Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie.

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Bardzo proszę o wszelkie opinie dotyczące współpracy z tą panią jak również o terapii z dzieckiem prowadzonej na terenie przedszkola lub szkoły.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dr Monika Zielińska CDIT Sopot

Sama terapii nie prowadzi. Ona jest tylko do spraw finansowych. Gdzieś kiedyś ktoś napisał, że na świecie są trzy pewne sprawy - śmierć, podatki sms od Zielińskiej z przypomnieniem o zbliżającej się płatności. W 100% racja. Terapeuci są różni, niektórzy z większym stażem, inni wręcz odwrotnie. Jest spora rotacja w terapeutach w Centrum. Ci, którzy są tam najdłużej terapii nie prowadzą. Skupiają się na superwizji i diagnozie.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: dr Monika Zielińska CDIT Sopot

Mam pytanie czy ta terapia przynosi jakieś efekty? Czy może jest ktoś inny godny polecenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: dr Monika Zielińska CDIT Sopot

My korzystaliśmy z usług w/w pani. Niestety sama w sobie pani Monika pojawiła się w całej terapii tylko raz (podczas przeprowadzenia wywiadu), następnie wysłała swoją terapeutkę, która wałkowała dobre pół roku z córką ten sam program, córka po kilku tyg. była zniechęcona i sfrustrowana ciągle tym samym wykonywaniem ćwiczeń, płakała widząc terapeutkę (dodam, że córka nie miała autyzmu, tylko problemy w przedszkolu z koncentracją uwagi, z przyswajaniem wiedzy ogólnej i stawiała opór czynny). Wiedza ogólna dziecka nie została powiększona w żaden sposób, problemy w przedszkolu po roku terapii ani trochę się nie zminimalizowały, córka nadal miała problemy z przyswajaniem wiedzy ogólnej itp. panie w przedszkolu stwierdziły, że nie widzą żadnej poprawy w zachowaniu córki i zrezygnowaliśmy z usług w/w pani. Sama w sobie terapia jest bardzo kosztowna, radzę złapać jakąś terapeutkę która np. odbyła u niej staż i za połowę ceny poprowadzi terapię z dzieckiem. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dr Monika Zielińska CDIT Sopot

Aha dodam że terapeuta główny w ciągu roku pojawił się raz na superwizji w celu oceny postępów dziecka i zmiany zadań do wykonania w programie wałkowanym przez prawie rok czasu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dr Monika Zielińska CDIT Sopot

A może jakieś namiary na terapeute, który kiedyś pracował u pani Zielińskiej ? Naprawdę nie mam pojęcia gdzie tego szukać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dr Monika Zielińska CDIT Sopot

Znam jedną z terapeutek prywatnie. Sama przyznaje, że terapeuci są różni i niestety pani Zielińska często nie reaguje na skargi rodziców lub nauczycieli czy nawet opinie innych swoich terapeutów. Zmienia terapeutów dopiero wtedy, gdy dziecko po co najmniej pół roku nie robi postępów lub wręcz się cofa. Pół roku to strasznie długo...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dr Monika Zielińska CDIT Sopot

keriya podaj maila to Ci wyślę namiary na terapeutkę pracującą u Zielińskiej, bo jedną znam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dr Monika Zielińska CDIT Sopot

keriya82@gazeta.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dr Monika Zielińska CDIT Sopot

Potrzebuje pilnie kogoś do terapii dziecka z zachowaniami agresywnymi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dr Monika Zielińska CDIT Sopot

terapeuta Jadwiga Chylińska
tel. 503 -816 - 605
Żabianka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dr Monika Zielińska CDIT Sopot

odnawiam wątek. Mam problemy żywieniowe z córka. Podobno zajmują się w tym centrum zaburzeniami żywienia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dr Monika Zielińska CDIT Sopot

Jeśli o samo żywienie chodzi to nie ma sensu. Byliśmy z córką pod opieką i przez ponad rok czasu wprowadzono do jadłospisu 2 produkty. Wiem, że jest kobieta Marta Szmaj (http://www.dysfagia.pl która zajmuje się problemami z żywieniem. Slyszalam dobre opinie...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: dr Monika Zielińska CDIT Sopot

Czy do dentysty albo lekarza też byś poszła do stażysty bo za pół ceny?? Ja uważam że w sprawach zdrowia (zwłaszcza dziecka) nie ma co oszczędzać, a raczej stawiać na jakość : wiedzę i doświadczenie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: dr Monika Zielińska CDIT Sopot

Ale jazda i marnotrawstwo czasu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie.

