Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Witajcie:))

Jestem dzisiaj tu pierwsza i zakladam nowy wątek, bo tamten już sie długaśny zrobił. Troszkę wcześniej listopadowy, ale to tylko jeden dzień:))
http://forum.trojmiasto.pl/Co-dzisiaj-na-obiad-Cz-37-pazdziernikowa-t567238,1,310.html

U mnie dzisiaj dla mnie reszta soczewicowej(pychota-----lepsza od krupniku) a rodzinka zje jaja sadzone z ziemniakami.

Na jutro planuję właśnie krupnik. Fajnie sie zje jak wrócimy z cmentarza zziębnięte(oby nie). Chcę też upiec w rękawie kawalek schabu z czosnkiem tak do chlebka. Na kolacje zrobimy sobie z córką takie ala spagetti z malutkimi pulpecikami w sosie pomidorowym z czosnkiem. Może na niedzielę zrobie piersi zawijane w szynkę taką szwardzwaldzka czy inna taka surowa dojrzewającą?? Też coś było takiego w gazetce z Biedry.

W gazetce z biedry znowu jest fajny przepis. Zaczynam je zbierać:))Mam już aż 3:)))
Coraz bardziej lubie Biedronkę i jej promocje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Jej znowu ryba za mną zaczęła chodzić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

No mojej to w 3 miesiącu życia się pojawiły i są mega słabiutkie pomimo, że bardzo o nie dbamy (pewnie jak byśmy tak nie dbali to by już je próchnica zjadła ) Szybko też traci mleczaki ma już szóstki stałe jedynki i ruszają się dwójki i trójki. Taki właśnie aparacik ma mieć, aby te rosnące rosły prosto, młodsza ma przodozgryz i co z tym się robi to pojęcia nie mam.

Metkę zrobiłam z mięsa mielonego z łopatki wtarłam marchew wkroiła cebulę, natkę, koperek, jajo sól pieprz dużo różnych ziół i jest metka lepsza niż ze sklepu. A przypadkiem dlatego bo to jest materiał na klopsiki które robię na obiad tylko tak mi zapachniało metką, że władowałam to sobie na chlebek z masełkiem i jest pycha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Cześć dziewczyny:) ja dzisiaj robię łososia w cieście francuskim ze szpinakiem i mozarellą, młoda dostanie kopertki z ciasta francuskiego ze szpinakiem i fetą:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

A do ortodonty to dostałyśmy skierowanie jak miała mleczaki. Dostała taki aparat-smoczek i nosiła. Potem dopiero robiliśmy taki robiony na wymiar, też ruchomy. Jak były stałe zęby.
mojej córce późno wyrastały mleczaki i późno wypadały.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

hehe megii teraz sobie przypomnialam jak u nas było z tymi szostkami:)) Mojej corce po prostu nie wyszły i wszystkie szostki lakowalam prywatnie:))
Ojjj dużo rzeczy sobie przypominam tu........."))

jak zrobiłaś niechcący tą cebulową??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Ożesz to muszę konkretnie za temat się zabrać. Jak to wszystko trzeba wiedzieć. Wczoraj np. byłyśmy na lakowanie 6-tek i dowiedziałyśmy się ze już za te 4 miesiące na nfz nie można by tego było zrobić bo darmowe lakowanie jest podobno do 6 roku życia a z reguły dopiero po tym czasie dzieciom 6tki wchodzą
a z ortodontą to pewnie podobnie jest niektóre dzieci mają długo mleczaki, a rodzice pewnie tam wybierają się jak ząbki są już stałe i zoonk nfz nie refunduje wtedy

zrobiłam sobie niechcący samorobną metkę cebulową-pycha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

No to będziesz miała wesoło z gromadka:))

A z ortodontą to rzeczywiście masakra. Moja córka była zapisana na państwowy aparat chyba na trzy lata czekania. A darmowa opieka jest do 12 roku życia(może teraz jest inaczej) i jakby dostala ten aparat, to i tak darmowa opieka by przeszla koło nosa, bo już mialaby 12 lat:ppp
Kupiliśmy go po prostu prywatnie i prywatnie na wizyty wtedy latałysmy. Bo w takim wypadku sie nie należały z NFZ.

taka paranoja:)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Na zgryz to chyba też coś będzie niestety i u jednej i u drugiej córki. Tylko jeszcze jakimś cudem musimy w dostać się do ortodonty.
Teraz będzie chłopiec...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

aha:))
Myślalam, ze może takie wkladki na wadę zgryzu, bo moja córka kiedyś nosiła.

