Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

też dałam się naciągnąć oddaję sprawę do prokuratury bo kodeks karny art.286&1 mówi że tego typu praktyki są karane napisałam już do uwagi napiszę jeszcze do Federacji Konsumentów
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

dziękuje za porady. do mnie dzwonili i naciągali ale dzięki forum nie podpisze . naciągacze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Moze jakas gazeta powinna sie zajac sprawa i ja naglosnic? Wedlug nowych przepisow umowa telefoniczna jest niewiazaca bez poswiadczenia podpisu na papierze lub dysku, wiec jakim prawem oni wprowadzaja w blad klijentow informujac ze maja tylko 2 tygodnie na odstapienie od umowy ktora zawarli przez telefon ? Wg mnie gwarancja ceny to wielka sciema, zlodziejstwo i okradanie ludzi za ktora ktos powinien odpowiedziec...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Polecam artykuł o zawieraniu umow drogą telefoniczną! Nie dajmy sie oszukać!

https://prokonsumencki.pl/blog/zawarcie-umowy-przez-telefon-po-25-grudnia-2014-roku-czyli-sprzedaz-telefoniczna-zgodnie-z-nowa-ustawa-o-prawach-konsumenta/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Oszukiwanie kogoś w celu uzyskania korzyści finansowych nie jest oszustwem ? Uważam, że jeżeli Pani która mnie obsługuje mówi mi prosto w oczy że moje rachunki nie wzrosną a po pierwszej fakturze widze ze wzrastaja o 40% to uważam to za oszustwo.
Mój błąd, że nie przeczytałem dokladnie umowy. Ale żeby tak oklamywać ? druga sprawa po co podsuwać umowę "ofertę" klijentowi wiedząc, że będzie znacznie więcej płacił? Czy w tym kraju już nie można uczciwie postępować ? A Ty bronisz osobę która oszukuje innych podstawiając im niekorzystne oferty ? -
jak nie zrobi celu to ją zwolnią.... sam bym się zwolnił wiedząc ze musze oszukiwać klijentow zeby wyrobić normę... dramat !!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

http://energa.pl/object.php/act/sho/oid/4cedc181b80c5c12b9fd2ec7395e9ce8/v/1421613778
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

UWAGA. Formularz odstąpienia od umowy można wysłac ale te gnoje się ubezpieczyły i trzeba zapłacić karę w wysokości 50 zł. za każdy miesiąc do końca trwania tej umowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

też się nabrałem,podczas kosultacji zgodziłem się na 24 miesiące ale proponowali mi na 36 miesięcy. Niestety gdy kurier przywiózł umowę do podpisania mnie nie było a żona nie sprawdziła treści i wciśnięto nam 32 miesiące gdzie według obliczeń będę miał 400 zł. nadpłaty przez ten okres ponieważ każdego miesiąca jest opłata handlowa 15zł. Tak właśnie naciągają ludzi. Nie dajcie się nabierać!!!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Sprawdź załączniki do maila tam musi być jak nie to napisz sam maila z rezygnacją jak najszybciej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Podeslecie mi przykladowa skarge fo rzecznika konsumentow? Dalem sie nabrac na ta ich zlodziejska promocje a ze minely juz 2 tygodnie to energia nie chce mi jej anulowac.
Mój adres marcin.g4@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Skoro sam mówisz, że nie przeczytałeś umowy to gdzie tu mowa o oszustwie? Ta Pani jest w pracy - jak nie zrobi celu to ją zwolnią. Każdy dorosły człowiek powinien wiedzieć co podpisuje. Też byłam w Enerdze podpisać umowę na założenie licznika, dostałam ofertę stałej ceny, przeczytałam regulamin, szybko policzyłam i zrezygnowałam z tej oferty. Co innego jak ludzie dają się zrobić w jajo przez telefon - tam działają inne mechanizmy i nie ma szansy na przeczytanie umowy. Skoro mówisz, że nie miałeś czasu to trzeba było powiedzieć, że przeczytasz umowę i się zastanowisz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Nas też straszą, ale sprawę kierujemy do Rzecznika Praw Konsumenta.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Mam ten sam problem.Teraz mnie straszą,że zapłacę 50 zł kary za każdy miesiąc jeśli odstąpię od umowy.Chcę coś z tym zrobić.Może poszukamy prawnika .Proszę o kontakt.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Przeczytałam dokładnie umowę i wszystkie załączniki nim zatwierdziłam e-mailem umowę zmyliła mnie Opłata handlowa
(bez e faktury) ponieważ ja otrzymywałam e faktury uznałam, że ta opłata mnie nie dotyczy. Myliłam się niestety
Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam,

Poproszę formularz na adres raf_czarny@poczta.onet.pl
Wielkie dzięki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Proszę o przesłanie formularza odstąpienia od umowy.
mój mail : cylka21@wp.pl

Będę wdzięczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: STOP oszustom z Energii

Ja też poproszę o ten wzór na ivkasz@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Mogę prosić o formularz odstąpienia od umowy? katarzyna.parzonka@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam.
Bardzo proszę o pomoc w jakiej formie należy napisać rezygnację, czy np. na ich druku i zeskanować i wysłać.
Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ja niestety jestem kolejnym klijentem który dał się nabrać w butelkę :(
Niestety pani Bożena która pracuje przy ulicy Grunwaldzkiej w Gdańsku jest tą która mnie oszukała. Przy okazji podpisywania umowy przeniesienia licznika podsunęła mi papiery ze stałą ceny i sugerowała jaka to dobra oferta. Ja niestety nie przeczytalem bo sie spieszyłem. Uwierzyłem zwykłemu zlodziejowi ktory ma z tego prowizje za kazdego naciagnietego frajera :( Po pierwszym rachunku stwierdzilem ze oplaty wzrosly o ...40%. Niestety spoznilem sie kilka dni i już nie mogę odstąpić od umowy. Za odstąpienie jest naliczana oplata... 50 zł za każdy miesiąc do końca umowy :( Działają na niekorzyść wlasnych klijentów!
Nie polecam nikomu! I proszę uważać na panią którą wspomniałem wyżej... sprzeda każdy kit za pare groszy prowizji
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Ile płaciliście za schody samonośne ? (33 odpowiedzi)

Witam, Będę potrzebować schodów do domu, zastanawiam się jaką opcję wybrać. Są to schody w...

Czy opłaca sie postawić dom na płycie fundamentowej ? (13 odpowiedzi)

Dzien dobry Na wiosnę zamierzamy podjąć sie budowy domu tradycyjny murowany w okolicach...

Firma NapinanaPolska (7 odpowiedzi)

Witam, czy ktokolwiek z użytkowników miał może styczność z ta firma? Wraz z mężem zaprosiliśmy...