Czy ktoś żałuje zakupu mieszkania na kredyt?

Witajcie, mam pytanie do osób, które kupiły mieszkanie na kredyt: czy żałujecie, że wzięliście kredyt na mieszkanie? Dlaczego (nie)?
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja nie mam jeszcze kredytu, ale nie widzę innej możliwości na zakup własnego mieszkania
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po co od razu upadłość konsumencka, wystarczy sprzedać mieszkanie, spłacić bank i jest się wolnym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napewno kredyt nas zwiąże na stałe z danym miejscem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli zamierzamy pozostać w danym miejscu na jakiś czas, ale nie jesteśmy pewni tego, czy zechcemy zostać w nim na stałe, lepiej zdecydować się na wynajem mieszkania. Szukając swojego wymarzonego mieszkania warto korzystać z takich portali internetowych, jak https://www.dobryadres.pl/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na pewno Ci którzy mają obecnie problem ze spłata takiego kredytu a pewnie jest ich wielu. Gdy sytuacja jest już naprawdę kiepska, a podjęte działania nie dają efektów, możemy skorzystać z usług firm, które pomagają w wyjściu na prostą. Specjaliści pomogą zmienić styl życia i dopasują rozwiązania najbardziej odpowiadające indywidualnej sytuacji finansowej.
Ogólnie polecam zerknąć sobie na stronę:
https://upadlosc-konsumencka.biz.pl/jak-wyjsc-z-dlugow/

Znajduje się tutaj kilka porad dotyczacych wyjścia z zadłużenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ci, co nie korzystają z doradców nie mają poczucia, że ktoś ich oszukał. Nawet gdyby kupili za drogo, czy sprzedali za tanio, nikt im tego nie "profesjonalnie" nie uświadamia. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Morena to moim zdaniem najlepsza okolica. Ale ile ludzi, tyle opinii
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja żałuję, bo straciłem pracę i wpie*rzyłem się w długi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie. Może dlatego, że nie musiałam kupować mieszkania na kredyt - odziedziczyłam je. Ale kto wie, co będzie mnie czekać w przyszłości? Poza tym mieszkanie to zawsze inwestycja, a jak masz coś swojego, to lepiej, w razie czego można sprzedać nawet mając kredyt.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ile osób tyle opinii, wszystkiego są plusy i minusy. A jeśli ktoś decyduje się na zakup mieszkania w kredycie, to jest jego świadomy wybór, niestety i nie każdego stać kupić za gotówkę. A jeśli ktoś woli wynajmować, to tez dobrze i jego sprawa. Ja kupując mieszkanie skorzystałam z usług https://wycenanabank.pl/ , dzięki temu nikt mnie oszukał, wiedziałam na co i na ile moge sobie pozwolić. Warto doradzać się profesjonalistów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jesteś pewien, że chcesz na morenie mieszkać?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Albo w dobre kamienice w centrum (ale kto ma taką zdolność, eh), albo w deweloperkę w rozwijającej się okolicy. Staram się o kredyt i jak się uda, to próbuję zainwestować w Morena Studio
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trochę dziwne myślenie, ale każdy może mieć swój system, dopóki działa Moim zdaniem kredyt to nie wybór, a konieczność, bo mieszkać gdzieś trzeba, a w obecnych czasach mało kogo stać aby kupić za gotówkę
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Papa
2019-07-11 14:46:12
To pewnie zależy w jaką inwestycję się wkłada pieniądze z kredytu. Jak w słabą lokalizację bez perspektyw, albo w taniego dewelopera bez doświadczenia, to nie warto
To w co Twoim zdaniem warto?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To pewnie zależy w jaką inwestycję się wkłada pieniądze z kredytu. Jak w słabą lokalizację bez perspektyw, albo w taniego dewelopera bez doświadczenia, to nie warto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mistrz :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A gdzie w trójmieście są bielany.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kupowałam od Home Invest mieszkanie na Bielanach i nie żałuję. Jak znajdziesz dobrego dewelopera, jak mój, to pomoże Ci przecież z kredytowaniem. Dla mnie wynegocjowali w banku korzystniejszą ratę i spłacam ją bez żadnego problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

dobrze jest wziąć kredyt na mieszkanie poczytajcie lista-firm.com.pl/blog/zakup-mieszkania-na-kredyt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja nie żałuję, że wzięłam kredyt. Kupiliśmy mieszkanie na Jasieniu na Fotoplastykonie i mam ratę w granicach wynajmu mieszkania, ale mam poczucie, że te pieniądze nie idą w eter, tylko odkładają się jako inwestycja w nieruchomość w dobrej okolicy, a jednocześnie mamy gdzie mieszkać. Warto pogadać ze znajomymi, może ktoś poleci Ci dobrego doradcę od kredytów
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

budowa domu - koszt (52 odpowiedzi)

Witam, Zamierzam wraz z mężem budować dom w okolicy ok. 50 km od Gdańska. Dom ok. 130 m2 pow....

Ozdoby,dekoracje na ścianę... (31 odpowiedzi)

Szukam inspiracji dotyczących tego co można umieścić na nowo wymalowanej ścianie... Czy ktoś mam...

nnt: ogrzewanie pokoju elektrycznie (11 odpowiedzi)

jak kształtują się koszty, chodzi o ogrzanie mieszkania prądem, mieszkanie 18 m2