Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Witajcie.Potrzebuję pilnie opinii.Wydzwania o mnie ENERGA z propozycją gwarancji stałej ceny przez 4 lata! Przyjąć?Macie coś takiego podpisanego we wcześniejszych latach? Uważacie,że warto??
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 74

Oszukana przez przedstawiciela. Energa Obrót. Korekta bieżącej umowy. Tel na infolinię i pani potwierdza prawdziwość imienia nazwiska przedstawiciela tylko, że zmieniasz firmę jakaś odnoga Energii, ceny Energi i nic o tym nie wiesz, działa na wkręta. Oszukał u Nas wiele osób. Stosuje różne sposoby i może pojawić się wszędzie. Uwielbia odwiedzać osoby ok 70 lat. Walka potem jest z nimi trudna. Jedyna rada zatrzasnąć drzwi przed nosem dla własnego dobra.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja również zastanawialam sie skad mamy takie wysokie rachunki za prad (po przeprowadzce i podpisaniu mowej umowy ok 100 zl wiecej ), po 3 wciaz wyzszych rachunkach wglebilam sie w to rozliczenie i rowniez okazalo sie ,ze pobieraja oplate handlowa 60zl ,o czym.oczywoscie nke zostalam poinformowana przy zawieraniu umowy :( naciagacze jakoch malo
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli jesteś taki madry to dlaczego nie podpowiesz ludziom co mają zrobić a nie ubliżać.Pewnie jesteś z PISu albo Energy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gwarancja stałej ceny to jest kłamstwo. Zawarłem taką umowę - Umowa kompleksowa z ofertą Gwarancja Stałej Ceny wariant 3 w 2015 roku na 2 lata. Jest obecnie 2020 rok a nadal są naliczenia dodatkowe na fakturze . Do dnia dzisiejszego nie sprawdzałem szczegółowo faktur bo płaci za prąd wynajmujący. Porównałem w dniu dzisiejszym rachunki tych samych mieszkań na tym osiedlu i okazuje się , że przy tej umowie place dodatkowo - Opłatę handlową 9,90 zł za każdy miesiąc. Dodatkowo płacę wyższą stawkę za pozycję na fakturze - Energia czynna całodobowa - stawkę 0,3602 zł za kWh , a powinienem płacić stawkę 0,2902 zł za kWh. To są fakty. Ja w dniu dzisiejszym złożyłem reklamację i czekam na odpowiedz. Pozdrawiam wszystkich - Sławek z Gdańska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prawie rok minął i znów telefony z tych samych numerów . Nawet nie ma co odbierać. Porażka.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla firm które potrzebują lub chcą uzyskac białe certyfikaty to polecam firme https://hnl.pl/biale-certyfikaty.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jakyb napisz gdzie uderzyłeś bo też mam ten problem... Z małpą się szybciej dogadam niż z tym betonem na infolinii...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://enerad.pl/wp-content/uploads/wz%C3%B3r-umowy-odst%C4%85pienia-sprzedaz.pdf
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystkie firmy są złodziejskie ,wg mnie wybierz Energa taryfa G11 i nic poza tym ,żadnej G11K i pakietu Mega Ochrony ,bo będziesz płacić rachunek o 42 zł więcej ,tak ja się dałam oszukać !!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Ja mam bardzo negatywne przeżycia z tą spółką. Brak profesjonalizmu, olewanie klienta i oczywiście niewywiazywanie się z warunków umowy . Ja musiałem sprawę zgłosić wyżej gdyż operator 4 krotnie przyjmował reklamacje na to samo lecz zero reakcji .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

