Klimatyzacja w biurze

Pracuję w biurze z dziewczynami. Teraz gdy się zrobiło ciepło, mają włączoną cały dzień klimatyzację i jednocześnie trzymają otwarte 3 okna. Czy to w porządku? Zawsze kiedy jechałem samochodem na tylnym siedzeniu, ojciec mówił mi "włączam klimatyzację, zamknij okno". Ponieważ wtedy byłoby niepotrzebnie większe spalanie w silniku, po co ochładzać cały świat za oknem? I to samo robią dziewczyny u mnie w biurze - chłodzą cały świat za oknem, kosztem wyższego rachunku za energię u pracodawcy. Pewnie jakby same miały za to płacić to by się zreflektowały :) Nie potrafię ich przekonać aby zamknęły okna kiedy włączają klimatyzację, czy mogę prosić o pomoc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co za dziwny to ojciec, który zawsze coś takiego mówił kiedy jechałeś na tylnym siedzeniu.
Daj se spokój. Z dziewczynami nie wygrasz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z przykrością muszę zgodzić się z przedmówcą.
I nie używaj do podpierania własnych racji logiki, to nic nie da.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cholerne mięczaki 🍫🐻
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Randall jak zwykle rzeczowa ;]

@krzyżyk: zgadzam się z przedmówcami. Ale mam też radę dla Ciebie: Idź jutro do pracy ciut wcześniej, zabierając ze sobą wkrętak krzyżowy i po prostu odkręć klamki z zamkniętych okien.
Oczywiście: nie przyznawaj się do tego. Jak przyszedłeś, to chyba już ich nie było ;)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
latem włączona klima i otwarte okno, bo zimą mają ogrzewanie i zamknięte okna. kobieca "logika" przewdziałanie efektowi cieplarnianemu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W końcu znalazłem w instrukcji jakiegoś klimatyzatora: http://www.coolmar.pl/pliki/SleepingWell1000_instr_obs.pdf
"SW 1000 może pracować maksymalnie 6 godzin. " a w trybie wysokiej prędkości sprężarki " Urządzenie może pracować w tym trybie przez 4 godziny " czyli jednak wychodzi na moje że nie można go używać cały dzień. I to cały dzień na 100% możliwości, bo zimne zaraz ucieka przez otwarte okno..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Klimatyzacja jest szkodliwa. Tam gdzie mam wybór (!!!) wybieram oddychanie powietrzem.
Jakim trzeba być bezjajcem, żeby "nie przyznawać się" i kombinować, utrudniać sobie życie.

ps

Kochany Autorze wątku, jeśli nadal będziesz tak "asertywny" to nigdy nie doczekasz samodzielnego miejsca pracy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po prostu zamknij okna i wyjaśnij swoim koleżankom, kto tu rządzi.
Podeprzyj się przykładami kiedy to kobiety doprowadzały do zguby, np biblijna Ewa, Lady Makbet oraz Jagna Borynowa. Wspomnij tez o technicznych predyspozycjach mózgu męskiego w kontrze do empatyczno-emocjonalnego mózgu kobiety. I ze rozumiesz ze zjawisko fizycznej wymiany i chłodzenia powietrza moze być trudne dla nich do zrozumienia.
Zaproponuj, ze po pracy możesz wytłumaczyć im więcej, oczywiście jezeli maja na to ochotę.

I nie dyskutuj więcej.
A odkręcanie klamek jest dla szczyli.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skydiver, autor mógłby błysnąć, gdyby miał wiedzę na ten temat, a nie tylko kojarzył, że w dzieciństwie tak mu mówił tata... Wg mnie nie powinien ryzykować ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mikro ;) .... tak właśnie powinien autor postąpić - przygotować się dobrze do wyjaśnienia zagadnienia koleżankom i w sposób jasny i konkretny wytłumaczyć, oczywiście po pracy i zapraszając na własny rachunek.

Jeżeli wyskoczy z tym tekstem o tacie i wspomnieniach z dzieciństwa, to nie wywoła innego efektu niż współczucie i pobłażanie. A dla prawdziwego faceta w oczach kobiety to gorsze niż śmierć.

