Dziecko 4-letnie w górach czy wypada zabrać wózek?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Witam. mam problem. W lipcu jedziemy ma wczasy w góry, będziemy dużo zwiedzać i spacerować, może nie koniecznie górskie trasy, ale chcemy ten czas spędzić aktywnie, ale synek 4 latek na pewno nie wytrzyma na nogach cały dzień, mam pytanie czy wypada zabrać wózek myślę o parasolce bo zajmie mało miejsca w samochodzie, a mały będzie mógł się nawet przespać w ciągu dnia? No i właśnie jaki wózek dla 4 latka? Może jakiś inny pomysł?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Dziecko 4-letnie w górach czy wypada zabrać wózek?

To już lepiej chustę(bawełna z lnem skośnokrzyżowa) lub jakieś duże nosidło typu tula toddler. Bo 4-latek w wózku to tak trochę słabo.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 26

Re: Dziecko 4-letnie w górach czy wypada zabrać wózek?

My bylismy we wrzesniu na wakacjach za granica,mega upaly duzo zwiedzania i odrazu wiedzialam,ze bede brala wozek,to byl strzal w dziesiatke. Kuba nie marudzil jak dlugo sie chodzilo,przespal sie i byl spokuj mimo ,ze mial juz skonczone 4lata. Mielismy najzwyklejsza parasolke ta bez "budki" itd.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Dziecko 4-letnie w górach czy wypada zabrać wózek?

chusta odpada ,ja nie będę syna tachać po górach ( waży 19 kg) a mąż jest po operacji tętniaka, ma protezę zastawki, więc pewnie wózek weźmiemy może ktoś ma na sprzedaż większą parasolkę niedrogo>?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Dziecko 4-letnie w górach czy wypada zabrać wózek?

Ja bez zastanawiania bym brała, co że "nie wypada" ;) no proszę... upał, długi dystans i jeszcze 20kg. nieść. Chusta ma ten minus że masz ciepłe ciało dziecka przy Twoim ( masakra w upał). Ja oszczędzam kręgosłup i biorę do Zakopca x-landera xa ;) Duże koła, kosz...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Dziecko 4-letnie w górach czy wypada zabrać wózek?

Trochę słabo to 4-latek w chuście a nie w wózku Chciałabyś nosić cały dzień 19kg na plecach? Większej bzdury w życiu nie czytałam...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziecko 4-letnie w górach czy wypada zabrać wózek?

a czy przypadkiem standardowe wózki, a tym bardziej parasolki nie są przewidziane do 15 kg?

chusta to już kompletnie poroniony pomysł, szczególnie na takie duże dziecko, generalnie nie rozumiem fascynacji tymi chustami latem szczególnie w okresie upałów, dorosły spocony, zakutane dziecko tym bardziej -faktycznie sama rozkosz dla obu stron

mam 4latka i niestety mimo tego , ze potrafi marudzić w czasie wyjazdów, spacerów to nie wyobrazam sobie zeby pozwolil wsadzić się i unieruchomić w wózku od dawna( wlasciwie to fajnie ze niektorzy maja takie dzieci)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Dziecko 4-letnie w górach czy wypada zabrać wózek?

biorąc wózek w góry i to z tak "dużym" dzieckiem tylko go tylko rozwalisz - tam nie ma równych chodników i na kamiennej ścieżce szybko kółka mogą się połamać.
Wszystko można tak sobie zorganizować że dacie radę i bez wózka.
My akurat byliśmy w górach z córcią 2,5 roczku i akurat wózek chcieliśmy wziąć ale zapomnieliśmy , i okazało się że nawet dobrze.
Wtedy jeszcze córcia spała w dzień i robiliśmy tak że rano jak zjedliśmy sniadanie szliśmy w góry tak do 14-15, wracaliśmy na drzemkę małej i popoludniu szliśmy jeszcze raz na krótsze wycieczki.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziecko 4-letnie w górach czy wypada zabrać wózek?

