Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Energa po domach nie chodzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Nie pracuje w żadnej korporacji i nikogo w życiu nie oszukałem..po prostu żyje w Polsce i moja naiwność skończyła sie 15 lat temu..w tym kraju jeden patrzy by wydymać drugiego...Użytkownik forum "Nauczony życiem"dodał baaardzo odpowiedni kawałek zespołu "Strachy na lachy" Bardzo go polecam!!!

https://www.youtube.com/watch?v=ZpkT7zfgH24
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Widze że Pan z tych inteligentnych co pracują w korporacji takiej jak energa - gratuluje. Zyczę sukcesów opartej na ludzkiej niewiedzy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Do mnie tez zadzwonili....od razu zapytałem jaki maja interes dzwonić po ludziach i proponować takie oferty??tak bez interesownie dzwonicie ..zapytałem...usłyszałem"yyyyyyy" poprosiłem o telefon na drugi dzień...no i "wygooglowałem" sobie to forum.....:) przygotowany do "tematu"poczekałem na telefon z energi...dzwoni...nawija .."że prawie wszyscy korzystają z tej promocji"(tylko ja pozostałem bez paczkowiec?)tak bardzo szybko nawija i "gdzieś tam "mozna usłyszeć o tej opłacie handlowej..i jest tak wypowiedziana by słuchacz nie zwrócił uwagi na nią .i żadnej wzmianki czy to co miesięczna opłata,,Więc pytam stanowczo jakie są koszta ? słysze "14,99zł" pytam :co miesiąc? słysze " tak" wiec stanowczo powiedziałem: NIE WYRAŻAM ZGODY NA TĄ OFERTĘ GWARANCJI STAŁEJ CENY!!! CZY WYRAZIŁEM SIE JASNO I ZROZUMIALE DLA PANA??? odpowiedział ze tak :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Widzę że jest Pan specjalistą w swoim zakresie i jest Pan dobrze w tym zorientowany - gratuluje panu. Ja jestem specjalistą w swojej dziedzinie, więc mam rozum i pomimo moich pytań czy są dodatkowe opłaty, Pani powiedziała że nie ma, więc logicznie rzecz biorąc zgode wyraziłem. Nie wyraziłem zgody na dodatkowe opłaty czyli opłate handlową bo taka opłata nie padła w rozmowie telefonicznej. Co jeszcze, nie otrzymałem żadnej umowy do podpisu i na maila. Opłata znalazła się na fakturze bez mojego podpisu na umowie i zgody.

Jeśli Pan też tak rozmawia ze swoimi klientami to życzę powodzenia w kontynuowaniu kariery zawodowej opartej na ludzkiej niewiedzy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Dałem się naciągnąć ale tylko dlatego, że darzyłem energę dużym zaufaniem. Myślałem, że to poważna firma która nie musi uciekać się do takich sztuczek. A tu taka niespodzianka, trudno... stało się, zapamiętam to sobie i za ponad dwa lata czyli w styczniu 2018 (podpisałem tylko do grudnia 2017), na pewno zmienię dostawcę energii. Na moje szczęście zarobią na mnie tylko 300zł więcej, ale później stracą dobrego stałego klienta. Mam tylko nadzieję że więcej będzie takich osób, żeby energa odczuła konsekwencje swojej głupoty i pazerności. Poza tym to dobra nauka na przyszłość, NIGDY, przenigdy nie brać niczego przez telefon, zero zaufania. Jeżeli będę czymś zainteresowany sam się po to zgłoszę, i nieważne czy to mała, średnia czy duża firma, teraz wiem że każdy każdego w tym kraju chce wydymać :)

PS. podczas czytania tego posta polecam włączyć sobie kawałek zespołu STRACHY NA LACHY - Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja.

https://www.youtube.com/watch?v=ZpkT7zfgH24

Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego deszczowego weekendu.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

absolutnie nie masz racji, umowa na gebe tez jest wazna tyle, ze trzeba miec dowod. Energa ma w postaci nagrania, ktore zostalo tak poprowadzone aby nikt (Sad) nie mogl sie przyczepic. Od tego sa odpowiednie szkolenia jak omamic klienta przez telefon. A, ze Ty nie pamietasz co mowisz przez telefon, cos Ci sie wydaje, ze uslyszysz badz powiesz itd to tylko Twoje zmartwienie.

