Daewoo Matiz

Autko wprowadzono do produkcji w 1998 roku i właściwie od razu zawojowało ono polski rynek. Sylwetka wykreślona przez Giorgio Giurgiaro (włoski, a więc europejski styl) w dalekowschodnim wykonaniu zdecydowanie odcięła się od innych produktów Daewoo. Dostęp do obszernego (jak na 3,5 metra długości autka) wnętrza ułatwiają szerokie, a przede wszystkim szeroko otwierające się drzwi przednie oraz ...
więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mineło 5 lat!

Po pięciu latch i 70 tys. kilometrów wymieniłem dopiero kable przy świecach i dwie żarówki.Dzisiaj zrobiłem trasę z N.Sącza do Jasła (górki!)w pieć osób z bagażami i wyprzedziły mnie chyba tylko ze trzy niemieckie "prawdziwe"bryki.Kurde, czego chcieć więcej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

matiz van '99

zapomniałem dodać, że mam go 15 miesięcy i wymieniałem m-c temu tylny tłumik a sam na codzień jeżdżę peugeotem.
ogólnie matiz żyleta, polecam
seje przy 130 tys. wymiękają przy moim matizie, szczególnie w osprzęcie wewnątrz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

matiz van '99

kupiłem go z hurtowni, jeżdzili nim przedstawiciele więc sporo przeszedł ale był serwisowany, miał wymienione tylne amortyzatory. gdy go kupowałem stał kilka miesięcy na placu i odpalił "od kopa". po zakupie (195 tys. km) wymieniłem pasek rozrządu, olej, filtry, świece, kable wysokiego napięcia, kopułkę rozdzielacza (miał wyciek oleju pod obluzowaną kopułką) i śmiga jak strzała. jeżdzi nim moja żona ja tylko raz na dwa tygodnie (pańskie oko konia tuczy) ale to wdzięczny samochodzik i bardzo go lubię. poza amortyzatorami wszystko oryginał, nawet akumulator. jedyny mankament to żle zabezpieczona maska (korozja) i jak już ktoś wspominał mocowanie lusterek - korozja aluminium. poza tym pali w mieście latem ok.7 zimą ok. 8 litrów ale jest bardzo zrywny i elastyczny. co do golfów to jeden łosiak próbował mnie wyprzedzić jakimś szrotem ale przy 160 zrezygnował, a tzw. policjant to mosiek, który dorwał "szmatę" i poczuł się trochę jak człowiek bo wcześniej sam był szmatą i totalnym zerem, a wiem coś o tym bo sam byłem policjantem i widziałem takich zakompleksionych wsioków jak w mundurze czuli się władzą.
pozdrawiam matiziaków
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matiz VAN 2000r

Mam Matiza VAN'a mam go od 1,5 roku jest super mialem troche problemy z łożyskani tył ale po wymianie bębnów hamulcowych problem ustał super dla dwuch osób ;))) (dwa siedzenia) i wielka przestrzeń ładunkowa a przy okazji dalej mogę VAT odliczać ;) budzik zamykam prawie bo odcina zapłon przy 175 km/h zużycie paliwa średnio 6,5 do 7 litrów ale jak pojechałem nim na wakacje to śpalił mi średnio 5,1/100km a zrobiłem nim wtedy w sumie 2200km i na sam koniec już prawie pod domem przetarła sie linka poprzeczna od lewarka zmiany biegów czego skutkiem był brak 2-ki 4-ki i wstecznego ale i tak jechał z tą usterką jak burza hehe. hmm... co jeszcze polecam ciemne szybki z tyłu i do tego czarne słupki środkowe wizualnie super sprawa bo auto wygląda jakby było niższe i szyby boczne wyglądają jakby tworzyły jedność superrrrrr :)))) a ostatnio dostałem felgi alusie do matiza do tego czerwone zaciski przód i bębny tył poprostu miodzio mniam ;p do tego żaróweczki blue vizion philipsa :))) i wymiata hehe pozdro dla miłośników Matiza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

$

(Fajne sa ciule z niektorych, a ten kolo co nie potrafi odmieniac "koncowkow" i jezdzi "drogo" a nie "drogą" to niech wroci spowrotem do podstawowki) Czy ktos robil tylne zawieszenie?? Wymienilem bebny, lozyska i amortyzatory i wciaz BAAARDZO stuka na dziurach. Jak ktos cos wie to prosze o odp. bobasspr@wp.pl Dzieki i pozdrawiam. Acha wymienilem pierscienie (560 tys) tloki i cylindry + panewki (chodzil jeszce ale dla pewnosci bo zapieklem pierscienie olejowe na tlokach :)) i cos zrabalem bo po wymianie zaczal delikatnie szarpac przy przyspieszaniu. Efekt taki jakby swieca ktoras nei rozpala cala lub/i kable WN byly marne ale sa te "bajery" nowe. Jak ktos cos wie to odp. na meila.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ocena po 120 tys

