Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

http://forum.trojmiasto.pl/Co-dzis-na-obiad-czesc-29-zimowo-wiosenna-t526081,1,310.htm

Dziewczyny, oto kolejny wątek kulinarny, poprzedni był już za długi:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

My dzisiaj caly dzien robilismy porzadki na dzialce, bo wczoraj mąż wyburzył starą altanę. Obiadem więc byla pizza z Biedronki- swoja drogą okropna;/ Wieczorem zrobilam juz obiad na jutro- gulasz z piersi kurzej z papryka. marchewka i selerem oraz zupę buraczkową. Teraz jeszcze robimy marynate do łososia, takiego już na święta, bo musi leżeć w tej zalewie 48 godzin przynajmniej. no i niestety, dostalam dzisiaj antybiotyk, bo gardlo boli mnie juz od dwoch tygodni i lekarka uznala, że nalezy to tak porządnie przeleczyc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

dzis u nas na szybko "boloński garnek" z dodatkiem kukurydzy.

Jutro zaś będę pierwszy raz w zyciu robic zupe rybną :) robiłyście już, ktos podzieli się swoim sposobem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

zmiana planów - własnie zamówiłam pizze z Dragona ;)

w Lidlu kupiłam ślicznego kalafiora(miał być na dziś z jajkami sadzonymi, ziemniaczkami i kefirem) - nie mogłam mu się oprzeć ;) będzie na jutro :]

a ryby kupię na piątkowy obiad :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam:-)
U nas dziś zupa buraczkowa a na drugie schabowe, ziemniaki i mizeria.
Upiekłam na próbę chleb - z mojego przepisu na czosnkowy ale dodałam suszone pomidory, kapary, oliwki i szynkę serrano no i piekłam w aluminiowych keksówkach. Wyszedł extra, więc na pewno zrobię na święta. Szynka się też pekluje:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Wczoraj wyszły mi super te calzone/pieczone pierogi (jak kto woli) ;)

zrobiłam tyyyyyyle farszu, że w trakcie lepienia pierogów zastanawiałam się co zrobię z tym nadzieniem?

A okazało się, że ilość ciasta/startego sera i farszu - była idealnie do siebie dopasowana ;) wyszło 12 dużych pierogów :) zostało na dziś - Mąż wziął sobie do pracy, a my zjemy na obiado-kolację :] zrobię do tego surówkę z marchewki, jabłka i ananasa (pół puszki zostało mi z robienia pierogów) i sos czosnkowy :] (wczoraj zjedliśmy bez dodatków)

Dzisiaj jedziemy zobaczyć jak tam słuch Młodego po miesiącu kuracji zmniejszającej migdał :P

Na jutro chyba zrobię rybkę ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

u mnie od miesiąca ziemniaki z wody albo chleb
taka przymusowa ekonomicznie dieta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

mielońce cd:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam dziewczyny, dzis na obiad pieczona karkowka marynowana w mleku i cebuli:-)+ ziemniaki i kupna surowka z selera
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

a ja lubię i chyba umiem ;) piec ciasta :) to może wam przywieśc dziewczyny po kawałku ;) ?

dziś u nas na obiad ryba z frytkami i surówką.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Graszka to prawie tak spedzicie Święta jak my(ja bez dzidzi w brzuszku).
Biały barszcz z biala kielbaska, jajka, salatka jarzynowa, jakieś szynki, kiełbasa sucha, zrazy z szynki na obiad. ciasta kupimy:)

Skromnie ale mam nadzieje, ze fajnie spędzimy ten czas w trojkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam poniedzialkowo dziewczyny:-) dzisiaj na obiad golabki, ktore jakis czas temu ugotowalam, zawekowalam i na dzis, jak znalazl do tego wczorajsza marchewka z groszkiem i ziemniaki:-)
He he, ja tez nie umiem piec ciast. Za to moj maz umie, czesto mu pomagam przy tym, najczesciej od strony dekoracyjnej:-)
Swieta spedzimy skromnie w trojke no moze we czworke ( ja - w dwupaku hi hi)
Pewnie zrobimy zurek, dwie salatki, maz uwedzi jakas rybke, upieczemy chleb, upieke jakas szynke, ciasto kupimy:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

oj Hokasia dla mnie nawet upieczenie ciasta z paczki to nie lada wyczyn:p a co dopiero koszyczek drożdżowy....

