Daewoo Matiz

Autko wprowadzono do produkcji w 1998 roku i właściwie od razu zawojowało ono polski rynek. Sylwetka wykreślona przez Giorgio Giurgiaro (włoski, a więc europejski styl) w dalekowschodnim wykonaniu zdecydowanie odcięła się od innych produktów Daewoo. Dostęp do obszernego (jak na 3,5 metra długości autka) wnętrza ułatwiają szerokie, a przede wszystkim szeroko otwierające się drzwi przednie oraz ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matiz to autko dla rozsądnych i niezamożnych

Mam go od 4 lat i jak do tej pory nie miałem specjalnie z nim problemów .78000 przejechane dzwoni tłumik odpada farba przy mocowaniu lusterek tylne amortyzatory do wymiany .wymieniane klocki i szczeki olej świece i to wsio .Można jeździć szybciej i lepiej innymi autkami ale matiz jest niepowtażalny .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

matiz to chała

ten samochód to kompletne dno i gówno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

BMW

Nic nie dorównuje rzędowej szóstce z BMW to prawdziwy majstersztyk....i ta jedwabista praca,elastyczność poza tym są to bardzo trwałe jednostki napędowe...Dla koreańczyków rzecz niemożliwa do wykonania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

BMW 320

BMW spala tyle wciskajac do podlogi caly czas, a Matiz jest niczym pudełko po zapałkach - uderzony z tyłu, zagina się także z przodu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

tak tak zgadzam się

niemieckie wozy takie jak ople i vw to szroty
mają kiepskie blachy a vw w porównaniu do lanosa ma ddduuuużoo ... gorsze przyspieszenie co
do matiza to TICO ma lepszego kopa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

matiz to mój przyjaciel

jest jednym slowem super!!! mam też swojego...
jest złoty wersja friend!!! jestem z niego zadowolony ale chccialbym go udoskonalic....
ztuningowac!!! szukam sponsorów!!! :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

matiz GT

Moj matiz ma 57km i 84Nm momentu po lekkiej przeróbce silnika w profesjonalnym zakładzie (dają gwarancję) polecam każdemu, autko zyskuje dużo na 3 i 4 biegu, jest bardziej dynamiczne, spalania jeszcze nie mierzyłem ale to i tak zależy jak kto jeździ
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajny wóz

Jeżdżę codziennie w pracy autem z kratką od 3 lat i aktualnie ma przebieg 95000 km i ostatnio zdążyłem wymienić sprzęgło, wahacze przednie, łożyska przód i drugi komplet klocków. Ogólnie z autem naprawdę nie ma problemów...troszkę głośny na wysokich obrotach. Silnik jest dość energiczny (choć przerobiony z Tico) lecz przy jeździe ponad 120 km/h sporo spala (8.5/100) i jest mało stabilny (trochę zbyt wąski i za wysoki). "Odeszła" farba na uchwytach lusterek i gniją z leksza obramowania przy trójkątach drzwi przednich. Dziwne ale we wszystkich firmowych Matizach (4 szt) po około roku postrzelały przednie szyby... nikt nie potrafi wytłumaczyć dlaczego...Ogólnie autko super...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matiz the BEST

OD roku jestem posiadaczem Matiz JOY z 99r 60 tys przebiegu. Cóż moge powiedzieć. Na początku byłem trochę sceptyczny co do zakupu,ale wszystkie moje wątpliwości minęły po 3 dniach jazdy.Autko dobrze się prowadzi pali 5l/100km przy 90-110 km/h.Zero awari.Skrzynia biegów została zalana ELFem i problemy z 2 zniknęły :-).Co do porównania z Seicento,to jakbym klnął gdybym je kupił. Matiz the best, no zawieszenie ma gorsze, poza tym THE BEST!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

crashtest

z tymi wypadkami i zniszczeniami samochodow to jakis wyscig tu panuje. z tego co mi iadomo, to nowoczesny samochod po moze nie stluczce ale powazniejszej kolizji bierze na siebie uderzenie, czyli blachy sie skladaja, samochod do kasacji a ludzie wychodza calo. matiz jest tak wlasnie zaprojektowany. nie mozna tu porownywac konstrukcji passata czy bmw z 1992 roku, bo wtedy nie osiagano takich wytrzymalosci stali, tak wiec jesli ktos pisze, ze matiz sie zlozyl a jemu w furmance odpadl znaczek i tablica rejestracyjna, to niech sie zastanowi jak wyjdzie z kraksy z np. przydroznym drzewkiem ... moj znajomy mial matizkiem takie wlasnie spotkanie, i chlopak sie tylko posiniaczyl, samochod jak na bezpieczna konstrukcje przystalo- do kasacji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lux auto

Prawdę mówiąc nie jestem posiadaczem Matiza ,ale jestem jego użytkownikiem.Od 5 lat pokonuje nim średnio 100 km.dziennie i jestem zachwycony tym autem.Oprucz wymiany filtrów ,oleju i płynów NIC żadnych usterek.Osobiście mam Fiata Uno,rok produkcji 2000.szmelc
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