Jestem posiadaczem matiza w wersji TOP (abs, klima itd). Autko kupilem 5 lat temu, uzywane, 7 miesięczne, 10 tys przebiegu (jescze na gwarancji) po rozsądnej cenie. Po 120 tys mam juz pewne podstawy do wyrazenia opini na jego temat
NADWOZIE
Jak na gabaryty zewnętrzne wnętrze przestronne, dużą zaletą są dwie pary drzwi. W środku wygląda b. ładnie i nowocześnie, jakość materiałów kiepska (stuki i trzeszczenia).Bagażnik niestety symboliczny.
SILNIK/SKRZYNIA BIEGÓW
Na miasto wystarczy. Na wygodną jazde po trasie jest za słaby. Oczywiście dojechać sie dojedzie, nie jest to jednak samochód zaprojektowany z myślą o dalekich podróżach. Spalanie do zaakceptowania (ok 6-7l średnio).
Skrzynia nie najlepsza (brak synchronizatora 1 biegu, hacząca dwójka)
ZAWIESZENIE
Dość komfortowe (b. miękkie a nawet zbyt miękkie jak dla mnie). Dużą wadą jest zbyt lekki tył samochodu co w połączeniu z fatalnymi amortyzatorami seryjnymi skutkuje skakaniem tyłu na poprzecznych nierónościach).

AWARYJNOŚĆ
Linka sprzęgła (wymieniałem 3 razy)
Wybite sforzenie wachaczy przód + gumowe elementy (poduszki drążka stabilizatora itp)
prawy wachacz wymieniałem dwa razy lewy raz
Uszkodzony alternator (po 100 tys)
Uszkodzony wtryskiwacz jednego z cylindrów (po ok 70 tys)
Wymiana akumulatora (po 4 latach)
Stukająca maglownica (po ok 110 tys) - nie wymieniałem jeszcze (duży koszt)
Przetarty wężyk w układzie klimatyzacji
Rozsypany filtr w ukł. klimatyzacji ->zapchanie całego układu
Oprócz tego cała masa drobiazgów typu:
uszkodzony zamek bagażnika
korodujące podstawy lusterek
przeciekający dach przy antenie
padające często żarówki podświetlenia tablicy rozdzielczej itp, itp
PODSUMOWANIE
Samochód miejski, tani w zakupie a przedewszystkim bardzo TANI W EKSPLOATACJI. Po mimo konieczności dość częstych napraw, utrzymanie jest względnie tanie (koszty wymiany elementów zawieszenia w każdym zachodnim czy japońskim samochodzie są 3,4xwyższe). Jeżeli ktoś potrzebuje samochód do jazdy po mieście i nie musi rozbudowywać sobie ego "poważnym samochodem", a koszty utrzymania są dla niego ważne, polecam Mu ten samochodzik.


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

gadanie

Aha jeszcze co.Mam pytania do posiadaczy gazu w Matizie.Jak się na nim jeździ ,ile pali,ile kosztuje i co z kołem zapasowym tp .DZIĘKI za odpoowiedź
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gadanie

Szkoda że całe gadanie o Matizie przeszło w sferę dogadywania sobie na bardzo mikrym poziomie.Cóż.... ja tez mam Matiza od 4 miesięcy .Kupiłem go jako prawie 3 -latka jest ok-pewnie że mając kasę kupię cos innego ale na tyle mnie stać i już.Jazda jest ok. Ja żona i synek dajemy sobie radę z pakowaniem "wielkiego"bagażnika ale jest i trzeba się dobrze przygotować.Pali ok 6.4 w mieście tylko zastrzegam że staram się jeżdzić ekonomicznie.Prawdą jest że blacha jest jak papier i widać każde wgniecenie.Przy 40tyś zerwała mi się linka od sprzęgła(koszt 30zł linka+30zł wymiana).Wadą mojego Matiza są bardzo słabo wchodzące biegi 1 i 2.jak się samochód toczy to nie mogę zapiąc jedynki a jak już to zgrzyt.Aha jeszcze hałas w samochodzie dochodzący z komory silnika-może brak wyciszenia między komorą a kabiną.Widziałem w innych Matizach matę wygłuszającą.I to wsio ale generalnie jestem zadowolony i dumny że go mam bo są ludzie których na to autko nie stać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niezawodna rzecz!

