Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Witajcie, mam pytanie do osób, które kupiły mieszkanie na kredyt: czy żałujecie, że wzięliście kredyt na mieszkanie? Dlaczego (nie)?
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 1

witam mam juz jedno mieszkanie na ruczaj kupilem bez kredytu teraz chzial bym kupic 2 z kredytem mieszkam w Austri Do jakiej summy bym Mugl kupic mieszkanie z wkladem okolo 60 Do 100 tys zeta i mieszkaniem Co daje 1450 Co miesionc pozdrawiam Marian
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ludzie się boją tych kredytów, ale czy ciągły wynajem to fajna sprawa? No tak nie do końca. Ja to myślę, że już lepiej mieć ten kredyt i go sobie powoli spłacać niż pchać komuś pieniądze w kieszeń za nie swoje mieszkanie. Kupowałam od home invest i u nich mają fajnego doradcę, bardzo mi pomógł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zanim weźmiesz kredyt skontaktuj się z ekspertem finansowym z Trójmiasta

Doradca Finansowy Trójmiasto - Kredyty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja nie żałuję zakupu mieszkania na kredyt ale tylko dlatego że firma https://bankowoscfirmowa.pl/ pomogła mi dostać kredyt od banku na bardzo dobrych warunkach, to co oferowali mi osobiście było dużo gorsze. Także taki doradca kredytowy to fajna sprawa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja poleca ranking https://ysa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czy kto

2019 nadpodaz nadal nie wystapila, mieszkania z rynku wtorengo znikaja jak swieze buleczki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Jest obecnie 5 lat poznij , ceny szlanie poszly w gore, wiec na nic te spekulacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy kto

Jest 2019 mieszkan brak, z rynku wtornego ida jak buleczki na nowe trzeba czekac 2 lata. A ktos Panu w 2016 powiedzil xe bedzie nadpodaz. Tyle sa warte prognozy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Kupiłam mieszkanie na kredyt i nie żałuje, jest to o wiele lepsza decyzja niż ciągły wynajem. Wreszcie mogę powiedzieć, że jest w 100% moje
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A gdybyś przeczytała ten artykuł to byłoby łatwiej :
https://www.aasapolska.pl/blog/porady-finansowe-1/zanim-kupisz-mieszkanie-lista-rzeczy-do-sprawdzenia_sx-
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Radzę przeczytać ten artykuł przed zakupem mieszkania:
https://www.aasapolska.pl/blog/porady-finansowe-1/zanim-kupisz-mieszkanie-lista-rzeczy-do-sprawdzenia_sx-
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzięki za polecenie PTP, dobra firma, musiałam wziąć chwilówkę bo brakowała mi na wyposażenie mieszkania.Polecam! Uczciwa firma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie nie żałuję bo wiadomo że wolałabym kupić mieszkanie bez kredytu i nie spłacać rat ale nie takiej możliwości nie miałam. A tak spłacam swoje 4 kąty a nie komuś za wynajem po za tym wynająć to można na góra rok a nie przez całe życie płacić. Długo przeglądaliśmy oferty i zdecydowaliśmy się na kredyt123. Zaoferowali nam dobre warunki, mało formalności oraz bezpłatną pomoc doradcy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

No widzisz.... życie. Niczego nie jesteś w stanie przewidzieć. Ze stracisz pracę, zdrowie. Nie miałem w planie sprzedawania mieszkania. Z szacunkowych wyliczeń wyszedłem na zero. Mieszkanie kupiłem do remontu, sprzedałem odnowione. Tego że się narobiłem przy tym już nie pamiętam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