Tak więc albo się zbierze w sobie i zachowa jak przystało na mężczyznę, albo pozostanie roklapanym zrzędzącym biurowym mięczakiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W przeciwieństwie do twojej propozycji wystąpienia z pozycji autorytetu (którego autor wątku wśród koleżanek najwidoczniej nie ma) a także skróconej psychoanalizy (made by Randall), odkręcenie klamek może i jest dziecinadą, ale JEST SKUTECZNE!
A chyba o to Autorowi wątku chodziło? ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odkrecenie klamek w krótkiej perspektywie bedzie skuteczne.
Autorowi chodzi jednak o osiągniecie TRWAŁYCH efektów.
Myśle, ze koleżanki Autora nie są jednak głupie i jeszcze tego samego dnia kupiłyby klamki w wersji na kluczyk po 17 zł sztuka w Castoramie. Kluczyki natomiast ukryłyby np w bieliźnie lub innych elementach odzieży.
Poza tym autor naraziłby sie na niechybny odwet w postaci np usunięcia kołek z fotela, rozkręcenia biurka, posadzenia rzeżuchy w klawiaturze itp.
W postępowaniu z kobietami trzeba trochę finezji i kreatywności. To zawsze działa !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też tak to odebrałem.

A w zakresie koleżanek w pracy to albo chędoży się wszystkie, albo żadnej, każdy inny układ to samobójstwo. Zaś błyskanie pięknymi bicepsami i wrażliwością zwojów mózgowych wobec koleżanek, będących jedynie koleżankami, jest stratą czasu, mój drogi maczo menie :-)) Laski akurat w czarnej pupie mają czy masz rację :-))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żałość mnie bierze że Twoje koleżanki autorze mają tak marne pojęcie o zasadach działania klimy a panowie przy okazji niezłe pole do kpin;p...może spróbuj porównania z lodówką z której szybko korzystamy żeby utrzymać w niej niską temp.,to chyba dziewczyny są w stanie zrozumieć;)
ps...Manson...oj nie masz Ty zbyt dobrego zdania o kobietach;p
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
O kobietach Inko? A cóż to za wyróżnienie? Ja nie mam dobrego zdania o gatunku ludzkim. Bez seksizmu tu mi proszę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmmm...miło,że nie jesteśmy jedyne ;p...niemiło że masz takie zdanie o gatunku ludzkim:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To i tak eufemizm - nie mam dobrego zdania o gatunku ludzkim. Jak się poczyta to i owo, to ma się ochotę poprzeć bilderbergów illuminatów, czy innych architektów nwo, co ufundowali obelisk z Elberton.
Mój kolega na fb szczerzy zęby w uśmiechu, bo razem z dwuletnią córką popływał w basenie z delfinem. Fajna zabawa, co nie?
To teraz poczytajcie państwo to:

http://wkaloszach.blogspot.com/2014/04/przeklety-usmiech-delfina.html?m=1

Chyba na następny wypad wakacyjny zaproponuję mu wyjazd z córeczką do rzeźni.

A jak ktoś chcę z delfinem pływać to do Fungiego w Dingle naprzód marsz. A przedtem podpisać proszę petycję. I żeby było jasne, nie lubię Greenpeacu. Ale to akurat podpisać trzeba:

http://act.greenpeace.org/ea-action/action?ea.client.id=1866&ea.campaign.id=40143
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czytałem kilka wywiadów i śledziłem przez pewien czas Rica O'Barry, faceta, który jako pierwszy tresował Flippera i niejako stworzył ten rodzaj komercji ("Mój przyjaciel delfin" i następne). A w końcu wziął udział w realizacji filmu "The Cave" w 2009 roku - polecam. Od 70 roku prowadzi Projekt Delfin. Chyba nikt nie jest bardziej wiarygodny w tej kwestii niż on.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"krzyżyk"

Jak będziesz szukał innej pracy to staraj się zbadać jakim firma dysponuje biurowcem: Najlepszy taki, bez uchylnych okien, z nowoczesnym systemem wentylacji i klimatyzacji a okno ma służyć do delektowania się widokiem a nie tam jakieś otwieranie.

a Ty kombinujesz jak koń pod górkę. Zadzwoń do Serwisu Klimatyzacji, z prośbą o wytyczne obsługi klimatyzatora, niech wyślą na e-mail ich zalecenia a Ty wydrukuj i powieś na oknie;-) a i niech dopiszą: Coś o Kosztach niewłaściwego użytkowania. Kobiety czułe są na koszty;-)

I ostatnia zasada: Panie zawsze mają rację, nawet gdy nie mają. Daj im się wyszaleć.

