Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Witajcie:))

Jestem dzisiaj tu pierwsza i zakladam nowy wątek, bo tamten już sie długaśny zrobił. Troszkę wcześniej listopadowy, ale to tylko jeden dzień:))
http://forum.trojmiasto.pl/Co-dzisiaj-na-obiad-Cz-37-pazdziernikowa-t567238,1,310.html

U mnie dzisiaj dla mnie reszta soczewicowej(pychota-----lepsza od krupniku) a rodzinka zje jaja sadzone z ziemniakami.

Na jutro planuję właśnie krupnik. Fajnie sie zje jak wrócimy z cmentarza zziębnięte(oby nie). Chcę też upiec w rękawie kawalek schabu z czosnkiem tak do chlebka. Na kolacje zrobimy sobie z córką takie ala spagetti z malutkimi pulpecikami w sosie pomidorowym z czosnkiem. Może na niedzielę zrobie piersi zawijane w szynkę taką szwardzwaldzka czy inna taka surowa dojrzewającą?? Też coś było takiego w gazetce z Biedry.

W gazetce z biedry znowu jest fajny przepis. Zaczynam je zbierać:))Mam już aż 3:)))
Coraz bardziej lubie Biedronkę i jej promocje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ....

u nas dzisiaj pomidorówka z ryżem :]
i postanowiłam drugą część kotletów mielonych(z wczoraj) pokroić w paski i podać "niby qurrito" :) przed chwilą zrobiłam swój sos bbq :]

Ania - ale mi narobiłaś apetytu na naleśniki/krokiety z pieczarkami, jajkami na twardo i serem :) nie wiem czy jutro nie zrobię :P

jak robicie falafele? Kiedyś jadłam w Aleppo we Wrzeszczu i bardzo mi smakowały :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ....

dzięki Jagodzianko:) falafele robiłam tylko w formie większych kotlecików ale bez tych orientalnych przypraw, to młoda wcina:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: ....

hummus - pyszności:)

mój małżonek pożerał z pieczywem, jakoś nie miał z tym problemu;D

aniu, jak córce smakuje, to zrób jej falafele, też ciecierzyca no i pomysł na obiadek:)

u nas dziś krupnik z ryżu, dla męża mięsko z zupy, dla mnie schabowy w panierce i brukselka

zbieramy się zaraz podglądnąć naszego maluszka i spr czy wszystko z nami ok, już się nie mogę doczekać:) anemia niestety się pogłębia;/ tak więc na jutro wątróbka i buraczki i wołowinka na weekend:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ....

Emilko a chlebki pita to grilujesz i jakoś kroisz? Wyczytałam że pyszna jest właśnie pita zgrilowana, wysmarowana e środku humusem i do tego grilowane warzywa... muszę tak właśnie spróbować bo młodej się spodobał ten pomysł:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ....

My jadłyśmy z tym dietetycznym chrupkim, ale młoda mówiła że z warzywami też jest dobre np. z surową marchewką w słupki, macza się w humusie i zagryza:) albo z warzywami grilowanymi ale tak jeszcze nie jadłyśmy, musimy spróbować:) dobrze jest zrobić ten humus z gotową pastą Tahini to jest pasta z sezamu, bo wcześniej robiłam bez tej pasty bo tak też można z prażonym sezamem i oliwą ale to nam nie smakowało:(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ....

No gdzieś to kiedyś wyczytałam i postanowiłam wypróbować bo i tak zawsze trochę tego rosołu zostaje.

A humus można zamrozić, mi zawsze za dużo wychodziło, mroziłam w plastikowym pojemniczku i potem jak znajomi mieli wpaść to rozmrażałam i miałam gotową przekąskę:-)
Z pieczywem nie jadłam..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ....

A tego humusu to bez pieczywa nie da sie zjeść nie??
Fajna taka pasta, tylko z czym to jeść, skoro nie jem chleba, bułek, krakersów itp. wyrobów??

szkoda mi....

Emilia, fajnie wykorzystałaś resztkę rosołu------zgapiam to:)))

ps. od wielkiego dzwonu zjem kawałek razowca............
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ....

