanowiłam zrobić eksperyment z rybą:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

U mnie szczawiowa zazwyczaj na skrzydełkach badź kurzych ćwiartkach. Do tego włoszczyzna, obowiązkowo ziemniaczki pokrojone w kostke, potem zabielam jogurtem naturalnym, do tego jaja i jest pycha :) A dzisiaj u nas botwinka- też z jajkiem, nalesniki z dzemem i truskawkami. Musze jeszcze upichcic spagetti na jutro- bo ja mam szkole, a taki makaron z sosem to chlopaki sobie szybko odgrzeją.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam .
Wczoraj zrobiłam tortile z panierowanym kurczakiem w płatkach kukurydzianych więc kurczak będzie na dziś może z frytkami zrobię do tego jakąś surówkę ,ja zielsko czyli różne sałaty a chłopakom coś wymyślę.

Szczawiową też lubię taką kwaśną obowiązkowo z jajem , gotuje ją na żeberkach czasami dodatkowo kurczak lub na kości schabowej .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam:-)
Ja robię szczawiową na rosole, dodaję szczaw, serek topiony i blenduję a na koniec ugotowane ziemniaki i jajko.
U nas dziś dorsz w sosie z szampana+ryż+brokuły.
Weekend zapowiada się nieciekawie:-(((
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum

Dobra restauracja z typowo polskim żarciem - gdzie w Gdańsku? (138 odpowiedzi)

Przyjezdza do nas dobry znajomy, ktory nie byl jeszcze w Polsce. Chcemy Go zabrac do dobrej,...

Gdzie mogę kupić Thermomix ?? (5 odpowiedzi)

Jakieś namiary na przedstawiciela?

Ogrodowy piec do pizzy (5 odpowiedzi)

Jaki polecacie ogrodowy piec do pizzy? Żeby można było go używać w ogrodzie lub tarasie oraz nie...