Nie rozumiem jak mozna sie zgodzic na umowe przez telefon, ktora ma np 10 stron wczesniej jej nie czytajac ???

Gdzie tu chocby odrobina przezornosci, doswiadczenia, jakiejkolwiek madrosci zyciowej itd ?

Z roku na rok slychac o coraz wiekszej liczbie wszelkich naciagaczy a tu ludzie klepia umowy na telefon hahaha i co dalej? Oczywiscie Energa oszukala itp bzdury.

Sami jestescie sobie winni to teraz wypijcie nawarzone piwo.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ciekawe od kiedy umowy na "gębę" są ważne?, to tylko w pojęciu Energy. Każda umowa musi być podpisana na papierze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

mnie też naciągnęli na tą umowę niestety. Dziś wysłałam odstąpienie od umowy ale myślę że za późno ponieważ byłam na wakacjach i dopiero 17-go wyciągnęłam ze skrzynki umowe i rachunek na 0 zł. Zastanowilo mnie to i zadzwonilam na infolinie.Tam się dowiedzialam ze rachunki 2 dostane we wrzesniu. no ludzie...o takim czymś powinni informować! no i nic babsko nie powiedziało o opłacie handlowej. Opisałam to w mailu . ciekawe co odpiszą. Myślę że nic nie wskóram
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

może zamiast biadolić, założymy na fejsie konto i zobaczymy ile osób pokrzywdzonych przez energię się podepnie. im nas więcej będzie i mniej anonimowych, wtedy będzie można coś zrobić.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ma Pani na myśli formularz odstąpienia od umowy czy inne załączniki też?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam :) mogła by pani mi przesłać tego maila to bardzo pilne moja mama też została w ro wrpvbiona mamy jeszcze 9 dni pomocy :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Mik, w tym wątku wałkujemy ten temat, wszyscy to już wiedzą :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Nie podpisywać umowy z Energią klient traci
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

nie podpisywać będziesz płacił więcej i sie nie możesz wycofać kara za każdy miesiąc umowy to 50zł jak podpiszesz na 4 lata policz .Polska to kraj kretaczy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Energa tez nabija swoich klientów w butelkę klient Energi podpisuje umowę stałej ceny a przychodzi więcej do płacenia i mnie zużyłeś energii ostrzegam kara umowna to 50zł za każdy miesiąc umowy podpisują na 4 lat Oszukuj a na zywca
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Kilka razy dzwoniłam i pisałam maile, odpisywali mi - niestety nic nie zdziałałam. Jakaś konsultanta Energa odpowiedziała mi w końcu ,że mam to wszystko opisać i wysłać do działu reklamacji. Czekam już dwa tygodnie na odpowiedź.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Po pierwszym dniu walki widzę, że jednostka niewiele może zdziałać. Nie odpuszczę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Wyslijcie pismo przedsadowe z zadaniem udostepnienia rozmowy telefonicznej. Jesli tego nie zrobia zalozcie sprawe w Sadzie. Sad ich do tego zmusi i bedzie wszystko jasne. Proste i tanie rozwiazanie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Tyle co mi wiadomo, to wyszła taka ustawa z bodajże 14 grudnia 2014 R, ze każda umowa musi być podpisana a nie na gębę. Tak została poinformowana pewna kobieta przez prokuraturę.
Do mnie Energa wydzwania co drugi dzień ale ja ich olewam i nie odbieram telefonu, mam ich gdzieś.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ozdoby do pokoju (3 odpowiedzi)

Każdy chce aby pokoje w jego domu były zadbane, a on sam jak i jego goście czuli się w nich...

Thermomix - zamawiał ktoś ostatnio prezentację? (19 odpowiedzi)

Zamawiał ktoś ostatnio prezentację do domu tego urządzenia? Chciałabym zobaczyć jakie ma...

Gecco Deweloper - Kasprowicza (3 odpowiedzi)

Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu mieszkania przy ul.Kasprowicza od firmy Gecco...