Daewoo Matiz

Autko wprowadzono do produkcji w 1998 roku i właściwie od razu zawojowało ono polski rynek. Sylwetka wykreślona przez Giorgio Giurgiaro (włoski, a więc europejski styl) w dalekowschodnim wykonaniu zdecydowanie odcięła się od innych produktów Daewoo. Dostęp do obszernego (jak na 3,5 metra długości autka) wnętrza ułatwiają szerokie, a przede wszystkim szeroko otwierające się drzwi przednie oraz ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super samochód do miasta zwrotny i ekonomiczny

Ekonomiczny - na trasie latem do 5,5l/100km, zimą w srogie mrozy 6,7l/100km. W mieście 6,l/100km max.Oryginalne części są bardzo tanie,ja sprowadzam koreańskie, a większe awarie się praktycznie nie zdarzają. Brak bogatego wyposażenia dodatkowego sprawia że jest wręcz intuicyjny w użyciu. Dla mnie to plus bo ogranicza do zera ewentualne ryzyko reperacji gł elektryki i rozrządu.Ubezpieczenie tańszego niż na tą pojemność nie ma. Jedyny minus to że mały żuczek z kilku względów nie nadaje się na dłuższe trasy.Skrzynia biegów nie jest idealna jednak nie jest też awaryjna. Kupiłam go z myślą o tymczasowym korzystaniu, chciałam kupić sobie lepszy samochód ale jest na tyle zajefajny że zostanie z nami na dłużej. To miłość od drugiego wejrzenia ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

11 lat

Mam matiza 11 lat podstawowego 112 tys zrobione przez ten czas wymieniłem: hamulce ,kilkanascie razy filtry, olej 2 razy w skrzyni olej według potrzeb awarie: stacyjka do wymiany zarowki tył przod szczeliła nagrzewnica w wyniku czego sie przegrzał i trza było rozbierac głowice pompe wody paski RAZ odmowił mi posłyszenstwa garazowany bez rdzy pozatym ocynk kupiony od dobrego uzytkownika bedzie jezdził dopuki kleknie silnik ponoc 300 tys a nowy wart 1000ZŁ konie tematu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój Maciuś

jeżdżę moim matizem od roku (rok prod. 2000) poprzedni właściciel dbał o samochód (tak mucował reflektory, że zrobily się mleczne i na przeglądzie dostałam zakaz jazdy nocą do czasu wymiany lub czyszczenia:)
dotychczasowy wkład:
- wahacz
- luzy w układzie kierowniczym (mechanik wymienil jakieś drążki z przodu i cś tam jeszcze- nie pamiętam nazw)
- reperacja chłodnicy - płyn się lał ciurkiem
- nowy akumulator
- standardowo olej + filtr
- nowy filtr paliwa
- STACYJKA SIE POPSUŁA - naprawa 300 ZŁ (na szczęście pod warsztatem padła)
- czyszczenie reflektorów
- korozja (progi wypchane, zaszpachlowane + puszka farby
Mimo wszystko lubię Maciusia tylko czasami mam dość (psuje sie zawsze pod koniec miesiąca i połyka częśc pensji) mnie jeździ sie wygodnie (jeżdzę wolno max 80 km, i po "zadupiach " W-wy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matiz moje negatywy plusy

Mam 193 cm wzrostu mieszczę się bez problemu w matizie. Co do Spalania mam ciężką nogę i matiz też mi przy tym dużo spala około 9l w mieście. Przebieg jego to prawie 120 tyś odpala za pierwszym razem. Dużo koni jak na tak małą wagę autka. osiągnołem nim około 150 km/h. Auto wywrotne na zakrętach ale ogólnie da się jeździć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ff

jest pełno dziwaków na swiecie, a ten ma volvo z gumy:) he he dmuchane:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

kamikaze

MOI RODZICE MAJA MATIZA I ZA KAZDYM RAZEM KIEDY NIM GDZIES WYJEZDZAJA PRZEZYWAM KOSZMAR,JESTEM POLICJANTEM I WIDZIALEM WIELE WYPADKOW DROGOWYCH ALE TE Z UDZIALEM MATIZOW NAPRAWDE PRZYPRAWIAJA O ZAWROT GLOWY.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Miałem 2,5 roku matiza , właśnie go sprzedałem i jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Bardzo awaryjny i niebezpieczny niestety na koleinach , zakrętach itd zwłaszcza jak jest mora nawierzchnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuję najpierw zerknąć do słownika ortograficznego . Z matizem jest dokładnie tak jak z Twoją ortografią !!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mój matiz "friend" miesiąc temu obchodził 10 urodziny, mam go od nowości,

przejechane 100 tys km i jak na razie nigdy mnie nie zawiódł,żeby gdzieś nawalił w trasie czy nie chciał zapalić ,nic z tych rzecz .Raz wymieniane były tylne amortyzatory i uszczelka pod głowicą, bo pojawił się wyciek oleju w okolicach kolektora wydechowego,a tak to tylko olej i klocki.W stosunku do nowych, małych aut produkowanych współcześnie mój matiz(najtańsza wersja) jest słabo wyposażony,bo nie ma ABS-u,wspomagania kier.,elektrycznych szyb,poduszek itd,pali też sporo ,bo w mieście zimą ponad 8 litrów,ale z perspektywy czasu uważam,że był to dobry wybór i nie żałuje decyzji o jego zakupie,następna będzie nowa kia picanto jak tylko uzbieram pieniążki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam matiza i problem z lakierem

przy kolorze granatowym metalic przeraża mnie widok każdego najmniejszego
zarysowania.widać przebarwienia jakby jaśniejszego podkładu ale podobno ma oryginalny lakier.czy przy innych kolorach też jest taki efekt? Ogólnie jeżdzi się f
ajnie i wygodnie , tylko ta farba....MATIZ LIFE 2001 90 .tys.km.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mati

