Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 75

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

też pobierają opłatę handlową za to. Oszuści, też mi zaczęli naliczać tą nową taryfę. Mimo odstąpienia, jeszcze się nie odezwali
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Zdążyłam odstąpić od umowy, tylko namówili mnie na aktywowanie usługi eFaktura na platformie eBOK oraz skorzystania z funkcji powiadomień poprzez e-mail informacji o wystawieniu faktury. Czy ta usługa jest płatna, czy przy niej też jest naliczana opłata handlowa ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Do mnie też dzwonili ze 3 razy. Za każdym razem byłem w pracy i nie miałem czasu rozmawiać więc zbywałem dość nachalną "konsultantkę". W końcu postanowiłem się przygotować i od jakiegoś czasu mam przy sobie fakturę aby móc porównać stawki, które podano mi telefonicznie bo coś mi się nie zgadzało. Ale jakoś od tego czasu już nie dzwonią. Może odpuścili.

Niestety jakiś czas temu zdzwonili do mojej mamy, która zgodziła się aby przysłać jej umowę do wglądu ponieważ nie była w stanie zrozumieć oferty telefonicznie.
Umowa dotarła wczoraj a o całej sytuacji do wiedziałem się dzisiaj i po przejrzeniu tego wątku zaraz wysyłam pismo o anulowanie. Na anulowanie umowy zawartej telefonicznie lub mailowo jest 14 dni (o czym w swojej korespondencji Energa informuje) ale liczone jest to od dnia zawarcia umowy. W naszym przypadku żeby nie było kolorowo umowa została wysłana 8 dni po "zawarciu" plus czas dla poczty na doręczenie i na szczęście ten okres mija w poniedziałek.

A do tego wszystkiego, nie wiem dlaczego (prawdopodobnie wynika to z warunków promocji) ,dezaktywowali możliwość dokonywania Rozliczeń Rzeczywistych bez możliwości ponownej aktywacji przez rok. To dopiero parodia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

NIE PODPISYWAĆ. Ja podpisałam i żałuję. Co miesiąc złodzieje doliczają opłatę handlową w wysokości 15,98 zł. Wyobrażasz sobie, nie 2, 3 czy 5 zł ale 15,98 zł. Czyli przez 4 lata okradną mnie na 767,04 zł. Jak skończy mi się umowa zmienię dostawcę. Raz się dałam nabrać - tak się kończy nie doczytywanie umów, a przez telefon oczywiście nic o tym nie wspomniano. Nie chcę mieć z nimi nic wspólnego.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

zastanawiam się, jak bym zrobił cesje na inna osobę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Skoro jest te 7 dni, to powinno być to możliwe, chociaż ja bym zadzwoniła na infolinię i wypytała - bodajże dziewięć piątek, czyli 555 555 555.
Wykorzystywanie osób w starszym wieku to zwyczajne świństwo - moją babcię już kilka razy namówiono na różne "korzystne" oferty, a ona się godziła i potem trzeba się było nagimnastykować, żeby to odkręcić :/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witam, do mojej mamy zadzwonili dziś.. a ona się zgodziła, ale jest juz po 60, a mowila, ze ten pan tak nawijał i nawet nie zrozumialo go zbytnio, powiedzieli, widze, ze jednak to błąd

Powiedział, ze zostanie wysłana umowa i jest 7 dni na odmowe, czy gdy w ciągu tych 7 dni odmowie normalnie bez żadnej kary itd będzie to anulowane?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

dzis do mnie tez zadzwonili z propozycja stalej ceny pan nawet podal mi stawki obecne jakie place i jaka bede placic po podpisaniu umowy ani slowa o oplatach stalych poprosilam pana aby zadzwonil jutro bo z reguly jestem ostrozna dalam sobie czas na sprawdzenie tego pana czy mowil prawde, wiec zadzwonilam na infolinie do enega i tam mi potwierdzila mila pani ze tak maja dla mnie taka oferte tyle tylko ze juz podala mi zupelnie inne stawki obecne i te ktore mi proponuja zglupialam wiec jak widac wolna amerykanka podejrzewam ze jak jutro zadzwonie to uslysze jeszcze inna stawke zalezy kto odbierze juz tak z nimi mialam jak mieli zle zaksiegowane moje wplaty kazdy gadal co innego i jak z nimi wygrac to jest jawne oszustwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Przepraszam, zasugerowałam się nickiem i pisałam, jakbyś był kobietą, chociaż pisałeś w rodzaju męskim. Przeoczenie :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

dzieki za info :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Fisa, tu nie potrzeba podpisu. Wystarczy zgoda telefoniczna, ale zadają pytania, na które trzeba odpowiedzieć twierdząco oraz podać dane osobowe. Jeśli tego nie zrobiłaś i odmówiłaś - powinno wystarczyć. Trzeba twardo ucinać na początku, że nie jesteśmy zainteresowani, żeby nie było kontynuacji namawiania.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Skoro nie będą mieli Twojego podpisu jako zgody i skasują rozmowę to jak Ci udowodnią, że się zgodziłeś? Słowo przeciwko słowu i w takich sytuacjach wygrywa klient. Wystarczy w zupełności jeśli podczas rozmowy powiesz, że się nie zgadzasz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