Cześć Wam:-)

Ja brukwi nie używam zamiast, tylko razem ziemniakami w zupie - normalny wywar na mięsie z dodatkiem wędzonki, dodaję pokrojone w kostkę warzywa a na koniec (osobno ugotowane) ziemniaki w kostkę. I dodaję dużą ilość majeranku.

Humus ja jem z chlebkami pita pokrojonymi w trójkąciki, z grissini, z krakersami...

U nas dziś risotto z grzybami (suszonymi).

Zrobiłam sama kostki rosołowe - resztkę rosołu zmiksowałam z warzywami, doprawiłam jeszcze trochę mocniej i rozlałam do pojemniczka na lód, zamroziłam. Dziś będę sprawdzać, jak to wyjdzie:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ....

Właśnie zrobiłam humus dla młodej bo wyczytałam że ciecierzyca ma dużo zelaza, to jest naprawdę dobre:) my chrupałyśmy z chlebkiem chrupkim, a macie może jakies pomysły z czym jeszcze można to jeść?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ....

Dla leniwych albo wygodnych Pań domu widziałam dzisiaj w auchan gotowe schłodzone ciasto na pierniki, wystarczy rozwałkować i wykroić no i do pieca:) także pierniczenie też może być łatwe:):)):)
Ja dzisiaj robię krokiety z nalesników z jajkami, pieczarkami i serem:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ....

My dzisiaj zjemy kebaba.
wczoraj wrociłam późno z babskiego spotkanka, mąż odstresowywał sie przy kompie korzystając z mojej nieobecności:)) I nic nie ugotowaliśmy...hihihihihi

Kupiłam dzisiaj w Lidlu te promocyjne filety/steki z pstrąga.
Może pomroże już je na święta.....
A wczoraj kupiłam te pierdołki dekoracyjne, więc od pierniczenia sie nie wymigam:)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ....

Witam dziś zupa klopsowa

meggi nie przyszło mi nigdy do głowy po prostu zalać jabłka gorącą kaszką, zawsze bawiłam się podprażanie w piekarniku, jaka oszczędność czasu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ....

Hejka.

Aniu jabłuszka tylko obrałam ze skórki i pokroiłam w mała kosteczkę ;-) i zalałam to kaszą manną naprawdę było pyszne ;-).

Wczoraj też dokańczaliśmy rosół i zrobiłam tez frytki i paluszki rybne plus ogór konserwowy,ostatnio mam jakiś ,,lot,, na ogórki konserwowe ;-).

Na dzisiaj i jutro wielki gar grochówki mega pyszna wyszła;-))))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ....

jeszcze jeden ciekawy przepis na mielone :) http://jajem.blogspot.com/2012/06/roladki-z-miesa-mielonego-faszerowane.html

Kupiłam fasolkę szparagową, więc dzisiaj kotlety mielone z ziemniaczkami i fasolka z bułką tartą na maśle :]

wczoraj sprawdzałam stronę Tesco i natknęłam się na ciekawy przepis na pasztet rybny w winnej galarecie :))) zrobię na święta :] http://www.tesco.pl/smaczna-strona/przepisy/pasztet-rybny-z-migdalami-i-rodzynkami-8626.html

Dziewczyny - może wiecie gdzie w Gdańsku można kupić duże paczki(1kg) suszonej włoszczyzny?
Jeszcze jakiś czas temu były w Auchanie ale nie kupiłam :/ bo miałam z Leclerca 400g :P A teraz w Auchanie jakieś przemeblowanie i Mąż nie mógł znaleźć tej włoszczyzny(kiedyś była na regale bazarkowym)
A w Leclercu też już nie ma tej 400g :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: ....

Czesć dziewczyny:) pogoda jakaś ponura dzisiaj więc nic mi się nie chce... naszło mnie na z tych nudów na lepienie pierogów... no to będą pierogi ruskie na obiad:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ....

Witam się

Wczoraj były znowu na szybko schabowe z ziemniakami marchewką tartą i buraczkami, a dziś zupa buraczkowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ....

