Ekolan/18'36 - proszę o opinie.

Temat dostępny też na forum: Inwestycje i deweloperzy Maćkowy Św. Wojciech
Czy ktoś kupował mieszkanie z tej inwestycji albo jest na etapie kupna? Jak przebiega współpraca z tym developerem? Mają bardzo niskie ceny mieszkań.... Ktoś wyłapał jakieś "kruczki"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ekolan/18'36 - proszę o opinie.

Ja się zdecydowałam na mieszkanie na tym osiedlu. Wszelkie formalności mam już załatwione, w zasadzie czekam tylko na mieszkanie. Czy są kruczki? Też tego szukałam, szukałam i... nic szczególnego nie udało mi się znaleźć. Słyszałam za to wiele razy opinię, że to jest pustkowie, nic tam nie (np. sklepu), słabo z komunikacją itd i stąd niska cena. Mam nadzieję, że naprawdę tylko o to chodzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ekolan/18'36 - proszę o opinie.

Ja się wycofałam , bo przeraziło mnie wykończenie mieszkania . Pisałam o tym już na forum
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ekolan/18'36 - proszę o opinie.

To fakt, w mieszkaniu nie będzie kompletnie nic. Ale z drugiej strony cena jest na tyle korzystna, że może dam radę :-) Teraz to już i tak nie mam wyjścia. Poza tym, jak się kupuje mieszkanie częściowo wykończone to deweloper też sobie za to nieźle liczy, więc w sumie nie wiem co lepsze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ekolan/18'36 - proszę o opinie.

co masz na myśli pisząc kompletnie nic? :) brak okien/podłóg/doprowadzonej ciepłej wody/w ogóle wody/prądu?? Brzmi przerażająco. Liczę się z tym, że mieszkanie trzeba wykonczyć-położyć panele, kafelki, wiadomo - developer tego nie zrobi.
Rzeczywiście ściany takie cieniutkie? Gdzieś czytałam o tym, że to jest właśnie jeden z problemów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ekolan/18'36 - proszę o opinie.

Może źle się wyraziłam :-) Oczywiście, że woda i prąd będą. Miałam na myśli to, że poza podłączonymi mediami nie będzie niczego innego chociażby WC, gołe ściany i kable wystające ze ścian. Ale to pewnie wynika z tego, że do tej pory miałam do czynienia z mieszkaniami z rynku wtórnego.
Trzeba zrobić gładzie (choć dowiedziałam się, że część osób nie robi i są zadowolone, rzecz gustu), położyć kafelki, panele, pomalować, wstawić drzwi (będą tylko wejściowe) i parapety wewnątrz. No i wyposażyć. Czyli chyba tak, jak wszędzie. Co do grubości ścian to nie wiem czy cienkie, raczej standardowe z tego co widziałam u różnych deweloperów. Jak się sobie samemu nie buduje domu to się nie ma niestety nic do gadania w takich kwestiach.
Ja już mam wszystko obgadane z firmą, która będzie mi wykańczać mieszkanie i stwierdzam, że nie taki diabeł straszny :-) A w każdym razie na każdym nowym osiedlu trzebaby przejść przez to samo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ekolan/18'36 - proszę o opinie.

dzięki za odpowiedź. A możesz mi powiedzieć gdzie mniej więcej buduje się to osiedle? Przejeżdżałam ostatnio starogardzką, ale na serio nie wiem w którym miejscu dokładnie powstaje to całe osiedle 18'36 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ekolan/18'36 - proszę o opinie.

Jadąc Starogardzką od strony mleczarni po lewej stronie są takie żółte bloki i to jest to całe osiedle południowe (1836 jest częścią os. południowego). Zaraz za nimi jest skręt w lewo, taka droga z płyt, jakby skrzyżowanie z ul. Niepołomicką. Trzeba skręcić w tę betonkę i tam na końcu widać ten nowy blok D, ze Starogardzkiej chyba go nie widać, nie jestem pewna.

Dowiedziałam się też, że jak powstanie całe osiedle 1836 to wzdłuż niego Ekolan ma zrobić drogę z chodnikiem (nawet coś o zatoczce autobusowej była mowa ale nie jestem pewna w którym miejscu), betonka niestety na razie zostanie. Teren od ul. Starogardzkiej do 1836 należy do innego dewelopera i jeśli oni się wezmą za tę ziemię to pewnie coś się zmieni w kwestii drogi - ona sama chyba należy do miasta ale na to nie ma co liczyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ekolan/18'36 - proszę o opinie.

google maps pokazuje, że to niby ul. Czerska xD
z ciekawości - kupiłaś 2 czy 3 pokoje?
dzięki za wszystkie informacje ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ekolan/18'36 - proszę o opinie.

