Dziwne imię dla dziecka...

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
koleżanka wymyśliła dla córki imię Amelia, a przecież to medyczne określenie choroby. no i jak zdrabniać? Mela? to już się kojarzy wiadomo z czym.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 15

Re: Dziwne imię dla dziecka...

a co w tym imieniu dziwnego?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Amelia????
Omatkozcórką co to za imię DZIWNE?
;D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dziwne imię dla dziecka...

A co powiecie na Taidę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Amelia to teraz tak popularne imię jak Magda i Kasia. Zdrabnia sie Amelka, Ami.
Dziwne to jest imię Kosma, Frieda, Zygfryd, nie wspominając o Brajanie, Dżesice, Britnej i Miszell....
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Mi też się to imię nie podoba, a najgorsze jest to, że teraz co druga dziewczynka wabi się właśnie Amelia lub Julia. Koszmar.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Dziwne imię dla dziecka...

hehehe, mi sie własnie Amelia tez za bardzo kojarzy z chorobą płodu (pisałam o tym w innym wątku na temat imion, ale mnie wyśmiały). Bałabym się tak nazwac dziecko żeby go nie naznaczyć pietnem choroby, hehe. Wiem wiem, może dziwne, ale jednak.... CHOROBA PŁODU! 8-O
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Dziwne imię dla dziecka...

dzizas ale macie dylematy... jak dla mnie moze nazwać nawet KUPA.
jej sprawa;)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Dziwne imię dla dziecka...

ja dając imiona moim dzieciom nie patzryłam tylko pod katem ze malutkie i takie Amelki ,Oliwki,nie obrazajac:) imie było z mysla na całe życie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

hehe no kupa to lekka przesada, hehe a pies mojego kolegi nazywał się właśnie Ami ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

kupa:):)
kto wie moze niedługo cos w stylu qpa bedzie modne:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Vanessa i Dżesika, to dopiero wiocha
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Dziwne imię dla dziecka...

dziwne imię? spodziewałam sie naprawde jakiegos wymyślnego...kiedys moze i było dziwne...dekade temu, ale dzisiaj?? to bardzo popularne imię:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Rzeczywiście dużo teraz wszędzie Amelek, ale...

Mi się od zawsze podobały imiona: Maja, Julia i Zuzia. I moja córka będzie Zuzia. Nic na to nie poradzę, że imię to stało się tak popularne. Nie będę na siłę wymyślać jakiegoś innego.

A co powiecie na imię Borys?
Mojemu mężowi się bardzo podoba. Ja już się do niego przyzwyczaiłam ale przyznaję że jest chyba dość egzotyczne.

Jak patrzycie na kombinacje imion i nazwisk typu: Michał Michałowicz, Adam Adamski itp? Siara czy brzmi fajnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

w 13 posterunku był Cezary Cezary
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Jak zwykle macie jakis dziwny problem z imionami......To sprawa rodzicow jak ich dzieci maja na imie Wanessa,Jesica,Brajan czy Amelka moga wam sie nie podobac ale czy to odrazu wiocha....dlaa innych inie Zuzia,Julia,Zosia to jest obiach ale czy tzrba ich krytykowac kazdego indywidualna sprawa jak nazywa dziecko,a wam g....o do tego
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Dla mnie mega siara:P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Dziwne imię dla dziecka...

jak w wiadomościach sportowych słysze "kajetan kajetanowicz" to az mnie skreca:p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Dla mnie nie ma znaczenia jak kto nazywa swoje dzieci, ale własnemu dziecku nie dałabym Brajan itp. (jak już to Brian lub Bryan, gdybym miała jakieś powiązania z zagranicą). Imię nie powinno ośmieszać dziecka a potem osoby dorosłej.

A co do Tomasza Tomaszewskiego, Macieja Maciejewskiego - co sądzicie o takich połączeniach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Ja uwazam ze to nie imie osmiesza dziecko tylko ludzie ktorzy sie nabijaja z niego :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

To też, ale dla mnie Guantanamera, Mrówka, Niunia, Jarzyna, Jeżyna, Calineczka - są nie do przyjęcia. Nie wymyślam, to są imiona które naprawdę ktoś nadał dziecku w Warszawie od 2004r. Tu jest link, można sobie poczytać, są jeszcze inne kwiatki:

http://gorny.edu.pl/imiona/

Mówić do dziecka Niunia - ok, ale jak Niunia zacznie pracować to jak będą do niej mówić, Pani Niuniu???????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

nie podoba mi sie nazywanie dziecka spolszczonymi imionami angielskimi ale pewnie za 30 lat to bedzie imie polskie. moje dziecko ma na imie Julia i pomimo ze jJulek jest pelno jak dla mnie jest jedna jedyna i jak mowie Julia to mysle wlasnie o niej i o to chodzi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dziwne imię dla dziecka...

