Czy slub cywilny to wogole slub???

Przeciez tam nikt nic nikomu nie slubuje!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Czy slub cywilny to wogole slub???

Chwila - majac slub cywilny mozna i tak wziasc koscielny. Wiec co to za slub ???
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Czy slub cywilny to wogole slub???

Mia ale jak bierzesz kościelny to też podpisujesz te prawne bajery (slub konkordatowy)

popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czy slub cywilny to wogole slub???

To nazywaj sobie jak chcesz, łachy nie robisz. :)))
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy slub cywilny to wogole slub???

Nie wiem czy "umowe" przed urzednikiem stanu cywilnego mozna nazwac
slubem :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Czy slub cywilny to wogole slub???

wyjdzie moja czepliwosc, ale w sumie co mi tam... :)


slub cywilny pod wzgledem formalnym jest bardziej wazny niz slub koscielny
bo jest odnotowany formalnie, prawnie4, statystycznie czy jakkowliek tam :)


a do slubowania wiernosci, milosci i oddania mojemu partnerowi to ie potrzebuje ani cywila ani koscielnego - nie jest mi do tego potrzevan ceremonia, przysiega ani obraczki
bo to wyplywa ze mnie...

popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Czy slub cywilny to wogole slub???

"Świadoma praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczam, że wstępuję w związek małżeński z ... i przyrzekam, że uczynię wszystko aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe."

Ślubujesz, że się postarasz. :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czy slub cywilny to wogole slub???

ślub cywilny to w moim rozumieniu ślubowanie lojalności, dotrzymania zobowiązań- dwojga kochających się ludzi- "uczynię wszystko"- postawa ufania własnym siłom w budowaniu związku, zdecydowany nacisk na jego moc prawną w Państwie.

Ślub kościelny to Sakrament- ślubowanie sobie dwojga kochających się ludzi,dodatkową siłą jest tu pewność w pomoc z góry"wyrażoną w wezwaniu nieco innej treści niż w cywilnym tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący..."zapewnienie błogosławieństwa Boga, pomocy w budowaniu tego związku-o mocy duchowej i prawnej.

jest takie podobające mi się bardzo powiedzenie: "Związek dwojga- kobiety i mężczyzny jest niemal niemożliwy na dłuższy dystans- dlatego właśnie Bóg wychodzac nam z pomocą uczynił Małżeństwo sakramentem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Inne tematy z forum

Zaproszenia ślubne - gdzie najlepiej kupić? (135 odpowiedzi)

Gdzie najlepiej kupić zaproszenia w okolicy Trójmiasta?

Piling do ciała który zdziała cuda-jaki polecacie? (25 odpowiedzi)

Chciałabym wygłacic skóte na rekach mam lekko zrogowaciały naskórek zawsze pomagało słonce lub...

Łazienka (44 odpowiedzi)

Dziewczyny jestem na etapie kupna kafli do lazienki ale nie wiem na jakie sie zdecydowac. Prosze...