Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Witajcie, mam pytanie do osób, które kupiły mieszkanie na kredyt: czy żałujecie, że wzięliście kredyt na mieszkanie? Dlaczego (nie)?
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czy kto

Ja również mam znajomego komornika i nie mogę od miesiąca się z nim umówić na piwko. Ostatnio jak go widziałem, to mówił że teraz ma gorący okres tzw. żniwa. Dużo osób ma problemy z płatnościami bankowymi głownie zaciągniętymi w frankach jak i złotówkach. Nie wiem, co dalej bedzię z tą Polska jak tak wszystko u nas się sypie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Czy kto

Moze kupie, moze zmienie....moze, za duzo moze. Kazdy ma swoj sposob na zycie i nie zawsze to co jest dobre dla Ciebie jest dobre dla innych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Czy kto

Artur B. czy jak sie podpisujesz -"ja" - czesto wypowiadasz się na forach firm budowlanych i giełdowych. Ale pomijajac ten fakt a co jeśli bedziesz miał 2 dzieci. Tę kase która oddajesz bankowi mobłyś przeznaczyć na rozwoj dziecka, studia, mieszkanie. Ja juz po 3,5 latach pracy jestem wstanie kupic 28 metrowe mieszkanie w gdynii. Mogłbym się zastawić zabrać kredyt, kupic za dobry samochód klasy wyzszej, zajechać pod dom rodziców i czuć ich dume. Syn ma nowy samochód i mieszkanie,co za gość. A wynajmuje oszczedzam za 2-3 lata kupie sobie swoje mieszkanie i może nowszy samochód. A pożniej bede kisł kase, na sportowy wóz przed 30 stka:)
Mam ochote z tobą pogadać za 15 lat:), kto bedzie bardziej szcześliwy:) i kto zapewni lepszy byt rodzinie. Niestety niektórzy zyją chwilą, albo nie potrafia mysleć sami i perpywiktycznie ale to nie mój problem. Wiecej czytajcie wiecej artykułow pisanych przez PZFD. Już wyjaśniam skró t"Polski Związek Firm Deweloperskich"
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Czy kto

Ale kiedy będzie w największej potrzebie, tj. w momencie usamodzielnienia się, będzie w takiej samej sytuacji jak wy - albo dożywotni kredyt albo wynajem.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Czy kto

Spójrz na to z mojej strony: moi rodzice wynajmowali mieszkanie. Odeszli i nie zostało po nich nic. Nawet, jeżeli będziemy żyli długo - dziecko może zostać z nami bo mieszkanie jest duże, może też wynająć. Ale po naszej śmierci ma nieruchomość - spłaconą. Może sprzedać, może zamienić, może mieszkać.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 18

Re: Czy kto

Wzruszające jest to masowe powoływanie się, że "to dla dzieci", itp. - g.wno prawda. Większość ludzi kupiła z powodu presji otoczenia i po to by się pochwalić rzekomo swoim (banku), a potem znalazła sobie słowo-wytrych, które rzekomo tłumaczy głupotę, jaką jest branie kredytu na 30 lat (po 1 kredyty są dla ludzi bogatych, po 2 kredyt jest ok, ale na 10 lat max). Robicie swoim dzieciom potężna krzywdę. Ktoś wyżej napisał, że przynajmniej dziecko nie będzie już musiało brać kredytu - rozumiem, że masz 50 lat a dziecko dopiero w drodze ? Bo jeżeli masz 30 lat i dziecko, to dobrze wychowane dziecko raczej życzy rodzicom jak najdłuższego życia, więc tak czy siak będzie musiało wziąć kredyt albo mieszkać z wami.

Tymczasem Niemcy i Szwajcarzy, o odpowiednio 3 i 5 x większej sile nabywczej zarobków wynajmują i się tego nie wstydzą, tracą pracę w jednym miejscu, przenoszą się w drugie (całymi rodzinami !) - nie ma to jak polskie pomachiwanie szabelką i zastawianie się. Niewolnicy na własne życzenie i przez własną głupotę i zaściankowość. Tylko niewielka część osób z kredytami z dniem zawarcia umowy kredytu nie obniża wcale a wcale swojego poziomu życia - to dla takich osób w cywilizowanych krajach są kredyty, dla pozostałych osób jest wynajem (który sprzyja również w życiu zawodowym - najlepszy pracownik do wyciskania to ten z kredytem). Jeżeli po wzięciu kredytu zacząłeś oszczędzać na jedzeniu, wakacjach, kulturze, rozrywce - tzn., że kredyt nie jest dla Ciebie.
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Czy kto

Zycze Ci Artur B. tego Co mają inni u gory, czyli "komornika". Po za tym tylko jedni ludzie mowią na ludzi, którzy nie chca sobie zawiazywać pentle na szyje nieudacznicy i są to "ludki z nieruchomości". Mnie niestety takie argumenty nie przekonują, marionetka nie jestem.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Czy kto

Ale z Ciebie burak. Nie dość, że jesteś życiowym nieudacznikiem, nie możesz znieść faktu, że ktoś żyje normalnie to jeszcze masz czelność krytykować mnie za to, że zapewniam dziecku dom??
Nie chlejcie tyle, weźcie się do roboty i trochę więcej radości z życia będzie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 15

Re: Czy kto

A pośredniczku nieruchomosci. Umiesz liczyc, wiesz co bedzie za rok, jak spadna nieruchmosci. Twoje dziecko moglo by miec mieszkanie i kase na dobry start jak by ich rodzice myslelli glowa. Ale znajac zycie nawet dziecka nie masz tylko płaca Ci za pisanie herezji. Bo jakoś kowalskiego trzeba przekonać. Poczytaj u góry jakie problemy ludzie maja!!!!!!!!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Czy kto

Nie, nie mogę liczyć na pomoc rodziny. Dlaczego mam sprzedawać mieszkanie??