Mialem i jezdzilem Sejkiem 900 i teraz mam Matiego i moge powiedziedziec ze Matizek jest o niebo lepszy lepiej sie zbiera na starcie jest pojemniejszy Jak kazde auto ma swoje wady i zalety Ale Nim akurat jakos fajnie mi sie jezdzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

miałem matiza kiedys czy warto kupic starego?

Miałem Matiza z 1999 roku w latach 2003 -2004. Z tamtych lat wspominam je dobrze w zasadzie nic sie nie psuło ..tylko rdzewienie zawieszenia mi przeszkadzało to zakonserwowałem. Jak na moje potrzeby środek do przemieszczania sie z punktu A do punktu B - oszczędny, dosyć wygodny i niezawodny. Teraz sie zastanawiam czy warto kupic auto tego rodzaju starsze wiekiem. Czy Matiz 10 letni może być dobry???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie rozumiem

ludzie powiedzcie jakie wrażenia pozytywne z jazdy mozna mieć tocząc się matizem trakcja na poziomie taczki na 2 kółkach przyspieszenie w tydzien do setki ciasno jak cholera a wy wychwalacie tylko co tak właściwie spalanie 5l na silnik o takiej pojemności to wg was malo ? stref zgniotu to nie ma a wy w Polske tym jeździcie. do miasta oki może to lepsza opcja niż 2.5 litrowy motor w aucie male wcisnie się szybciej na parkingu. ale nie piszcie takich bzdur że wasz matiz jest super szybki ekonomiczny swietnie się prowadzi i jest pancerny.bo to jest żałosne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

taaa do 65 t terenie zabudowanym to i starą jawka 50 szlo sie rozpędzić demonie prędkości buhahaha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

nowe części

Co to jest q*wa TŁUMNIK? Drodzy wielbiciele imitacji samochodów co to za ustrojstwo ten tlumnik?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

mój się psuje często... ale jest już mocno wiekowy... nawet silnik wymieniałam,ale to poprzedni właściciel mnie w bambuko zrobił. I tak kocham mój samochodzik :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

miałem matiza przez 1,5 roku

miałem matiza przez 1,5 roku i nigdy mnie nie zawiódł no może tylko raz jak padł czujnik hala ale wymiana tyle kosztowała co kupno całego aparatu zapłonowego więc kupiłem nowy aparat i od tego czasu zrobiłem 30000 przez rok i nic sie w nim nie działo abył to matizek z roku 1999 i gdy go sprzedawałem we wrześniu tamtego roku wyglądał jak nowy bo był całe życie garazowany audało mi sie nim osiągnąć licznikowe ponad 170 ale musiałem go długo bujać była to wersja life w kolorze miedziany metalik.jeżeli chodzi o spalanie to w warszawie spalał mi 7 litrów a w trasie 5 litrów i poniżej nie mogłem zejść ale jechałem nim w trasie tak do 100 km/godz,w zime w mieście w korkach spalił mi nawet 8,5 litra gdyż to nie były za bardzo oszczędne samochody chociaz z założenia takie miały być ale koreańcom się nie udało.życzę wszystkim użytkownikom matizków szerokości
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

matiz

mam matiza 3 lata i ma dużo usterek jest do d.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a ja mam problem z pedałem gazu, czasami nie łapie, jest jakby zwiotczały a jak już w końcu załapie to przy lekkim nacisku strasznie gazuje. Czy ktoś wie co to może być?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a mnie tam dobrze jeździ się matizem, i tylko dlatego że komuś on się nie podoba, nie będę go zmieniać. Po to jest taki wybór w samochodach, żeby każdy wybrał sobie takie autko jakie mu odpowiada. Mnie się podoba matiz a tobie jakieś inne auto, ja nie komentuje twojego wyboru, więc ty nie ogólniaj i nie wrzucaj wszystkich posiadaczy matizów do jednego worka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

(rodzice ucznia kl. 1) - opinia (3 odpowiedzi)

Dzień dobry. Myślę, że nie ma co wiele opisywać z naszej i syna strony, iż w przypadku naszego...

Łukasz Ch. - ocena (3 odpowiedzi)

Nienawidzę egzaminatorów , myślą że mają władzę i wszystko im wolno . Pord w Gdyni i Gdańsku...

Monika Marciniak - ocena (3 odpowiedzi)

Skończyłam już jeden kierunek studiów w Wyższej Szkole Zdrowia i ze względu na podejście do...