z tego co wiem to mozna sobie zmienic imię w urzędzie,,,moja kolezanka np całe życie była gosią,,,,i spotkałam jąi mówię czesc gosia a ona mów mi anna ,,to mnie zatkało, \


wiec jak jest maciej maciejewskie i kajetan kajeanowicz czy jeszcze jakos inaczej to gdyby im to nie pasowało to by zmienili po prostu :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Swoją drogą czy znacie jakąś dorosłą Zuzannę i jak się do niej mówi? Wśród znajomych wiadomo, można jak się chce, ale np. w pracy - Pani Zuziu, Zuzo, Zuzanno?? To dobrze brzmi?

Takie tam moje matczyne wątpliwości;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Moja szefowa miała psa Karola a wnuka Maksymiliana na którego wolali Maksiu.Nie moglam tego słuchać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Hihih Kjopa no czad:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

u nas jest sekretarka Zuzia i mówimy normalnie Zuzia


no fakt, rodziców sprawa jak nazywają dziecko ale pogadac nie można? temat jak każdy inny. A jak ktoś nie chce gadac o cudzych imionach to niech sie nie odzywa i już.


no własnie, gdzie ty sie uchowałaś, że do tej pory nie słyszałas o Amelii?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

mamufa, a co złego w imionach Amelia czy Oliwia?? Ciebie dziwi dorosła kobieta może mieć na imię Amelia czy Oliwia?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

jadzka mnie nie dziwia zadne imiona/no prawie bo dżosz,dzorż to takie amerykańskie:) oliwia i amelka wziełam pierwsze z brzegu
p.Amelia hmm moze? moze to brzmi ,ja myslałąm ze Amelia to zdrobnienie jakiegos imienia.
p.Oliwia hmmm moze to i brzmi ale ja słysze oliwka ,oliweczka na placu i moze dlatego ,ze nie trawie zdrobnien imion.kropka.
Zuzanna to Zuzanna /zuza juz nie brzmi:)wiec po co ziuzic?/ miała byc kropka ale jeszcze z tą zuzanna mi sie przypomniało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Nie wiem gdzie mieszkasz skoro nie słyszałaś o tym imieniu?? Imię jak każde inne, teraz jest bardzo popularne
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Maeta ja miałam szefową panią Zosie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

pani Zosia to jakos brzmi ..ale pani Zuza? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Dziwne imię dla dziecka...

nie czytalam wszystkiego a tylko poczatek WABI TO SIE PIES!! A DZIECI TO MAJA IMIONA I SIĘ NAZYWAJĄ!! ja slysze wiele cudacznych imion i nie uwazam aby Amelka do nich należało jest ładne i popularne teraz trochę żałuje bo sama chcialam tak córke nazwac o ile ją kiedys będe miała.
Nie uważam żeby bylo dziwne.
Poza tym każdy nazywa jak chce i ja np nikog absolutni nikogo prócz Męża co jest oczywiste nie pytałam się o zdanie co do imienia dla swojego dziecka bo to nasze dziecko i nasz wybór a co kto sobie myśli to już mam to gdzieś.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dziwne imię dla dziecka...

z ciekawości przejrzałam ranking imion z linku wyżej i stwierdzam,że jeste niewiarygodny...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

A co myślicie o nadawaniu drugich imion?

Mój mąż jest przeciwny, mówi że to bez sensu, a ja chciałabym drugie imię nadać dziecku po kimś z rodziny, kto jest dla mnie ważny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

u nas mały 2 imię ma po tacie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

u meza jest tak ze synowie dostaja imiona po ojcach i moje chlopaki drugie imie maja po mezu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

moj maly ma na imie Radoslaw i z racji tego, że mamy tez długie nazwisko uznalam ,ze to bez sensu. Ale jeśli kiedyś dziewczynke będę miała to na bank na drugie imie będzie miała po moje ukochanej Babci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

moje dzieci maja dwa imiona, ja też mam. Nie widzę w tym nic złego. Jednak jesli ktoś ma podwójne nazwisko, które dziecko odziedziczy to nadawanie podwójnego imienia może być kłopotliwe w użytkowaniu, szczególnie przy wypełnianiu pitów i innych świstków urzędniczych ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

ja miałam nauczycielkę śpiewu Panią Zuzannę i tak do niej się wszyscy sprawiali zresztą tak wypadało miała już swoje lata i do głowy nikomu nie wpadło powiedzieć Zuza. Między uczniami to się na nią mówiło Zuzia Zuśka do tego miała fioletowe włosy :D

Ja mam dwa imiona i swojej córce tez dałam drugie imię jakoś tak pusto było miedzy pierwwszym imieniem a nazwiskiem.