ps. chce mi sie wolnego, urlopu jakiegoś.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witajcie dziewczyny:) u mnie wczoraj zapiekanka z warzyw z pomysłu mojej córki:) dzisiaj wstawiam gar rosołu to mamy na 2 lub 3 dni, dla młodej będą placuszki z cukinii:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Dzisiaj zupa pomidorowa z makaronem ;-))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Mamo b, do tych koszyczkow to naprawde nie sa potrzebne jakies wyjatkowe zdolnosci :) Jakos dzisiaj nie mam pomyslu na obiad, zostalo troche rosolu to bedzie da męża i chyba białą kielbaske mu zagrzeje a sama dojem weekendowe pulpeciki. Starszy synek po dwutygodniowej nieobecnosci poszedl dzis do zlobka wiec zje tam, a mlodszemu musze ugotowac po prostu marchewke z ziemniakiem i zoltkiem bo na wszystko inne ma odruch wymiotny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

witajcie poweekendowo:))

U mnie plany obiadowe zrealizowane:)
narobiłam chyba z 20 kotletow mielonych tak,że będzie i na obiad i do chleba.
plany zakupowe-świąteczne też:)

Martwie sie tylko czy kamieniarz zdąrzy do świat naprawić grob, bo jeszcze nie zaczął prac. a jak będzie padać deszcz to tez nic nie zrobi....

Hokasia---------zazdraszczam zdolności pieczenia koszyczkow drożdżowych:).No i takich babeczek:)

Graszka trzymaj sie dzielnie dalej:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

A u nas dzisiaj to samo co wczoraj- czyli rosol i klopsy. W przerwie miedzy opadami deszczu, udalo nam sie wyjsc na dzialke, troche sie przewietrzylismy, przynioslam bukiet tulipanow i żonkili. a teraz dzieciaki zasnęły, a my z mężem wypiekami koszyczki z ciasta drożdżowego. Jeden już gotowy, wyszedł cudny :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

u Nas dzis mieliśmy gulasz, ziemniaki z pietruszką i rzodkiewka z ogórkiem w śmietanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

U nas zmiana planów ;) zjedliśmy obiad w Zoo :)

Sałatki nie zrobiłam, więc mięso zostaje na jutro i jutro coś z niego zrobię :) może calzone z kurczakiem, kukurydzą i ananasem? http://www.tesco.pl/smaczna-strona/calzone-z-kurczakiem-i-ananasem/

Dzisiaj na "kolację" będą gofry z bitą śmietaną i rozpuszczoną czekoladą :) albo z marmoladą różaną :)
Tak mi w zoo pachniały gofry, a po obiedzie byliśmy pełni ;) że teraz sama zrobię ;) w końcu po coś kupiłam dobrą gofrownicę ;) a właściwie używam raz-dwa razy do roku ;) aż szkoda jej :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Hmm dzisiaj chyba nikt po za Graszką nie gotuje , u nas dzisiaj ziemniaki piersi w panierce i ogórek kiszony z cebulką w oleju posypany pieprzem ;-))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

szukam dobrej restauracji (20 odpowiedzi)

Chciałabym zrobić prezent dla rodziców z okazji rocznicy ślubu i dać im zaproszenie-voucher na...

Gdzie mogę kupić Thermomix ?? (5 odpowiedzi)

Jakieś namiary na przedstawiciela?

Ogrodowy piec do pizzy (5 odpowiedzi)

Jaki polecacie ogrodowy piec do pizzy? Żeby można było go używać w ogrodzie lub tarasie oraz nie...