Czyszczenie sukni ślubnej

Temat dostępny też na forum: Wesele Wesele bez ogłoszeń
Gdzie w Gdańsku najlepiej oddać suknię do czyszczenia i jaki jest mniej więcej koszt?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

ja wczoraj oddalam swoja suknie do czyszczenia w realu na Osowej koszt 100 zł, odbieram w piatek, wiec jak z moja sie nic nie stanie to mozesz swoja dac. A kiedy doczekamy sie relacji?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

hej ja swoja oddalam na Wladysława IV obok lissa fiera mam nadzieje ze wszystko bedzie ok widzialam ze tam duzo wisis wypranych sukienek wiec w sumie o mie przekonało jutro odbieram więc dam znać pozdrawiam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

A ja trochę z innej beczki. Czy ktos sie orientuje ile razy można czyścić suknię slubną bez obawy o jej kolor?
Mam suknię ecru z delikatnej organzy z koronkami - kupiłam używaną i jest po praniu a mimo to niektóre falbany u dołu są pobrudzone. Ktoś mnie starszył że pranie powoduje szarzenie materiału, a on juz teraz jest dość ciemny (oczywiście jak na suknię ślubną;) Może macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

Wczoraj dopiero mieliśmy sesję, także czekam na zdjęcia narazie :-)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

odebralam sukienke i jestem zadowolona z tej pralni na Wladka IV polecam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

Witaj

Ja nie polecę Ci pralni ale odradze jedną ;)

ostatnio w prali w ETC w gdańsku zniszczyli mojemu mężowi białą marynarkę, farbując ją na różowo, tak więc lepiej uważać.... podobno to nie pierwszy raz kiedy tam coś pofarbowano (to wypowiedź ekspedianta)....

tak więc unikaj tej pralni jeśli chcesz zachować sukienkę w oryginalnym kolorze ;)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

ja oddałam moją na Władsław IV ale tak mnie babki tam pracujące nastraszyły ze gorsetu nie dałam za dużo kryształków do stracenia :) zobaczymy jak bedzie wygladał tren i spódnica. Narazie czekam odbiór 04.09 :) Trzymajcie kciuki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

MI TEZ TAK MOWILY ALE PRZEKONALO MNIE TO ZE WISIALY TAM PODOBNE SUKIENKI Z KORONKI I KORALIKAMI I WYGLADALY NA DOBRZE WYCZYSZCZONE WIEC TO MNIE PRZEKONALO
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

ub a forse oddali za to

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

up może jeszcze jakaś pralnia w Gdańsku?? :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

ja tez bardzo polecam pralnie obok na Wladysława IV w gdyni :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

Ja czyściłam swoją w pralni w CH ALFA. Koszt od 100-150zł w zależności od ilości warstw (ja płaciłam ok.150zł). Moja suknia miała hafty i koronki i do tego delikatną organtynę ale nic się nie stało, wygląda jak nowa.
Mają tam kartę zniżkową za 3zł i daje ona 10% zniżki także opłata się kupić przy takim koszcie czeszczenia

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

polecam na Wladywlawa IV
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

również odradzam pralnię w ETC - zniszczyli tam kurtkę mojego męża, zmieniła kolor i jest sflaczała- jednym słowem nie donoszenia.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

up :) może coś jeszcze :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

Też należę do osób, które mają złe doświadczenia z pralnią w ETC na Zaspie. Mojemu mężowi zniszczyli nieumiejętnym praowaniem spodnie od garnituru (naszęście nie ślubnego garnituru ;P )

Omijajcie to miejsce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

Podczepię się pod ten wątek - czy któraś z Was oddawała suknię do czyszczenia w Tczewie??

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

może jeszcze jakieś miejsce w GDAŃSKU, gdzie oddawałyście suknie do czyszczenia i byłyście zadowolone?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

Ja polecam pralnie w Gdansku w Galerii Bałtyckiej na -1.
oddałam, zapłaciłam 100 zł i odebralam czyściutką po 2 dniach:)
pralnia nazywa sie "5 sec " czy jakoś tak:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

a ja mam plame z żywicy
myslicie ze pralnia chemiczna to usunie?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

żywice można usunąć terpentyną
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

moja suknia jest na dole brudna , a raczej czerwona od płatków róży-nie można się tego pozbyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

Nie polecam pralni w Auchan w Rumii, zniszczyli mezowi koszule i marynarke...;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

Dziewczyny które miały CINDERELLE FARAGE
Gdzie czyściłyście i prasowałyście swoje suknie?
i jaka CENA za taką przyjemność?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

