Czy slub cywilny to wogole slub???

Przeciez tam nikt nic nikomu nie slubuje!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Czy slub cywilny to wogole slub???

Mia ale jak bierzesz kościelny to też podpisujesz te prawne bajery (slub konkordatowy)

popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czy slub cywilny to wogole slub???

To nazywaj sobie jak chcesz, łachy nie robisz. :)))
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy slub cywilny to wogole slub???

Nie wiem czy "umowe" przed urzednikiem stanu cywilnego mozna nazwac
slubem :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Czy slub cywilny to wogole slub???

wyjdzie moja czepliwosc, ale w sumie co mi tam... :)


slub cywilny pod wzgledem formalnym jest bardziej wazny niz slub koscielny
bo jest odnotowany formalnie, prawnie4, statystycznie czy jakkowliek tam :)


a do slubowania wiernosci, milosci i oddania mojemu partnerowi to ie potrzebuje ani cywila ani koscielnego - nie jest mi do tego potrzevan ceremonia, przysiega ani obraczki
bo to wyplywa ze mnie...

popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Czy slub cywilny to wogole slub???

"Świadoma praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczam, że wstępuję w związek małżeński z ... i przyrzekam, że uczynię wszystko aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe."

Ślubujesz, że się postarasz. :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czy slub cywilny to wogole slub???

ślub cywilny to w moim rozumieniu ślubowanie lojalności, dotrzymania zobowiązań- dwojga kochających się ludzi- "uczynię wszystko"- postawa ufania własnym siłom w budowaniu związku, zdecydowany nacisk na jego moc prawną w Państwie.

Ślub kościelny to Sakrament- ślubowanie sobie dwojga kochających się ludzi,dodatkową siłą jest tu pewność w pomoc z góry"wyrażoną w wezwaniu nieco innej treści niż w cywilnym tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący..."zapewnienie błogosławieństwa Boga, pomocy w budowaniu tego związku-o mocy duchowej i prawnej.

jest takie podobające mi się bardzo powiedzenie: "Związek dwojga- kobiety i mężczyzny jest niemal niemożliwy na dłuższy dystans- dlatego właśnie Bóg wychodzac nam z pomocą uczynił Małżeństwo sakramentem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Inne tematy z forum

Fotograf I Kamerzysta na wesele. 3.05.2024 (5 odpowiedzi)

Dzień dobry, Jak w temacie. Czy znacie i polecacie jakiś zespół foto wideo na ten termin.

opryszczka :(:(:(:(:(: pomocy (33 odpowiedzi)

Dziewczyny zawsze wszystko wiecie i dobrze doradzacie,wiec moze i teraz mi pomozecie??? Na kazda...

buty ślubne (24 odpowiedzi)

Hej dziewuszki :) poszukuję butów białych do sukni ślubnej. Z powodu problemu z kręgosłupem nie...