Ja wybierając imie kierowałam się też tym jak póżniej w dorosłości będą sie do niej zwracać,żeby pasowało do nazwiska pochodzenia niemieckiego,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

"to już się kojarzy wiadomo z czym."
A z czym przepraszam?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Dziwne imię dla dziecka...

u nas wszyscy w rodzinie mają 2 imiona i dla mnie byłoby czegoś za mało jakby było tylko 1 imię i nazwisko. Z resztą tego 2 imienia się na co dzień w ogóle nie używa. A 2 imię ma po tacie. Fajna jest taka tradycja że daje się 2 imię po ojcu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

u mojego syna w grupie jest chłopiec lukas-no cóż, byleby nie wołali na niego-lukas bank;)
no i jak się pytam jakie dzieci mają imiona to mój syn mówi,że nie pamięta bo same dziwne.A amelia normalne imie.Fakt znaczenie średnio fajne ale brzmienie ładne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Imię Amelia to sie chyba popularne po filmie zrobiło- mi sie podoba.

Dla mnie imię musi tez zgrac się z nazwiskiem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Lukas to był w "Kasi i Tomku" :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

heh...a ja żyłam w nieświadomości co amelia znaczy ;)

znam tylko Imię i to nie od teraz a od dawna bo moja ciocia , już prawie 90 letania kobitka ma tak na imię...i kiedys było to bardzo popularne imię, tak jak np Adela, o której też teraz się nie słyszy

i pomimo poznania znaczenia medycznego to i tak imię mi się podoba bardzo ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Ja znam imię Nike, Cypriana i Jonasza. Imie jak imie ja bym dziecku tak nie dała na imię. Moja córeczka ma na imię Natalia a synek Tomek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

A ja mam w klasie DŻOSZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A miałam kiedyś ucznia (pisownia jak najbardziej taka)Brajana!!!!

To dopiero kalectwa , a nie Amelka, czy Oliwka.
Chociaż ja bym w życiu tak córci nie nazwała.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Oooohhh Dżosz... mam nadzieję że przez te lata kiedy chłopak będzie dorastał ludzie się "osłuchają" z tym imieniem, chociaż przyznam że mi byłoby trudno... Czasem sobie wyobrażam odmienianie podobnych imion w następujących sytuacjach:

"Ja, Dżosz, biorę sobie ciebie (...) za żonę..."
"profesor Dżosz"
"dziadek Dżosz"
"Dzień dobry, Dżosz Kowalski, ubiegam się o posadę w państwa firmie..."

Ciekawe czy takie imię ułatwi, utrudni czy nie wpłynie na życie osoby je noszącej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Dla mnie tragedyja na maxa!!!!!!!!!!
Do tego, jak się dowiedziałam ,że ma siorę Vanesse i Andżelikę, to miałam dość!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Dziwne imię dla dziecka...

matko jedyna... Dżosz ?!?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Taaaak, dziewczyny, tak!!!!!!!!!!

Dżosz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Matka stuknięta wybyła do Anglii na pół roku i już po polskiemu się nie potrafiła wypowiedzieć, ku czci UK i ku pamięci , dała takie imię dziecku!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

no dobra, Dżosz wygrał w rankingu najbardziej kretyńskich imion ROTFL
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Amelii też nie uważam z dziwne imię. W tej chwili jest dość często spotykane.
A co do dziwnych imion, w poszukiwaniu imienia dla mojego malucha trafiłam na takie orzeszki hehehe ;) wszystkie męskie:
Kalasanty, Kosma, Parys, Prokop (nie sądziłam że to też imię. Mogli tak Prokopa nazwać hehe miąłby Prokop Prokop ;P ), Łazarz (cholipa jak można tak dziecko nazwać, Kalikst.

Marta ja też mam na swojej liście Boryska :) i się nad nim zastanawiam. Oprócz niego jest jeszcze Kacper i Oskar.

Dentystka mi ostatnio powiedziała że była u niej klientka z synkiem który miał na imię DENIS. Biedny chłopiec płakał u niej i opowiadał że w przedszkolu wołają na niego PENIS. Czaicie ?? Co za debilni rodzice ? Biedny maluszek. Od dziecka upokarzany za fanaberie rodziców
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Ostatnio pod kamienicą spotkała mnie sąsiadka aby mi poradzić jakie powinnam dać imię hahahah
To starsza ok 74 letnia emerytowana nauczycielka, ma syna, którego nazwała TOMYSŁAW REGINALD. Jego drugie imię to jej pierwsze- ma na imię Regina. No więc sąsiadka mi zaproponowała że chłopiec powinien się nazywać FILON :// a dziewczynka DOBROMIRA (o kuźwa)
I co Wy na to ?? haha Tak mnie zszokowała że przez dobre pare minut się nie odzywałam do niej... To są dopiero dziwaczne imiona.

