Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Może mi pani przeslac ten formularz odstąpienia od umowy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Do mnie także dzwoniła Pani z Energii, ale podziękowałam, ponieważ nie zmieniam niczego ani nie biorę przez telefon, nawet jeśli chodzi o telefon, wówczas idę sama do siedziby firmy, oddziału itp. Za to mój brat dał się nabrać na pakiet medyczny lux medu z łapanki na ulicy, za pośrednictwem jakiegoś Centrum Energetycznego, także uważajcie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

uwazaj na co sie zgodzisz ja sie zgodzilem w marcu i czekalem na e fakture 4 miesiace / ani przepraszam ani pocaluj mnie w d*pe podobno wysiadl jakis system / dowiedzialem sie ze jesli zgodze sie na gwarancje stalej ceny to za kilowat pradu zaplace dwa grosze wiecej i za fakture zaplace czternascie zlotych wiecej , gdy otrzymalem fakture to myslalem ze mnie szak trafi te zlodzieje policzyli mi 25 zlotych za dwa miesiace oplaty za gwarancje stalej ceny a kilowat pradu w/g moich obliczen wynosi obecnie siedem groszy wiecej zapytalem czy moge zrezygnowac z tej przyjemnosci to dostalem odpowiedz ze jesli zrezygnuje to zaplace 50 zl za kazdy miesiac do konca umowy nie polecam energi i zadnych umow z nimi to jest poprostu okradanie ludzi !!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

No ja napisałem wniosek i wszystko dobrze sie skończyło :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Pani z UOKiK użyła wyrażnie słowa: SKARGA !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

bardziej wniosek o udzielenie pomocy w zakresie praw konsumenckich, niż skargę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Mili Państwo! i ja człowiek ostrożny i sceptyczny dałem się wkręcić tym OSZUSTOM!! Korespondencja z Energą jest BEZCELOWA, to strata czasu.
Dziś rozmawiałem z panią z UOKiK- jest prowadzone postępowanie w tej sprawie- należy złożyć tam PISEMNĄ skargę w godz.8-15 i cierpliwie czekać :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

A ja nie sądzę, żeby cena zmieniła się tak, żeby płacić miesięcznie więcej o te 15 zł. Ale przekonamy się za parę lat;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Chyba słuszne spostrzeżenie z tą stałą ceną. Wszystko możliwe...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Tak sobie myślę że krzyczycie bo naliczają wam tą opłatę handlowa w wysokości 15 zł...a czy pomyślał ktoś iż w tej całej sytuacji możecie być wygrani..?przecież Energa moze podnieć cenę za energię...i będą psioczyć ci co sie nie zgodzili na tą "Gwarancję stałej ceny" czyli ja..a Energa wydoi z pieniedzy jednych..jak i drugich...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Mnie umowę przysłali dosłownie na drugi dzień po rozmowie z konsultantem i tak na gorąco to zaakceptowałam , a jeszcze to że wyjeżdżałam chyba przyśpieszyło.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Aga, ja nie dostałam umowy na maila od razu, kilka dni to trwało, więc może lada dzień... Załącznik 9 chyba dotyczy odstąpienia od umowy (pisałam wyżej), możesz wypełnić elektronicznie i tak tez go odesłać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba opinię!!

Akurat ja miałem to szczęście że mi przez prawie 2 miesiące nie przysłali umowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba opinię!!

Pamiętam,żew tedy bardzo się spieszyłąm ,następnego dnia wyjeżdżałam na dwa tygodnie i chciałm mieć to uregulowane- nie przecztyałąm dokładnie i potwierdziłąm. Po prostu wierzyłam w to co mówił konsultant
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

prosiłam, ale do dzisiaj nic nie dotarło...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Gdy dostała Pani umowę na maila to wysłała Pani maila do enegri z potwierdzeniem że zgadzam sie na warunki umowy??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Zadzwoniłam dzisiaj tak jak Pan radził do Rzecznika . Pani bardzo miło ze mną rozmawiała, powiedziała,że sama miała taką propozycję od Energa i w tej chwili na biurku ma papiery z podobną sprawą.
Powiedziałą ,że dobrze zrobiłam pisząc do nich odpowiednie pismo, bo telefonować nie ma sensu i teraz muszę poczekać na odpowiedź ( mają na to 1 m-c czasu} ja wysłałam pismo 6 lipca, więc lada dzień powinnam dostać odpowiedż. W zależności od tego jak odpowiedzą mam później zebrać wszystkie papiery i przyjść do niej.
Tylko ,że powiedziała mi ,że umowa zawarta drogą meilową jest ważna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Opłata handlowa nie ma nic do rzeczy, bo oni i tak napiszą że była Pani poinformowana o wysokości opłaty handlowej.

Kwestia dotyczy tylko i wyłącznie czy podpisana była umowa, bo jeśli nie to bez sensu czekać, zadzwonić do Rzecznika dziś lub jutro i w ciągu 2 tygodni sprawa będzie rozwiązana. Na Pani korzyść oczywiście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

W tym momencie to chyba już z pomocą Rzecznika Praw Konsumenta...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Jeżeli otrzymałam umowę na maila - była tak długa,że przyznam się szczerze do końca nie przeczytałam ( pisemnej nie dostałam i nic nie podpisywałam) mam jakieś szanse? W telefonicznej rozmowie nic konsultant nie wspominał o opłacie handlowej.
W tej chwili prowadzę z nimi korespondencję wcześniej mailową, obecnie pisemną ( około miesiąca czekam już na odpowiedź).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Drzwi zewnętrzne Aluhaus - warto? (33 odpowiedzi)

Dzień dobry, Chcemy wymienić stare drzwi na nowe. Stwierdziliśmy z mężem, że pójdziemy w drzwi...

Ozdoby,dekoracje na ścianę... (35 odpowiedzi)

Szukam inspiracji dotyczących tego co można umieścić na nowo wymalowanej ścianie... Czy ktoś mam...

Firma NapinanaPolska (7 odpowiedzi)

Witam, czy ktokolwiek z użytkowników miał może styczność z ta firma? Wraz z mężem zaprosiliśmy...