Ja jeszcze nie jadlam brukwi, moze się kiedyś skusze na taką alternatyw3 ziemniaka, chociaż my bardzo mało jemu ziemniaków, wolimy kasze, ryż, makaron jako dodatki ;-) ale nowości zawsze mile widziane ;-)

Wczoraj był barszcz czerwony (gotowany z buraków, jarzynki i prawdziwkow, zakropiony czerwonym wytrawnym winem) i gotowe tortellini ze szpinakiem, nawet niezłe ;-) dziś jeszcze nie wiem;-) zostało trochę barszczu i muszę pomyśleć;-) chociaż mam ochotę na knedle ze śliwkami albo jabłkami, no pomyśle;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ....

Cześć:))

Odnośnie brukwi, to koleżanka mi mówiła, ze dodaje do zupy zamiast ziemniaków. I ze nawet jej mąż sie nie pokapował, że to nie ziemniaki. A gotowała buraczkową. Ja jednak nie będę probować testować mojej rodzinki. Najbliższą zupę zrobie im z ziemniakami, a sobie z brukwią.

Jeny, ja też niszczę buty. Adidasy mam w środku tak wychamrane.........

Dzisiaj mam wychodne, a rodzinka dokończy gulasz. Specjalnie narobiłam więcej, by im na dzisiaj wystarczyło.
Na jutro nie mam pomysłu, tym bardziej ze wracam po 21 i nie bedzie mi sie chcialo gotować po nocy.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ....

Jagodzianka - cieszę sie, że drożdżówka się udała :)))

Ostatnio dostałam maila z Tesco, że w Gdańsku już działają zakupy przez Internet :)
Cieszy mnie to :) Chyba jednak przed świętami oszczędzę sobie i Mężowi dźwigania ;) bo opłata "Koszt dostawy wynosi od 1,48 zł do 10,98 zł i zależy od terminu i miasta dostawy. " jest wręcz "śmiechowa" ;) (przeliczając na stratę własnego czasu, paliwa, sił na tachanie)

Wczoraj na obiad placki po cygańsku (+ mizeria i surówka z marchewki i jabłka) :) Z okazji urodzin Męża ;) i tort bez pieczenia ;) + Sąsiadka przyniosła blachę jabłecznika :)

dzisiaj na obiad każdy zjadł coś innego :]

Jutro i pojutrze pod znakiem mięsa mielonego :) zrobię kotlety mielone i może sos z mięskiem?

na FB znalazłam kilka ciekawych przepisów, które mam zamiar wypróbować :)
http://kobieceinspiracje.pl/21731,kotlety-z-kaszy-manny.html
http://kobieceinspiracje.pl/21535,kotlety-ze-szpinaku-i-lososia.html
http://kobieceinspiracje.pl/21533,placki-owsiane-z-pieczarkami.html
http://kobieceinspiracje.pl/17928,kotlety-serowo-szynkowe-w-pekince.html
http://kobieceinspiracje.pl/10512,rozki-z-miesem-mielonym.html
http://kobieceinspiracje.pl/19044,quesadilla-ze-szpinakiem.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ....

Aniu - mam czółenka Ryłko i są super wygodne ale kozaki to już dla mnie są za drogie tym bardziej, że ja psuję buty.

Mamo b - ciężko mi powiedzieć, jak brukiew smakuje. Jak ją gotuję w zupie to smakuje jak taki ziemniak zmiksowany z rzodkiewką :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

menu na imprezę urodzinową (19 odpowiedzi)

witam. Zbliżają się urodziny męża i nie mam pomysłu, co zrobić. Tydzień temu mieliśmy chrzest i...

Ogrodowy piec do pizzy (5 odpowiedzi)

Jaki polecacie ogrodowy piec do pizzy? Żeby można było go używać w ogrodzie lub tarasie oraz nie...

szukam dobrej restauracji (20 odpowiedzi)

Chciałabym zrobić prezent dla rodziców z okazji rocznicy ślubu i dać im zaproszenie-voucher na...