Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Witajcie:))

Jestem dzisiaj tu pierwsza i zakladam nowy wątek, bo tamten już sie długaśny zrobił. Troszkę wcześniej listopadowy, ale to tylko jeden dzień:))
http://forum.trojmiasto.pl/Co-dzisiaj-na-obiad-Cz-37-pazdziernikowa-t567238,1,310.html

U mnie dzisiaj dla mnie reszta soczewicowej(pychota-----lepsza od krupniku) a rodzinka zje jaja sadzone z ziemniakami.

Na jutro planuję właśnie krupnik. Fajnie sie zje jak wrócimy z cmentarza zziębnięte(oby nie). Chcę też upiec w rękawie kawalek schabu z czosnkiem tak do chlebka. Na kolacje zrobimy sobie z córką takie ala spagetti z malutkimi pulpecikami w sosie pomidorowym z czosnkiem. Może na niedzielę zrobie piersi zawijane w szynkę taką szwardzwaldzka czy inna taka surowa dojrzewającą?? Też coś było takiego w gazetce z Biedry.

W gazetce z biedry znowu jest fajny przepis. Zaczynam je zbierać:))Mam już aż 3:)))
Coraz bardziej lubie Biedronkę i jej promocje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Dzień dobry;-)
W ramach eksperymentow piekarnikowych powstało u mnie wczoraj cos takiego: http://www.marta-gotuje.pl/sernikowa-owsianka-z-truskawkami/

Polecam, wyszło pyszne;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

No cóż jak wiadomo,każdy ma inne kubki smakowe,ja np żeby przełamać smak,nie tyle dla siebie co dla reszty rodzinki dodałam odrobinkę cukru do zupy i zabiłam te goryczkę ,która mi akurat nie przeszkadza;-))).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Ja dzisiaj zrobiłam makaron swiderki z sosem pieczarkowo- śmietanowym i pietruszką:) brukselki nie jadam, też próbowałam robić kilka razy ale nie pasuje mi ten gorzki posmak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Mrożone Brukseli smakuja zupełnie inaczej niż świeże i ugotowane;-)
Ja uwielbiam albo z maselkiem albo z maselkiem i rodzynkami;-)
Czasem robilam z niej farsz do roladek z fileta;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Megiii - dzięki :)

ja dla odmiany nie lubię brukselki :) dla mnie (tak jak Męża Mamy b) jest gorzka :]
Jeśli nawet w mrożonce na zupę jest brukselka - to wyjmuję ze swojego talerza i oddaję Mamie albo Mężowi ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Ja też uważam, że brukselka jest pycha:))

Szkoda,że moja rodzina jest odmiennego zdania. Mąż twierdzi, że ona jest gorzka..........to i córka też, choć nawet nie jadła;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Brukselka jesz przepyszna,mój młody kiedyś nie przepadał,a teraz zje pod każdą postacią;-)). Nawet mój mąż ją lubi ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Ja bardzo lubię brukselkę tak samą ale moja córka je polaną bułką tartą na maśle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Witam.

Pogoda beznadziejna ja chcę słońce ,masakra jakaś z tą ciemnicą;-(((

Wczoraj miałam tzw.obiad łapany ,,co kto,, ,mąż miał leczo,syn i teść łazanki,a ja mieszankę warzyw na ciepło(wszystko kupne),nie miałam czasu gotować;-(.

Na dzisiaj i jutro gotuję duży gar zupy brukselkowej na kości wędzonej,kiełbasce i boczusiu z ziemniakami ;-) ,pachnie obłędnie ;-)).

Lunaa dziękuję za przepis,na pewno wypróbuję ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Cześć:))!!

U mnie dzisiaj klopsówka dla męża, dla mnie i córki klopsiki w sosie pomidorowym z makaronem.

Na kolację mam jaglankę z warzywami oraz sałatkę z surimi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

emilia mi się bardziej wydaje, że mąż jest zapominalsko wygodnicki i raczej pójdę w kierunku zapomniałeś nie jesz, albo jesz to co lubię tylko ja, a ty nie znosisz.

Dawno nie miałam jaja sadzonego, a lubię, a mężu nie. I szpinak też lubię, a nie robię bo mężu nie lubi
No i już mam kolejny zestaw na sklerozę męża.

Brukselkę to tylko gotujesz czy jeszcze z nią coś robisz? Mam złe wspomnienia ze szkoły związane z brukselką....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Cześć dziewczyny! Dzięki za przepis na żurek, na pewno się za niego zabiorę:-)

U nas dziś ziemniaki i brukselka na parze, do tego jajko sadzone.

Megii - skoro mąż taki zapominalski, to może spróbuj z tymi zakupami on-line?