arynka
2020-02-10 20:06:53
No ja włąśnie zawarłam 3 miesiące temu umowę na piśmie (po kupnie mieszkania). Zostałam oszukana przez sprzdawcę - powiedział,że mogę podpisać tylko umowę kompleksową G11k, nie informując, że "opłata handlowa"będzie naliczana co miesiąc i jest ubezpieczeniem. Nikt nie mieszka w lokalu, a rachunek 90 zł. Bezczelni naciągacze.
Proszę o radę jaką firmę energetyczną wybrać poza Energą i ewentualnie jaka taryfę . Poza korzystną ceną zależało by mi również na łatwości w obsłudzie płatności przez internet , w moim mieszkaniu tez nikt nie będzie mieszkał na stałe .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No ja włąśnie zawarłam 3 miesiące temu umowę na piśmie (po kupnie mieszkania). Zostałam oszukana przez sprzdawcę - powiedział,że mogę podpisać tylko umowę kompleksową G11k, nie informując, że "opłata handlowa"będzie naliczana co miesiąc i jest ubezpieczeniem. Nikt nie mieszka w lokalu, a rachunek 90 zł. Bezczelni naciągacze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj ,tak musisz iść do obsługi klienta i podpisać umowę na czas nieokreślony na taryfę G11 lub G12 jeżeli masz taryfę nocna ,bez żadnych pochodnych G11K(opłata handlowa) itp.Dobrze czytaj umowę.Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Jesteś pracownikiem tej firmy wiec się nie wypowiadaj i sam idź do psychiatry bo obrażanie ludzi świadczy o braku równowagi psychicznej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Energa - gwarancja stałej ceny - pilna prośba o opinię!!

Dzięki Już wiem bez czytania nie ładować się w żadne szambo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam!!! ja sie dałam nabrać jakiś czas temu na cennik standardowy (trwało to 2,5 roku). Obecnie jestem na taryfie bez dodatkowych opłat. Właśnie dźwoniła do mnie Pani z podobną ofertą co cennik standardowy, gwarantowanych cen stałych. Po odmówieniu Pani była bardzo nieustępliwa, nie mogłam jej wytłumaczyć, że nie chcę!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przepraszam...ale mogę tylko "podsumować" - ha, ha, ha .
Nigdy nie załatwiam spraw przez telefon, nigdy nie załatwiam spraw , jeżeli nie znam adresu "firmy" ...choć to też właściwie nie wiadomo czy to prawdziwy...ale ew. do sprawdzenia.
Jestem "wierna" wszystkim umowom na piśmie ...kiedyś zawartych. Nic nie zmieniam ponieważ zawsze jest jakiś haczyk.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie niedługo kończy mi się umowa z Gwarancją Stałej Ceny podpisana na 5 lat. Przy podpisywaniu umowy trochę się sfrajerzyłęm i dałem się nabrać.
Teraz dzwoniono do mnie z Energi w celu zaproponowania nowej umowy, ale w tamtym momencie nie mogłem rozmawiać i dość niegrzecznie spławiłem natrętną babę. Niedługo wygasa okres 5 lat i jak powinienem postąpić aby uniknąć tej opłaty handlowej?
Baba mówiła coś o wskoczeniu na normalną taryfę, a ja nie widzę nic w umowie czy automatycznie ja przedłużają czy nie.
Może ktoś z Was wie jak powinienem podejść do sprawy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bym odesłała ręcznie nawet napisane, niż czekać. 14 dni masz na rezygnację po podpisaniu umowy. Do mnie szły dokumenty i nie dotarły .. mimo że już podobno wysłane były.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak za parę lat kupisz bilet do kina, a okaże się że przy okazji sprzedałeś nerkę mafii, bo nie przeczytałeś 500 stron prawnego bełkotu maczkiem , wtedy inaczej zaśpiewasz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Kto ma problem z sasiadami??? (293 odpowiedzi)

Dzień Dobry :) Zacznę od tego, że mieszkam w bloku 4 piętrowym i obok mnie mieszka stary dziad z...

kursy florystyczne w Gdańsku (16 odpowiedzi)

Witam, poszukuję w Gdańśku kursów florystycznych-dekoratorskich - co możecie polecić, poproszę...

gdzie szukać pracy? (135 odpowiedzi)

Hej, przeprowadzam się w lutym do Gdańska, podpowiedzcie gdzie szukać pracy, w sensie ogłoszeń o...