Dlaczego pracodawca wymaga wykształcenia wyższego?

Nie chodzi tu oczywiście o oczywiste zawody, tylko np. praca biurowa/budżetówka. Zamyka mi to wiele drzwi i bulwersuje. Po maturze wyjechałam za granicę szkolić języki. Posługuję się biegle dwoma obcymi. Jestem zaradna, biegła w programach komputerowych, reklamie, social mediach. Jako osoba "bez wykształcenia" zostałam kierownikiem dużego zespołu w prywatnej firmie. Tam właściciel był niezwykle mądry. Sądził ludzi po umiejętnościach, nie po wykształceniu. Niestety zmarł i firma została zlikwidowana. Szukam aktualnie pracy i do wielu miejsc nie mogę aplikować ze względu na brak ukończonych studiów. W moim najbliższym otoczeniu nie muszę szukać daleko, znam mnóstwo osób po studiach, które nie znają języków, nie potrafią się zarejestrować do lekarza on-line, bądź zmienić tuszu w drukarce. Na studiach aktualnie z tego, co słyszę wystarczy zapłacić i czasem się pojawić. Hej, pracodawcy! Dajcie szansę ludziom z wiedzą i umiejętnościami!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Dlaczego pracodawca wymaga wykształcenia wyższego?

W polskich warunkach wymóg studiów wyższych odsiewa ci to z rekrutacji sporo ledwo co piśmiennego plebsu. Takie są realia i jeden wyjątek nie zmieni świata. Jak jesteś taka dobra to dlaczego nie zrobisz sobie choćby zarządzania zaocznie? Poznasz trochę metod, łykniesz trochę wiedzy i nie będziesz odpadać w procesach zatrudniania ludzi na ciekawsze stanowiska. Przecież sama piszesz, że wystarczy zapłacić i czasem się pojawić. Z twoimi umiejętnościami ukończyłabyś je przecież z wyróżnieniem. Mylę się?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2


Niektórzy uważają, że ludzie bez studiów mogą być mniej odpowiedzialni :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co to są oczywiste zawody? Czy mam rozumieć, że w biurach i budżetówce pracują ludzie bez wykształcenia? Jeśli uważasz, że wystarczy zapłacić i czasem się pojawić, to się mylisz. Kto weryfikował Twoje umiejętności? Jeśli masz tylko maturę, to za daleko nie zajedziesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Macie jakieś doświadczenie z zarządcami nieruchomości w Trójmieście? (3 odpowiedzi)

Macie jakieś doświadczenie z zarządcami nieruchomości w Trójmieście? Jeśli możecie coś pod tym...

Jak często się myjecie? (69 odpowiedzi)

Jestem fryzjerką i przeraża mnie widok brudnych, śmierdzących włosów,brud za uszami i na...

Najlepszy broker forex w Trójmieście (15 odpowiedzi)

Jak w temacie. Czy ogólnie ma znaczenie gdzie broker ma siedzibę? Z tego co widzę, to wszystkie...