Ja prałam w Brzeźnie. Nowootwarta pralnia niedaleko przychodni. Zapłaciłam 120 zł. Bardzo ładnie wyprana. Suknia była zaplamiona herbatą czy jakims napojem i wszystko pięknie sie wypralo. Nic się nie uszkodziło a suknia ma sporo koralików.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

a czy moge dostać kontakt do tej pralni? bo moja suknie ślubna jest w stylu princessy i ma ogromna ilość kryształków ktorych nie chciałabym straci po czyszczeniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

podbijam, bo chce oddać swoją. interesują mnie pralnie w Gdańsku:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

Ja swoją suknię oddałam w sklepie z sukniami BEAUTY w Gdańsku na przeciwko Galerii Bałtyckiej i jeszcze dogadałam się, że mi ją naprawili. Za czyszczenie dałam 120, a za naprawę 40. Miałam pewność że nie zniszczą bo mają wypożyczalnię i sami muszą gdzieś czyścić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

Ja też kupiłam i po weselu czyściłam w Beauty i byłam bardzo zadowolona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

Ja przestrzegam przed czyszczeniem w salonie w Rumi na Paderewskiego. Płaci się jak za czyszczenie w pralni a suknia ląduje w pralce . Jest owszem czyściejsza ale mocne zagniecenia i zabrudzenia zostają. Wszelkie delikatne koronki , kryształki i zdobienia są pouszkadzane. Suknia traci niestety na wartości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

Ja polecam pralnie W Galerii Przymorze. Cena 110zł - chceli 150zł ale sie targowałam :) Suknia pieknie wyczyszczona a było z czego bo po sesji była czarna !!! Kamienie Swarovskiego których było mnóstwo nie poodpadały wcale. POLECAM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

ja tez wyczyscilam swoja w galerii przymorze w eko pralni express za 150 zł bez targowania (nie wiedzialam ze tak mozna :P)
i mimo ze w innych pralniach straszyli mnie ze rozpuszcza mi sie koraliki i potrwa to 2 tygodnie, to w tej pralni zrobili to w 2 dni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

to jeszcze dodam ze w etc powiedzieli mi ze u nich tego nie wypiore bo korale sie rozpuszcza i wyslali mnie do alfy centrum a w alfie "na wlasna odpowiedzialnosc" i czekac 2 tygodnie....i "nigdzie mi tego nie przyjma i nikt tego nie wyczysci" a suknia nie byla mocno brudna-jedynie tren pod spodem od sesji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

Mi w Realu na Osowie tez powiedzieli że jak cos to na własna odpowiedzialność chemicznie mogą ja wyczyścić ale ze mam zdjąć całą dekoracje : czyli kamienia Swrovskiego, materiałowa kwiaty i całą ozdobe!! Czyli ogólnie popsuć sobie całą suknie. Natomiast w Galerii Przymorze powiedzieli że chemicznie jej nie doczyszczą i że zżółknie ( mimo iz na matce był zakaz moczenia sukni w wodzie) wyprali ja normalnie w wodzie. Efekt : nic nie trzeb było odpruwać , nic nie opodało a suknia wygląda jak nowa POLECAM !!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czyszczenie sukni ślubnej

Ja oddałam swoją koronkową do pralni i zszarzała, więc sama włożyłam do miski (bez podszewki) z proszkiem do białego (ubrudziłam ją po praniu chemicznym jeszcze nieco na sesji), trochę pomoczyłam, delikatnie "szorowałam".

Bałam się trochę, ale nic do stracenia - szerej nikt by nie odkupił.

Wyszło pięknie! Zrobiła się śnieżno biała!!!

Miałam trochę śladów po trawie i polałam je wodą utlenioną. Wierzcie mi, suknia wyglądała jak nowa.

Dziewczyna, której sprzedawałam nie mogła uwierzyć, że suknia jest po hucznym, licznym weselu i dwóch sesjach.

Także uważam, że pralnie chemiczne to ściema. Mi poszło dużo lepiej ręcznie ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tutaj macie spis pralni chemicznych wraz z cenami:
https://www.sprzedajsuknie.pl/blog/gdansk/czyszczenie-sukni-slubnej-gdansk/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Domy Sołdka 14 (9 odpowiedzi)

Domy powstają w centralnej części Osowy, a więc blisko głównej arterii prowadzącej przez tę...

Zdjęcia do dokumentów - gdzie? (3 odpowiedzi)

Gdzie w Osowej zrobię zdjęcia do dokumentów?

Oszuści z gdanska Osowa (...) psy Niby z rodowodem (55 odpowiedzi)

GdanskUwaga na mopsy i buldogi francuskie pseudohodowla ... z gdanska Osowa oferują psy niby z...