Dlaczego taka sfrustrowana jesteś? Ciekawa jestem, jak doprowadziłaś do tego, że zabierają Ci mieszkanie? Do pracy nie chciało się iść?

Ciężko pracujemy na to, żeby mieć na tą ratę - ale robię to dla mojego dziecka, żeby miało dach nad głową, kiedy dorośnie.

Skoro nie mam, gdzie mieszkać i i tak muszę wynająć, to jak mam odłożyć na mieszkanie? Po 400 zł miesięcznie z tej nadwyżki?

Poza tym pytanie brzmiało chyba "czy żałujecie?" a nie "dlaczego nienawidzisz ludzi, którzy mają kredyt i są zadowoleni?".

A mieszkanie za 600 zł 48 metrów - po pierwsze to w to nie wierzę a jeżeli już, to chyba w strasznym standardzie ono musi być.
Kiedy zakłada się rodzinę, chce się trochę lepszych warunków dla swoich bliskich.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: Czy kto

Jak piszecie ceny wynajmów sa teraz dużo tańsze niż kredyt. Wiec można sobie odłożyć a w przyszlości kupić wieksze mieszkanie bo ceny bedą spadać. A propagandy rządu i telewizji nigdy nie słuchałam i nie słucham.
Ja wynajmuje za 600 zl 48 metrów i zyje bez stresów.
Nie pośrednicy nie udzielajcie się tutaj ... ok
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Czy kto

Może możesz liczyć na pomoc rodziny???? chociaz te 210 tys. do splaty po licytacji mieszkania to szczyt bezczelności. Wspołczuje Ci i życze powodzenia, może gwiazdka z nieba spadnie w twoim kierunku.
A mieszkanie spróbujj sprzedać sama bez komornika,(jak się da jeszcze) może dostaniesz 170 tys a reszte niestety bedziesz musiała splacać. Sprzedaj jak najszybciej, bo mają być straszne spadki niedługo.
Pozdro
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy kto

Ja nie żałuję.

1. W wynajmowanym mieszkaniu i tak musiałam płacić za drobne naprawy a po paru latach wszystko zaczynało się sypać, więc każdego dnia stresowałam się czy np. kanapa się nie rozpadnie-bo będę musiała kombinować nową na własną rękę.
W swoim mieszkaniu - też naprawiam na własną rękę ale meble kupiłam porządne, będą mi służyć na dłużej.

2. Za wynajmowane mieszkanie płaciłam ok 1500 zł razem z opłatami. Raty kredytu mam w tej chwili 1000 - dodając opłaty to i tak wychodzi mniej, niż wynajem.

3. Mogę sobie malować ściany na różowo, wbijać gwoździe w podłogę - co tylko chcę, nikomu nic do tego. Nie muszę się nikogo pytać o pozwolenie.

4. Obydwoje z mężem pochodzimy z biednych rodzin i nie możemy liczyć na jakiekolwiek mieszkania w spadku - musieliśmy zadbać o siebie i tym samym o nasze dziecko - ono już kredytu nie będzie musiało brać.

5. Rata kredytu nie jest jakąś bajońską sumą. Nawet, jeżeli któreś z nas straci pracę- damy radę, najwyżej zaciśniemy pasa.

6. Płacąc za wynajem spłacałam kredyt obcej osobie - wolę płacić swój
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 18

Re: Czy kto

Mialo być 12 miesiecy sorki. Po za tym duża cześc osob sprzedaje mieszkianie przed zajeciem przez komornika.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czy kto

Ja się naliczyłem 65 mieszkań w Gdyni, Sopocie, gdańsku nie licząc przybrzeżnych wiosek i miasteczek. A mieszkania średnio się licytuje co miesiąc półtora wiec należy przemnożyć tą liczbę przez 12 lat.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy kto

nie przesadzaj, na dziesiatki tysiecy mieszkan w trojmiescie 10-15 przeznaczone na licytacje to margines.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 16

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Na maksa
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

w centrum prawie Gdyni? a gdzie jest prawie Gdynia? :P
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Czy kto

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Hiszpania-przytloczona-popsutymi-kredytami-2991785.html u nas bedzie jeszcze gorzej, tylko niech stopy skoczą do góry w 2014.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czy kto

Tak to jest być na swoim - bankowym. Było trzeba myśleć głową przed zabraniem kredytu, jakie mogą być jego konsekwencje. Było trzeba nie być takim optymistą, i słuchać się własnego rozsądku a nie ludzi którzy utrzymują rodziny z pośrednictwa. Zresztą wcale im się nie dziwie, bo ludzie byli .... i będą nadal wykorzystywani.Trzeba się z tym pogodzić taki jest świat.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum

Kupno mieszkania dla dziecka, ale najpierw pod wynajem? (48 odpowiedzi)

Ponieważ im dłużej nad tym myślę, tym gorzej dla mnie, może Wy Forumowicze rzucicie mi nowe...

Kartony do przeprowadzki (15 odpowiedzi)

Skąd najszybciej można wziąć kartony do przeprowadzki? Jakie sklepy maja ich dużo? Może...

Przeprowadzki (44 odpowiedzi)

Witam, niedawno potrzebowałam sprawnie i szybko przeprowadzić się z Krakowa do Warszawy....