janekwww
2018-08-28 12:58:11
Witam. Miałem kredyt hipoteczny i udało mi się spłacić przed czasem. Dzień, w którym otrzymałem informację z banku o całkowitej spłacie kredyty był jednym z najlepszych w życiu. Mieszkanie sprzedałem z kredytem. Na chwilę obecną nie brałbym kredytu hipotecznego, wolałbym wynajmować. Kredyt maiłem na 15 lat, spłaciłem go po 5 latach. Przez te 5 lat odsetki do banku wynosiły ok 50 tys. zł. Wpłata do banku musi być, nie ma zmiłuj. Nie ważne czy potrzebujesz teraz na coś innego, bo ci samochód nawalił i musisz oddać do mechanika. Jak masz kredyt to niestety, naprawa samochodu musi poczekać. Odsetki są duże na początku, później maleją. To duża kwota 50 tys. zł. Poza tym mieszkanie wiąże w konkretnym miejscu. U mie przyszedł kryzys i musiałem szukać pracy w innym miejscu, mieście. Mieszkanie zostało wynajęte ale mi ciążyło. Gonić z byle czym 300 km było męczące więc sprzedałem. Teraz z pracą nie ma problemu ale za kilka lat nie wiadomo.
Z calym szacunkiem. Ale kto kupuje mieszkanie na kredyt by je sprzedac zanim wyjdzie conajmniej na zero? To tak jak bys kupil samochod z salonu i za rogiem opchnal na handlu - stwierdzil ze straciles 10k - wiec na ta przejazdzke lepiej bylo wynajac. hahaha
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro tego mieszkania nie potrzebuja to niech je sprzedadza z kredytem. Kupujacy splaca bank a reszte na gorce dosaje byly wlasciciel. Robilem tak sam i ''garba'' nie mam. Sprawdz warunki umowy - po ilu latach mozesz splacic bank.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Miałem kredyt hipoteczny i udało mi się spłacić przed czasem. Dzień, w którym otrzymałem informację z banku o całkowitej spłacie kredyty był jednym z najlepszych w życiu. Mieszkanie sprzedałem z kredytem. Na chwilę obecną nie brałbym kredytu hipotecznego, wolałbym wynajmować. Kredyt maiłem na 15 lat, spłaciłem go po 5 latach. Przez te 5 lat odsetki do banku wynosiły ok 50 tys. zł. Wpłata do banku musi być, nie ma zmiłuj. Nie ważne czy potrzebujesz teraz na coś innego, bo ci samochód nawalił i musisz oddać do mechanika. Jak masz kredyt to niestety, naprawa samochodu musi poczekać. Odsetki są duże na początku, później maleją. To duża kwota 50 tys. zł. Poza tym mieszkanie wiąże w konkretnym miejscu. U mie przyszedł kryzys i musiałem szukać pracy w innym miejscu, mieście. Mieszkanie zostało wynajęte ale mi ciążyło. Gonić z byle czym 300 km było męczące więc sprzedałem. Teraz z pracą nie ma problemu ale za kilka lat nie wiadomo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cześć wszystkim. Ja osobiście nie żałuję :) na chwilę obecną nawet wynajmuję zakupione mieszkanie a kredyt sam się spłaca. Skorzystałem z pomocy biura nieruchomości https://tur-nieruchomosci.pl/ - sprawdźcie sami. Może też znajdziecie coś fajnego dla siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mam kredyt mieszkaniowy w banku Raiffeisen i chociaż będę się z nim bujał jeszcze przez kilkanaście lat to nie żałuję. Własne mieszkanie to coś czego nie zastąpi najlepsza mamuśka i najgorsza teściowa. :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja nie brałam, ale moja siostra brała kredyt na mieszkanie w PTP i była zadowolona, wszystko bezproblemowo się odbyło, kompetentni pracownicy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum

rachunki za prad z Energii - licznik "inteligentny" (10 odpowiedzi)

Witam. Mam taki problem : od poczatku tego roku to juz drugi rachunek za energie elektryczna,...

rośliny do ogrodu, gdzie kupić? (28 odpowiedzi)

Witam, szukam porządnego punktu ogrodniczego w okolicach Gdanska, gdzie moglabym zakupic rosliny...

Gecco Deweloper (5 odpowiedzi)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczerą opinią polecam przejść się po mieszkańcach inwestycji na...