Daewoo Matiz

Autko wprowadzono do produkcji w 1998 roku i właściwie od razu zawojowało ono polski rynek. Sylwetka wykreślona przez Giorgio Giurgiaro (włoski, a więc europejski styl) w dalekowschodnim wykonaniu zdecydowanie odcięła się od innych produktów Daewoo. Dostęp do obszernego (jak na 3,5 metra długości autka) wnętrza ułatwiają szerokie, a przede wszystkim szeroko otwierające się drzwi przednie oraz ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MATIZIK:)

spalanie spoko nie narzekam tankuje 98Bp leprza jest... mam go od 3 lat i wymian troche mialem warzacze tlumik... paski i oleje Mobil 1 super s... niezawodne i bardzo tanie w eksploaracji i oplatach...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

o spalaniu, przechyłach i ogniu

Mój Matiz też dużo palił. Przy jeździe jednoosobowej po mieście (tylko, bez trasy) spalał 8,6 litra. Rzeczywiście był za lekki i trochę za wysoko umieszczony środek ciężkości. Mój Matiz miał wypadek (widziałem go, bo jechałem drugim autem za nim). Po zjechaniu prawymi kołami na pobocze i próbie powrotu na asfalt, podskoczył na krawędzi drogi i postawił się bokiem (prędkość 70km/h). Kontra kierownicą, Matiz na drugi bok, kontra, bok, poślizg i do rowu. W rowie drzewo (w prawy reflektor). Potem dym, cztery gaśnice samochodowe (matizowa, moja i dwóch innych kierowców), brak efektu, ogień, koniec. Auta nie ma...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matiz Górą

Mam matiza 4 miechy i nic mi się z nim nie dzieje...
Auto przeżyło już swoje lecz 160 na trasie spokojnie pomyka.
Jedyna wada to słabe dachowe żarówki...
Czeka mnie do wymiany tylko sprzęgło i auto gotowe na następne lata...
Wygląd autka jest bardzo sportowy tylko trzeba się muy dobrze przyjźeć...
Łatwe do tunningu i wstawianiu bajer...
Trzyma się drogi i pali gume...
Auto na lata i jest z*******e....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matiz jest ok

Mam ten samochód od nowości i wcale nie żałuję że go kupiłem..Jestem z niego bardzo zadowolony.Polecam go.
Mam przejechane już 116 tys.km.Jedyne co teraz muszę zrobić to wymienić prawe przednie drzwi-korozja i tyle.
Jeżeli chodzi o spalanie to prosze 4,8-5l jazda ciągła
jednostajna,natomiast po mieście ok.6l Wadą jest mały bagażnik zaletą podstawową że jest wysoki w środku ale to nie przeszkadza przynajmniej mnie i mojej 4 os.rodzinie.Jeszcze raz polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

OPINIA

Eksploatuję Matiza już drugi rok. Przejechałem prawie 20 tys. km i muszę stwierdzić, że nie mam do tego samochodu żadnych zastrzeżeń. Jak na cenę za która można go kupić nie można wymagać cudów. Jego wnętrze to wielki plus. Cała deska, kokpit są naprawdę na wysokim poziomie a wieczorem sprawiają wrażenia bardzo bogato wyposażonego samochodu. Co ważne mało spala i jest bardzo dynamiczny przy ruszaniu, a jego osiągi na prostej również są bardzo dobre. Osobiście wyciągnałem nim 160km/h i czułem,że chłopak da radę więcej, ale bałem się (akurat tutaj z musu jechałem taką prędkością). Moim zdaniem miasto idealne na miasto a i na dłuższe wypady jest nienajgorsze. Polecam serdecznie ten samochodzik
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MATIZ NIE JEST ZŁY

Są zwolennicy Matiza i przeciwnicy ale kazdy chwali tym czym jeżdzi !!! Więc po co udzielac siena temat Matiza jesli się go nie posiada lub nie posiadało ???? !!!! Pozdro dla członków IKM !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sam jestes syg i ten twoj golf ,ty szrocie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matiz-opinia

Autko doscs srednie. Mały bagażnik, mały silniczek(zbyt mały) a dużooo pali jak na tą pojemność. Zawieszenie kiepskie, ogrzeanie kabiny pozostawia dużo do życzenia. Wnętrze to plastiki. Nie jest głosny co jest zaletą i jest mały co również jest zaletą oraz awaryjnosc jest niska. Ogólnie chodzi o to ze jest samochodem zrobionym po kosztach, czyli jka najtaniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gaz do matiza

witam ja od tygodnia mam założony gaz w natizie i nie narzekam,praltycznie nie zauwazam zmiany w jeżdzie jeśli chodzi o gaz. dodam że mam sekwencyjny wtrysk-drogi ale te ceny benzyny mnie zmusiły 4,70 za litr.a ogólnie autko jest super, mam go od trzech lat i uwielbiem mojego MIETKA. POZDRAWIAM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

:)

Jak na 1 samochod to gitara:) Wczesniej jezdziłem Toyotą C oraz renult lguna kombi ojca. Ale chcialem miec własny samochodzik:) Jak dla mnei to samochod najlepszy w swojej cenie. Mało pali, przeglady tyle co za pieczątke, wszedzie zparkujesz, waski -mozna nim nawet pod prad jechac^^. Do jazdy miejskiej poprostu cudo. Jedyne co czasmai przeszkdza to wyprzedzanie w trasie, np wyprzedzanie tira, ktory jedzie ponad 100km/h to włosy dęba stają. Trzeba naprawde długą prosta znależć i najlepiej z górki^^ No, ale na miescie i tak pelno fotoradarow, samochodów i dziur, wiec wiecej niż 90 nie m sensu jechać... a ja głownie po miescie jezdze:) Do tych co mowia ze neiwygodnie sie jezdzi: Przejedz sie polonezem lub ćinkoczento:D Oraz nei kazdy musi pędzić 220km/h po miescie i lubi stważać zagrożenie. Laguna do szkoły pedzac i wyprzedzajac wszystko i na samych zoltych swiatłach dojezdzam w 15min, a spokojna jazda matizem w 19min.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fajna bryka