My co roku jeździliśmy na wakacje w ciepłe kraje. Jak mała miała 3 lata to jeszcze wózek bardzo się przydał. Zasypiała w dzień na dłuższym spacerze a wieczorem spała w wózku a my mogliśmy jeszcze posiedzieć sobie poza hotelem. Jak miała 4 lata zabraliśmy wózek ale już się kompletnie nie przydał. Mała nie chciała w nim jeździć ani siedzieć (już dawno nie używała na co dzień oczywiście).
Zwłaszcza jeśli dobrze zrozumiałam radzisz się jaki polecamy, więc nie masz wózka. Gdybyś chciała kupić specjalnie na ten wyjazd to kompletnie bez sensu. Pożyczenie natomiast jest ryzykowane bo tak jak koleżanka napisała w górach nie ma prostych chodniczków tylko raczej kamienie. Jak jeździliśmy w góry (ale wtedy mała miała do dwóch lat) to zabieraliśmy wózek z dużymi kołami
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziecko 4-letnie w górach czy wypada zabrać wózek?

U mnie dzieci żegnały się z wózkiem jak każde miało ok. półtora roku. Jestem z tych rodziców, które szybko się wózka pozbywały - dziecko współpracowało, bo chciało samo chodzić, a potem - wiadomo, nam, rodzicom bywało ciężej ale do wózka nie wracaliśmy. Na wakacje w góry też jeździliśmy i to nie z jednym dzieckiem. Jednak, żeby zwracać uwagę, czy wypada wziąć wózek? Jak masz ochotę to bierz, jak ma ci to pomóc w spędzeniu wakacji, ułatwieniu zwiedzania czy czymkolwiek innym. Nie zwracaj uwagi na to, co pomyślą inni. To Twoje wakacje i liczy się Twoje samopoczucie. Wstyd kraść a nie brać ze sobą spacerówkę :)
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziecko 4-letnie w górach czy wypada zabrać wózek?

Jak trzy lata temu byliśmy w górach z dwójką (3,5 roku i 13 mies) to mieliśmy parasolkę dla młodszego, starszy dzielnie chodził sam albo 'jeździł na barana' u taty :) ale miałam wrażenie że jesteśmy jedynymi rodzicami z tak małym dzieckiem w parasolce :P - większość miała 'duże' wózki i odniosłam też wrażenie, że część dzieci w parasolkach miała dobrze ponad 4 lata.
Także jak Wam wózek zmieści się do auta to ja bym wzięła, a najwyżej nie będziecie używać na miejscu jak dziecię zapała miłością do gór :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dziecko 4-letnie w górach czy wypada zabrać wózek?

My byliśmy pierwszy raz w górach, gdy synek miał 2.5 roku a córcia 5.
Nawet mi do głowy nie przyszedł pomysł zabierania wózka.
Jeśli mały śpi to trzeba zaplanować spacery tak żeby wrócić na ten czas do hotelu, a w samych górach bardziej się zmęczycie przenoszeniem wózka po trudniejszej trasie niż powoli idącym dzieckiem.
A co jeśli Wam się zamarzy wjazd na górę wyciągiem?
Zresztą kto powiedział, że dziecko nie może zdrzemnąć się na jakiejś polance na trasie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Dziecko 4-letnie w górach czy wypada zabrać wózek?

wszystko zalezy od organizacji waszych wycieczek,i waszych oczekiwan.
mysmy z 2 i 4 latkiem byli w gorach stolowych (wybor rewelacja), rano wspinaczka na szczyty (wozek bylby tylk utrudnieniem- a corka 2 latka dzieki suszy "podeszla" z nami na szczeliniec nie schodami tylko stromym podejsciem i byla uchachana) podobnie pewnie w szklarskiej gory dla dzieci,
potem przejazd gdzie dzieciaki zasypialy, parking w lesie czy gdzies w cieniu my sobie siedzielismy obok dzieciaki dosypialy i potem szlismy gdzies jeszcze, albo na "miasto" albo inne przyrodnicze atrakcje.

ale w bieszczady dla 2-3 latki bralam bym wozek bo to poprostu dlugie wedrowki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Skandynawii czterolatki często jeżdżą w wózkach - to naprawdę nikomu nie szkodzi chyba? Więc jeśli chcesz, to bierz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jaki wozek wybrac? (71 odpowiedzi)

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)

Co na uspokojenie przed egzaminem na prawo jazdy? (68 odpowiedzi)

Proszę o polecenie, jakiś tabletek uspokajających, ale nie usypiajacych. Będę baaaardzo wdzięczna :)

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...