Swoją drogą masz za dużo nieefektywnego czasu w tej firmie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ha ha, życie bez Facetów byłoby nudne...

Ps
Dzis dwoch pajaców, na rondzie w Żukowie, w niebieskim czymś tam małym, bez świateł, pieniło się i trąbiło. Założyłam się o sześciopak corony, że zjadą na Gdynię... I wygrałam!
Wczoraj w Sopocie też jakiś furiat machał rękami i strzelał światłami, że wolno jedziemy...
Cytując wielbionego przeze mnie Skippera " ... ście ukradli, ście uratowali świat i kto nie czyta ten nie błądzi..." ha ha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
krzyżyk-- piszesz, że nie potrafisz koleżanek przekonać do tego,by podczas pracy klimatyzatora okna były zamknięte.
A ja się pytam, jakich Ty używałeś argumentów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję Wam, od razu się humor poprawia na cały dzień :)

Graszka: Powiedziałem że przy otwartym oknie klimatyzacja nie będzie działać tak dobrze jak przy zamkniętym, na co dostałem odpowiedź, że ona teraz i tak czuje, że działa.

sayl: tak, nie mam autorytetu ponieważ jestem nowy w firmie, najmłodszy w pomieszczeniu

inka: dzięki za porównanie z lodówką, może się przyda, jak wrócą upały
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
krzyżyk, czemu im powiedziałeś, że nie będzie działała tak dobrze?klimatyzacja dobrze chłodzi nawet przy otwartym oknie- one maja racje.
Używasz poprostu niewłaściwych argumentów i tyle.Nastepnym razem poczytaj trochę na ten temat, wytłmacz im i wtedy je przekonasz, a przy okazji błyśniesz wiedzą i szybciej zdobędziesz autorytet :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
U mnie w starym miejscu pracy był klimatyzator okienny. Powiem szczerze, że działał średnio, ale nie wiem czy to był wynik samej jakości sprzętu, jego możliwości czy może wieku (bo swoje lata miał). Ale jeśli chcecie roztrząsać takie specjalistyczne tematy co i jak działa to rzućcie okiem na Klimatyzacja.pl - sporo artykułów na temat klimatyzacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No u nas nie było takiego zachowania, jak mamy klimę, to już okien nie otwieramy, ale my mamy klimatyzację, która dodatkowo oczyszcza powietrze. Firmę, która nam to zamontowała, znaleźliśmy za pomocą wyszukiwarki: https://budownictwo.pl/ Ich baza firm jest bardzo szeroka, bez problemu znajdziecie w niej - po lokalizacji i branży, odpowiednią firmę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozumiem Cię, tez mam problemy z asertywnością.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja uważam, że klimatyzacja w miejscu pracy jest bardzo ważna. Utrzymanie odpowiedniej temperatury zapewnia efektywną i komfortową pracę nawet podczas największych upałów. U nas w biurze instalacją klimatyzacji zajęła się firma https://www.acs-klimatyzacja.pl/uslugi/klimatyzacje . Swoje usługi wykonali szybko, rzetelnie i profesjonalnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Protest wolnościowy przeciw segregacji sobota godzina 12 (11 odpowiedzi)

Zaczynamy pod Neptunem. 23.10.2021 godzina 12.00. Ogolnopolski protest, dziwne ze trójmiasto nic...

Alimenty (8 odpowiedzi)

Witam. Płacę alimenty na syna. W styczniu kończy 18 lat. Ale nie o tym mowa. Płaciłem wcześniej...

Policja a korki (6 odpowiedzi)

Każdego dnia wracam morska o tej samej porze. Ok 17. Niestety nie ma co ukrywać.. Są korki....