matiz to bardzo dobry samochód.A jak ktoś nie ma o tym pojęcia jak ten zakompleksiony policjant to nie powinien się wypowiadać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

matiz

ja uważam tak jak obywatel.Policjant jest tak beszczelny że to mi ręce i nogi opadają.Jak można wypowiadać się na temat o którym się nie ma pojęcia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem właścicielem Matizka od 8lat, auto z salonu. Przejechałem nim ponad 140,000tys. Wymieniam tylko elementy eksploatacyjne typu: olej, filtry, świece,gałki itp. Matiz nie wie co to garaż. Raz miałem przypadek rozkodowania kompa, ale poza tym wszystko w jak najlepszym stanie.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy małych,aczkolwiek pięknych autek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A to psikus:D

Moj matiz w maju skonczy 10 lat... Niestety chyba nie dozyje tego czasu, dzis siadla skrzynie biegow. przejechane jest chyba ze 120 tysiecy kilometrow i dzis spotkala mnie ta przykra niespodzianka:( Wyjezdzam z podworka, wiadomo wrzucam 1, wyjechalem, chce wrzucic 2 a tu bez zadnych wczesniejszych znakow typu zgrzytanie badz jakiekolwiek halasowanie, nie chce wrzucic sie 2:( nie dziala tez 4 ani wsteczny... Jak ja mam teraz jezdzic??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pomocy

Witam. Kupilem autko 2 tyg temu i jak narazie jestem bardzo zadowolony!!!! Mam instalację gazową (już byla jak kupilem) i jak się teraz okazało to niestety ma zepsutą pompke paliwa. Czy może ktoś wie gdzie ona sie znajduje czy w zbiorniku czy przy silniku?? Gdzie i za ile można ja kupić??? Z góry dziękuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

0.8 silnik ale ma zryw.

Matiz ma mały silnik ale jest lekki i zryw ma nie zly.
Na światłach (zapakowany w 3 osoby) scignąłem Opla Kadeta ( tez 3 osoby na pokładzie). Matiz jest szybszy i ma większe przyśpieszenie niż większość samochodów z silnikami 1,3l. A to tylko jedna wersja tak jeździ FRIEND z '99. A blachy... korozja to słowo nieznane. Jeżddze z niezlym zarysowaniem na dzrzwiach i od 2 lat ani sladu korozji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od miesiąca mam matiza life z 2000 r. Super autko, we wnętrzu o wiele więcej miejsca niż to wygląda z zewnątrz. Silniczek żwawy, oczywiście jak na swoje 800 cm. Nie testowałem go jeszcze na dłuższej trasie, ale po przejechaniu 1000 km jestem bardzo zadowolony. Co prawda kołysze się w koleinach,ale nie jest źle. W końcu to nie wyścigówka.Czytałem wypowiedzi,że te woziki są mułowate i tylko dla tzw. kapeluszników.Nie zgadzam się z tym,wiele lat jeździłem maluchem i nie raz szlag mnie trafiał jak merole, audi, czy renówki włączały się do ruchu albo ruszały ze świateł. Zanim się rozpędzili to musiałem co chwilę ostro dawać po hamulcach,a najlepiej było stanąć i zaczekać spokojnie aż odjadą(i to wszystko przy "zawrotnych" osiągach mojego "kaszlaka") Jak ktoś nie umie jeździć to i 300KM mu nie pomoże.
Wracając do matizka to polecam to autko każdemu kto za tą samą kasę chce kupić kilkunastoletnie złomy sciągane z zagranicy. Miałem okazję testować takie "cudeńka" z komisu. Do niektórych to nawet wsiadać nie musiałem, dośc było rzucić okiem, ale każdy z nich był w stanie "idealnym, bezwypadkowy, serwisowany w autoryzowanych stacjach obsługi (tylko zgubiono książke serwisową,hehehe)"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ważny jest rozsądek

w większości samochodów można wyladować na tamtym świecie...nie wazne czy to volvo czy maluch...ale trzeba być debilem lub co najmniej kretynem.... albo na takowych trafić. gdyby wszystcy jeździli jak pan bóg przykazał to było by ok... mam matiza i tak o niego dbam zeby pojeździł tyle co te wszystkie hondy, mazdy, mercedesy i in auta. a jak sie zepsuje to bedzie tani w naprawie, jestem mechanikiem więc dam sobie radę;) pozdrawiam wszystkich badziewiarzy i kozaczków którzy jeżdzą autami z wyzszej półki a komentują uzytkowników aut klasy niższej. z powdzeniem porównuję ich do ..."MOTORYZACYJNYCH PEDOFILI...." Pozdawiam wszystkich zmotoryzowanych :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie??

Jakie warsztat możecie polecić w trójmieście???Oczywiście taki który specjalizuje się w daewoo???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

KIEPSKA SKRZYNIA BIEGÓW

Mam kłopot ze skrzynią biegów w Matizku.Dokładnie chodzi mi o "dwójke"bo przy redukcji coś ciężko mi się ją wbija...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Marta - ocena (4 odpowiedzi)

Super, super, super, polecam!

Ania - ocena (5 odpowiedzi)

Przedszkole Baśniowa Akademia na ulicy Baśniowej 10 w Gdańsku w okolicach Kowal, to prawdziwa...

B - ocena (3 odpowiedzi)

Moje dziecko chodzi do Mondo prawie od samego początku istnienia przedszkola. To miejsce gdzie z...