Co na gardło???

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Ratujcie!
Zaczęło się 2mce temu (u mnie). Ogólne przeziębienie i gardło. Antybiotyk trzydniowy (nie pamiętam nazwy), nie zadziałał. Więc dostałam antybiotyk Rolicyn. Zadziałał na 2 tygodnie. Powtórka z rozrywki, ale ze zdwojoną dawką. Nie mogłam niczego przełknąć. Więc znowu Rolicyn, ale tym razem nie zadziałała, więc dostałam antybiotyk trzydniowy Sumamed + Flucortę do płukania. Zadziałało na jakiś czas. Od tego momentu co kilka dni wraca mi ból gardła. Biorę fervexy, rutinoscorbin, tran na wzmocnienie. Cukierki na gardło, płuczę septosanem, solą. Pomoże i za chwile to samo. Promieniuje aż do ucha :/ Już nie mam siły. Macie jakieś rady?! help!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co na gardło???

zrób wymaz z gardła koniecznie z antybiogramem - to chyab tak sie nazywa, chodzi o to ze jesli bedą tam jakieś bakterie, to żeby od razu sprawdzili jaka grupa antybiotyku je "dobije", bo to zdecydowanie za długo się ciągnie i może wystarczy dobrać odpowiedni antybiotyk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co na gardło???

W normalnej przychodni to zrobię?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co na gardło???

Do doktora od medycyny chinskiej - Mariusz Andruszkiewicz w Gdyni ul. Sw.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Co na gardło???

bogosiaa mojemu dziecku wymaz z gardła pobrał pediatra w przychodni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co na gardło???

Ja od jakiegoś czasu na gardło podgrzewam sobie oryginalną colą żeby była ciepła i tak kilka razy w ciągu dnia piję po pół szklanki, 2-3 dni i gardło wyleczone. Jak kolezanka mi podsunęła tą radę śmiałam się i nie dowierzałam,ale sama spróbowałam i się przekonałam że coś w tym jest. Działa na mnie, na męża i mamę więc może i Tobie pomoże:)
Zdrówka życzę:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Co na gardło???

Mi robili pare razy wymaz i antybiotyki jakies takie 'zwykle' co daja kazdemu nie dzialaly bo nie bylo leczone to co powinno a wymaz zrobia Ci wszedzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co na gardło???

Coca cola? Czy pepsi? :) ale tak do wrzątku? :)

Cytrynko, a możesz coś bliżej powiedzieć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co na gardło???

plukanki z szalwi, soli. a najlepiej doglebne badania bo tyle antybiotyku to nic dobrego tylko Cie oslabi bardziej jak lekarz bedzie sobie testowal ze moze pomoze, a moze nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co na gardło???

Ententino jestem:)

Ja sobie robię ciepłą Coca colę nie gorącą żeby można było wypić bez problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co na gardło???

możesz iść na skierowanie, ale z tego co pamiętam, to badanie jest tanie, więc może lepiej szybko iść prywatnie do jakiejś spółdzielni, która to wykona na miejscu i z antybiogramem potem już na spokojnie do lekarza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co na gardło???

Ententino, wiem ;) Ja Cytrynkę pytałam o ta medycynę chińską :)
A z colą jutro spróbuję.

Ten wymaz też macie rację, że trzeba zrobić, może jutro gdzieś spróbuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co na gardło???

Boogosia potem skumałam, że to ja namieszałam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co na gardło???

:))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co na gardło???

Bogosia ten pierwszy antybiotyk co brałaś to pewnie Azitrolek :). Ja też już po trzeciej antybiotykoterapii w ciągu kilku miesięcy. Niestety z gardłem mam problemy od zawsze. Ważne, żeby śluzówka była dobrze nawilżona, bo wtedy mniej boli, dlatego trzeba dbać o wilgotność w mieszkaniu, polecam tabletki islamoos i polecam też proszek Gargarin, tym się płucze gardło. Niestety jak już mnie zacznie porządnie boleć to żadne "cukierki" typu cholinex itp. nie działają. Czasem jeszcze tantum verde albo propolis w psikaczu pomaga, a jak nie to już zostaje ostateczność czyli antybiotyk :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co na gardło???

Dziewczyny nie jedz tej chemii, idź do Andruszkiewicza, on przyjmuje na Św.Wojciecha. Specjalista medycyny chińskiej
oprócz tego pracuje w instytucie medycyny morskiej i tropikalnej w redłowie i jest neurologiem i pediatrą

dużo w necie znajdziesz na jego temat

mój mąż od roku zdrowy, odchudzony i czuje się jak młody bóg
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Co na gardło???

Polecam sól emską oraz wit A+E.

http://www.doz.pl/apteka/p7708-Sal_Ems_factitium_tabletki_musujace_Ziololek_40_szt


Często jest tak,że leki na gardło i antybiotyki wyjaławiają i wysuszają śluzówkę i potem bóle gardła i chrypka powracają.

Warto też zrobić wymaz gardła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co na gardło???

tez polecam sol emska, rewelacja:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co na gardło???

Przede wszystkim nawilżaj gardło, ja w tym celu kupuję kapsułki capivit A+E i rozgryzam je i połykam, do tego super nawilża gardło ciepłe mleko z łyżką miodu i masła, tabletki strepsils intensive, włącz nawilżacz powietrza w pokoju lub rozwieś pranie na kaloryferach oraz płucz gardło wodą z solą 3x dziennie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co na gardło???

Aha, zapomniałam napisać że mi przy mega bolącym gardle najlepiej pomaga WODA UTLENIONA. Normalnie wlewam ją sobie do kieliszka i płuczę ( nawet nie rozcieńczam z wodą ), 2 -3 razy wypłuczę w ciągu dnia i jak ręką odjął :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co na gardło???

Dzięki dziewczyny za wszystkie rady - wypróbuję :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co na gardło???

Masz pewno zapalenie tarczycy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wygląda to naprawdę nie ciekawie, ale wydaje mi się, że pomóc Ci może neoangin. Lek ma bardzo dobre działanie, więc pokładam w nim duże nadzieje. Polecam też zajrzeć na stronę conagardło, bo tutaj jest wiele przydatnych artykułów na temat zdrowia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo

7latek nie chce czytać (33 odpowiedzi)

Mój syn mimo znajomości wszystkich liter nie chce czytać. Nie umie,nie chce złożyć wyrazu w...