Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

http://forum.trojmiasto.pl/Co-dzis-na-obiad-czesc-29-zimowo-wiosenna-t526081,1,310.htm

Dziewczyny, oto kolejny wątek kulinarny, poprzedni był już za długi:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

To jest taka delikatna zupa letnia, to mi kurczak najlepiej pasuje, można też na żeberku też jest dobra. Ja wczoraj to zrobiłam z gotowego rosołu bo miałam z poprzedniego dnia, to miałam ułatwiona robotę:) Czasami robię też na kostce rosołowej drobiowej na przykład też jest bardzo dobra:) Spróbuj koniecznie bo ta zupa jest przepyszna, taka lekko kwaśna, podobna do ogórkowej, na lato idealna z jajeczkiem:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Dziekuje Aniu:))

Kiedyś pytałam teściową, to ona gotuje szczawiową na kiełbasie bez włoszczyzny. Potem tą kiełbasę kroi i do zupy razem z ziemniakami i jajkiem. I bez koperku. juz sama nie wiem. Ja wolałabym na kurczaku jak Ty Aniu:))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Cześć dziewczyny:) zrobiłam dzisiaj pesto pietruszkowe dla młodej to wcinała z makaronem, reszta w lodówce na czarną godzinę:) dla nas devolaje ( coś mnie ostatnio opętało na ich punkcie) ziemniaki i sałatka z sałaty lodowej:)
Mamo b ja szczawiową robię tak:
Gotuję wywar zazwyczaj na kurczaku( skrzydełka lub pałki) z włoszczyzną, potem wszystko wyciągam, wrzucam ziemniaki w kostkę, jak się ugotują wrzucam posiekany drobno szczaw, gotuję jeszcze kilka chwil, przyprawiam, zaprawiam słodką śmietaną. Na talerzu posypuję koperkiem i koniecznie na wierzchu pokrojone w ósemki jajka na twardo:) Jak gotujesz większy garnek zupy to daj koniecznie 2 pęczki szczawiu bo ten sklepowy jest mniej kwaśny niż ten z łąki:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

mój też 1 dzień na wyjeździe :] wcześnie rano pojechali, wieczorem wracają :]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Czesc dziewczyny, Mamo b-- tak szczerze mowiac, to czuje sie w miare dobrze. Troche ciezko sie spi z takim bojlerem z przodu, ale przyznaje szczerze ze sie oszczedzam. Po urodzeniu córki nie bede miala na to czasu:-/ dziekuje za pamiec;-))
Moj maz rowniez sie szkoli, ale jednodniowo w jakims hotelu w Gdyni.
Tam dostanie dobry obiadek:-))
Zastanawiam sie, czy robic obiad. W sumie mam palki z kurczaka, moge je upiec...buraczki moze ugotuje...niewiem...
A dobra, glodna jestem. Zrobie palki z piekarnika i buraczki:-))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Mama b - spoko ;) jutro dla odmiany mamy zamiar iść na Rio 2 :]

dzisiaj Mąż się szkoli w stolicy ;) nie wiem o której wróci :] my zjemy domową pizzę :]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

hej dziewczyny:)
U mnie znowu brak obiadu wczoraj z racji bierzmowania i co za tym idzie kompletnego braku czasu na jakiekolwiek gotowanie. Każdy zjadł co tam chwycił i przezyliśmy:)) Trochę nerwow nas to kosztowało, ale wszystko pieknie sie udało:))

Dziś tylko kiełbaski z grilla będą(piekarnikowego).

Agusia--------dzieki za info o filmie. Ja nie przepadam za komediami;p
Twoja makrela musiała być pyyyszna.

A jak dziewczyny robicie szczawiowa?

@Graszka-------jak sie czujesz? Termin tuż tuż......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Mniam, chyba też szczawiową dziś zrobię.
Dodatkowo muszę coś męskiego upichcić bo do męża przychodzą koledzy pomóc naprawić zmywarkę i drzwi do warsztatu.
No i nie wiem, co. Może pałki z kurczaka upiekę..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Aż ośliniłam monitor z wrażenia jak oczyma wyobrazni zobaczyłam Agusi makrelkę w tej marynacie....................:) ależ to musiał być dobre:) jak tylko makrelę dorwę to ja tak zrobię:) w ogóle fajny sposób na marynatę do ryby, ja zazwyczaj skrapiam cytryną, sól, pieprz, masło i na to całe gałazki natki albo koperku.
Ja dzisiaj na wczorajszym rosole uważyłam szczawiową z jajkiem na wierzchu, pycha, pierwsza w tym roku szczawiowa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

U mnie dzisiaj tez brak chęci do gotowania. Zresztą musze napisać dwie prace dyplomowe wiec i czasu brakuje na gotowanie. Dla męza kupilam biala kielbaske, a ja dojadlamdwa ostatnie gołąbki. starszy synek zjadl w zlobku, a mlodszy dostal sloiczek hippa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witajcie dziewczyny:-) wczoraj nie chcialo mi sie robic obiadu, wiec zrobilam salatke jarzynowa:-)
Dzis rowniez nam male checi na przyrzadzanie miesa, wiec beda jaja sadzone, marchewka duszona i ziemniaki:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

wczoraj stanęło na twisterach ;)

dzisiaj ziemniaczki, pieczone kurze udka i surówka z marchewki z jabłkiem + dla dorosłych młoda kapusta na krótko ;) (Młody nie przepada za kapustą)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

U nas obiad już był pieczony łosoś z mixem sałat i pomidorami koktajlowymi .

