Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Mi odpisali że Energa nie udostępnia nagrań. A o opłacie handlowej zostałem poinformowany. Co prawda co to znaczy poinformowany ? Być może słowa "opłata handlowa" padły w słowotoku handlowca , ale wg mnie za słabo zostały wyeksponowane. Poza tym na pewno dopytywałem się czy w umowie nie ma dodatkowych , ukrytych opłat i to zostało potwierdzone ( bo to dobrze pamiętam ) a "opłata handlowa" wg mnie jest dodatkową opłatą. ( no ale nie mogę sie w tym utwierdzić bo nie mogę odłuchać rozmowy )
A co to znaczy że opłata handlowa może być nielegalnie naliczana ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Myślę, że znajdziesz całą gromadę chętnych, którzy podepną się pod Twoją walkę z Energą...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Prawda jest taka, ze daliśmy się wrobić jak dzieciaki. Wyszło mi, że przez 4 lata zapłacę im prawie 600 złotych więcej. Nie są to duże pieniądze, ale akurat się trochę nudzę, więc chętnie z nimi powalczę, bo po pobieżnym przeanalizowaniu sprawy doszedłem do wniosku, ze możliwe, iż informacja o opłacie handlowej nie padła w rozmowie telefonicznej, a nawet jeśli padła, to została sprytnie wpleciona w słowotok, w związku z tym może to wyczerpywać Art. 286 par. 1 KK, dokładnie sformułowanie o niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania. Ponadto opłata handlowa może być nielegalnie naliczana, a o karze za zerwanie umowy nie zostałem poinformowany w dokumentacji. Od jutra działam w tej sprawie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Do mnie też zadzwonili i nie zgodziłem sie na nic, bo wiedziałem że umowę mam na czas nie okreslony, a pani wciskała mi, że umowa mi sie kończy. Jak widać nawet jak powiesz 'nie' przez telefon to nagabywacz rozumie to jako 'tak'. Nie dostałem umowy żadnej a opłate mi doliczyli. I co??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Jak przeczytalem ten post to widze, ze ludzie zgadzaja sie na umowy, ktorych na oczy nie widzieli.
Przed zgoda na cokolwiek poproscie o przeslanie wersji papierowej. Jak nie dadza to wiadomo co robic. A jak zgadzacie sie na warunki, ktore ktos poda lub nie przez telefon to miejcie pretensje tylko do siebie.
Obwiniacie energe (zapewne slusznie) o oplate handlowa a minione 25 lat (oszusci na kazdym kroku) niczego Was nie nauczylo.

Kilka lat temu sieci komrkowe sprzedawaly laptopy za 1zl z abonamentem telefonicznym na np 3 lata. Tyle, ze abonament byl zawyzony i po podliczeniu tej nadwyzki laptop kosztowal min 50% wiecej niz w sklepie.

Zastanawiam sie skad biora sie ludzie, ktorzy zgadzaja sie na kilkuletnie umowy wyrywkowo czytane przez telefon.

Zgodziliscie sie na umowe? To bierzcie za nia pelna odpowiedzialnosc tak samo jak placzacy frankowicze, ktorzy za swoje niepowodzenia obwiniaja banki.

Dorosnijcie w koncu.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

A możesz podać ten myk ??
Ja napisałem aby odsłuchali rozmowy moje z handlowcem i oczywiście stwierdzili że zostałem poinformowany o "opłacie handlowej" . Poprosiłem o kopie nagrań , opisałem sprawę do URE (via mail) i postraszyłem prokuraturą. Najgorzej że nie pamiętam czy mi przysłali umowę i czy im odesłałem podpisaną :-/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Dzisiaj dzwoniłem do PIHu w tej sprawie, ale nie zajmują się tym, odsyłają do Urzędu Regulacji Energetyki na ul. Okopowej 7.
Zadzwoniłem i tam, ale miła Pani powiedziała, że nie zajmują się umowami, jedynie może pomóc Rzecznik Praw Konsumenta, w ostateczności Sąd. Z ciekawych rzeczy dowiedziałem się , że opłata prawdopodobnie jest nielegalnie naliczana, ale jeszcze nie ma wyroku w tej sprawie, wszystko w toku, więcej informacji może udzielić UOKiK. Oprócz tego co do "porządności" firmy Energa SA, jest daleka od tego, mają bardzo dużo skarg na tą firmę. Pani doradziła pewien myk, ale wątpię aby był skuteczny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Byłem przekonany, że Energa jest uczciwą firmą, jak się okazuje kombinują jak to nabić w butelkę swoich odbiorców. Chyba już Nie ma uczciwych firm, sami kombinatorzy. Ja osobiście nikomu już nie ufam a domokrązców gonię na zbitą mordę.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ja też dałam się w to wkręcić, już 3 razy prosiłam, a nawet żądałam o przesłanie nagrania mojej rozmowy z konsultantem i nic do tej pory nie dostałam!! Takie zatajanie chyba też jest karalne? Również jestem za pozwem zbiorowym!!! Nie można tak tego zostawić!!! Jestem na nich potwornie wściekła, to moja nie pierwsza utarczka z tą chorą firmą!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Panie Myk może i pan nie jest 'nagabywaczem' ale widać specjalistą w swoim zakresie - gratuluje panu. Ja jestem specjalistą w swojej dziedzinie, więc raczej mam 'tyle rozumu' i pomimo moich pytań czy są dodatkowe opłaty, Pani powiedziała że nie ma, więc logicznie rzecz biorąc zgode wyraziłem. Nie wyraziłem zgody na dodatkowe opłaty czyli opłate handlową bo taka opłata nie padła w rozmowie telefonicznej. Co jeszcze, nie otrzymałem żadnej umowy do podpisu i na maila. Opłata znalazła się na fakturze bez mojego podpisu na umowie i zgody.