A teraz też dziewczynka sie szykuje??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

he byłyśmy z młodziankami. Tak to jest jak piszę z młodszą i chcę szybko dopisać posta bo młoda pomaga
Wkładki z podkładką są potrzebne starszej córce bo ma jedną nóżkę krótszą robi się to na zamówienie co pół roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Megiii myślałam, ze masz dziewczynki, a piszesz byłyśmy z młodzianami........już nie wiemsama........
A cóż to za wkladki i podkladki??? To coś na wadę zgryzu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Witam się

Właśnie też myślałam o pierniczkach i zaczynam myśleć o Mikołaju i świętach i prezentach-jak zwykle mam zagwostkę co dziewczynkom kupić bo zabawek masa jest

Wczoraj byłyśmy z młodzianami u stomatologa i zrobić te wkładki i podkładki poziomujące prawie pół dnia nam zeszło więc na obiad były kanapki, a na obiado-kalację zupa buraczkowa pyszna wyszła. Dziś zrobię klopsiki smażone z warzywkami ziemniaki i buraczki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Aniu:) dzieki. Ja sie właśnie zastanawiałam nad tą porcją, bo moja to zje z 10 nitek spagetti i mówi, ze jest najedzona.....
Makaron razowy to zdrowe węglowodany i syci na dłużej, bo ma błonnik. Biały makaron tego nie zawiera. To tak jak z ryżem. Brązowy jest zdrowy a biały smaczny:))

Fajne makarony są te kolorowe. A czy wiecie czy mozna gdzieś dostać taki razowy kolorowy makaron?

U mnie dzisiaj jajka sadzone, ziemniaki dla rodzinki.
Ja sobie zrobie makarom razowy z jajkiem i warzywami jakimiś----może marchewka z groszkiem??

No i kolejny dzień ćwiczeń za mną i przede mną:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Ania:) - z tego co sprawdziłam w tamtym piernikowym wątku - to było 12.12 :) później trzymałam je w metalowych puszkach po czekoladkach ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Mamo b nigdy nie mierzyłam ale nakładam jej do takiej głebokiej miseczki która ma ok. 400 ml jak jej smakuje to potrafi wciągnąć wszystko. Tak na oko to ze 2 garści tam mogą być. Ostatnio jada tylko razowy makaron, jak jej dam zwykły to kręci nosem. Ja wolę zwykły,ale ten razowy jest dużo zdrowszy i ponoć na dłużej syci:) wogóle ostatnio oglądałam w pytaniu na śniadanie że makarony są zdrowe i powinniśmy je jadać kilka razy w tygodniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Jeny dziewczyny, teraz sobie przypomniałam te pierniczki od Mamy Miłoszka:))
Przecież ja je robiłam z córą w zeszłym roku..........:))
Ale skleroza mnie ogarnęła!!!To zapewne oznaka starości:pp

Aniu mam takie głupie pytanie: ile makaronu Twoja córcia zje na taką porcję obiadową??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Cześc dziewczyny:) ja dzisiaj zrobiłam dla młodej makaron razowy z sosem brokułowym, a dla nas spagetti z sosem śmietanowo- koperkowym z kostkami łososia:)
Ale te pierniczki wyglądają smakowicie... Agusiu a kiedy ty je robiłaś na swięta zeby były dobre?
Ech Jagodzianko te pierwsze ruchy dzidziusia to super przeżycie...:) gorzej wspominam pózniejsze, moja córcia siedziała w brzuszku pośladkowo i notorycznie kopała mnie kolankami w żebra... czasami to byłam obolała jakby mnie ktoś obił bejsbolem:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

U nas dziś tez krupnik;-)
A na pierniczki tez bym się pokusila;-) może zrobimy w tym roku i wyslemy do najbliższych w paczuszkach;-)

Jagodzianko, ten pierwszy ruch jest niesamowity;-) a potem wyczekiwania na następny;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Witam, u mnie na obiad będą gołąbki w sosie pomidorowym, zjemy z ziemniakami:-))) pozdrawiam serdecznie:-))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dzisiaj na obiad??? cz.38 listopadowa

Jagodzianko - trzy lata temu piekłam pierwszy raz w życiu(i jak dotąd jedyny) pierniczki z przepisu Mamy_Miłoszka http://forum.trojmiasto.pl/Sprzawdzone-i-pyszne-przepisy-na-pierniczki-bozonarodzeniowe-t292839,1,16.html tylko tam w przepisie powinny być 3 szklanki mąki :) były pyszne :) część rozdałam jako upominki świąteczne ;)
Może w tym roku zagonię Chłopaków i razem zrobimy ale z 1,5 lub 2 porcji ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

szukam dobrej restauracji (20 odpowiedzi)

Chciałabym zrobić prezent dla rodziców z okazji rocznicy ślubu i dać im zaproszenie-voucher na...

Dieta do domu - coś polecicie? (31 odpowiedzi)

Tzw. Pudełkowa. Czy ktoś stosowa,jakie efekty i jaka sprawdzona? - trochę tego jest w Trójmieście.

Prosty przepis na ciasta :))) (107 odpowiedzi)

Dziewczyny nie mam zupełnie zdolności jeśli chodzi o pieczenie ciast :((( Może znacie jakieś...