Pani Zielińska w rozmowie telefonicznej była bardzo niemiła. Nie udzieliła podstawowych informacji zwłaszcza informacji o cenie terapii. Rozmowa z tą panią skutecznie przekonała mnie by trzymać się z daleka od tej "firmy".
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie.

Zgadzam się dlatego warto szukać terapeutów którzy zrezygnowali z Cdit i udzielają terapi prywatnie.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie.

To nie jest takie proste. Każdy terapeuta musi mieć superwizora. Terapeuta bez superwizora to terapeuta nieodpowiedzialny i nieprzygotowany do swojej pracy!!l
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

dobry terapeuta nie musi być zawsze miły; ważne aby okazał się skuteczny !
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie.

Niestety głównie zależy pani Monice na pieniądzach. Terapię prowadzą jej pracownicy i wykonują zalecenia superwizor(Moniki Zielińskiej) Za godzinę terapi u dziecka bierze 70-100zł.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mi na pytanie o cenę powiedziała, że od 100-200 zł w zależności od długości obserwacji, zaznaczając, że obserwacja nigdy nie trwa krócej niż 60 min. Po czym otrzymałam info, że obserwacja będzie trwała 60 min - 200 zł się należy.
Dodam, że "nakaz" przeprowadzenia obserwacji w przedszkolu dostaliśmy z AQQ Montessori w Gdyni, którzy korzystają tylko z usług centrum pani Moniki. Czy inni rodzice również usłyszeli, że obserwacja ich dziecka jest niezbędna, bo z dzieckiem dzieje się coś "niepokojącego"?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie.

Witam
Cdit trzeba omijac. Im dalej tym lepiej. Drogo malo fachowo i niemilo. Szkoda czasu i pieniedzy
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie.

Jako superwizor ustala terapię dla dziecka. Terapie prowadzą jej pracownicy i bierze za godzine ok 70-100zł. Niestety odnoszę wrażenie, że głównie zależy jednak na pieniadzach
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie.

6 wpisów krytycznych pod rząd, to świadczy o tym kto to pisał.
Ja bym dziecku komuś innemu nie dał pod opiekę. Może współpraca jest szorstka i czasem obcesowa ale babka ma pod opieką dziesiątki dzieci i nie dziwię się że nie dla każdego znajduje 2h na pogaduszki.
Moje dziecko jest pod opieką tej firmy i nikogo innego bym nie zaryzykował. Diagnoza trafna, dziecko zaopiekowane, pani Monika o moim dziecku wie wszytko co trzeba wiedzieć, terapeuta pracuje systematycznie i są efekty.
Tanio nie jest, to prawda. Ale myślę że za tyle godzin indywidualnej terapii z dojazdem to uczciwa cena.
Podane wyżej ceny to jednak za obserwację nie za terapię.
Każdy ma prawo wyboru ale radzę się nie sugerować anonimowymi opiniami tu (również moją)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 22

Re: Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie.

I jeśli chodzi o autyzm to tylko rubikon, spoa i iwrd. Żadna Zielińska czy sotisz. Korzystaliśmy z wszystkich wymieniony. Zielińska wypada najgorzej.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie.

Nie chodzi o pogaduszki,tylko o to, że często niewłaściwe osoby są tzw.terapeutami w tej "firmie".
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Też jestem niezadowolona z terapii prowadzonej przez cdit.
Terapia prowadzona przez niekompetentną osobę. Prośba o zmianę terapeuty pozostała u "szefowej" bez odpowiedzi..
Trzeba było zakończyć współpracę. Z własnego doświadczenia NIE polecam, ale każdy ma wybór....
U pani Zielińskiej liczy sie tylko KASA.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pozwolę się z tym nie zgodzić... Nie wiem kto to pisał, ale to trochę nie fair wyrażać się w imieniu tak jakby wszystkich pracowników tej firmy... Pracuje już kilka lat, umowy podpisywane na bieżąco, jestem zadowolona ze współpracy i szczerze pracy bym nie zamieniła na nic.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie.

Jestem tego samego zdania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie.

Ja szczerze mogę powiedzieć ze nie znam drugiego tak dobrego diagnosty jak dr Zielińska. Zawsze przeprowadza rzetelna diagnozę która składa się z kilku etapów. Jest bardzo dokładna. My terapeuci jesteśmy pod opieka superwizora. Zawsze możemy liczyć na radę ze strony pani Zielinskiej lub współpracowników a gdy trzeba przyjeżdża na interwencje i pracuje z ,,problemem tak długo jak trzeba. I jasne można gdzieś znaleźć terapeutę, samodzielnie prowadzącego zajęcia, ale bez superwizji ja bym nigdy się nie podjęła.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie.

