Daewoo Matiz

Autko wprowadzono do produkcji w 1998 roku i właściwie od razu zawojowało ono polski rynek. Sylwetka wykreślona przez Giorgio Giurgiaro (włoski, a więc europejski styl) w dalekowschodnim wykonaniu zdecydowanie odcięła się od innych produktów Daewoo. Dostęp do obszernego (jak na 3,5 metra długości autka) wnętrza ułatwiają szerokie, a przede wszystkim szeroko otwierające się drzwi przednie oraz ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MatisyF !!!!!

Jeździłem tym autkiem ale nie wytrzymało zbyt długo ...... syf i chała !!!! przyspieszenie jak krowa z błota elastyczność silnika jak rożciągnięta guma z majtek a płynność i komfort jazdy jak furmanka z bardzo miękkim zawieszeniem ...... PO ROKU TRACI 10 000 na wartości ..... polecam to auto dla debili !!!!!!! papaaaa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 32

Kiepskie blachy...

niestety, znajomy oparl sie o tylna klape i ... wgniecenie ... :-( Przy trzaskaniu tylna klapa tez to sie dzieje (wgniecenia drobne). Chyba ta blaszanke robili z zyletek sadzac po grubosci...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Coś o Matizie

Przejechałem 50000 km Matizem. Zużycie paliwa wynosi 5,1 l/100 km!!! (wiosna, lato, jesień, zima).
Jak wy ludzie jeździcie żeby "palić" 10 l/100 km?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

A propos zużycia paliwa

5,8l/100km zimą w 2 osoby, cykl mieszany, na światłach, paliwo 95 okt. ze stacji Orlen. Po 22.000 km przepalona żarówka w 3. świetle stopu. Dziękuję za uwagę
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

Testy Matiza

Niestety, wszystko pięknie, ale tylko gdy ktoś nim nie jeździ.
Po pierwsze Matiz jest zbyt lekki, waży 778 - 837 kg, co przy wysokości 1485 mm i zbyt wysoko umieszczonym środku ciężkości powoduje, że przy silnym wietrze bocznym auto niebezpiecznie się przechyla (pomaga redukcja prędkości auta do 50 km/h)
Po drugie, Matiz ma moc aż 51 KM, ale przy 5900 obr/min (przy 96 dB wrzasku silnika).
Po trzecie Matiz pali 8.6 l/100 km w mieście, ale tylko gdy jeździ nim jedna osoba. Przy 4 osobach (5-osobowość Matiza zostawmy dla miłośników mocnych wrażeń) zużycie w mieście w realnych warunkach (światła, korek) dochodzi nawet do 10 l/100km.
Po czwarte - auto w wersji nadającej się do jazdy kosztuje 33 tys. złotych, czyli zbliża się do przedziału cenowego Skody Fabii oraz Peugeota 206 (osobiście wolę Skodę Fabię).
Po ostatnie, życzę komuś aby udał się wraz z 3 innymi osobami w podróż w Polskę na 2 tygodniowe wakacje. Bagaże prześlijcie pocztą !!!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 24

COŚ CO SIĘ OPŁACA

Matiz jest dobrym autem jednak co 10.000 km przeglady kosztują niestety to uderza po kieszeni. Dużo pali, ale jest fajny, zarzuca nim przy bzykaniu.!!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Prędkość w Matizie

160 to tylko na liczniku. Sprawdz w najnowszym auto Swiecie - robili testy prędkośckiomierzy - Matiz gdy na liczniku jest 100km/h jedzie 91. Przy licznikowym 130 jest 119 km/g. Chyba nie ma o czym mówić. Miałeś najwyżej 140 coś tam.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Spoko Samoch.

Jeżdzę nim od 2 lat i ani razu mi sie nie popsuło.Jestem z niego bardzo zadowolony.Niestety bardzo duzo na nim straciłem.Nie opłaca sie go sprzedawać.Inny mankamet to skrzynia biegów.Ma niezłego kopa.Jechałem nim 160 km/h.Jest spoko.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10

Red Bull Mati :)

Posiadam to autko od 1,5 roku i wydaje mi sie, że za tą cenę w swej klasie jest super. Wszystko jest ok, jedyny mankament to mało precyzyjna skrzynka. Co do opini przedmówcy......hmmm....ja mialem "przyjemność" uczestniczyć w kolizji Matim. Strzał z boku w błotnik i drzwi przednie. Mimo ze blacha byla sporo sfatygowana i nie było co klepac, nic nie wjechalo do srodka nawet o centymetr. Wiec co do tej trumny to bym sie z lekka nie zgodził!!!....:)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Trumna na kołach

widziałem wypadek drogowy z matizem w roli głównej....
z kierowcy i czterech pasazerow nic nie zostalo....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 35

Jest cool

Jeżdze nim od pewnego czasu i bardzo go sobie chwale, mile malo altko, dobry kompromis miedzy maluchem a ciezka i duza kolumbryna, ktora ciezko zaparkowac
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Matiz-opinia

Piękna sylwetka, a niestety resztę widać po notowaniach cen aut używanych.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

mała testarossa :)

Matiz to calkiem ladnie zaprojektowane małe autko, które spełnia oczekiwania
wielkiej rzeszy klientów, a dodatkowo jest tanie (jak na swoje możliwosci i patrząc
na konkurencje) - więc nie powinna dziwić jego popularnosć na naszym "bogatym"
rynku. Mi w Matizie najbardziej sie podoba dzwięk silnika. Jakby postawić obok siebie
ze trzy/cztery gazujące Matizki, to dzwięk bylby w 99% podobny do Ferrari 512 TR.
Niestety to jedyne co w tym aucie jest podobne do Ferrari :( Dodam jeszcze, że jest
duzo za miekkie i przez to niebezpieczne przy szybkiej jeździe.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Marta - ocena (4 odpowiedzi)

Super, super, super, polecam!

Rodzic - opinia (4 odpowiedzi)

Nasze dziecko przeniosło się z tej szkoły, bo było źle traktowane przez wychowawcę, nauczycielkę...

były uczeń KSP - opinia (3 odpowiedzi)

Jestem byłym uczniem KSP i mogę szczerze powiedzieć, że ta szkoła to totalne dno. Budynek jest...