Mój mąż natomiast ostatnio podpisywał w pracy umowę z facetem, który nazywał się Mścisław Gniewomir. I teraz bądź tu mądry, jak do typa mówić, Panie Mścisławie czy Panie Gniewomirze ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

a mnie rozwala na łopatki Ziemowit Pędziwiatr :) prezenter pogodynek ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

ja jestem dorosłą Zuzanną i powiem wam, że w pracy nie ma problemów z moim imieniem - normalnie - Zuzia - albo Pani Zuzanno

ale nie umiem się przystosować do nowych realiów - gdy dorastałam byłam jedyną Zuzią w całej szkole, w ogóle w okolicy - a teraz na każdym placu zabaw się oglądam jak ktoś woła "Zuźka!!!!"- bo co druga to Zuzia... :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Jezu, Amelia. Skąd to imię się wzięło :P
Najważniejsze, że rodzicom się podoba i, że nie jest pośmiewiskiem dla dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Kasia, przestan, okaleczylysmy swoje corki na cale zycie i tyle:P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Z tymi najpopularniejszymi imionami nadawanymi w Warszawie to też się zastanawiam czy jest to prawdziwe. Według tej listy ktoś nazwał dziecko Belzebub. Przykre.

Ja to nie mogłam z mężem jak przeglądaliśmy imiona i napotkaliśmy ekstra imię dla dziewczynki .... GRYZELDA. Ale miała by powodzenie u facetów:))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Dżosz prowadzi :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

A tam dżosz...znajomi moich znajomych dali na imię swojej córce Luna,a co to?Imię?

Nie słyszałam...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

a ja na placu zabaw widziałam Gerarda , Romualda ,Józefa , a imię Amelka jest bardzo ładne mi tam się podoba myślałam ze jak będę miała córkę to ja tak nazwę ale już za dużo tych Amelek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Luna, to golden retriver z mojej klatki ;)
Gerard, wypraszam sobie, mój kochany dziadek tak miał na imię, ale dziś by miał ponad 80 lat ;)

A co do imienia Amelia. Dając córce tak na imię, wiedziałam o znaczeniu medycznym tego słowa.
Jednak nie jestem z tych, co na to patrząc, bojąc się, że moje dziecko przez nadane mu imię, będzie miało jakieś wady ;)

Po prostu podobało mi się to imię i kilka innych...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dziwne imię dla dziecka...

A ja bardzo lubię oryginalne imiona, dzieci są wyjątkowe dzięki temu. Sama mam oryginalne imię i nie muszę się nigdy specjalnie z nazwiska przedstawiać jak do kogoś dzwonię, bo wszyscy mnie kojarzą. UWAŻAM, ŻE JESTEŚCIE CHAMSKIE, ŻE SIĘ Z TEJ AMELKI ŚMIEJECIE, żmije jesteście podłe.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Dziwne imię dla dziecka...

Amelia, Amalia - imię to pochodzi od starogermańskiego słowa amel/amal - 'pracowity', 'niezmordowany', od którego wyprowadza się imiona Amelberga i Amalberga. Kilkakrotnie w historii zdobywało dużą popularność. W Polsce pojawiło się już w XIV wieku. Często spotykane było w epoce romantyzmu. Od kilku lat znowu należy do popularnych.

Wśród imion nadawanych nowo narodzonym dzieciom, Amelia w 2009 r. zajmowała 6. miejsce w grupie imion żeńskich.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dziwne imię dla dziecka...

A ja znalazłam jeszcze tutaj sporo fajnych znaczeń imion dla dzieci: https://mlodamamo.pl/znaczenie-imion/ - warto poczytać! Może coś ciekawego wpadnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

okulary:) (30 odpowiedzi)

Musze zakupic dla siebie okulary, co mozecie polecic Vision czy raczej male rodzinne zalady...

Jak schudłyście po ciąży ? (57 odpowiedzi)

Jak schudłyście po ciąży ? Ja przytyłam 25 kg. Synek ma 4 miesiące nadal karmię piersią więc...

Zwiotczała skóra po porodzie:( (36 odpowiedzi)

Dziewczyny, urodziłam prawie 5 lat temu, jestem szczuplejsza niż przed zajściem w ciążę (jakoś...