Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Witajcie:))

Jestem dzisiaj tu pierwsza i zakladam nowy wątek, bo tamten już sie długaśny zrobił. Troszkę wcześniej listopadowy, ale to tylko jeden dzień:))
http://forum.trojmiasto.pl/Co-dzisiaj-na-obiad-Cz-37-pazdziernikowa-t567238,1,310.html

U mnie dzisiaj dla mnie reszta soczewicowej(pychota-----lepsza od krupniku) a rodzinka zje jaja sadzone z ziemniakami.

Na jutro planuję właśnie krupnik. Fajnie sie zje jak wrócimy z cmentarza zziębnięte(oby nie). Chcę też upiec w rękawie kawalek schabu z czosnkiem tak do chlebka. Na kolacje zrobimy sobie z córką takie ala spagetti z malutkimi pulpecikami w sosie pomidorowym z czosnkiem. Może na niedzielę zrobie piersi zawijane w szynkę taką szwardzwaldzka czy inna taka surowa dojrzewającą?? Też coś było takiego w gazetce z Biedry.

W gazetce z biedry znowu jest fajny przepis. Zaczynam je zbierać:))Mam już aż 3:)))
Coraz bardziej lubie Biedronkę i jej promocje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Do Emilia:

Meggi a jabłuszka do tej kaszy to robisz takie duszone jak do szarlotki??? Ale smakowicie zabrzmiało...:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ....

Emilko ja ostatnio zaczęłam kupować buty w Ryłko, mają fajne modele, bardzo dobrze wykonane i bardzo wygodne:) to jedyne buty które zakładam na gołą stopę od pierwszego dnia i nie przytrafił mi sie nawet malutki bąbelek, nie trzeba ich rozchodzić, od pierwszego założenia są wygodne. A do tej pory kupowanie butów było dla mnie koszmarem bo zanim rozchodziłam to cierpiałam:( Ceny maja średnie ale moim zdaniem warte swojej ceny bo są bardzo trwałe:) tydzień temu kupiłam sobie takie botki do kostki ocieplane w środku wełną są super wygodne:) mieli sporo fajnych modeli:)
Dzięki za rady dotyczące mojej anemiczki:) Pani doktor skapitulowała i kazała jej podawać żelazo przez jakiś czas, nie wiem jak je stoleruje bo wcześniej dawałam jej takie w tabletkach to musiałysmy odstawić bo miała sensacje zołądkowe:( teraz dostała jakieś ampułki na receptę, zobaczymy jak je przyswoi...
U nas rosołu ciąg dalszy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: ....

Cześć dziewczyny:-)
Cała szczęśliwa jestem - mężuś wrócił i wyzdrowiałam w końcu, chyba mi go do zdrowia było potrzeba heheh:-)

U nas wczoraj był odmrożony bigos. Załatwiamy zaległe sprawy i nie ma nas cały dzień w domu. Dziś młoda je u teściów. My nie wiem - albo coś szybko na mieście albo jakieś warzywa na patelnię. Wieczorem szaszłyki drobiowe z grilla elektrycznego bo młodej się zamarzyły:-)

Muszę sobie buty na zimę kupić ale jak chodzę po sklepach, to nic nie widzę. Drogo a jakość beznadziejna...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Do Fredzia

Nie wiem, z jakiego tesco to przywożą - trzeba się na ich stronie zalogować (e-tesco), podać swój adres i wtedy można zobaczyć, jaki jest koszt dostawy do Twojej dzielnicy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Do Emilia:

Hej.

Pogoda masakryczna,wieje paskudnie ;-(( na tej Morenie to chyba ze zdwojoną siłą pizga.

Aniu u mnie podobnie jak u Ciebie tez rosół,pochorowałam się i postanowiłam ugotować duży gar rosołu ,także też mam na 2 dni ;-))).

A teraz zjadłam podwieczorek sobie,kaszę manną z jabłuszkiem i cynamonem ymmmm pychota ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Do Emilia:

a co do anemii, u wegetarian to dosc powszechne, ale jednak w okresie dorastania lepiej nie miec niedoborow... dobrze, ze chociaz jaja je, bo zoltko ma duzo zelaza, no i suszone owoce niech podjada czesto (morele). do tego warzywka, owoce,najlepiej na kwasno, z wit c lepiej sie przyswaja, moze niech przestawi sie na chleb orkiszowy taki 100%? no i kasze-gryczana,jaglana...moze takie preparaty bez recepty niech sprobuje pobrac? actiglobin jest w miare przystepny cenowo i ma dobry sklad...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Do Emilia:

Aniu na anemię doskonały jest sok z buraka. Żeby był dobrze przyswajalny radzę robić z jabłkiem i selerem. Dodatkowo polecam duże ilości natki pietruszki, do wszystkiego :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Do Emilia:

o, jaka fajna zupa z cieciorki:) zapisuje do wypróbowania, znalazłam też przepis na zupę z ciecierzycą, ryżem, kurczakiem, sokiem i skórką z limonki...i dalej nie pamiętam:) ale musze znalezc, bo tez mam ochotę wypróbować...no i przymierzam się do falafeli, aniu, dla Twojej córy byłyby jak znalazł, tak jak i pasztet z ciecierzycy i fasoli:)

my dziś kończymy gulasz z wołowiny, ja zjadłam z gryczaną, mąż jak wróci ze stolicy zje na kolację z jaglaną. jutro zrobię krem z cukinii, bo mi zalegają w lodówce i może jakieś pulpety na parze z udźca indyczego lub mielone pieczone z sosem koperkowym/pomidorowym, bo dawno nie było...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Do Emilia:

Dzięki Mamo b :) tu jest mięsko więc dla młodej odpada ale może pokombinuję bez mięsa, może cos mi wyjdzie:) Brukwii nie jadłam nigdy, nie wiem jak sie ją przyrządza... ostatnio zauważyłam że wracają do łask zapomniane warzywa, np. jarmuż, nawet widziałam w sklepie dzisiaj, ale też nie mam pojecia co z niego zrobić:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Do Emilia:

Aniu-----------podsmazyłam mięso, potem dusilam i dodałam pokrojoną paprykę żółta i czerwona, kalarepę(znalazłam w lodowce zapomnianą) oraz cukinię. Doprawilam wszystko taka przyprawą ala vegeta, ale bez glutaminiamu sodu. W międzyczasie namoczylam na ok. 40 minut ciecierzycę i dodalam do tego mięsno - warzywnego misz maszu.
Potem dodalam troche przecieru pomidorowego, bo mialam resztke w sloiczku.
Gdybym miala marchew też bym dala. i np. kapustę, albo dynie. Zapewne mozna też ziemniaki, ale ja nie jem kartofli:(
Ot i taka radosna tworczość moja:))

Słuchajcie, jak smakuje brukiew?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Do Emilia:

Mamo b a jak robisz ten gulasz z ciecierzycy...?
Ja dzisiaj ugotowałam gar rosołu, to mamy na 2 dni, no i mój psiak ma wyżerkę na tydzień:) dla młodej zupa z zielonej soczewicy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Do Emilia:

Witam po weekendzie
Wczoraj była wątróbka z ziemniakami i koperkiem do tego ogórek kiszony

Dziś dużo chodzenia i załatwiania, to obiad szybki
Schabowe smażone ziemniaki z koperkiem i groszek z marchewką

Rany jak wieje za oknem, aż mi dziecię się co chwile chowa z przestrachem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Do Emilia:

Cześć dziewczyny:))

U mnie dzisiaj gulasz z szynki wieprzowej z ziemniakami i buraczkami dla rodzinki.
Dla mnie z warzywami i ciecierzycą.

Ania---dzieki za info o tych torebkach. Muszę poszukać w sklepie.
Właśnie sobie przypomnialam, ze też mam full badań do porobienia:/

Kupiłam dzisiaj w biedrze puszki na pierniczki:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do Emilia:

z którego Tesco i orientacyjnie na jaką dzielnicę robiłaś zakupy on line
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Jagodzianko, robilam z tego przepisu http://osa-smacznieizdrowo.blogspot.com/2010/09/pierniczki-zytnio-razowe.html. tylko dałam tylko mąkę przenną razową ;-)

Na obiad dziś pieczeń z mięsa mielonego polana sosem koperkowym z ziemniakami;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Cześć;-)

Weekend w szkole mam zaliczony ,w końcu ;-). Za dwa tygodnie zaczynam egzaminy i koniec szkoły,nawet nie wiem kiedy to zleciało,ale w maju jeszcze matura i wielki stres ;-P.

Na obiad dzisiaj pierś z kurczaka z papryką czerwoną w sosie serowym,z makaronem z kurkumą coś pysznego mniam ;-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

a z jakiego przepisu robilas? tego co agusia zapodala? tez sie przymierzam, ale na poczatku grudnia, przegladam rozne strony i wychodzi ze ok 2 tyg i powinny mieknac...mozna wrzucic do puszki skorke jablka, zmiekna szybciej:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

A ja dziś upieklam pierwsze pierniczki;-) z mąki fazowej pszennej, wyszły pyszne, ale już stwardnialy;-) zaraz je do puszek powkladam;-)
ile muszą leżeć takie pierniczki żeby zmiekly? U mnie w domu się nigdy nie piekło, wiec nie wiem;-)
A planuje jeszcze ze dwie tury zrobić;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

upiekłam w koncu drozdzowke, agusia jestes genialna, wyszla po prostu boska:)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

dokładnie chodzi o surowe burgery z mielonej wolowiny w chlodziarce z miesem, samo mieso plus naturalne przyprawy, bez zadnych dodatkow:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Dieta do domu - coś polecicie? (31 odpowiedzi)

Tzw. Pudełkowa. Czy ktoś stosowa,jakie efekty i jaka sprawdzona? - trochę tego jest w Trójmieście.

Gdzie mogę kupić Thermomix ?? (5 odpowiedzi)

Jakieś namiary na przedstawiciela?

menu na imprezę urodzinową (19 odpowiedzi)

witam. Zbliżają się urodziny męża i nie mam pomysłu, co zrobić. Tydzień temu mieliśmy chrzest i...