życzę wszystkim dużo zdrowia i odrobinę chociaż słońca bo od dawna go nie widać:-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Agusia przekaże info Pani Beatce, bo rano to jakiś rozgardiasz był i inna Pani z innej grupy

U nas dziś na specjalne zamówienie córki po szczepieniu w nagrodę spaghetti.
Wczoraj mężu nic nie upolował więc musiałam na szybko wykombinować frytki które nam bardzo smakowały po długim czasie.
Dobrze, że mi się włącza powoli jakiś instynkt zbieracza pożywienia i mam zawsze coś w zamrażarce, albo więcej zapasów bo przy sklerozie mojego męża to chyba na suchych kanapkach byśmy jechali.
Tylko ta skleroza to już mnie zaczyna wkurzać bo to ostatnio nie pierwszy raz zapomniał zakupy zrobić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Obiadowy plan wykonany w połowie. Tyle się narobiłam przy pizzy, że cebulaki sobie odpuściłam.
Za to powstała pizza +pizzerinki z: sosem pomidorowym, serem, szpinakiem(świeży, podsmażony z czosnkiem i śmietaną), piersią kurczaka, pomidorami suszonymi(swojskimi), pomidorkami koktajlowymi(od Sąsiadki z działki), fetą i oliwkami :)

Moja Mama, która nie jest fanką pizzy orzekła, że to najlepsza pizza w ostatnich m-cach ;)
Faktycznie fajnie smakuje ze szpinakiem :)

A Młody w najbliższym czasie chce szpinak z jajkiem sadzonym :P tak Mu szpinak posmakował :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Mama b - ja się antybiotyków nie boję :) tylko pierwszy tydzień czekałam aż samo przejdzie :P tydzień temu w pt chciałam iść do mojego dr ale był na urlopie, poszłam w nd na weekendową opiekę -lekarka nie dała antybiotyku, tylko syrop i inhalacje z soli fizjologicznej na noc, a teraz po kolejnym tygodniu poddałam się i poszłam do mojego lekarza.
Ból mięśni brzucha od kaszlu przerobiłam tydzień temu ;) teraz jestem na etapie bólu 1/4 pleców.

http://www.youtube.com/watch?app=desktop&persist_app=1&v=0erShqDDBTI tu filmik Pani od pierniczków :P tak łatwo, lekko i płynnie Jej to idzie :) pozazdrościć :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Dzięki jagodzianka, to chyba polece kupić;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Oj Aga to zdrowiejcie szybko. Widzisz, nieraz potrzebny antybiotyk, nie ma sie co bać. A kaszel bywa paskudny, wiem, bo sama zawsze mam tylko suchy kaszel i moja corka też. Noce nieprzespane, mięśnie brzucha"oberwane". Pomaga nam podwojna dawka Acodinu i Thiocodin w dzień.

Te pierniczki z facebooka pięęęęęęęękne:))) Aż sie zastanowilam jak takie zdobienia można zrobić i czym???

Też chcę zrobić pierniki z przepisu Mamy Miłoszka, ale nie umiem wogole ozdobić:(((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

ewelka w lidlu sa foremki, 26 sztuk za 15,99, ja zakupilam wlasnie pod tegoroczne pierniczki,:) cena chyba dobra:)

u nas zamiast poledwiczki byly jednak pieczone roladki z piersi indyka z pesto bazyliowym i mozarella, zostaly na dzis i jutro. dzis tez zrobie barszczyk czerwony, taki czysty do picia, zeby troche z anemia powlaczyc:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Megiii - no właśnie poddałam się i od dziś jestem na antybiotyku.
Młody dzisiaj miał iść do przedszkola - obudził się rano "szczekając"... I dopiero jak zapytałam, to potwierdził, że boli Go gardło. Ponoć wczoraj coś Babci wspomniał jak szli na wybory. Ale do mnie to nie dotarło...
I tak (dobrze, że Mąż dziś ma wolne) ja jechałam na 9:45 do lekarza do Brzeźna, a chłopaki na 10 na Kołobrzeską...
Magda-jakbyś mogła przekazać Pani Beatce- Młodego nie będzie do końca tygodnia(maila rano wysłałam "do odwołania"), to będę Ci bardzo wdzięczna :)))

Dzisiaj w planie cebulaki drożdżowe + pizzzerinki ze szpinakiem, kurczakiem, suszonymi pomidorami i serem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

też planuję zrobić pierniczki tylko nie wiem ile czasu przed świętami się je robi, aby były ok. Mam nadzieję zaangażować w to wszystkich domowników. No nie tylko w pierniczki, ale i w całe przygotowanie świąt -taki plusik l4-

Wczoraj były klopsiki ziemniaki sałatka ogórkowa i buraczki, a na dzisiaj zobaczymy co mąż upoluje...to będzie

Agusia dwa tygodnie choroby to już niestety, ale ja bym się poddała i po antybiotyk poszła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Dieta do domu - coś polecicie? (31 odpowiedzi)

Tzw. Pudełkowa. Czy ktoś stosowa,jakie efekty i jaka sprawdzona? - trochę tego jest w Trójmieście.

Ogrodowy piec do pizzy (5 odpowiedzi)

Jaki polecacie ogrodowy piec do pizzy? Żeby można było go używać w ogrodzie lub tarasie oraz nie...

menu na imprezę urodzinową (19 odpowiedzi)

witam. Zbliżają się urodziny męża i nie mam pomysłu, co zrobić. Tydzień temu mieliśmy chrzest i...