72000

matiz 72000 pierścienie i zawory wydechowe -nowe .Czy ktoś miał taki przypadek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

mankament

wadą tego auta jest to, że otwarcie go ( bez kluczyka ) zajmuje mniej niż 5 sekund. Wlasnie przez to juyz dwa razy mi sie wlamali. Apropo przebiegu: na blacie mamy już 217 tys. i jak dotąd żadnych poważniejszych napraw ( nie licząc sprzegla ktore wymienilem juz po...30 tys.km) W każdym razie konczac temat kiedy jedziemy we trojke ( ja, moja dziewczyna i nasz tizek) na trasie K- ce Wisła potrafimy zebrać 3 mandaty. Jednym słowem nie jestesmy najgorsi!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

mocny

miałem nieprzyjemność ,,cmoknąć się" moim Tizkiem z innym autem (nie z mojej winy). Uderzyłem przodem(przy prędkości ok 50 km/h) w lewy przód/bok amerykańskiej wersji forda taurusa. Kobitka która nim jechała zakleszczyła sie w środku, poza tym do domu jej autko wróciło na lawecie (wylany olej i te sprawy). Ja natomiast przez jakis tydzien jezdzilem z troche tylko pokrzywiona maska. Poza tym Kocham swojego Tizka bo nigdy mnie nie zawiodł ( zjechalem nim 3/4 Niemiec) a na autostradzie ( kier . Bonn) z 3 osobmi na pokładzie jechał............165 km/h ( ale o zużyciu paliwe już tutaj nie wspomne :-)) Pozdrawiam wszystkich Matizowców. Matizmaniacy - łączcie się
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest sposob na Matiazka

Moj Matizik ma juz 3 lata przelatane ma 120 000km no i jeszcze nic nie wskazuje na to ze sie konczy jego zywot. zazwyczaj jezdze prawie do odcinki na kazdym biegu. POLECAM WSZYSTKIM WYMIANE SPREZYN NA TWARDE ORAZ PRZOD AMORKI GAZOWECZKI. TAKZE POSZEZYLEM OSI WSTAWIAJAC DYSTNSE. Przestal sie tak bujac na boki przez to komfort sie zwiekszyl. Poczekam jeszcze troche moze doczekam sie silnikow 1200 i wtedy pomyslimy co dalej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cool Matiz

Matiego mam 3 miechy więc jeżeli ktoś zastanawia się nad kupnem takiego auta to z całego serca polecam. Jeszcze pół roku temu koleś mnie namawiał na Matiego powiedzialłem że okrągłą puszką jeździć nie będę! Ale po przyjżeniu się z bliska W porównaniu z Fiatami i innymi wynalazlkami w mojej opini wypadło najlepiej. Autko jest super przestrzenne w środku chodź z wierzchu nie najlepiej wygląda - zaczynam się przyzwyczajać. Ekonomiczne, wygodne w mieście:) chodź na trasie również nie narzekam. Posiadam dwuletniego z 30 tys przebiegiem więc nie mam na co narzekać. Serwisowanie go to koszt umiarkowany. Wady?! Może bagażnik, ale ostatnio zmieściłem w nim szafke pod telewizor więc też nie mam co narzekac. Najwyrażniej nie znalazłem konkretnych wad. Ale czas pokaże. Oceniam go w skali 1- 5 na 4 z dużym plusem ! !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

matiz z gazem

mam gaz 2 miesiące i mam proble - częste wybychy w kolektorze!Wymieniłem już świece , przewody raz w tygodniu jestem w serwisie i nic nie pomaga.może ktoś mi pomoże - doradzi co mam zrobić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zwykla zazdrosc !

Mam Matiza od jakiegos czasu bylem nim w Niemczech na autostradzie przy 150km.wziol 5,2l.
Te wypowiedzi negatywne to zazdrosc ze wrabali pieniadze w jakies inne auta a teraz przejzeli na oczy i niema odwrotu.Znajomy ma Fabie i wiecznie cos tam w niej kopie.
Pozdrawiam MATIZIAKI z calej Polski.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

NIe jest źle

Matiz, 3,5 roku, 72 tys.

Wady, na podstawie obserwacji własnych, zawsze trzeźwych :
- zbyt szerokie boczne słupki przedniej szyby przez co czesto sie zdarza, ze na przejsciu przy krecaniu ktos "nagle" wychodzi zza tego słupka
- zawieszenie, troche stuka
- skrzynia biegów, nieprecyzyjna
- szkoda ze tylko 800 pojemnosci w silniku
- bagażnik "na żarty" ale Seicento nie ma prawie wcale ;D

Zalety:
kto jeździł ten wie.
Albo się ten samochó pokocha od razu, albo w ogóle.

I to by bylo na tyle.



popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MATIZ do domu

Cuż za obrzydliwe auto
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Inne tematy z forum

były uczeń KSP - opinia (3 odpowiedzi)

Jestem byłym uczniem KSP i mogę szczerze powiedzieć, że ta szkoła to totalne dno. Budynek jest...

Marta - ocena (4 odpowiedzi)

Super, super, super, polecam!

Rodzic - opinia (4 odpowiedzi)

Nasze dziecko przeniosło się z tej szkoły, bo było źle traktowane przez wychowawcę, nauczycielkę...