Czy może ktoś prowadził u dr Zielińskiej terapię mutyzmu wybiórczego u dziecka? Czy możecie się Państwo wypowiedzieć jak to wyglądało i jakie dało efekty? Metoda jest trochę inna niż większość terapeutow stosuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie.

Dzień dobry czy posiada Pan/Pani informacje na temat tego jak wyglądają terapie pod kątem jedzenia ? Nie ma nigdzie aktualnych opinii na temat choćby tych treningów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odradzam i przestrzegam! Działalność tej Pani wygląda na bezkarne wyłudzanie wyłudzanie pieniędzy....pierwszy element diagnozy się odbył - obserwacja w szkole, po czym otrzymaliśmy FV do zapłaty i ją uiściliśmy Po pół roku upraszania się o dokończenie zlecenia - poddaliśmy się z mężem. Sposób komunikowania się - lakoniczny, obcesowy, klient traktowany jak natrętny petent a nie zwykły człowiek szukający pomocy dla dziecka; Szkoda czasu i pieniędzy i przede wszystkim zdrowia. oczywiście żadnej diagnozy nie uzyskaliśmy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Centrum pani Moniki to maszynka do robienia pieniędzy. Po jednorazowej obserwacji mojego syna w szkole, "terapeutka" stwierdziła, że jeśli syn nie będzie miał codziennej terapii to marnie skoczy. To nas załamało bo koszt takiej terapii to miesięcznie 2800zł, a było to 4 lata temu. Do tego podważyła opinię lekarza wydającego zaświadczenie o zaburzeniach ze spektrum autyzmu. Powiedziała, że oni muszą zrobić swoje badania, kolejny koszt 1000zł.
Poza tym na obserwacji syn został odosobniony na krześle bo się źle zachowywał, terapeuta włączyła okropne filmy dzieciom pokazujące skrajne zachowania autystów. Po tej obserwacji syn nie miał życia w szkole. Musiałam go zabrać bo dzieci wyzywały go od czubków.
Przestrzegam przed tym Centrum i jej właścicielką.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie.

Dla prywatności ukryje imię i płeć.
Stare ogłoszenie, ale odpowiedzieć warto. Kiedyś byłxm dzieckiem na tej terapii. Mówiąc o plusach, mój znajomy który miał lekkie problemy rozwojowe w związku z padaczką otrzymał opiekę nawet w szkole, możliwe, że dostępność jest pozytywem, a nawet od jego ani rodziny nie słyszałxm żadnych skarg i to oni polecili tą firmę.
Ale, jeśli decydujecie się na terapię, pamiętajcie by słuchać dzieci, to może złapać problem przedwcześnie! CDIT używa metody "uodparniania dziecka na bodźce i emocje" doprowadzając je na skraj za pomocą podpuszczania dziecka i przekraczania jego granic, by potem je karcić za to. To i inne metody mogą mieć zgubny wpływ na psychikę dziecka, ja do teraz czuję się okropnie z myślą otworzenia przy kimś jego lub swojej szafy, nawet jeśli on na to pozwolił, i długo musiałxm od nowa odbudowywać umiejętność komunikacji z osobami choć trochę starszymi ode mnie i samoocenę.

Najgorsze jest to, że oni wiedzieli, że mam problem którego nie rozwiążą wskazanymi sposobami i że nie jestem targetem tego typu terapii jaką na mnie zastosowano i do jakiej grupy mnie dodano, a i tak dopiero przy rezygnacji nas o tym poinformowano.

Na stronie używają przestarzałych badań, niektóre jeszcze sprzed wojny, i wyraźnie na ich stronie terapię elektrowstrząsową uznają za źródło terapii które "jeszcze trzeba zbadać czy jest pozytywna, neutralna czy negatywna" w pomocy osobom autystycznym. Terapię. elektrowstrząsową. dawno uznaną przez grupy broniące praw człowieka za mało etyczne. To pokazuje dobrze ich nastawienie do dzieci. Nie widzą ich jako ludzi, tylko przedmioty które mają przeszkadzać mniej. Odradzam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakie zabawki edukacyjne polecacie? (28 odpowiedzi)

Chcę kupić jakieś zabaweczki Amelce ale nie mogę się zdecydować co jej kupić, za dużo tego...

Poszukiwania pracy. (65 odpowiedzi)

zapraszam do rejestracji na http://bezrobotnetrojmiasto.pl/ nie wiem jak Wy ale ja od...

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (113 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...