Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam,.Proszę o napisanie co uzyskaliście,ja też czuję się oszukana zawarłam umowę przez telefon,przedstawiciel nie poinformował,mnie o opłacie handlowej,dostałam umowę i załączniki na maila,niestety przeczytałam je po 14-dniach.Uważam,ze jest to naciąganie ludzi ,ta umowa powinna się nazywać gwarancja stałej opłaty handlowej,też zraziłam się do firmy Energa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

wiec tak. Zadzwoniłem do powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta. Powiedziała mi Pani, żebym napisał 'WNIOSEK
o udzielenie pomocy w zakresie praw konsumenckich' Pani Rzecznik nie zdziwiła się że chodzi o ENERGE. Pisze wniosek i dzis wysyłam. Powiedziała też, żeby nie pisać samemu do ENERGI bo będą zbywać. A rzecznikowi szybko odpiszą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Panie Pawle czy rzecznik praw konsumenta coś konkretnego doradził?
ja w dalszym ciągu czekam na pisemną odpowiedź Eerga-Obrót.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

też zostałem wpuszczony w kanał, jestem za pozwem zbiorowy, razem można więcej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Pani Agnieszko, proszę napisać co Pani powiedzieli w biurze obsługi klienta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Również jestem poszkodowany... Umowy nie otrzymałem a opłata handlowa została doliczona do faktury bez mojej wiedzy. W dniu jutrzejszym wybieram sie do rzecznika praw konsumenta.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ja byłam na policji i w prokuraturze i powiedzieli ze jeżeli nie ma potwierdzenia umowy na piśmie, to taka umowa jest bezskuteczna w myśl ustawy z dnia 25 grudnia 2014 i mogę iść do biura obsługi klienta aby mi tę umowę przedstawili na piśmie a następnie z niej pisemnie zrezygnować i to powinno wystarczyć. Więc jutro idę...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Gwarancja stałej ceny to jeden wielki kant!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

proponuję pozew zbiorowy
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

też dałem się oszukać
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

witam, udało się Panu dowiedzieć o cesji lub zmianie osoby figurującej na umowie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ale w opłatę jest wliczony podatek akcyzowy, a cena podana jest w brutto :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Dziękuję za informację, bardzo pomocna. Dzięki takim informacjom wysłałam rezygnację klika dni przed upływem możliwości ze zrezygnowania..
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Przed chwilą rozmawiałam z pania z infolinii i powiedziała że można odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od doreczenia dokumentów bez ponoszenia żadnych kosztów . Powyżej 14 dni doliczają 50 zł miesięcznie za rezygnację z umowy lojalnościowej!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Jak zobaczyłam fakturę, która zawierała opłatę handlową zaraz do nich przedzwoniłam,rozmawiałam z konsultantką,która nic konkretnego mi nie odpowiedział - powiedział,że mam opisać całą sytuację w mailu, niestety po dłuższej korespondencji mailowej nic konkretnego mi nie odpisano.
Na koniec podali mi adres na ,który mam wysłać pismo.
06.07.2015 r. wysłałam do nich pismo i czekam na odpowiedz.Fakturę opłaciłam bez opłaty handlowej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Maria napisz czy coś wskórałaś mój maż taż sie zgodził i na czas nie odesłaliśmy rezygnacji nie było mowy o tym że będzie płacone 14 99 zł więcej za to że jest e-faktura 2 lata byłam na e-fakturze i nic nie płaciłam a teraz muszę bo te 14.99 to ta gwarancja stałej ceny jest jak dzwoniłam do nich to pytano się czy umowa została zawarta na 3 miesiące czy na cztery lata ale w rozmowie nikt męża się nie pytał czy chce na 3 miesiące tylko odrazy na 4 mu wepchnęli
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam
też dałem się nabrać.Prowadziłem z nimi korespondencję, a teraz piszę skargę na nich d oUrzędu regulacji energetyki

pozdrawiam
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

wypowiedź nie na temat - chodzi o gwarancję stałej ceny a nie o zmianę operstora.Czytaj tekst a nie fantazjuj !
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

obecnie wszystkich swoich znajomy ostrzegam przed tego typu telefonami
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Uważam ,że sprawą powinien zając się prokurator, mnie również na to nabrano - umowa na 36 miesięcy W trakcie rozmowy telefonicznej nic nie wspomiano o miesięcznej opłacie handlowej 15,99zł.
Straciłam dobre zdanie o Energa -Obrót , po skończonej umowie nie przedłużę z nimi już żadnej umowy. Obecnie piszę do nich pisma ,ale nie wiem czy to przyniesie jakoś rezultat
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum

Gecco Deweloper - Kasprowicza (3 odpowiedzi)

Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu mieszkania przy ul.Kasprowicza od firmy Gecco...

jakie ogrzewanie domu? (95 odpowiedzi)

Czy mozecie podzielic sie Waszym doswiadczeniem w zakresie ogrzewania domu? Dom bedzie mial...

Ozdoby do pokoju (3 odpowiedzi)

Każdy chce aby pokoje w jego domu były zadbane, a on sam jak i jego goście czuli się w nich...