Jeśli Pan też tak rozmawia ze swoimi klientami to życzę powodzenia w kontynuowaniu kariery zawodowej opartej na ludzkiej niewiedzy.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Tak. Ja dostałam wszystkie informacje na maila i drogą elektroniczną, wypełniając stosowny formularz, odesłałam i dostałam potwierdzenie odstąpienia od umowy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Mój tata tez stał się ofiarą telefoniczną tej oferty przed chwilą ;(
czy jest szansa zrezygnowania z tej umowy w ciągu 14 dniu od otrzymania dokumentów beż żadnych konsekwencji ?
a czy podpisując odbiór dokumentów od kuriera oznacza to również podpisanie umowy z ENERGA? . Bedę wdzięczna za odpowiedzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Mnie na 100% " nagabywacz" nie poinformował o opłacie handlowej, a kręcił i opowiadał jaka to wspaniała umowa dosłownie z 10 minut.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ja się nie dałam, ale "nagabywacze" są bardzo skuteczni i przekonywujący - taka ma w końcu być ich rola: zapewnić o korzyściach, przemilczeć skutki negatywne, albo tak je wpleść w potok słów, żeby słuchacz się nie zorientował i uznał, że propozycja jest świetna i nie do odrzucenia.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Nie jestem jednym z tych "nagabywaczy", ale uważam że każdy ma na tyle rozumu w głowie, że troche więcej rozwagi w podejmowaniu działań by się przydał, a nie bez zastanowienia się na coś godzicie, a później "dalam sie nabrać".
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Myk, jesteś jednym z tych nagabywaczy pracujących dla Energi?
Nawet jeśli ta informacja jest podana podczas rozmowy, to sprytnie wpleciona w potok słów, jakimi zasypywany jest słuchacz :/
W zestawie dokumentów, jakie dostałam na maila, tabela z opłatą handlową umieszczona została w ostatnim, dziesiątym załączniku.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

W każdej z rozmów telefonicznych informacja o opłacie handlowej jest zawarta i to przynajmniej dwukrotnie. Czas na odstąpienie to 14 dni od dnia otrzymania dokumentów. Ludzie, zacznijcie sluchać zanim na coś się zgadzacie, a jeżeli słuchać nie potraficie to się nie zgadzajcie, proste.
Gratuluje głupoty, nie róbcie z siebie ofiary :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 22

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Proszę Państwa większość pisze tutaj iż zawarła umowę telefonicznie i tym samym dała się naciągnąć.Od grudnia 2014 r nie ma możliwości zawarcia umowy tylko i wyłącznie przez telefon musi być potwierdzenie woli na papierze (lub innym nośniku stałym) czyli Państwa umowy są właściwie w świetle prawa nie zawarte.
Art. 20. prawa konsumenta ustęp 2.Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

a właśnie że trzeba nowelizacja ustawy o prawach konsumenta nakłada taki obowiązek na sprzedawce ustawa weszła w grudniu 2014r
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam mam ten sam problem umowa zawarta telefonicznie bez żadnego potwierdzenia na piśmie,w grudniu zeszłego roku weszła nowelizacja ustawy o prawach konsumenta art 20 tej ustawy mówi wprost że taka forma zawierania umowy jest niezgodna z prawem.Na razie próbuje wywalczyć anulowanie umowy przez BOK ale z marnym skutkiem mam zamiar zgłosić sprawę do uokik jak nic nie da idę do sądu.Popieram ze złodziejami trzeba walczyć
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Wykonczenie/remont ku refleksji i przestrodze (24 odpowiedzi)

Witam. Aktualnie jestem jednym z wielu,ktorzy chca lub sa w trakcie remontu swojego pierwszego...

Gdzie mieszkanie Gdańsk (4 odpowiedzi)

Przeprowadzam się do Gdańska, bo znalazłem pracę z dobrymi warunkami. Nie wiem jednak gdzie...

wymiana drzwi (12 odpowiedzi)

Będę potrzebowała wymienić drzwi do swojego mieszkania w bloku. Jakie drzwi polecacie? Chciałabym...