Tak, to ul. czerska :-) Specjalnie tego nie pisałam bo jak wklepałam sobie kiedyś w nawigację to mnie w pole wyprowadziło :-) Lepiej wpisywać ul. Kazimierza Wielkiego jeśli ktoś korzysta z nawigacji.

Kupiłam 2 pokoje. Już ich chyba nie ma na stronie, 39 metrów. Pewnie niedługo będzie nowa oferta bo z tego co wiem, to już mieli zacząć budowę kolejnego bloku. Nie wiem czy zaczęli bo nie byłam tam jakiś czas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ekolan/18'36 - proszę o opinie.

a ogrzewanie jest miejskie? Próbowałam uzyskać od nich jakąś ofertę, niestety w przypadku kontaktu mailowego zawzięcie milczą...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ekolan/18'36 - proszę o opinie.

Prawdę mówiąc nie pamiętam jak to było z tym ogrzewaniem. Na stronie jest podany tel do pani Pauliny Jankowskiej - może telefonicznie się dowiesz czegoś więcej. A jeśli chodzi o ofertę to masz na myśli ofertę mieszkań? Może już po prostu nic nie zostało w sprzedaży? W sumie na stronie te 2 pokojowe już dawno zniknęły a to, co teraz zostało to może tak tylko poglądowo...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ekolan/18'36 - proszę o opinie.

Mieszkam już na tym osiedlu. Współpraca z deweloperem jak najbardziej spoko:) na wszystkie moje pytania dostałam wyczerpujące odpowiedzi. Ściany wcale nie są cienkie (nośne), ściany wewnętrzne to płyty regipsowe, więc cieniutkie. Wchodząc do mieszkania trzeba liczyć się z wykończeniem: cekolowanie, malowanie, kafle, panele, drzwi wewnętrzne, parapety( słyszałam, że parapety może wstawić deweloper, ale ładną kasę sobie za to liczą). Są wyprowadzone przewody elektryczne i przyłącza wod-kan. Podczas przed-odbioru zgłosiłam kilka uwag odnośnie mieszkania, po 2 tyg jak odbierałam to wszystko było poprawione i inspektor budowlany, który był ze mną nie znalazł żadnych zastrzeżeń. Jeśli chodzi o umowę to przeglądał ją prawnik i powiedział, że wszystko jest ok, żadnych kruczków. Okolica cicha i spokojna. Taka niska cena może wiązać sie z tym, że w pobliżu jest tylko jeden sklepik osiedlowy i dwa razy na godzinę jeździ autobus miejski. Zawsze można sobie zrobić spacer pod mleczarnie i jest kolejny autobus, którym szybciej dojedziemy do centrum (20minut jazdy).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ekolan/18'36 - proszę o opinie.

Mieszkamy na osiedlu 18 36 w budynku D jako jedni z pierwszych mieszkancow.
Pani Paulina Jankowska wszystko nam wyjaśniła, umowa ok- sprawdzaliśmy pod każdym kątem, czego nie wiedzieliśmy -pytalismy, Był również z nami mój tata, który zna się na tych budowlanych sprawach.
W kwestii dojazdu to codziennie do pracy jeżdżę autobusem 175 i w godzinach szczytu jest co 15 min, a jeśli chce się dojechać do glownego to co 20 min w dni powszednie i co pół godziny średnio 189 weekendy wiec dojazd jest super jak na nowe osiedle.
Okolica swietna- cisza, spokój, słychać śpiew ptaków, rowniez żabek że zbiornika retencyjnego. Nieopodal znajduje się las gdzie można chodzić na spacery, laki, pola, i chyba co najważniejsze nie czuć smrodu z szadulek.
Szkoła podstawowa, przedszkole i żłobek maja powstać na osiedlu moje marzenie na ul kolorowa 14 także blisko ok 3 przystanki od naszego osiedla.
Podsumowując: Ekolan wywiązał się ze wszystkich umów w terminie, okolica bajeczna.
Bardzo serdecznie pozdrawiamy całą ekipę Ekolanu :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tez mysle nad zakupem mieszkania w tej inwestycji. Czy ktos wie jak to wyglada ze szkola podstawowa? I czy to prawda, ze sa tam jakies bagna? Jak Wam sie tam mieszka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Killen mieszkanie jednakze mam pytanie odnoscie rozmieszczenia rury w lazience czy w pozostalych mieszkaniach rowniez tak wystaje ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest tak samo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ekolan/18'36 - proszę o opinie.

Jak tam u Was Wodniki Szuwarki? Ekolan się postarał o oczko wodne. No i w gratisie dorzucił prąd ⚡ za darmo o dużej sile przekazu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Ekolan/18'36 - proszę o opinie.

Ekolan do każdego mieszkania powinien dać gratis kajak.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2