Posiadam go od 1999r i nic tylko lać paliwo i jechac !A opinia "POLICJANTA" świadczy tylko o jego debilizmie i braku wiedzy nie wspomne o kulturze osobistej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matiz jest niezawodny

Przeczytalem wszystkie wasze wypowiedzi i musze wam powiedziec ze mam matiza juz 5 lat od nowosci ci co pisza te brednie o tym samochodzie to widzieli go chyba tylko w gazecie zrobilem nim 50000 km zero usterek tylko przeglad i lac paliwo i niech te perdoly co wypisuja te brednie o matizie napisza czy kiedykolwiek widzieli matiza ktory sie zepsul na drodze nie tak jak ten zlom sciagniety z zachodu pozdrowienia dla wszystkich MATIZIAKOW.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Matiz wytrzymały

kilka dni temu byłem światkiem kolizji Matiza z Audi na parkingu pod supermarketem Kierowca Matiza chciał cofnoć dotyłu nabrał rospędu bo chciał wcześniej zaparkować nie spojrzał śie w rusterko każdemu śie może zdarzyć a tu stało z tyłu w jakieś odległości audi nowszy model matizem buch w niego zderzakiem w przut audi uszkodzenia w audi to pęknięty zderzak przy tablicy coć tam jeszcze połamane a w matizie nic tylko drobne rysy i które auto jest wytrzymałe niemieckie audii czy koreański matiz wniosek pozostawiam wam uzytkownikom..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

gadajo co inngo

gadajcie na temat to so opinie o samochodzie a nie o ludziach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba dobrze

Wprawdzie odpisujac ci znizam sie do twojego marnego poziomu, ale coraz bardziej przekonuje sie ze nie mam do czynienia z dorosla osoba.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Toś źle powiedział

Domorosły psycholog sie głęboko myli...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zbulwersowany

Wszystkie powyzsze opinie (negatywne ) pisala ta sama osoba. Podobna jakosc merytoryczna wypowiedzi podobnie niski poziom. Zastanawiajace jest ze jak ktos nie ma takiego auta tylko wnioskujac z wypowiedzi jakies inne sprowadzone z zachodu czy ze wschodu, ale mimo to wypowiada sie na temat auta o ktorym nie ma pojecia. malo tego czuc w jego wypowiedziach wyraznie zakompleksienie, tzw. kompleks marki. Czyzby ktores z tych aut "kosiarek" dalo popalic panskiemu pogromcy szos, a moze jest pan (pani??) pod wrazeniem bezawaryjnosci niektorych egzemplazy?? jesli masz Pan godnosc to pisz pan w rubrykach dotyczacych posiadanego przez pana Auta.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

gadasz tak ze głowa mała

co ty wiesz o Matizach ty miałeś matiza w kiosku sobie kupiłeś i mówisz głupoty ze 51 koni to ma kośiarka ty zadrościsz takiego autka bo jezdzisz chulajnogo
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo policjant

Mialem kiedys Matiza. Tiaa...Wiekszego gowna nie widzialem. Wolalbym chyba juz chinski rower. O czym wy piszecie. Ludzie tym sie nie da jezdzic. Jakis kretyn porownuje Golfa do tego syfu. Stary co ty za bzdury piszesz. 51 koni to ma kosiarka a nie samochod. Zreszta cale to daewoo to syf.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Matiz - król szos

Włąsnie wróciłem z wyjazdu na Trójmiejską obwodnicę i co ... jadę lewym pasem 130 km/h co jest normalną prędkością przede mną Matiz - ciągnie nawet nieźle bo droga w miarę pusta i nagle co? Matiz po hamulach bo przypomniało mu się że on skręca teraz w prawo a prawy pas zajety więc zwolnił gdzies do 30 na lewym pasie obwodnicy i miga bo chce skręcić - kompletny brak wyobraźni potwierdzający wypowiedź policjanta.

Auto ogólnie ciągnie nawet nawet w stosunku do malucha ale niestety dalej jest to tylko zamiennik malucha - lepiej za tą samą kasę kupić autko sprowadzone niż Matiza - tylko nie piszcie że z zagranicy to tylko szrot jest sprowadzany - teraz klienci sa wymagający i nikt nie ściągnie szrota bo go po prostu nie sprzeda.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Matiz dobry samochód

Mam matiza to dobry samochód mało pali szczególnie na traśie gdy zatankowałem go do pełna w traśie to wskażnik paliwa w cale sie nie cofał nawet gdy przyjechałem 140 kilometrów jest bezawaryjny tani jest w ekspolotacji ći co krytykujo te samochody to ich nie majo a jak nie majo to niech nie gadajo .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

niestety zgadzam się

Czytając wypowiedzi kierowców bądź właścicieli matizów; cyt:"mendo","ty fieju ty s********u", "h** wie czym idjoto ", "s*******aj na drzewo bezmuzgi ", "jak sto h**i " widzę, że ani razu nie odniesiono się do treści tej wypowiedzi (szczątkowa kontrargumentacja) a jedynie do nicka piszącego.

Dzięki takim reakcjom muszę się zgodzić z podpisanym jako "policjant" co do klasy tych autek i zachowań dumnych panów szos w matizach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

B - ocena (3 odpowiedzi)

Moje dziecko chodzi do Mondo prawie od samego początku istnienia przedszkola. To miejsce gdzie z...

Marta - ocena (4 odpowiedzi)

Super, super, super, polecam!

Rodzice - ocena (3 odpowiedzi)

Fajna lokalizacja, ładny ogród, dzieci świetnie się bawią - bo dzieci zawsze świetnie się...