A tak wcześnie bo w planach był rower ,ale pogoda teraz nie zachęca aby gdzieś dalej się wypuścić a na około domu jeździć nam się nie chce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

tak Aniu :] mam psa :] w sumie od 18 lat mamy jakiegoś psa ;] (przez naście lat były to 2 sunie, a jak rok po roku odeszły, to kilka dni po śmierci drugiej wzięliśmy tą teraźniejszą)

Do makreli zrobiłam marynatę - 2 wielkie ząbki czosnku, pół pęczka pietruszki, olej, sól, sok z cytryny i trochę przyprawy http://palcelizac.gazeta.pl/palcelizac/51,134670,15806394.html?i=4
folię posmarowałam olejem, na to makrela, do środka ryby włożyłam "gęste" z marynaty, z wierzchu nacięłam ją (na głębokość ok 1 cm)po skosie w 4 miejscach - w nacięcia też dałam marynatę z "gęstym" ;) zawinęłam w folię i odłożyłam do "przegryzienia" :] później upiekłam w piekarniku nagrzanym do 200'C (jakieś 30-40 minut)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam.
U nas dzisiaj dorsz, domowe frytki i surówka z kapusty kiszonej. Zimno mi i nie chce mi się nic robić:-(
Mam chyba doła, chciałabym wrócić do beztroskiego czasu i cudownej pogody w Krakowie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Agusiu to ty masz pieska??? Prawdę mówiąc świeżej makreli nigdzie nie widziałam bo zazwyczaj kupuje ryby na hali, ale musze z ciekawości poszukać i spróbować:) a jak ją zrobiłaś?
Umnie dzisiaj rosół, młoda dostała chińczyka z bałtyckiej na wynos. Jutro resztki rosołu przerobię na szczawiową bo kupiłam dzisiaj piękny w warzywniaku:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Mama b - byliśmy na filmie "Inna kobieta" :) chcieliśmy coś lekkiego :) naśmialiśmy się, że ho ho ;) no i na seansie było nas jakieś 6-7 osób :) (fakt, godzina 13) http://www.filmweb.pl/film/Inna+kobieta-2014-687690

_________

Co do makreli - całkiem smaczna ryba :)
nie miała łusek, więc mniej czyszczenia :] (kupiłam w Realu oczyszczone)
do tego nie ma dużo ości.
Kupiłam każdemu po 1 sztuce(w sumie 1,5 kg) - ale to było za dużo, więc pies miał wczoraj i dziś ucztę ;P

Następnym razem spróbuję zrobić z niej filety :]

_________________

Na dzisiaj marynują się plastry z piersi kurczaka :] jeśli będę miała czas i chęci zrobić sos bbq (+ ściągnąć "z wysokości" elektrycznego grilla)- to wieczorem zjemy domowe qurritosy :]
a jak nie będę miała czasu i/lub chęci - to wieczorem będą "twistery" ;)

wcześniej dokończymy wczorajszą zupkę Maminej produkcji :]

______________

Na jutro marynują się (przed upieczeniem) kurze nogi :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam, u nas niestety starszy synek sie rozchorowal.

Na obiad dziś zrobię ziemniaki z koperkiem, kotlety mielone i surówka "colesław"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Hej:-) narescie jakis ruch na tym naszym wątku:-))
Dzis zrobilam zeberka, marchew duszona i kasza jeczmienna:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Cześć Dziewczyny:) ja dzisiaj miałam leniwca do gotowania... młodej zrobiłam ryż po chińsku Knora na 2 dni, dla męża wygrzebałam zamrożonego zrazika w sosie grzybowym do tego ryż i fasolka szparagowa, znalazłam młodą w warzywniaku, ale cena powalająca:( Po wczorajszym KFC od wczoraj boli mnie brzuch, nie wiem czy to jedzenie jest jakieś sztuczne czy ja już nie mogę takich ciężkich rzeczy jeśc... ech starość nie radośc...hehehe:)
Agusiu daj znać jak smakuje ta makrela bo też nigdy nie jadłam takiej świeżej:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Gdzie mogę kupić Thermomix ?? (5 odpowiedzi)

Jakieś namiary na przedstawiciela?

Dobra restauracja z typowo polskim żarciem - gdzie w Gdańsku? (138 odpowiedzi)

Przyjezdza do nas dobry znajomy, ktory nie byl jeszcze w Polsce. Chcemy Go zabrac do dobrej,...

Grzyby! (451 odpowiedzi)

Nie będę zaczynał wątku od "yyyy...".. no i stary się przeterminował (za długo się ładuje) :D...