wlasnie do mnie tez dzisiaj dzwonila pani z taka sama "promocją", narazie powiedzialem im ze sie zastanawiam i kazalem zadzwonic w innym terminie.
teraz pytanie czy jak im powiem przez telefon ze jednak nie chce ich "cudnej" oferty to czy to wystarczy? (w sumie rozmowy sa nagrywane, z drugiej strony zawsze mozna taka rozmowe skaskowac i sladu nie bedzie) czy lepiej aby wyslali mi pismo do podpisania ze odmawiam.
byc moze juz sobie w tej chwili odp na pytanie, ale jak wyglada odstapienie od oferty.
oferta wazna jest do konca roku.
Jak inni robili odmawiajac oferte?
prawda jest ze kazdy miesiac odstapienia od umowy po podpisaniu kosztuje 50 zł, wieca slaby temat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Polega to mniej więcej na tym że w związku np: z wejściem na giełdę firma zatrudnia oszołomów od poprawy rentowności. Zaczynają się wtedy podchody i różnego rodzaju gierki jak z klienta wycisnąć jeszcze więcej - odbywa się to za pomocą m.in. "promocyjnych" umów z małym druczkiem i balansowaniu na granicy prawa. Prawo w Polsce oczywiście jest pisane tak jak zażyczy sobie tego "sponsor". Po zatrudnieniu oszołomów od poprawy rentowności wiele się nie zmienia bo jeszcze trzeba zatrudnić , oszołomów od wizerunku i prawników. Jeżeli oszołomy od poprawy rentowności przesadzą to kończy się to karą UOKiK , a kasa z kary idzie do kieszeni rządzących , klienci mimo że poszkodowani nie zobaczą z tej kary nawet złotówki zadość uczynienia.

Efekt jest taki , zyskują rządzący, oszołomy - bo wszystko się jakoś kręci, w pierwszym etapie firma jednak zyski szybko zjadają koszty związane z tą "nową" polityką firmy. Firma dodatkowo szybko zaczyna tracić w oczach dymanych klientów, efekt jest zawsze taki że oszołomy rozwalają firmę czasem bardziej, czasem mniej świadomie. Poszkodowani są zawsze klienci i z czasem firma , bo niemożna zjeść jabłka i jednocześnie mieć jabłko.

Przykłady wcześniejsze : telewizje kablowe, operatorzy komórkowi, firmy ubezpieczeniowe i wiele innych, obecnie na fali była energetyka.

Podziękowania należą się przede wszystkim rządzącym za prawo jakie ustanawiają...
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ja zostałam identycznie nabita w butelkę nawet do nich dzwoniłam i pani nie miała konkretnych odpowiedzi tylko jakimiś regulkami z umowy mi sypała poinformowalam panią że spotkamy się w sądzie ale zacznę też od Prokuratury
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Po ponad roku (!) walki z Energą o podpisanie umowy ze mną (cały czas była na poprzedniego lokatora) wreszcie się udało :/
Kurier przywiózł, podpisałem.... a potem na spokojnie przeczytałem.
No i oczywiście, wcisnęli mi Gwarancję Stałej Ceny, mimo, że wnioskowałem o zwykłą G11 :(
Oczywiście.. odstąpiłem od umowy w zakresie dotyczącym tej "promocji".
Ale ile osób nie doczytało "drobnego druczku".
A ile (znacząco!) więcej dało się "naciągnąć" przez telefon?
μ zdążyła się wycofać. Ale inni nie ;/
Uważam, że tematem powinien się zająć UOKiK!

Wcześniej wrzucałem link do kalkulatora URE.
Skoro piszecie, że nie jest wiarygodny, to jakich operatorów wybraliście? Przy jakim średnim miesięcznym zużyciu?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

prosze sie zastanowic ,bo energia moze nawet taniec i Energa o tym wie wiec jak sie podpisze umowe na 4 lata to nie zdrozeje ale tez nie bedzie taniej :-) ODRADZAM
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ja się nie dałam wkręcić, powiedziałam, że chcę wszystko sama przeczytać, więc przesłali mi załączniki na maila. Dopiero potem trafiłam na ten wątek. Wypełniłam elektronicznie formularz odstąpienia od umowy i dostałam potwierdzenie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Niestety też dałem się nabić w butelkę.
Trudno przez pięć lat trzeba będzie płacić bo rozwiązanie umowy za drogo by kosztowało a potem zmieniam dostawcę nie chcę mieć nic wspólnego z tą firmą
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Porażka to co robi Energa! Nie spodziewałabym się takich rzeczy po takiej firmie i jak do tej pory, nigdy nie powiedziałam o Enerdze złego słowa, do tej pory. Co to za "opłata handlowa", która stanowi 1/3 całej faktury! Dlaczego w rozmowie telefonicznej nie podają porównawczych kwot?! Czy gdybym usłyszała, że kwota całej faktury wzrasta o 14,99 czy 15,99 - z mojej średniej kwoty opłaty licząc za 1 miesiąc niecałych 35 zł zdecydowałabym się na zmianę umowy?! No oczywiście, że nie! Ale ich matactwa przez telefon i to, że człowiek nie ma na piśmie tego dla porównania sprawiają, że podejmuje decyzję pochopnie. Ach jaki człowiek naiwny :(
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Twarda woda z kranu (27 odpowiedzi)

Jak radzicie sobie z twardą wodą w naszym mieście? Wiem z jednej strony, że twarda woda to...

wymiana drzwi (12 odpowiedzi)

Będę potrzebowała wymienić drzwi do swojego mieszkania w bloku. Jakie drzwi polecacie? Chciałabym...

obróbka cnc (9 odpowiedzi)

Witam, Poszukuję firmy, która zajmuje się obróbką cnc. Słyszałam bardzo dobre opinie o firmie...