ELM327 Bluetooth

Hej!
Dostałem właśnie mają puszeczkę EML 327 i chciałem podłączyć do mojego Saaba 93OG MY01 b205e. Po wpięciu Chińczyka w gniazdo ODB telefon widzi ELM, paruje się z nim. Program Torque Lite łączy się z pudełkiem, ale ikonka tego niebieskiego auta mruga, wyświetla się komunikat "konfiguracja protokołów" i dalej nic. Program Piston cały czas łączy się z ustrojstwem i nic. Kupiłem szajs, czy coś źle robię?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

EML 327 czy ELM 327 ;] Znaczy się że telefon paruje się z urządzeniem , ale urządzenie nie może połączyć się z ECU (komputerem auta).
Ponieważ powodów może być dużo na dzień dobry proponuje pożyczyć od kogoś drugą puszeczkę i sprawdzić organoleptycznie czy wina jest po stronie urządzenia (była jakaś wersja wadliwa 2.1 chyba ??? nie wiem jaka, nie chcę w błąd wprowadzać ) czy po stronie auta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście ELM :D
Tak, nie łączy się z ECU.
Postaram się sprawdzić dziś kostkę w Megane II ojca, bo nikt z mojego otoczenia nie ma ELM w posiadaniu.
Znalazłem też jakiś program diagnostyczny dla tych kostek, też wybadam ;)
Dzięki za odpowiedź ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety sam posiadam takie urządzonko bo podłączam samochody u klientów na dojazd. Niestety ten sprzęt działa z niewielka ilością samochodów. Ople po 2004 roku radzi sobie bez problemu. Samochody amerykańskie u których odb było najszybciej też bez problemu.
W innych samochodach raczej można zapomnieć, że to zadziała. Problem jest najprawdopodobniej w tym, ze porządny sprzęt jaki używam posiada wbudowany mikser, sam przełącza piny i poszukuje tego konkretnego na którym leci komputer głowny, albo abs itp.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli ELM łączy się z ECU reszta to już kwestia tylko oprogramowania z jakiego korzystasz , z kilkoma autami się łączyłem i problemów nie miałem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Automatyczne skrzynie biegów seriws (4 odpowiedzi)

Dzień dobry mieszkańcy. Chciałbym zapytać czy w Trójmieście jest jakiś godny polecenia mechanik...

Samochód z komisu - czy warto? (32 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was posiada auto z komisu? Jak wam się one sprawują? Jakie są wasze doświadczenia?...

Gdzie w Trójmieście warto kupić używany samochód? (35 odpowiedzi)

Tak jak w temacie. Szukam używanego i chciałbym je kupić w Trójmieście, ewentualnie okolicach....